Календар оновлень:

Події міста:14.09.2024, 14:10
Полтавцям до відома:14.09.2024, 12:26
Заяви прес-служби:13.11.2023, 10:49
Документи:13.09.2024, 03:00
 
Останнє оновлення: 14.09.2024, 14:10
МістянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

                                                    Департамент охорони здоров'я 

Вітаємо на новій сторінці Департаменту охорони  здоров'я Полтавської міської ради. Ми розпочинаємо роботу. Будемо висвітлювати життя медицини міста та наповнювати сторінку цікавою для вас інформацією


14.09.2022

Програма «Доступні ліки» продовжує діяти

На сьогодні, в умовах воєнного стану продовжує діяти програма «Доступні ліки». Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету першого/другого типу, нецукрового діабету, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою доплатою.

Для забезпечення доступу пацієнтів до цих ліків на період воєнного стану було спрощено процедури їх отримання, зокрема пацієнти можуть отримувати такі лікарські засоби за електронним або паперовим рецептом. Якщо лікар  має доступ до електронної системи охорони здоров’я, він створює електронний рецепт, якщо ні – виписує паперовий.

Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, у тестовому режимі запущено роботу інтернет-ресурс пошуку аптек, де відображаються аптеки, які працюють «на даний час», а також, які зачинено.

 Ресурс доступності аптек працює за посиланням https://apteka.dls.gov.ua/.

Перелік доступних аптечних закладів та дані щодо актуальності розкладів оновлюються з інтервалом 10 хв. Також мапу з працюючими аптеками можна знайти за посиланням https://geoapteka.ua/map#list.

Наявність лікарських засобів в обраному або найближчому аптечному закладі також можна перевірити за допомогою сервісу Tabletki.ua за посиланням: https:// tabletki.ua.




09.09.2022

Останнім часом в Полтаві, як і в цілому по світу, продовжують реєструватися випадки COVID-19 з тенденцією до щоденного  зростання захворюваності.

Основні ознаки це:

- лихоманка з високими цифрами температури, понад 39С;

- загальна слабкість;

- частий сухий кашель .

Вже на 2-й день від початку захворювання, швидкі антиген - тести на COVID-19 - дають позитивний результат.

 Чому потрібно якнайшвидше звернутися до свого сімейного лікаря?

 По-перше, своєчасне звернення - допоможе контролювати протікання хвороби та попередить ускладнення.

По-друге, Центри первинної медико - санітарої допомоги забезпечені противірусним препаратом Молнупіравір, який призначається сімейним лікарем за показами та видається пацієнтам безкоштовно. І що найголовніше - він діє тільки у перші 5 днів захворювання.

Тому, при перших ознаках захворювання, потрібно звернутися до лікаря, не треба займатися самолікуванням.

2 вересня 2022року проведено чергове засідання штабу по питанням щодо попередження поширення коронавірусної інфекції COVID-19 на території Полтавської міської територіальної громади. Акцентована увага щодо моніторингу та проведення аналізу захворювання на коронавірусну хворобу. Також залишається актуальним контроль за дотриманням обмежувальних заходів, проведення роз'яснювальної роботи серед населення з питань попередження  коронавірусної хвороби,   продовження заходів з вакцинації.

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради закликає усіх мешканців Полтавської міської територіальної громади дотримуватись всіх протиепідемічних заходів. 

Будьте уважні, бережіть своє здоров'я та своїх рідних!

19.08.2022

За інформацією Міністерства охорони здоров'я України, українці з дітьми, які через війну змушені були виїхати в інші країни, іноді стикаються із тим, що вакцину, яку в рідній країні дітям кололи підшкірно, в Європі вводять внутрішньом'язово.

Не варто хвилюватися!

Вакцини вводять в організм різними шляхами. Найчастіше внутрішньом'язово: дорослим у плече, немовлятам у стегно. Іноді вакцини вводять під шкіру. Деякі вакцини крапають в рот або ніс.

Місце введення є важливим, адже якщо вакцина потрапить у жировий прошарок, імунітет може не сформуватися. Саме тому щеплення не роблять у сідницю.

У кожної конкретної вакцини є оптимальний спосіб введення, і медичні працівники навчені тому, як саме їх колоти.

Якщо у вас є сумніви, перевірити, як вводять конкретну вакцину, можна в інструкції до неї.

Як вводять різні вакцини:

-    БЦЖ від туберкульозу – внутрішньошкірно в плече;

- КПК від кору, краснухи, паротиту – підшкірно в плече, але внутрішньом'язово теж не помилка;

- ГепВ від гепатиту В, коклюшно-дифтерійно-правцеву АКДП – внутрішньом'язово, немовлятам у стегно, дітям 2+ у плече;

- Hib від гемофільної інфекції, інактивовану поліомієлітну (ІПВ)  та пневмококову вакцину - внутрішньом'язово, немовлятам у стегно, дітям 2+ у плече;

-  Оральну поліомієлітну вакцину (ОПВ) – крапають у рот із піпетки.

Вакцинуйтеся вчасно! Захистіть себе та своїх діток!

Будьте здорові! 


17.08.2022

До відома мешканців Полтавської міської територіальної громади!

У разі радіаційної аварії на АЕС окремі категорії населення після офіційного оповіщення від органів влади можуть отримати вказівку прийняти калію йодид для захисту щитоподібної залози.

Не  приймайте калій йодид, якщо для цього не було відповідного сповіщення та/або вказівки від органів місцевої влади.

Існують обмеження щодо прийому калій йодиду. Він захищає лише щитоподібну залозу від радіоактивного йоду та не захищає інші частини тіла від інших джерел іонізуючого випромінювання.

Калію йодид рекомендований лише людям до 40 років, дітям, вагітним та тим, хто годує груддю.  Дозування залежить від віку.

Калію йодид  приймають лише одноразово.

Kалій йодид може мати шкідливий вплив на здоров'я, особливо якщо приймати його багаторазово, без потреби або якщо його приймають неправильно.

 

Як приймати калію йодид:

Однократне дозування для дорослої людини калій йодиду становить 125 мг (100 мг йоду).

Для отримання препарату калію йодид та розрахунку дози,  потрібно звернутися до свого сімейного лікаря.

           

Запам'ятайте!

Йодна профілактика здійснюється ЛИШЕ  після офіційного оповіщення   та приймайте ЛИШЕ калій йодид.


10.08.2022

Чому необхідно проходити профілактичний огляд

Кожна людина має усвідомити про необхідність дбати про своє здоров'я та проходити профілактичні огляди.

Будь-який профілактичний огляд має на увазі обстеження організму для виявлення захворювань, дає можливість відстежити зміни в роботі органів, пов'язані з віковими змінами, способом життя, перенесеними захворюваннями та навантаженнями.

Обов'язковий профілактичний медичний огляд включає в себе:

загальне обстеження лікарями-спеціалістами (сімейний лікар, лікар-дерматовенеролог, лікар-отоларинголог, лікар-стоматолог та інші спеціалісти (за потреби); лабораторне і функціональне обстеження.

Спочатку потрібно звернутися до сімейного лікаря, визначає який визначає обсяг обстежень і огляд якого спеціаліста потрібно проходити  пацієнтам. Під час профілактичного огляду можна безкоштовно пройти обстеження на:

     1. Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою.

     2. Загальний аналіз сечі.

     3. Глюкоза крові.

     4. Загальний холестерин.

     5. Вимірювання артеріального тиску.

     6. Електрокардіограма.

Також, отримати електронне направлення на  флюорографічне обстеження і мамографію.

До списку послуг сімейного лікаря  входить контроль груп ризику  захворювань – цукрового діабету, ВІЛу, туберкульозу, гіпертонії та інших серцево-судинних хвороб, раку молочної та передміхурової залоз, колоректального раку та інших. 

Найчастіше ці хвороби на перших етапах перебігають безсимптомно, а ті симпоми, що проявляються, часто “маскуються” на втому, брак сну, вік чи інші хвороби. Тому до лікаря звертаються на тих стадіях, коли організму завдано непоправної шкоди і лікування вже не таке ефективне. 

Профілактичний огляд  не потребує багато часу, натомість надасть впевненість, що зі здоров'ям все добре або ж виявить хворобу на ранній стадії, а це збереже здоров'я. 

Не нехтуйте медичним оглядом!

Будьте здорові! 


01.08.2022

З 1 до 7 серпня триватиме Всесвітній тиждень грудного вигодовування 2022 (WBW). Це глобальна кампанія, що сприяє підвищенню обізнаності щодо грудного вигодовування.

Грудне вигодовування вкрай важливе для досягнення загальних цілей харчування і здоров'я. Постійний та безпосередній контакт шкіри немовляти до шкіри матері в перші моменти після народження вкрай важливі для збереження життя, підтримання життєдіяльності та розвитку дитини. Грудне вигодовування з давнини є важливою частиною материнства. В людському розумінні, це не проста біологічна функція — в ній закладено також культурні та етичні аспекти. Материнське молоко оспівано в старовинних легендах, а сам процес годування представлений в багатьох відомих витворах мистецтва. Але були й часи, коли матері віддавали перевагу штучним сумішам, а грудне вигодовування вважали непотрібним. Зараз грудне молоко вважається золотим стандартом дитячого харчування, який активно популяризує ВООЗ та інші міжнародні організації.

У 1995 році Україна приєдналася до програми підтримки грудного вигодовування немовлят. Була розроблена програма «Підтримка грудного вигодовування дітей в Україні на 2000–2005 роки» задля: зниження рівня захворюваності та смертності дітей першого року життя, післяпологових ускладнень; покращення репродуктивного здоров'я жінок через підвищення розповсюдженості та тривалості грудного вигодовування дітей за допомогою впровадження сучасних методів ведення лактації та годування груддю за єдиними принципами на етапах — жіноча консультація — пологовий стаціонар — дитяча поліклініка. У 2019 році в Україні відкрили перший Банк грудного молока на базі Перинатального центру в Києві.

