Герб Полтави

Сайт працює в тестовому режимі.

У Полтаві понад 3200 людей пройшли «Скринінг здоров’я 40+»

У Полтаві понад 3200 людей пройшли «Скринінг здоров’я 40+»

У Полтавській громаді вже понад 3 277 людей віком 40+ пройшли скринінг здоров’я.

Результати:

▪️ 44% обстежених мають артеріальну гіпертензію;

▪️ 34% мають фактори ризику розвитку захворювань;

▪️ 26% — порушення ліпідного обміну;

▪️ 8% — цукровий діабет.

У Полтавській громаді працюють 18 пунктів скринінгу здоров’я. Обстеження доступні для жителів віком від 40 років.

Як це працює:

  • запрошення на скринінг надійде у застосунок Дія на 30-й день після дня народження (для всіх громадян віком від 40 років).

  • після підтвердження участі протягом семи днів на Дія. Картку зараховуються 2 тис. грн – ці кошти можна використати лише для оплати скринінгу;

  • для тих, хто не користується застосунком Дія, є можливість оформити банківську картку та подати заявку через ЦНАП. Це можна зробити так само – через 30 днів після дня народження;

  • записатися на прийом лікаря можливо через офіційний сайт МОЗ України, за телефоном реєстратури закладу, через систему Helsi або особистий візит;

  • розроблені графіки годин роботи команд згідно вимог (ранкові, вечірні, суботні блоки) які розміщені в реєстратурах та системі Helsi;

  • в закладах встановлені POS-термінали для здійснення оплати комплексної послуги;

  • кабінети оснащені згідно вимог Постанови, створені зони очікування пацієнтів;

  • заключні договори з ліцензованими лабораторіями на надання послуг.

Нагадаємо, скринінг здоров'я 40+ стартував у лютому 2026 року. Це національна програма, що допомагає людям віком від 40 років виявити серцево-судинні захворювання, цукровий діабет та проблеми ментального здоровʼя ще на ранніх етапах, часто — до появи симптомів, контролювати стан здоров’я й запобігати ускладненням.