«ДІМ (НЕ)БЕЗПЕКИ»

У 2019 році Координатором проектів ОБСЄ в Україні та студією онлайн-освіти EdEra був розроблений новий онлайн-курс із протидії домашньому насильству «ДІМ (НЕ)БЕЗПЕКИ».
Онлайн-курс доступний за посиланням https://www.nonviolence.ed-era.com та розрахований на широку аудиторію і має на меті сприяти поширенню обізнаності громадськості про систему заходів спрямованих на запобігання та протидію домашньому насильству.
Відвідувачі курсу отримають розуміння того, які різні форми може мати домашнє насильство, зокрема фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Запропоновані тексти, лекції та ілюстрації допомагають розібратися у причинах і наслідках, що зумовлюють насильство. Курс є корисним для тих, хто вже працює в цій сфері, а також для тих, хто постраждав від домашнього насильства, або людей, які стали свідками такого випадку. Цей курс надає детальний опис зусиль, яких можна докласти для реагування на ситуацію домашнього насильства за допомогою наявних державних інструментів та ресурсів неурядових організацій.
У 2020 році в рамках проекту «Посилення спроможності Міністерства соціальної політики України у протидії домашньому насильству» Координатором проектів ОБСЄ в Україні були розроблені тематичні посібники для фахівців, які впроваджують Типову програму для кривдників. Дані посібники розміщені на сайті Координатора проектів ОБСЄ за наступними посиланнями:
• Методичний посібник для фахівців, які впроваджують Типову програму для кривдників
https://www.osce.org/uk/project-coordinator-in-ukraine/471033
• Збірник практичних матеріалів для роботи з кривдниками
https://www.osce.org/uk/project-coordinator-in-ukraine/471051
Метою цих публікацій є підвищення ефективності роботи фахівців, до компетенції яких належить організація та безпосередня реалізація Типової програми для кривдників та осіб, схильних до вчинення домашнього насильства у будь-якій формі, надання таким фахівцям знань та вироблення в них навичок, що дозволятимуть проводити практичну індивідуальну та групову роботу з кривдниками.
    
Шановні полтавці!
Домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь (ст.1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству).
Яким може бути насильство в сім'ї?
- Фізичне насильство (ляпаси, потиличники, кусання, здушування, припікання, штовхання, побиття, незаконне позбавлення волі, мордування, залишення в небезпеці, не надання допомоги, заподіяння смерті);
- Психологічне насильство (словесні образи, крики, приниження, безпідставна критика, залякування, погрози, шантажування, переслідування тощо);
- Сексуальне насильство (примус до статевих контактів у небажаній ситуації або час, примус до небажаних форм статевих контактів, примус до спостереження за статевим контактом кривдника з іншими, підглядання, залучення до порно-індустрії чи секс- бізнесу, зґвалтування);
- Економічне насильство (обмеження у доступі до власних коштів, утиски свободи використання коштів, позбавлення житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які людина має законне право, заборона навчатися або обирати місце роботи (працювати).
В разі вчинення проти вас чи ваших рідних, знайомих протиправних вищезазначених діянь, можна звернутися за консультацією та допомогою:
Національна «гаряча лінія» з питань запобігання насильству та захисту прав дітей – 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на всій території України) або 116-123 (безкоштовно для дзвінків з мобільних телефонів)
Правоохоронні органи – 102
Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації – (0532) 56-92-66
Департамент культури, молоді та спорту Полтавської міської ради – (0532) 56-43-99
Полтавський обласний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді – (0532) 60-73-93
Полтавський міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді – (0532) 56-25-13
Служба у справах дітей Полтавської обласної державної адміністрації – (0532) 57-97-93 або 50-27-27
Служба у справах дітей Шевченківської районної у м. Полтаві ради – (0532) 63-11-08
Служба у справах дітей Київської районної у м. Полтаві ради – (0532) 56-96-77
Служба у справах дітей Подільської районної у м. Полтаві ради – (0532) 60-13-16
Благодійна організація «Світло надії» тел. (066) 829 55 73 або (0532) 60-60-81.
ЖЕРТВОЮ НАСИЛЬСТВА МОЖЕ СТАТИ КОЖЕН!
ПАМ'ЯТАЙТЕ – ВАМ ЗАВЖДИ ГОТОВІ ДОПОМОГТИ ТА ПІДТРИМАТИ! |