Лікувальні заклади міста  долучаються  до  Тижня грудного вигодовування. Проводяться роз'яснювальні лекції, бесіди, на яких майбутні мами й тата отримують всю необхідну інформацію про грудне вигодовування та піклування про маля.

Шановні жінки, дорогі мами! Пам'ятайте, вигодовування груддю є незаперечним правом кожного малюка та природним обов'язком матері! Потурбуйтесь про здоров'я своїх дітей з перших годин народження!



28.07.2022

З серпня аптеки будуть відпускати антибіотики тільки за рецептом. Найбільше поширені питання серед населення:

Чи обовʼязково мати декларацію з сімейним лікарем для отримання рецепта?

Рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем.

Чи зможе лікар приватної клініки виписати електронний рецепт?

Лікарі усіх рівнів медичної допомоги, незалежно від форми власності закладу, зможуть здійснювати відпуск електронних рецептів за умови підключення закладу та його працівників до електронної системи охорони здоровʼя.

Що робити, якщо медичний заклад, до якого звертається пацієнт,  не працює з електронною системою охорони здоровʼя?

У такому разі на перехідному періоді передбачається виписка паперового рецепта на антибіотики.

Чи передбачено часткове погашення електронних рецептів? Чи можна буде придбати меншу кількість препарату, ніж вказано у рецепті?

Так, функціонал електронного рецепта дозволяє погасити рецепт частково, тобто придбати меншу кількість лікарського засобу, ніж зазначено в рецепті.

Чи поширюється електронний рецепт на очні краплі/ топічні антибіотики й т.д?

Так, усі препарати, які відносяться до антибактеріальних лікарських засобів (код АТХ - J01 згідно з даними Державного реєстру лікарських засобів України), підлягають відпуску за рецептом за кошти пацієнта. Ця норма стосується усіх форм антибактеріальних лікарських засобів, які підпадають під визначену групу.

Чи будуть діяти паперові рецепти для відпуску препаратів на пільгових умовах?

Так, на перехідний період передбачено виписування паперового рецепта медичними закладами, які поки не мають відповідної технічної можливості, тобто не підключені до ЕСОЗ. Крім цього, виписка лікарських препаратів, що відпускаються на пільгових умовах, буде здійснюватися за паперовим рецептом.

Як в нових умовах відпуску антибіотиків можна буде придбати ліки для тварин?

Лікарські препарати для тварин як і раніше можна буде придбати за ветеринарним рецептом.

На перехідному періоді пацієнт зможе придбати необхідні ліки за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо лише предʼявити фармацевту інформаційну довідку, яку лікар видасть як підтвердження призначення.

Нововведення почне працювати в рамках перехідного періоду в медичних закладах, що працюють з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Якщо заклад охорони здоровʼя, до якого звертається пацієнт, не підключений до ЕСОЗ, лікар має виписати паперовий рецепт.

Виключення буде діяти тільки для тих аптек, що знаходяться в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджений відповідним наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Такі аптеки тимчасово на час дії воєнного стану зможуть відпускати пацієнтам антибіотики без рецепта лікаря.



22.07.2022

В Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19

Усім людям віком від 60 років, а також людям 18-59 років із хронічними хворобами дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19

Для другої бустерної дози застосовуватимуть мРНК-вакцину (наразі в Україні це Pfizer) з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

Другий бустер можуть отримати:

▪️люди віком понад 60 років;

▪️люди, які проживають у закладах догляду за літніми людьми;

▪️люди з інвалідністю;

▪️люди з імуносупресією;

▪️люди віком 18-59 років із численними хронічними захворюваннями, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19;

Другу бустерну дозу вже застосовують в Ізраїлі, США, Канаді, Великій Британії, Японії. Також її вже рекомендували вводити в країнах ЄС.

Нагадаємо, що щепитися від COVID-19 в м.Полтава можна в кабінетах щеплень Центрів первинної медико-санітарної допомоги! Наразі в місті наявні вакцини Pfizer в кількості – 498 доз та CoronaVac – 4374 дози.

Для уточнення більш детальної інформації щодо проведення щеплень звертайтесь на гарячу лінію Департаменту охорони здоров'я Полтавської міської ради - 050-505-29-59.

 


23.06.2022                                                                                                                    Шановні мешканці Полтавської міської територіальної громади!

Нагадуємо, під час сигналу «Повітряна тривога»  лікувальні заклади припиняють свою роботу та прийом хворих не проводиться.

Пацієнтам, відвідувачам та медичному персоналу пропонується прослідувати до спеціально обладнаних укриттів лікувального закладу або ж залишити будівлю з метою самозахисту.

Після закінчення сигналу «Повітряна тривога» лікувальний заклад відновлює свою роботу.

У разі виникнення питань, можна звернутися  за телефоном гарячої лінії Департаменту охорони здоров'я Полтавської міської ради: 050-505-29-59 , 050-505-20-44.

 


14.06.2022

14 червня Всесвітній День донора крові.

Це - досить нове свято, яке відзначає багато країн. Воно було засновано під егідою ООН у травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я в Женеві. 

Важливість свята перегукується з безсумнівною важливістю самого донорства. Як відомо, потреба в донорській крові виникає у людей будь-якого віку з різними серйозними захворюваннями. Тому кожен донор, який здає кров безоплатно, робить свій безцінний внесок у добру справу – порятунок людських життів.

Поняття «ДОНОР» походить від латинського слова «Дарує». Це означає, що людина щиро дарує частинку себе, здійснює найвищий факт гуманності, не вимагаючи ніяких винагород, навіть не знаючи того, кому його кров буде призначена. Щорічно закладами охорони здоров'я Полтавської міської територіальної громади від безоплатних донорів заготовлюється близько 1200 літрів крові.

Донорство-місія благородна і вкрай потрібна для суспільства. Ваша допомога необхідна не тільки в день донора, а кожного дня, кожну хвилину, кожну мить.

Ми висловлюємо вдячність мільйонам людей, які рятують інші життя, здаючи свою кров.



01.06.2022

Департамент охорони Полтавської міської ради повідомляє, що випадки коронавірусної хвороби  продовжують реєструватися в Полтавській міській територіальній громаді.

За даними відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», за останню добу, станом на 1 червня на COVID-19 захворіло 31 особа.

З початку епідемії в Полтаві зареєстровано майже 66000 випадків коронавірусної хвороби. 64443особи одужали від COVID-19. Померли за час епідемії 1153 людини.

Наразі в Полтаві зроблено понад 282000 щеплень від COVID-19. Бустерною дозою вакциновано більше 12000 чоловік. Якщо ви бажаєте щепитися від COVID-19, можна звернутися до стаціонарних пунктів вакцинації лікувальних закладів:

-         ЦПМСД №1    66-80-44, 050-019-51-81;

-         ЦПМСД №2    68-17-58, 095-005-01-18;

-         ЦПМСД №3    57-21-81, 57-22-23, 066-218-15-23;

Тож, жителі Полтавської громади та всі охочі можуть отримати щеплення від COVID-19, зробивши вибір з вакцин – Comirnaty/Pfizer, і CoronaVac.

Інформацію щодо місця проведення вакцинації та наявні вакцини безпосередньо може кожен охочий зателефонувавши за номером (050- 505- 29-59; 050- 505- 20- 44).



 25.05.2022

25 травня - Всесвітній день щитовидної залози.

Цей день відзначають, щоб підвищити інформованість суспільства щодо можливих захворювань,методів профілактики та лікування щитовидної залози .

Щитовидна залоза виробляє гормони, що беруть участь в регуляції обміну речовин і росту клітин, відповідає за вироблення гормонів, які необхідні для нормального росту і розвитку людини. 90% всіх захворювань щитовидної залози пов'язані з дефіцитом йоду. Втома, нестача сил, сонливість або безсоння, депресія або емоційна лабільність, погіршення пам'яті – усе це може бути проявами нестачі в організмі йоду – головного мікроелемента необхідного для здоров'я щитоподібної залози.

 Попередити це досить просто - потрібно лише забезпечити людині щоденне надходження в організм необхідної кількості йоду. За нормами Всесвітньої організації охорони здоров'я добова потреба складає 100-200 мкг, залежно від віку і стану здоров'я.

В роботі щитовидної залози може бути два виду порушення. Або це недолік вироблення гормонів (гіпотиреоз), або їх посилене вироблення (гіпертиреоз).

Щоб уникнути проблем зі щитовидною залозою потрібно проходити щорічні профілактичні обстеження, за потреби ультразвукове дослідження, при якому можна  встановити ступінь збільшення-щитовидної залози  і наявність в ній вузлів. Аналіз на гормони щитовидної залози допоможе визначити рівень гормонів.

Для профілактики захворювань щитовидної залози, потрібно включити в раціон продукти з високим вмістом йоду: морепродукти, морську капусту, горіхи, яловичину, йодовану сіль, тощо. Правильно проводити час на сонці – уникати гіперінсоляцій. Стежити за режимом дня та приділяти достатньо часу для сну. Проводити багато часу на свіжому повітрі. Навчитися протистояти психоемоційним навантаженням. Більше відпочивати.

     У разі виникнення захворювання негайно звертатися до сімейного лікаря та лікаря-ендокринолога.

     Бережіть своє здоров'я – це найцінніше, що Ви маєте у своєму житті.




