Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 12:03
Полтавцям до відома:21.06.2024, 17:01
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:21.06.2024, 00:00
 
Останнє оновлення: 22.06.2024, 12:03
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

 

  П О Л Т А В С Ь К А       М І С Ь К А       Р А Д А

(сімнадцята сесія п'ятого скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

від 9 серпня 2007 року

 

 

Про затвердження Положення про

відзнаку територіальної громади м.Полтави

"Почесний громадянин міста Полтави"

 

Керуючись п.1 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 27, 28 Статуту територіальної громади м. Полтави, враховуючи рекомендації постійних депутатських комісій,  м і с ь к а р а д а    в и р і ш и л а:

 

1.Затвердити Положення про відзнаку територіальної громади міста Полтави "Почесний громадянин" у новій редакції (додається).

 

   2. Додаток № 1 до рішення восьмої сесії Полтавської міської ради двадцять третього скликання від 12 серпня 1999 року "Про відзнаки територіальної громади та міського голови м. Полтави" та додаток до рішення п'ятої сесії міської ради двадцять четвертого скликання від 28 грудня 2002 року "Про внесення змін у додаток № 1 до рішення восьмої сесії Полтавської міської ради двадцять третього скликання від 12 серпня 1999 року "Про відзнаки територіальної громади та міського голови м. Полтави" вважати такими, що втратили чинність.

 

3. Міському бюджетно-фінансовому управлінню (О.Вакула) забезпечити фінансування виготовлення відзнак та документів до них в межах затверджених бюджетних призначень.

 

4. Заступнику міського голови, керуючому справами виконкому Корчаці В.М. забезпечити належне зберігання та облік відзнак територіальної громади міста Полтави "Почесний громадянин міста Полтави".

 

 Міський голова                                                                                                         А.Матковський

                                                                        

 

 

Додаток

до рішення сімнадцятої сесії

міської ради п'ятого скликання

від 9 серпня 2007 року

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про відзнаку територіальної громади

"Почесний громадянин міста Полтави"

 

Це Положення визначає підстави та порядок присвоєння звання "Почесний громадянин міста Полтави", а також права Почесних громадян міста Полтави.

 

 І.Загальні засади.

 1.1.Згідно до статті 27 Статуту територіальної громади міста Полтави, звання "Почесний громадянин міста Полтави" є найвищою відзнакою територіальної громади міста Полтави.

1.2.Звання "Почесний громадянин міста Полтави" можуть бути удостоєні особи, що мають видатні особисті заслуги перед містом Полтавою у розвитку місцевого самоврядування та галузей виробництва, науки, культури, освіти, охорони здоров'я, спорту тощо, які беруть активну участь у громадсько-політичному житті міста Полтави та користуються загальною повагою і авторитетом членів територіальної громади.

    1.3.Найвищої відзнаки територіальної громади - звання "Почесний
громадянин міста Полтави" можуть бути удостоєні громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства.                                                           

    1.4.Особи, удостоєні найвищої відзнаки територіальної громади - звання "Почесний громадянин міста Полтави", нагороджуються одночасно цінним пам'ятним нагрудним знаком, до якого додається посвідчення.

 

П. Порядок  подання клопотання  про  нагородження відзнакою "Почесний громадянин міста Полтави".

 2.1.Право подавати клопотання перед міською комісією з питань нагород про нагородження відзнакою територіальної громади м. Полтави "Почесний громадянин міста Полтави" мають:

-міський голова;

-постійні комісії міської ради;

-управління та відділи міськвиконкому;

-трудові колективи підприємств, організацій, установ, закладів міста Полтави, де працює або працювала особа, яку представляють до нагородження;

-командування військових частин, керівництво територіальних відділень, управлінь органів внутрішніх справ, Служби Безпеки України, інших органів державної влади, місцеві осередки об'єднань громадян, творчі спілки, благодійні фонди та релігійні громади, що розташовані на території міста Полтави.

2.2.У клопотанні про нагородження відзнакою "Почесний громадянин міста Полтави" мають бути вказані біографічні дані про особу, щодо якої порушується клопотання, її трудову та громадсько-політичну діяльність, а також про особистий внесок у розвиток територіальної громади міста Полтави. Клопотання подається міській комісії з питань нагород не пізніш як за три дні до засідання комісії.

