Полтавська громада посилює міжнародну співпрацю у сфері енергетичної стійкості
Днями секретар міської ради Катерина Ямщикова провела онлайн-зустріч із мером округу Акерсхус (Норвегія) Томасом Шеволдом, представниками муніципалітету м. Кальмар (Швеція) Еріком Чіарді, компанії Akershus Energi та АТ «Енергетична компанія України».
Під час зустрічі обговорили можливості співпраці у сфері енергетичної стійкості громад у межах підготовки до URC 2026, а також обміну досвідом та впровадження сучасних рішень, спрямованих на підвищення стійкості громад в умовах воєнного стану.
«Сьогодні енергетична стійкість громади - це про здатність забезпечувати безперервну роботу закладів освіти, охорони здоров’я, комунальних підприємств, систем оповіщення та інших важливих сервісів для мешканців навіть в умовах постійних викликів. Для нас надзвичайно важливим є досвід Норвегії та Швеції у сфері енергоефективності, енергонезалежності та побудови стійких енергетичних систем. Водночас українські громади за роки повномасштабної війни отримали унікальний досвід роботи в умовах постійних загроз і кризових ситуацій. Саме обмін знаннями, практичними напрацюваннями та спільний пошук рішень дозволяють формувати ефективні механізми, які посилюватимуть стійкість громад і забезпечуватимуть безпеку мешканців», – зазначила Катерина Ямщикова.
Окрім цього, обговорили перспективи залучення бізнесу до формування енергетичної стійкості громади та напрацювання спільних рішень.