19.05.2022                          

З 19 травня 2011року Всесвітня організація сімейних лікарів WONCA започаткувала святкування Всесвітнього дня сімейного лікаря

Роль лікаря первинної ланки у нашому суспільстві завжди була, є і буде важливою й необхідною. Сімейна медицина – єдиний вид медичної допомоги, що стосується кожного. Саме до вас ми звертаємося найперше, коли маємо негаразди зі здоров'ям. Сімейний лікар – це не лише професіонал, а й уважна людина, яка уміє вислухати та подарувати віру і надію на одужання.

 За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, сімейний лікар (лікар загальної практики) – фахівець, який надає первинну медико-санітарну допомогу всім членам сім'ї, незалежно від віку, статі, характеру захворювання, з урахуванням психологічних, соціальних, культурних та особистих особливостей пацієнта і його родини. Він супроводжує людину від народження і далі протягом усього її життя.

З 2013 року у місті Полтава функціонує 3 Центри первинної медико-санітарної допомоги. Сьогодні  у них успішно працюють 148 сімейних лікарів, більше 70 відсотків з яких мають високі кваліфікаційні категорії. Вони надають медичну допомогу як мешканцям нашої громади, так і внутрішньо переміщеним особам.     

Міжнародний досвід показує, що там, де є сімейні лікарі, стан здоров'я населення кращий.

Цей день - гарна нагода привітати всіх сімейних лікарів та подякувати за їх роботу.

Шановні сімейні лікарі, прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята! Дякуємо вам за високий професіоналізм та відданість справі. Бажаємо здоров'я, миру та подальших професійних здобутків!


12.05.2022

Міжнародний День медичної сестри

12 травня у всьому світі відзначається Міжнародний День медичної сестри.

 Медсестра – це перший і незамінний помічник лікаря в справі лікування пацієнта. Ця професія з розряду тих, що за покликанням. Вона поєднує в собі надзвичайну відповідальність і високий професіоналізм.

До професійного обов'язку медичної сестри входить прояв щирого милосердя – мабуть, саме ця назва найточніше відбиває саму суть сестринської справи.

У лікувальних закладах нашого міста працює майже 1300 медичних сестер, які надають медичну допомогу як мешканцям громади, так і внутрішньо переміщеним особам.

На сьогодні, коли в країні йдуть воєнні дії, особливо важлива роль медичних сестер. Ці дівчата не йдуть зі зброєю в атаку, не сідають за важелі бронемашин і не тримають оборону. Однак, вони вміють надавати допомогу пораненим і рятувати життя. Їх називають янголами українських бійців, непримітними героїнями медичного фронту. Вони ж скромно зізнаються, що просто виконують свою роботу — доглядають за хворими і допомагають лікарям рятувати життя пацієнтів.

Переважна більшість наших медичних сестер не покинули країну, не виїхали за кордон, а залишилися працювати на своїх робочих місцях та продовжують надавати медичну допомогу мешканцям громади.

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради  вітає всіх медичних сестер з професійним святом! Дякуємо за ваш професіоналізм, невтомну працю, чуйність та турботу! Бажаємо мирного неба й спокою вам і вашим сім'ям!




04.05.2022

ОБЕРЕЖНО , КЛІЩІ!

Щороку в теплий весняно-літній період у лісах і парках активізуються кліщі.  Сезон активності триває по листопад та має протягом року два виражених піки: квітень-травень та серпень-вересень.

 Самі по собі кліщі не є небезпечними, але  укуси загрожують людині небезпечними хворобами, насамперед такими, як хвороба Лайма та кліщовий вірусний  енцефаліт.

Що робити якщо до тіла людини присмоктався кліщ?

Насамперед треба не гаяти часу та звернутися до травмпункту (а він працює цілодобово) або до найближчого медичного закладу , де кліща видалять, оброблять місце укусу, нададуть необхідні рекомендації. Фахівці не радять видаляти кліща самостійно, адже можна розчавити кліща або не видалити цілком.

Щоб захистити себе від нападу кліщів:

Необхідно одягатись таким чином, щоб перешкодити нападу кліщів на людину, заповзанню їх під одяг і полегшити швидкий огляд для виявлення кліщів, які причепилися. Звичайний одяг може бути перетворений у захисний:  штани потрібно заправити у чоботи, гольфи чи шкарпетки мють бути з щільною гумкою.  Верхня частина одягу  (сорочка, куртка) повинна бути заправлена у штани, а манжети рукавів - щільно прилягати до руки. Оптимальним є світлий, однотонний одяг, на якому кліщі більш помітні.

Необхідно враховувати, що кліщі повзуть завжди знизу вверх, а не навпаки.  Інформація про "падіння" кліщів з дерев є помилковою.

Проведення само- і взаємооглядів.  Проводяться для виявлення кліщів, які причепилися. Поверхневі огляди слід проводити  кожні 10 - 15 хвилин, а більш ретельні – із зніманням та вивертанням одягу - кожні 2 години .Слід пам'ятати, що кліщі присмоктуються не одразу!  Після переповзання на людину протягом декількох (1 - 2) годин кліщі вишукують місця з тонкою шкірою або приховані ділянки тіла,  де вони малопомітні.

 Гарний результат профілактики дає використання репелентів. До них  відносяться засоби, що відлякують кліщів.   Для захисту дітей розроблені препарати із зниженим вмістом репелленту ,зокрема креми тощо ,придбати їх можна в аптечній мережі.

Здоров'я Вам та Вашим діткам!



27.04.2022

В Україні відзначається Всесвітній тиждень імунізації.

Щороку за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я проходить тиждень імунізації.

Проведення тижня імунізації покликане привернути увагу громадськості до імунізації, як однієї з головних профілактичних заходів, що дозволяють уберегти людство від інфекційних захворювань та захисту життя.

Будь-яке порушення планової вакцинації, навіть на короткий період, призведе до спалахів вакцинокерованих інфекцій.

Згідно Календаря профілактичних щеплень в Україні проводиться 10 обов'язкових щеплень проти дифтерії, кашлюку, правця, туберкульозу, вірусного гепатиту В, гемофільної інфекції, кору, краснухи, паротиту, поліомієліту. Переважна більшість вищезазначених вакцин вводиться дитині до 6-ти річного віку. В підлітковому віці проводиться ревакцинація від поліомієліту, дифтерії та правцю, а далі вже в дорослому віці кожні 10 років проводиться щеплення від дифтерії та правцю.

На сьогодні дитячі та дорослі сімейні амбулаторії забезпечені необхідними вакцинами згідно Календаря щеплень в достатній кількості. Незважаючи на пандемію, рутинна вакцинацію продовжується. Для цього в сімейних амбулаторіях міста проводяться необхідні протиепідемічні заходи та створені умови, а саме: розмежовані потоки хворих та здорових дітей, виділені окремі дні та приміщення для проведення щеплення здорових дітей.

Поряд із рутинною вакинацією, продовжується й імунізація населення від коронавірусної хвороби. З початку проведення даної кампанії, в місті вакциновано понад 281000 мешканців. З них майже 142000 людей отримали першу дозу вакцини, 130000 осіб  завершили повний курс вакцинації від COVID-19. Кількість щеплених бустерною дозою вже перевищило 9000 чоловік.

Зазначаємо, що всі щеплення проводяться безкоштовно, як мешканцям територіальної громади, так і внутрішньо переміщеним особам.

Так, імунізація є одним із питань  національної безпеки, оскільки здоров'я населення — всіх разом і кожного окремо — залежить від рівня охоплення вакцинацією в країні.

Для формування колективного імунітету необхідно щоб рівень вакцинації населення країни досягав 95%. До того ж,  це один з найбільш ефективних способів захиститися від хвороб і важливий аспект для здоров'я і благополуччя людини протягом усього життя.

Тож, закликаємо не нехтувати можливістю провакцинувати та захистити себе і своїх дітей!



26.04.2022

Роковини Чорнобильської катастрофи

Сьогодні, 26 квітня, чергова річниця Чорнобильської катастрофи. Щороку цього дня ми вшановуємо героїзм працівників ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків – всіх, хто брав участь у ліквідації наслідків цієї техногенної катастрофи, тих, хто віддав себе до останнього подиху на порятунок людству, тих, чиє життя розділилося на «до» і «після» Чорнобиля.

З глибокою шаною схиляємо голови перед вами, шановні учасники – ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, за подвиг, під час якого ви віддали своє здоров'я, ставши на шляху сліпої ядерної стихії і захистили тим самим не лише Українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки.

Відлуння біди стихне ще не скоро. Її наслідки відчують на собі і майбутні покоління. Проте ми маємо зробити все можливе, аби подібне не повторилося, берегти тих, хто жертвував своїм життям, здоров'ям, рятуючи світ.




13.04.2022

Шановні мешканці та внутрішньо переміщені особи  Полтавської міської територіальної громади!

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради інформує, що з 5 квітня 2022 року COVID-сертифікати в Дії мають новий термін відображення.

Міністерство охорони здоров'я разом з Міністерством цифрової трансформації та Національною службою здоров'я України ухвалили рішення не видаляти з Дії цифровий сертифікат про вакцинацію проти СOVID-19 протягом 1,5 року від дати щеплення, а саме 545 днів.

Це дозволить українцям, які на час воєнних дій виїхали  за кордон,  пред'явити цифровий документ про отриману вакцинацію від COVID-19 та отримати наступну потрібну дозу чи мати менші карантинні обмеження, ніж невакциновані особи.