2.3.Рішення про нагородження відзнакою територіальної громади "Почесний громадянин міста Полтави" приймає міська рада за поданням міської комісії з питань нагород після попереднього розгляду матеріалів про нагородження цією комісією, а також постійними комісіями міської ради.

 

ІІI. Порядок вручення відзнаки територіальної громади "Почесний громадянин міста Полтави".

3.1.Вручення відзнаки територіальної громади "Почесний громадянин міста Полтави" відбувається в урочистій обстановці за широкої участі громадськості міста.

3.2.Відзнаку вручає міський голова або, за його дорученням, секретар міської ради.

3.3.Особам, які нагороджені відзнакою «Почесний громадянин міста
Полтави"   вручається   цінний      пам'ятний   нагрудний   знак з   відповідним посвідченням про нагородження відзнакою, вірча грамота.

3.4.Посвідчення має номер, який співпадає з номером цінного пам'ятного нагрудного знаку.

3.5.Номер цінного пам'ятного нагрудного знаку та номер посвідчення про нагородження заносяться до   спеціального реєстру, що зберігається у відділі кадрової роботи, з питань служби в органах місцевого самоврядування та нагород.

3.6.Короткі біографічні дані про особу, що удостоєна відзнакою "Почесний громадянин міста Полтави" та рішення міської ради про нагородження заносяться до Книги Почесних громадян міста Полтави, що зберігається у Полтавському краєзнавчому музеї.

3.7.Повідомлення про присвоєння відзнаки "Почесний громадянин міста Полтави" оприлюднюється в місцевих засобах масової інформації.

 

ІV. Права Почесних громадян міста Полтави

 4.1.Почесні громадяни міста Полтави мають право:

- брати участь в урочистостях з нагоди державних та міських свят, інших заходах, що проводяться органами місцевого самоврядування м. Полтави;

- брати участь у розробці та втіленні в життя міських концепцій, програм у галузях виробництва, науки, культури, освіти, охорони здоров'я, спорту; з питань благоустрою, санітарного стану міста, транспортного забезпечення, тощо;

- сприяти налагодженню, підтримці дружніх та партнерських зв'язків з містами-побратимами щодо обміну інформацією, популяризації відзначення місцевих знаменних дат;

- співпрацювати з управліннями та відділами виконавчого комітету Полтавської міської ради, національно-культурними товариствами, іншими громадськими організаціями у питаннях громадсько-політичного життя та патріотичного виховання;

- брати участь у проведенні в навчальних закладах міста тематичних заходів - лекцій, колоквіумів, конференцій, тематичних виставок.

  4.2.Почесні громадяни міста Полтави, які проживають за його межами, на час перебування в місті забезпечуються за їх проханням автотранспортом, місцем у готелі.

 

V. Опис відзнаки територіальної громади "Почесний громадянин міста Полтави"

Відзнака "Почесний громадянин міста Полтави" виготовляється з коштовного металу (срібло з позолотою), має форму хреста накладеного на квадрат зі стороною 30 мм, поле якого гравіроване проміннями від центру та покрите емаллю синьо-зеленого кольору, що відповідає одній зі смуг міського прапору (можливе покриття емаллю "зелено-ізумрудна"). В кутах цього квадрату розташовані коштовні камені (циркони, які збільшуються в розмірах від центру до зовнішнього кута). Хрест, який накладено на квадрат, має золотий контур та покритий емаллю білого кольору.

В центральному колі золотої емалі кольоровий герб міста малинового кольору. Золотий напис "Полтава" старослов'янської гарнітури, розташований над гербом міста. Синьо-зелена стрічка з написом "Почесний громадянин" накладена в нижній частині кола, в якому розташований герб. В верхній частині з обох боків герба на білій емалі викладений позолочений дубовий вінок.

Відзнака кріпиться на планці прямокутної форми, синьо-зеленого кольору, яка має золотий кант та напис "Полтава" золотими літерами.

Планка кріпиться до відзнаки плоскою обручкою з позолоченим візерунком. Центральна частина обручки має стрічку білої емалі.

Габаритні розміри відзнаки разом з планкою 55мм х 40мм.

 

VI. Заключні положення.

 6.1.У випадку втрати (псування) вірчої грамоти, нагрудного знаку, стрічки, посвідчення їх дублікати не видаються.

 6.2.Після смерті Почесного громадянина міста Полтави вся атрибутика залишається його родині для зберігання.

 


         Секретар міської ради                                                                                                                      О. Козуб

 

Городянам

До вашого відома