Календар оновлень:

Документи:Сьогодні, 18:33
Події міста:Сьогодні, 16:46
Полтавцям до відома:Сьогодні, 09:52
Заяви прес-служби:15.09.2021, 16:31
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 21.09.2021, 18:33
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

14.03.2019 У Полтаві пройшов перший форум «Україна – Литва: Європейський досвід»

14.03.2019, 13:18

Налагодження дружніх взаємовідносин, обмін досвідом з литовськими колегами щодо реалізації кращих ініціатив та досягнень в управлінні містом – саме з такою метою у Полтаві провели форум «Україна – Литва: Європейський досвід».

14 березня в Полтаві відбувся форум «Україна – Литва: Європейський досвід». Зазначений захід – продовження співпраці з Литовською стороною, що розпочалася у грудні 2018 року підписанням між Полтавською міською радою та Вільнюською торгово-промисловою палатою Угоди про Співробітництво.

Участь у форумі взяли керівництво міста, представники депутатського корпусу міськради, Полтавської торгово-промислової палати, представники бізнесу міста. З литовського боку до Полтави завітали віце-міністр закордонних справ Литовської Республіки Дарюс Скусявічюс, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, Міністр-радник Посольства Литовської Республіки в Україні Саулюс Лабутіс, Посол з особливих доручень Міністерства Закордонних Справ Литовської Республіки Гвідас Кєрушаускас, Перший секретар Міністерства Закордонних Справ Литовської Республіки Гєдрюс Граніцкас, Комерційний аташе Литовської Республіки в Україні Сєргєюс Тіхоміровас, представники литовського бізнесу.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Тетяна Юрченко розповіла, що активне налагодження взаємовідносин розпочалося з робочого візиту до Литви делегації від Полтавської міської ради:

– У січні 2019 року ми відвідали Литву, а сьогодні до нас прибула представницька литовська делегація. Це перша за останні роки подія такого масштабу, спрямована в перспективі на залучення інвестицій в економіку Полтави. Ми хочемо бачити її сучасним, розвинутим містом, тож маємо потребу в практичному досвіді європейських колег.

Секретар міської ради Олександр Шамота зауважив, що проведення першого форуму «Україна – Литва: Європейський досвід» – це початок великого шляху:

– Переконаний, що такі заходи мають проходити часто та регулярно. Це майданчик для здобуття певного досвіду, знаходження нових ринків збуту, налагодження контактів з новими партнерами на європейському рівні. Тож, бажаю учасникам форуму плідної роботи.

Віце-міністр закордонних справ Литовської Республіки Дарюс Скусявічюс наголосив, що назва форуму «Україна – Литва: Європейський досвід» є символічною:

– За роки своєї незалежності Литва досягла чимало. Це є наслідком вектору руху, який для себе обрала країна. І сьогодні ми радіємо від того, що наш друг Україна також обрала європейський ветор руху. Цей шлях нелегкий, проте він веде до розвитку та процвітання. І ми хочему бути разом з вами на цьому шляху. На державному рівні ми маємо чудові відносини з Україною. Коли на державному рівні стосунки відлагоджені, ми маємо рухатися на регіональні рівні, створювати контакти між людьми, бізнесом, університетами, культурами. В багатох галузях ми можемо знайти багато спільного, від чого виграють усі.

Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс зауважив: Полтавщина має потужний потенціал в розвитку бізнесу та інших напрямів:

– ми бачимо, що в Україні успішно проходить реформа децентралізації, коли регіони починають відігравати велику роль. Недарма ми зацікавлені в співпраці з Полтавщиною, адже вона має великий потенціал, а головне – талановитих людей. У нас уже є зв'язки з Полтавою та Полтавщиною. І це не лише бізнес. Це і медицина, і освіта, й інші галузі, де наш досвід може бути корисний.

Робота форуму була розподілена на окремі дискусії, під час яких представники литовського та полтавського бізнесу обговорювали важливі проблеми.

Серед основних питань, які порушували під час форуму такі, що стосуються ведення бізнесу у Полтаві, виклики для бізнесу щодо входження на ринок Європейського Союзу, шляхи налагодження механізмів співпраці. Також, обговорювали проблему подальшого життя виробничих територій міста та можливість розгляду їх як складової інвестиційної привабливості.

З-поміж важливих факторів розвитку економіки міста – підвищення кваліфікації працівників, розвиток кадрового потенціалу. Під час форуму обговорювали і кращі ініціативи з підготовки кадрів для ринку праці.

Городянам

21.09.2021, 16:46