Варто зазначити, що термін відображення змінено у всіх видах сертифікатів, який підтверджує вакцинальний статус особи:

-         “жовтий” COVID-сертифікат, який підтверджує 1 дозу щеплення проти коронавірусної хвороби;

-         “зелений” COVID-сертифікат, який підтверджує 2 дози щеплення проти коронавірусної хвороби;

-         “бустерний” COVID-сертифікат, який підтверджує 3 дози щеплення проти коронавірусної хвороби.

Важливо! Сертифікат не оновить нову кінцеву дату автоматично, для цього потрібно повторно надіслати запит у застосунку або на порталі Дії.

Нагадаємо, український COVID-сертифікат визнаний країнами-членами Довірчої мережі ЄС, до складу якої входить понад 60 країн світу.

На сьогоднішній день в Полтаві зроблено майже 28000 щеплень від COVID-19, у тому числі більше 200 внутрішньо переміщених осіб.

Якщо ви бажаєте щепитися від COVID-19, можна звернутися до стаціонарних пунктів вакцинації лікувальних закладів.

Інформацію щодо місця проведення вакцинації та наявні вакцини безпосередньо може отримати кожен охочий зателефонувавши за номером (0505052959, 0505052044).


30.03.2022

Інформація про вакцинацію від правця

На сьогоднішній день, як ніколи актуально, потрібно бути захищеним від правця. Єдиний захист від цього важкого інфекційного захворювання – вакцинація.

Що потрібно знати про планову вакцинацію від правця?

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, вакцинацію проти правця, розпочинають у ранньому дитячому віці: 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, ревакцинація у 18 місяців, 6 років, а далі - кожні 10 років.

Якщо дитина пропустила щеплення за календарем, не потрібно починати вакцинацію з самого початку. Просто зверніться до педіатра чи сімейного лікаря, з яким укладена декларація, і він складе графік введення тих доз, яких не вистачає.

Коли потрібно проводити екстрену вакцинацію від правця?

Екстрена профілактика правця показана у разі:

-         травм із порушенням цілісності шкірних покривів та слизових оболонок;

-         відморожень й опіків (термічних, хімічних, радіаційних) другого, третього та четвертого ступенів;

-         проникних пошкодженнях шлунково-кишкового тракту;

-         гангрени або некрозі тканин будь-якого етапу, абсцесах;

-         укусів тваринами;

-         пологів поза медичними закладами.

Важливо своєчасно провести екстрену профілактику правця, яка передбачає первинну хірургічну обробку рани та створення імунологічного захисту. Для цього при можливості необхідно звернутись у найближчий лікувальний заклад.

Щеплення від правця проводиться безоплатно. Для планової вакцинації необхідно мати укладену декларацію з педіатром або сімейним лікарем.

Не ігноруйте графік вакцинації. Робіть усі необхідні щеплення своєчасно!




29.03.2022

В аптечні заклади Полтави почав надходити левотироксин 

Шановні жителі Полтавської міської територіальної громади та мешканці, які евакуйовані з міст України!

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради повідомляє, що Міністерство охорони здоров'я України разом з партнерами та дистриб'юторами працюють над відновленням аптечного асортименту ліків для тиреоїдної терапії.

В аптечні заклади Полтави почав надходити левотироксин – препарат, що застосовується для лікування захворювань щитовидної залози.

 Наразі в аптеках є препарати, що містять левотироксин, а саме:

-         Еутирокс, дозування 25, 50, 75, 100, 125, 150 мкг;

-         L-тироксин «Берлін Хемі», дозування 50, 75, 100, 125, 150 мкг;

-         L-тироксин «Фармак», дозування: 25, 50, 100 мкг.

Оперативно отримати інформацію про наявність препаратів для тиреоїдної терапії в аптечних закладах міста можна за допомогою сервісу➡️ https://tabletki.ua/uk/.



24.03.2022

Інформація про щеплення від COVID-19

Департамент охорони Полтавської міської ради повідомляє, що нажаль, випадки коронавірусної хвороби і сьогодні продовжують реєструватися в Полтавській міській територіальній громаді. За даними відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», за останню добу, станом на 23 березня на COVID-19 захворіло 444 особи.

З початку епідемії в Полтаві зареєстровано 65160 випадків коронавірусної хвороби  та 58716 випадків одужання від COVID-19. За час епідемії 1139 людей померли, за останню добу - 1 особа.

Наразі в Полтаві зроблено 277783 щеплення від COVID-19. З них 141623 людини отримали першу дозу вакцини, 128618 осіб завершили повний курс вакцинації від COVID-19. Бустерною дозою вакциновано 7505 чоловік. Хочемо зазначити, що з 24 лютого по 22 березня вакцинувалося майже 2 тис. осіб.

Тож ніхто, навіть у воєнний час, не відміняв вакцинацію. Якщо ви бажаєте щепитися від COVID-19, можна звернутися до стаціонарних пунктів вакцинації лікувальних закладів, які знаходяться за вказаними адресами :

ЦПМСД №1 вул. В.Тирнівська, 29/2, реєстратура: 66-80-44, 050-019-51-81;

ЦПМСД №2 вул. І.Мазепи, 36: 68-17-58, 095-005-01-18;

ЦПМСД №3 пров. Рибальський, 10В: 57-21-81, 57-22-23, 066-218-15-23;

- поліклінічне відділення 2-ої міської клінічної лікарні, вул. Монастирська, 7а, (0992161402, 60-71-79);

- поліклінічне відділення 4-ої міської клінічної лікарні,вул.Залізна,17

(63-74-70, 0953982177)

- 3-я міська клінічна поліклініка, вул. Рибальський, 10 в,

(68-83-79, 0959460311);

- поліклінічне відділення Центральної районної клінічної лікарні, вул. Стрітенська, 58 а, (56-58-67).

Тож, жителі Полтавської громади та всі охочі можуть отримати щеплення від COVID-19, зробивши вибір з вакцин – AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer, і CoronaVac.

Інформацію щодо місця проведення вакцинації та наявні вакцини безпосередньо може кожен охочий зателефонувавшиза номером (095)027-51-77.



18.03.2022

Адреси закладів Центрів первинної медико-санітарної допомоги:

Зважаючи на ведення воєнного стану в Україні відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 №64,  рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради від 17.03.2022 року внесені  зміни до цільової програми «Сучасна медична діагностика на 2022 рік», щодо розширення  її дії на внутрішньо переміщених осіб  з невідкладними станами.  

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради повідомляє, що відтепер, не тільки мешканці Полтавської міської територіальної громади, а й евакуйовані громадяни з інших міст України матимуть змогу на безкоштовне обстеження магнітно-резонансної томографії і комп'ютерної томографії в межах вищевказаної Програми за направленням лікаря при невідкладних станах.

Для проведення даного обстеження внутрішньо переміщеним особам, необхідно звернутися до найближчого  територіально розташованого Центру первинної медико-санітарної допомоги для укладання декларації та отримання направлення до фахівця відповідного профілю для визначення показань для проведення обстеження.

Нижче в публікації наводимо перелік закладів, куди ви можете звернутись.

В разі перебування на стаціонарному лікуванні, направлення на обстеження надається закладом, де ви отримуєте медичну допомогу.

Адреси закладів Центрів первинної медико-санітарної допомоги:

Київський район

КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 Полтавської міської ради», тел. 66-84-99 (відповідальний):

- вул. В.Тирнівська, 29/2, реєстратура: 66-80-44, 050-019-51-81;

- вул. П. Юрченка,1 (дитяча реєстратура): 56-71-47, 050-019-51-85;

Шевченківський район

КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 Полтавської міської ради» реєстратура:

- вул. Залізна, 17: 63-74-70, 095-005-01-17;

- вул. І.Мазепи, 36: 68-17-58, 095-005-01-18;

- вул. Нікітченка, 2 (дитяча реєстратура): 58-96-76, 095-005-01-14.

Подільський район

КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3 Полтавської міської ради» реєстратура:

- пров. Рибальський, 10В: 57-21-81, 57-22-23, 066-218-15-23;

- вул. Монастирська, 7А: 50-05-01, 60-20-02, 066-218-30-25;

- вул. О.Бідного, 2 (дитяча реєстратура): 68-89-82.


16.03.2022

Шановні жителі міста та евакуйовані з міст України, які зараз мешкають у місті Полтава!

Наразі в місті Полтава існує проблема по забезпеченню хворих  препаратами, які застосовуються для лікування захворювань щитовидної залози. Зокрема медикаменти з діючою речовиною левотироксин. Це відбувається в результаті ажіотажного попиту на дані ліки у зв'язку із військовими діями.

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради повідомляє, що Міністерство охорони здоров'я України разом з партнерами та дистриб'юторами працюють над відновленням аптечного асортименту ліків для тиреоїдної терапії, які найближчим часом мають з'явитися в аптечній мережі.

Не панікуйте! Хворим, які постійно знаходяться на замісній терапії левотироксином та мають залишки препаратів, який вони приймають, можуть тимчасово зменшити дозу до половини (замість 100 мкг можна приймати 75 або 50 мкг), допоки ліки не з'являться в аптеках.

 Якщо є можливість, знайдіть будь-який препарат з діючою речовиною левотироксин. Назва бренду не важлива, дозування не змінюється

За можливості  зверніться до ендокринолога він надасть рекомендації. Адреси закладів:

КП «1-а МКЛ ПМР» - вул. О.Гончара, 27 а, поліклінічне відділення (0660814267, 67-62-56);

КП «2-а МКЛ ПМР» - вул. Монастирська, 7а, поліклінічне відділення (0992161402, 60-71-79);

КП «3-я міська клінічна поліклініка» вул. Рибальський, 10 в, 68-83-79, 0959460311

КП «4-а МКЛ ПМР», поліклініки вул. Залізна, 17 (63-74-70, 0953982177) та вул. І. Мазепи, 36 (68-17-67, 0953981662);

КП «Центральна районна лікарня» вул. Стрітенська, 58 а, поліклініка, 56-58-67

  За даними Міністерства охорони здоров'я України найближчим часом  препарати для лікування захворювань щитовидної залози з'являться в аптечній мережі. Оперативно отримати інформацію про наявність препаратів для тиреоїдної терапії в аптечних закладах можна за допомогою сервісу➡️ https://tabletki.ua/uk/.

 



ЩО РОБИТИ У РАЗІ ХІМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ? 

Важливо! У разі хімічної загрози потрібно:

- щільно зачинити вікна та двері, вентиляційні отвори, димоходи;

- увімкнути телевізор чи радіо для отримання подальших вказівок;

- попередити близьких про небезпеку та можливу евакуацію;

- вимкнути побутові прилади та газ.

Як зрозуміти, що ви потрапили під вплив небезпечних речовин?

Хімічні сполуки можуть подразнювати очі, слизові оболонки, шкіру та дихальні шляхи. У людини може виникати утруднення дихання, кашель, виділення мокротиння, іноді і з домішками крові, нежить, відчуття сухості в горлі, осиплість голосу, нежить, носова кровотеча, біль у грудях.

При подразненні слизової оболонки очей серед симптомів почервоніння, запалення, набряклість, помутніння рогівки, ураження райдужної оболонки очей. При гострих отруєннях — головний біль, запаморочення, загальна слабкість.

При отруєнні хлором у людини може спостерігатися різкий біль у грудях, різь в очах, сльозотеча, задишка, сухий кашель, блювання, порушення координації рухів та поява бульбашок на шкірі.

Терміново:

- постраждалого необхідно негайно вивести на свіже повітря, щільніше вкрити і дати подихати парами води або аерозолем 0,5% розчину питної соди протягом 15 хвилин. Не дозволяйте потерпілому пересуватися самостійно;

- транспортувати постраждалого можна лише у лежачому положенні, у разі необхідності — зробити штучне дихання способом «рот в рот»;

- основним засобом боротьби з хлором є вода.

При отруєнні аміаком серцебиття та пульс у людини прискорюються, можливі судоми, ядуха, різь в очах, сльозотеча, нежить, кашель, почервоніння і свербіж шкіри. 

Терміново:

- постраждалого слід негайно винести на свіже повітря;

- транспортувати потерпілого необхідно у лежачому положенні, забезпечити тепло та спокій.

У разі евакуації одягніться так, щоб залишилося якомога менше відкритої шкіри. Використовуйте ватно-марлеві пов'язки змочені водою або розчином питної соди (при ураженні хлором), оцтової або лимонної кислоти (при ураженні аміаком).

Якомога швидше залиште зону ураження, поперек потоку повітря чи вітру.

При отриманні сигналу про закінчення хімічної небезпеки:

— відкрити вікна і двері, провітрити приміщення;

— змінити верхній одяг;

— прийняти душ або вимити відкриті частини тіла з милом;

— виключити будь-які фізичні навантаження.

Продукти харчування (овочі та фрукти) промити слабким (2%) мильно-содовим розчином.




12.03.2022

Увага!  Поради вагітним!

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради надає інформацію  вагітним, в тому числі евакуйованих з інших міст України.

Під час військового стану в місті Полтава невідкладна акушерсько-гінекологічна допомога надається в повному обсязі.

У закладах охорони здоров'я, що надають акушерсько-гінекологічну допомогу проводяться термінові та невідкладні планові госпіталізації та планові операції, що пов'язані з:

-         наданням медичної допомоги через ускладнений перебіг вагітності та пологи;

-         наданням медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;

-         іншими невідкладними та терміновими заходами з госпіталізації та плановими операціями, коли їх перенесення (відтермінування) несе серйозний ризик для життя і здоров'я.

Амбулаторне консультування можна отримати в жіночих консультаціях наступних лікувальних закладів:

КДП «МКПБ ПМР» – вул. О. Гончара, 27-В, тел. 0532-67-62-99, 050-757-34-06

ЖК КП «2-а МКЛ ПМР»  вул. Монастирська, 7а, тел.:05322-60-72-25

ЖК КП «3-я МКП ПМР»: вул. площа Слави, 2, тел.:0532-68-83-79,

ЖК КП «4-а МКЛ ПМР»:  вул. І. Мазепи,  36, тел.:0532-68-17-67, 68-17-72,

095-398-16-62

У разі виникнення у вагітної загрозливих ознак, за можливості зателефонуйте гінекологу, у якого спостерігались по вагітності або зверніться на приймальне відділення:

-         КП «Міський клінічний пологовий будинок» – вул. О. Гончара, 27-В,

тел. 0532-67-62-99, 050-757-34-06;

-         пологове відділення КП «Центральна районна лікарня» вул. Стрітенська, 58 а

тел.: 0532- 56-58-67, 0532 -60-97-16;

-         або зателефонуйте 103.

         Для попередження небажаних наслідків важливо проходити всі необхідні обстеження, якщо є можливість, не забувати приймати усі ліки та вітаміни, призначені лікарем. Актуальна інформація щодо роботи аптек на мапі https://bit.ly/3C6ipCX і в таблиці https://bit.ly/3BZJqYz.

Краще заздалегідь подбати про речі, які потрібні породіллі. Придбайте та зберіть усе, коли буде нагода.

Заздалегідь візьміть номер телефону гінеколога, який спостерігає за перебігом вагітності. І якщо фізично неможливо потрапити на прийом, звертайтесь дистанційно.

Якщо у вас немає лікаря, зверніться до найближчого розташованого закладу з вищезазначеного переліку.

Заздалегідь запишіть на окремий аркуш та собі в телефон номер пологового будинку, де плануєте народжувати. Краще знайти та виписати номери кількох пологових будинків. Контактні дані зазначені вище в даній публікації, а також їх можна уточнити за телефоном гарячої лінії Департаменту охорони здоров'я Полтавської міської ради: 050-505-29-59 , 050-505-20-44.

 

10.03.2022

Щодо надання паліативної допомоги в місті у місті Полтава на період воєнного стану.

Департамент охорони  здоров'я Полтавської міської ради повідомляє, що заклади охорони здоров'я міста Полтава  продовжують надавати паліативну допомогу.

 А саме: в домашніх умовах здійснює паліативна мобільна бригада:

-         КП «1-а міська клінічна лікарня  Полтавської міської ради» , тел.. 066-081-42-67, 67-62-56;

-         КП «3-я міська клінічна лікарня  Полтавської міської ради» ,тел.. 51-20-88

-         КП «4-а міська клінічна лікарня  Полтавської міської ради» тел..63-74-70, 0953982177.

Стаціонарну паліативну медичну допомогу надає КП «4-а міська клінічна лікарня  Полтавської міської ради»,    тел..63-74-70, 0953982177.

Щоб отримати паліативну допомогу безоплатно, пацієнту потрібно звернутися до сімейного лікаря або зателефонувати у вище вказаний заклад.

Тож мешканці міста та евакуйовані з міст України, які зараз мешкають у місті Полтава, при необхідності можуть обрати один із трьох закладів охорони здоров'я для надання паліативної медичної допомоги.


10.03.2022

Шановні жителі міста  та евакуйовані з міст України, які зараз мешкають у місті Полтава!

У місті Полтава триває вакцинація проти COVID-19. Всі бажаючі отримати щеплення, в тому числі бустерну дозу, можуть звернутися до стаціонарних пунктів  щеплення лікувальних  закладів, які знаходяться за вказаними адресами :

ЦПМСД №1 вул. В.Тирнівська, 29/2, реєстратура: 66-80-44, 050-019-51-81;

ЦПМСД №2  вул. І.Мазепи, 36: 68-17-58, 095-005-01-18;

ЦПМСД №3  пров. Рибальський, 10В: 57-21-81, 57-22-23, 066-218-15-23;

- поліклінічне відділення 2-ої міської клінічної лікарні, вул. Монастирська, 7а, (0992161402, 60-71-79) ;

- поліклінічне відділення 4-ої міської клінічної лікарні, вул. Залізна, 17           (63-74-70, 0953982177) 

- 3-я міська клінічна поліклініка,  вул. Рибальський, 10 в,  (68-83-79, 0959460311);

- поліклінічне відділення Центральної районної клінічної лікарні,  вул. Стрітенська,  58 а, (56-58-67). 

Тож, жителі Полтавської громади та всі охочі можуть отримати щеплення від COVID-19, зробивши вибір з вакцин – AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer, і CoronaVac.

Інформацію щодо місця проведення вакцинації та наявні вакцини безпосередньо може кожен охочий зателефонувавшиза номером (095)027-51-77.

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради звертається до людей, які   евакуйовані з територій інших міст України та  наразі мешкають в місті Полтава. Якщо ви плануєте деякий час проживати на території Полтавської територіальної громади, є можливість укласти декларацію з сімейними лікарями в будь якому закладі  міста, що надають первинну медико-санітарну допомогу. Це дозволить отримати безкоштовну медичну допомогу в повному обсязі. 


10.03.2022

Як онкопацієнти можуть отримати допомогу у місті Полтава на період воєнного стану.

Воєнний стан у країні ускладнив доступ пацієнтів до необхідних медичних послуг та лікарських засобів. Заклади охорони здоров'я, які уклали договори з НСЗУ про медичне обслуговування за напрямом онкологія, продовжують надавати послуги.

Інформуємо стосовно надання медичних послуг пацієнтам з онкологічними захворюваннями.

Якщо Вам потрібна консультація онколога або Ви потребуєте системної терапії (хіміотерапії, імунотерапії) , потрібно звернутися до  комунального підприємства "Полтавський обласний клiнiчний онкологiчний диспансер Полтавської обласної ради"  за адресою: Полтава, вул. Миколи Дмітрієва, 7А, 60-95-76 (реєстратура).

  У разі потреби рецепту для отримання ліків чи знеболювальних препаратів, при наявності консультативного висновку від онколога, зверніться до сімейного лікаря.

Київський район

КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги  №1  Полтавської міської ради», тел. 66-84-99 (відповідальний):

- вул. В.Тирнівська, 29/2, реєстратура: 66-80-44, 050-019-51-81;

- вул. П. Юрченка,1 (дитяча реєстратура): 56-71-47, 050-019-51-85;

Шевченківський район

КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги  №2  Полтавської  міської ради» реєстратура:

- вул. Залізна, 17: 63-74-70, 095-005-01-17;

- вул. І.Мазепи, 36: 68-17-58, 095-005-01-18;

- вул. Нікітченка, 2 (дитяча реєстратура): 58-96-76, 095-005-01-14.

Подільський район

КП  «Центр первинної медико-санітарної допомоги  №3 Полтавської міської ради» реєстратура:

- пров. Рибальський, 10В: 57-21-81, 57-22-23, 066-218-15-23;

- вул. Монастирська, 7А: 50-05-01, 60-20-02, 066-218-30-25;

- вул. О.Бідного, 2 (дитяча реєстратура): 68-89-82.

 

Для отримання консультацій по роботі медичних закладів та наданню медичної допомоги населенню працює телефон «гарячої лінії» Департаменту охорони здоров'я Полтавської міської ради (цілодобово)  –050-505-29-59.

Перелік лікарень та номерів для телефонного зв'язку за посиланням➡️ https://bit.ly/35LI080

Оперативну інформацію про роботу закладів охорони здоров'я та надання медичних послуг, яких потребують пацієнти з онкозахворюваннями, можна відстежувати на телеграм-каналах➡️ https://t.me/onkosupportua та https://t.me/athenawomenagainstcancer.

 

 

09.03.2022


Перелік закладів у м.Полтаві, де можна отримати безкоштовні  рецепти на препарати інсуліну

КП «1-а МКЛ ПМР» - вул. О.Гончара, 27 а

Поліклінічне відділення (066-081-42-67, 67-62-56) працює з 08.00 до 15.00

КП «2-а МКЛ ПМР» - вул. Монастирська, 7а

Поліклінічне відділення ( 0992161402, 60-71-79)  працює з 08.00 до 15.00.

КП «4-а МКЛ ПМР»

Поліклініки  вул. Залізна, 17 (63-74-70, 0953982177) та вул. І. Мазепи,  36 (68-17-67, 0953981662) . Поліклініки працюють  з 08.00 до 16.00.

КП «Дитяча міська клінічна лікарня» 

Поліклінічні відділення - діагностика та консультативна допомога  дитячих фахівців з 08.00 до 16.00 за адресами:

-         вул. О. Бідного,2  –  реєстратура 68-90-68, 0675216022

-         вул. Нікітченка ,2  –  реєстратура 58-18-99, 0675216085

-         вул. П.Юрченка, 1в – 56-71-49, 0675216086

             КП «Центральна районна лікарня» вул. Стрітенська,  58 а

Поліклініка  працює  з 08.00 до 15.00, телефон реєстратури 56-58-67. 

КП «3-я міська клінічна поліклініка»  вул. Рибальський, 10 в

Заклад працює  з 08.00 до 16.00. Телефон реєстратури  68-83-79, 0959460311.

КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги  №1  Полтавської міської ради», тел. 66-84-99 (відповідальний):

- вул. В.Тирнівська, 29/2, реєстратура: 66-80-44, 050-019-51-81;

- вул. П. Юрченка,1 (дитяча реєстратура): 56-71-47, 050-019-51-85;

КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги  №2  Полтавської міської ради» реєстратура:

- вул. Залізна, 17: 63-74-70, 095-005-01-17;

- вул. І.Мазепи, 36: 68-17-58, 095-005-01-18;

- вул. Нікітченка, 2 (дитяча реєстратура): 58-96-76, 095-005-01-14.

КП  «Центр первинної медико-санітарної допомоги  №3 Полтавської міської ради» реєстратура:

- пров. Рибальський, 10В: 57-21-81, 57-22-23, 066-218-15-23;

- вул. Монастирська, 7А: 50-05-01, 60-20-02, 066-218-30-25;

- вул. О.Бідного, 2 (дитяча реєстратура): 68-89-82.

    Перелік аптечних закладів, де можна отримати препарати інсулінів за рецептами лікарів.

Аптека № 270

м.Полтава, вул.Грушевського Михайла, 19

аптека № 1

м.Полтава, вул.Героїв Чорнобильців, 1

аптечний пункт № 5

м.Полтава, провул.Рибальський, 10-В, 3-я міська клінічна поліклініка м.Полтави, 1-й поверх

аптечний пункт № 7

м.Полтава, вул. О. Гончара, 27-А, 1-а міська клінічна лікарня, 1-й поверх

аптечний пунк №8

м.Полтава, вул.Монастирська, 7-А, 2-а міська клінічна лікарня м.Полтави, поліклінічне відділення, 1-й поверх

аптека № 4

м.Полтава, вул. А. Кукоби, 33

аптека № 3

м.Полтава, вул. Соборності, 73/1

аптека 197

м. Полтава, вул. Івана Мазепи, 37

Аптека № 2

м.Полтава, вул.Сковороди, 1/3

Аптечний пункт № 3 ЦРА № 250

м.Полтава, вул. Стрітенська, 58-А, КНП "Полтавська центральна районна клінічна лікарня" Полтавської районної ради

аптека № 35

м.Полтава, площа Слави, 5

аптечний пункт № 11

м.Полтава, провул.Рибальський, 10в, КП "3-я міська клінічна поліклініка Полтавської міської ради"

аптечний пункт № 14

м.Полтава, пров.Рибальський, 10-В, поліклініка №3, 1-й поверх

аптечний пункт № 4/4

м.Полтава, вул.Залізна, 17, КП "4-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради"

аптека № 5

м.Полтава, вул.Івана Мазепи, 36

аптека № 1

м.Полтава, вул.Європейська, 28Н

аптека № 1

м. Полтава, вул. Пушкіна, 145

аптека № 2

м. Полтава, вул. Грушевського, 6

аптека № 23

м.Полтава, вул.Героїв АТО, 118а

Аптека № 1 ПОДОРОЖНИК мережа аптек

м.Полтава, вул.Гоголя, 26

аптека № 32

м.Полтава, вул.Бідного О, 16, прим.4

аптека № 14

м.Полтава, вул.Пушкіна, 59

Аптека № 36

м.Полтава, вул. Європейська, 104

Аптека № 38

м.Полтава, вул.Шевченка, 37

Аптека № 41

м.Полтава, вул. І. Мазепи, 3

Аптека № 45

м.Полтава, вул.Великотирновська, 35/2

Аптека № 46

м.Полтава, вул. Небесної Сотні, 61

Аптека № 47

м.Полтава, вул.Чураївни, 3/2

Аптека № 55

м.Полтава, вул. Європейська, 60-А

Аптека № 77

м.Полтава, вул.Зіньківська, 4а

аптека № 8

м.Полтава, вул.Європейська, 68

Аптека № 4

Полтавська область, м.Полтава, б-р Хмельницького Богдана, 21

Аптека № 5

Полтавська область, м.Полтава, вул. Героїв Сталінграду, 30

Аптека № 31 АПТЕКА БАМ

м.Полтава, вул.Соборності, 29/15

Аптека № 39 ПОДОРОЖНИК мережа аптек

м.Полтава, вул.Чураївни, 3/2

Аптека № 14

м.Полтава, вул.23 Вересня, 9

Аптека №41

м.Полтава, вул.Івана Мазепи, 50/12

Аптека № 32

Полтавська обл., м.Полтава, вул.Європейська, 42-Н №1

Аптека № 38 "Аптека 03"

м. Полтава, вул. Степового Фронту, 48

Аптека № 42 "Аптека 03"

м. Полтава, вул. Шевченка, 22/46

 

 У разі виникнення проблемних питань працює  «гаряча лінія» Департаменту охорони здоров'я Полтавської міської ради  050-505-29-59




03.03.2022

Медична допомога населенню в місті Полтава надається в наступних міських закладах:

 

КП «1-а МКЛ ПМР» - вул. О.Гончара, 27 а

Поліклінічне відділення (066-081-42-67, 67-62-56) діагностика та консультативна допомога  фахівців всіх напрямків з 08.00 до 15.00

Стаціонарні відділення  надають допомогу за напрямками – хірургія, травматологія, неврологія, інфекційне відділення (для дітей та дорослих)                   та відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги. Приймальне відділення - 066-081-42-76.

 

КП «2-а МКЛ ПМР» - вул. Монастирська, 7а

Поліклінічне відділення ( 0992161402, 60-71-79) діагностика консультативна допомога  фахівців всіх напрямків, у тому числі амбулаторна акушерсько-гінекологічна допомога жінкам  з 08.00 до 15.00.

Стаціонарні відділення  надають допомогу за напрямками – ендокринологія, терапія, гнійна хірургія, урологія, отоларингологія (ЛОР захворювання). Приймальне відділення – 60-71-85

 

КП «3-я МКЛ ПМР» - вул. площа Слави, 2

Поліклінічне відділення ( 51-20-88)  - консультація фахівців з 08.00 до 14.00

Стаціонарні відділення – медична допомога хворим з коронавірусною хворобою, у тому числі з супутньою патологією. Приймальне відділення            51-20-95.

 

КП «4-а МКЛ ПМР»

Поліклініки  вул. Залізна, 17 (63-74-70, 0953982177) та вул. І. Мазепи,  36 (68-17-67, 0953981662) діагностика та  консультація фахівців всіх напрямків (у тому числі амбулаторна акушерсько-гінекологічна допомога жінкам та стоматологічна  допомога ). Поліклініки працюють  з 08.00 до 16.00.

Стаціонар вул. Європейська 101 – терапевтичне та гінекологічне відділення. Приймальне відділення – 53-25-79

 

КП « 5-а МКЛ ПМР» вул. Духова, 6 б

Стаціонарний госпіталь для лікування хворих з коронавірусною хворобою. Приймальне відділення -  54-60-10

 

КП «Дитяча міська клінічна лікарня»  

Стаціонарні відділення вул. О. Бідного, 2 -  медична допомога  дитячому населенню всіх напрямків, у тому числі з коронавірусною допомогою  Приймальне відділення – 68-86-79.

Поліклінічні відділення - діагностика та консультативна допомога  дитячих фахівців з 08.00 до 16.00 за адресами:

-         вул. О. Бідного,2  –  реєстратура 68-90-68, 0675216022

-         вул. Нікітченка ,2  –  реєстратура 58-18-99, 0675216085

-         вул. П.Юрченка, 1в – 56-71-49, 0675216086

- вул. О.Бідного, 2 (дитяча реєстратура): 68-89-82, 066-622-79-00

 

 

 

КП «Міський клінічний пологовий будинок» – вул. О. Гончара, 27-В

Консультативна та стаціонарна допомога вагітним та жінкам з гінекологічною патологією та новонародженим.

Консультативно-діагностична поліклініка – працює з 08.00 до 16.00. Телефон  реєстратури - 67-62-99.

Приймальне відділення - 67-63-02.  

 

 КП «Центральна районна лікарня» вул. Стрітенська,  58 а

Поліклініка  працює  з 08.00 до 15.00, телефон реєстратури 56-58-67. 

Стаціонар - хірургічне,  акушерсько-гінекологічне та пологове відділення. Приймальне відділення 60-97-16

 

КП «3-я міська клінічна поліклініка»  вул. Рибальський, 10 в

Діагностика та консультативна допомога фахівців всіх напрямків, у  тому числі амбулаторна акушерсько-гінекологічна допомога жінкам. Заклад працює  з 08.00 до 16.00. Телефон реєстратури  68-83-79, 0959460311.

 

КП «Дитяча міська клінічна стоматологічна поліклініка» вул. 1100-річчя Полтави, 9

Надається стоматологічна допомога дитячому населенню з 08.00 до 17.00. Телефон реєстратури – 56-59-36, 60-99-10, 050- 9181907


 

З метою отримання медичної допомоги сімейними лікарями необхідно звертатись до сімейних амбулаторій, розташованих у м. Полтаві, які працюють з 08-00 год. до 17-00 год., за наступними адресами:

Київський район

КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги  №1  Полтавської міської ради», тел. 66-84-99 (відповідальний):

- вул. В.Тирнівська, 29/2, реєстратура: 66-80-44, 050-019-51-81;

- вул. П. Юрченка,1 (дитяча реєстратура): 56-71-47, 050-019-51-85;

Шевченківський район

КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги  №2  Полтавської                            міської ради» реєстратура:

- вул. Залізна, 17: 63-74-70, 095-005-01-17;

- вул. І.Мазепи, 36: 68-17-58, 095-005-01-18;

- вул. Нікітченка, 2 (дитяча реєстратура): 58-96-76, 095-005-01-14.

Подільський район

КП  «Центр первинної медико-санітарної допомоги  №3 Полтавської міської ради» реєстратура:

- пров. Рибальський, 10В: 57-21-81, 57-22-23, 066-218-15-23;

- вул. Монастирська, 7А: 50-05-01, 60-20-02, 066-218-30-25;

- вул. О.Бідного, 2 (дитяча реєстратура): 68-89-82.

 

Для отримання консультацій по роботі медичних закладів та наданню допомоги населенню працює телефон «гарячої лінії» Департаменту охорони здоров'я Полтавської міської ради з 08-00 год. до 16-00 год. –  050-505-29-59.

У разі необхідності надання екстреної (невідкладної ) медичної допомоги звертатися за телефоном 103 або 0503097120, 0503097130.

 


18.02.2022

Шановні мешканці Полтавської міської територіальної громади!

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради повідомляє, що Центр масової вакцинації населення, що розташований в Центрі культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади (Міський будинку культури), з 20.02.2022 року тимчасово призупиняє свою роботу.

 Нагадуємо про локації Центрів масової вакцинації населення:

- ТРЦ «Конкорд» на 3-му поверсі, за адресою: вулиця Європейська, 60а, з 10.00 до 18.00;

- ТРЦ «Екватор" за адресою: вулиця Ковпака, 26 з 11.00 до 19.00 ( біля роледрому);

- у приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А з 9.00 до 19.00;

- в будівлі колишнього поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до17.00;

-  торговий центр «Епіцентр», за адресою:  Київське шосе, 41, з 9.00 до 19.00.

     Тож, жителі Полтавської громади та всі охочі можуть отримати щеплення від COVID-19, зробивши вибір з вакцин – Comirnaty/Pfizer, AstraZeneca і CoronaVac, Moderna.

     Дізнатися про роботу центрів масової вакцинації та наявні вакцини безпосередньо може кожен охочий зателефонувавши

за номером (095)027-51-77.

Вакцинація дозволить зупинити епідемію та збереже здоров'я багатьох людей!    

 


15.02.2022

Увага поліомієліт! Як захистити свої дітей від невиліковного захворювання.


З 1 лютого в Україні розпочалась кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. 
Поліомієліт — небезпечне вірусне захворювання, яке може спричинити невиліковний параліч і навіть смерть. Лікування від даного захворювання немає. Небезпечним є й те, що носії поліомієліту часто не мають жодних симптомів хвороби або симптоми подібні до ГРВІ чи розладів шлунку. Найбільш уразливим до цього вірусу є частина дитячого населення, яка не має достатньої кількості щеплень проти поліомієліту. 
Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є вакцинація дитячого населення. 
Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, для повного захисту від поліомієліту, дітей вакцинують двома типами вакцин: ІПВ (інактивована поліомієлітна вакцина) проводиться у  2, 4 місяці та ОПВ (оральна поліомієлітна вакцина)  - у 6 місяців, 18 місяців та 6 і 14 років. 
За оперативними даними у місті близько 700 дітей, які не отримали вчасно щеплення вакциною ІПВ та 13 200 дітей, які повинні отримати щеплення вакциною ОПВ для повного захисту та створення колективного імунітету.
Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради закликає батьків дітей, які не отримали вчасно щеплення від поліомієліту, звернутися до своїх лікарів педіатрів та провести щеплення необхідною вакциною. Вакцина ІПВ та ОПВ наявна у всіх кабінетах щеплення дитячих амбулаторій в достатній кількості. 
Тож, шановні батьки, пам'ятайте, що лише вакцинація захистить Ваших дітей від тяжкого, невиліковного захворювання на поліомієліт.
Створений при цьому колективний імунітет не допустить подальше розповсюдження цієї небезпечної недуги!




14.02.2022

Фото з мережі Інтернет

Підготовка до впровадження електронного рецепта на антибіотики

З метою виконання вимог законодавства щодо рецептурного призначення та відпуску рецептурних лікарських засобів до кінця 2022 року запланований поетапний перехід на електронний рецепт (е-рецепт).

Впровадження е-рецепта буде відбуватися в 3 етапи:

 - перший етап  – призначення та відпуск антибактеріальних лікарських засобів (антибіотиків) за електронним рецептом; 

- другий етап – поширення е-рецепта на наркотичні ліки, які зараз призначаються на спеціальних рецептурних бланках форми № 3;

-  третій етап – відпуск усіх рецептурних препаратів за е-рецептом за усіма джерелами фінансування.

Так, на першому етапі, електронна система охорони здоровʼя дозволить відслідковувати дані про призначення та споживання антибактеріальних ліків. А електронний рецепт сприятиме вирішенню проблеми неконтрольованого та нецільового використання антибіотиків.

Слід підкреслити, що в електронному рецепті зазначатиметься діюча речовина (а не конкретна торгова марка препарату), її лікарська форма та дозування.

Електронний рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Проте для отримання електронного рецепта необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров'я.

Пацієнт зможе погасити е-рецепт в аптеці, що підключена до електронної системи охорони здоров'я, обравши будь-який із наявних лікарських засобів, що містить діючу речовину, зазначену в рецепті.

Подібна умова діє і для аптек та медичних закладів - необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров'я усім працівникам, які будуть залучені до призначення та відпуску ліків за е-рецептами.

Отже, для отримання цих ліків передбачений такий алгоритм:

  • пацієнт звертається до свого лікуючого лікаря;
  • лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров'я (ЕСОЗ) та надає пацієнту номер рецепта й інформацію про лікарський засіб;
  • далі пацієнту треба звернутися до аптечного закладу, підключеного до ЕСОЗ, та повідомити номер рецепта;
  • фармацевт за цим номером побачить, що саме призначив лікар, і зможе здійснити відпуск ліків.

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради сприятиме у підготовці закладів охорони здоров'я до впровадження  електронного рецепту.



09.02.2022

Фото з мережі Інтернет - стоматологи

9 лютого в усьому світі відзначається Міжнародний День стоматолога. На початку XVIII століття П'єр Фошар заснував сучасну науку стоматологію, як науку і професію.

Незважаючи на те, що стоматологія одна з найдавніших галузей медицини, день стоматолога – є порівняно молодим професійним святом.  В Україні його відзначають з 1993 року.

Професія лікаря-стоматолога дуже важлива, бо хвороби ротової порожнини є поширеними захворюваннями у всьому світі.

Стоматолог – це лікар, який значно покращує життя кожної людини, не тільки сприяючи підвищенню якості жування їжі, відповідно і травлення, а й даруючи людям красу, вирішуючи естетичні та психологічні проблеми.

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради вітає  майстрів гарної усмішки з Міжнародним днем стоматолога! Бажаємо вам успіху та натхнення кожного дня. Щастя, міцного здоров'я, удачі та наснаги.

Зі святом Вас, шановні стоматологи!



02.02.2022

Скільки дітей госпіталізовано з COVID-19 і як захистити їх від вірусу

З початку року кількість госпіталізованих дітей зросла втричі. Наразі в КП «Дитяча міська клінічна лікарня Полтавської міської ради», із загальної кількості дітей, які знаходяться на стаціонарному лікуванні, 22 дитини перебуває з COVID-19 або підозрою на нього та 47 дітей з вірусною інфекцією.

Варто зазначити, що за ознаками хвороби переважають симптоми штаму «Омікрон».

Найчастіше «Омікрон» вражає верхні дихальні шляхи (рот, ніс) з'являється біль у вухах, а також головний біль, лихоманка, втома.

Як захистити дітей від COVID-19:

- навчіть правильно мити та дезінфікувати руки;

- розкажіть, як правильно прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання;

- поясніть, чому важливо носити маску правильно;

- попросіть дитину дотримуватися дистанції у громадських місцях;

- вакцинація дітей від 12 років проти COVID-19. Адже, як показали дослідження, вакцина Comirnaty від Pfizer на 93% ефективна проти госпіталізації підлітків віком 12-18 років.

Нагадуємо: з урахуванням рішень Регіональної комісії з питань ТЕБ і НС Полтавської області від 27.01.2022 року та Розпорядження керівника робіт з ліквідації надзвичайних ситуацій Полтавської міської ради №4 від 28.01.2022 року, рекомендацій МОН України  учні 5 -11(12) класів закладів загальної середньої освіти Полтавської міської територіальної громади із 31 січня 2022 року навчаються у дистанційному форматі. Вихованці закладів дошкільної освіти, учні 1-4 класів та спеціальних шкіл відвідують заклади освіти з дотриманням відповідних протиепідемічних заходів.




02.02.2022

Краща профілактика зимових травм — це обережність і обачність

Із погіршенням погодних умов випадки сезонного травматизму зростають більш ніж удвічі. Головною причиною травматизму взимку є банальний поспіх. Припорошений снігом лід багато хто просто не помічає, унаслідок чого падає і отримує різні травми.

Найбільш поширені травми - переломи кінцівок - виникають через те, що падаючи, людина інстинктивно виставляє вперед руку і падає на неї усією вагою тіла. Аналогічно незручно виставлена нога ламається в ділянці гомілки. У жінок цьому сприяє також носіння взуття на високих підборах. Літні люди через вікові особливості скелета нерідко отримують дуже серйозні ушкодження. Вони частіше ламають шийку стегна.

Як уникнути травматизації в зимовий час?

- носити взуття на плоскій підошві або на низькому квадратному підборі;

під час ожеледиці ходити треба повільніше, ковзати по льоду спеціально не варто;

- при порушенні рівноваги швидко присядьте, щоб знизити висоту – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах, або ж впасти з мінімальними ушкодженнями;

- у момент падіння стисніться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, постарайтесь перекотитись – удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні;

- не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість падіння та провокує важчі травми, часто – навіть переломи;

 - особам літнього віку рекомендується прикріплювати на підошву звичного взуття спеціальні накладки ґ2протиожеледні».

Якщо після падіння, ви відчули біль у голові або суглобах, нудоту - терміново зверніться до травмпункту!

Цілодобові травмпункти в Полтаві:

Відділення екстреної (невідкладної ) медичної допомоги, на базі КП «1-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради», за адресою :вул. О. Гончара, 21,

телефон: 053 256 94 32

 Травматологічний пункт, на базі КП «Дитяча міська клінічна лікарня Полтавської міської ради», за адресою : вул. О.Бідного,2, 

телефон: 05326 89671

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради нагадує, що увага й обережність є основними засобами для профілактики травматизму, і не лише зимового. Виходячи на вулицю, треба оцінювати кожен свій крок.

Бережіть себе! Будьте обачними!



















27.01.2022

20-21 січня  2022 року у місті Полтава відбувся  тренінг  «Створення та реалізація проєктів з профілактики неінфекційних захворювань на рівні громади» в реалізації Україно-Швейцарського проекту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні», за участі Марини Браги, координаторки з питань комунікації із зміни поведінки і Ніни Дурдикулиєвої, регіональної координаторки проєкту в Полтавській області.  

 Одним з учасників у зазначеному заході була і команда Полтавської міської територіальної громади, до складу якої увійшли представники охорони здоров'я Терела Аліна, начальник відділу по роботі з громадськістю та зверненнями громадян  Департаменту охорони здоров'я Полтавської міської ради  та Ткаченко Ірина - міський позаштатний фахівець загальної практики сімейної медицини Департаменту охорони здоров'я Полтавської міської ради.

Під час тренінгу команда здобула навички щодо підготовки проектів, направлених на профілактику неінфекційних захворювань серед мешканців Полтавської громади.



25.01.2022

Фото з мережі Інтернет

У світі стрімко зростає кількість нових випадків COVID-19 через «Омікрон». Цей штам у 2,9 раза заразніший, ніж «Дельта». Варто зазначити, що зростає кількість захворювань серед дітей.

Однією з  особливістей штаму «Омікрон» — схожість симптомів із грипом і ГРВІ. У разі появи перших ознак захворювання одразу зверніться до сімейного лікаря, щоб встановити правильний діагноз та зупинити розповсюдження вірусу і зменшити ризик ускладнень від коронавірусної хвороби.

Для захисту від будь-якого штаму COVID-19 потрібно правильно використовувати маски та респіратори, дотримуватися соціальної дистанції, ретельно мити та дезінфікувати руки і обов'язково вакцинуватися.

Дослідження показують, що щеплення  бустерною дозою - допомогає в боротьбі зі штамом «Омікрон».

 Бустерна доза посилює наявний імунітет. Основні дози вакцин захищають від важких та смертельних випадків, однак імунітет від них із часом слабшає. Отримати бустерну дозу можна через 6 місяців після другого щеплення в будь-якому пункті чи центрі вакцинації проти COVID-19.

   Нагадуємо про локації Центрів масової вакцинації населення:

- ТРЦ «Конкорд» на 3-му поверсі, за адресою: вулиця Європейська, 60а, з 10.00 до 18.00;

- ТРЦ «Екватор" за адресою: вулиця Ковпака, 26 з 11.00 до 19.00 ( біля роледрому);

- у приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А з 9.00 до 19.00;

- в будівлі колишнього поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до17.00;

-  Центр культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади (колишня назва Міський будинку культури) вул. Майдан Незалежності, 5  з 9.00 до 17.00.

Дізнатися про роботу центрів масової вакцинації та наявні вакцини безпосередньо може кожен охочий зателефонувавши за номером  (095)027-51-77.

Вакцинуйтеся! Бережіть себе та своїх рідних!


18.01.2022

Нове відділення постнатальної реабілітації та ІІ етапу виходжування новонароджених КП «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради» готове до прийому пацієнтів.

Сьогодні міський голова Олександр Мамай разом із першим заступником голови Полтавської обласної ради Олександром Лемешко та директором КП «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради» Наталією Удовицькою урочисто перерізали символічну стрічку та відкрили відділення постнатальної реабілітації та ІІ етапу виходжування новонароджених для лікування малюків з тяжкою патологією та із екстремально низькою вагою.

Протягом останніх 3 років у Полтавському міському пологовому будинку створено відділення анестезіології з інтенсивною терапією та відділення інтенсивної терапії новонароджених за усіма вимогами сьогодення, яке забезпечене сучасним обладнанням та надає якісну, своєчасну медичну допомогу.

Адже, комунальне підприємство «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради» на сьогоднішній день обслуговує не тільки жителів Полтавської міської територіальної громади, а  і надає медичну допомогу вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим дітям Полтавської області, переважно Східного госпітального округу, та фактично виконує функції міжрайонного перинатального центру.

Для реалізації  даного проекту Полтавською міською територіальною громадою виділено майже 20 млн. грн. Це дало можливість провести капітальний ремонт відділення та забезпечити його вкрай необхідним сучасним обладнанням, а саме: інкубаторами для новонароджених, дитячими ліжками із підігрівом,  дорослими функціональними ліжками, медичними меблями, моніторами пацієнтів та іншим медичним обладнанням.

Це відділення забезпечить надання медичної допомоги дітям від народження і до виписки із стаціонару. Раніше таких діток направляли на доліковування в інші лікувальні заклади міста. Тепер в пологовому будинку є можливість забезпечення повного циклу надання медичної допомоги, як  при пологах та і новонародженим.

Відкриття  цього відділення сприятиме наданню своєчасної та якісної медичної допомоги новонародженим діткам.

 


10.01.2022

Фото з мережі Інтернет - Вакцинація

Бустерна доза вакцини проти COVID-19 для осіб від 18 років

Відтепер особи віком від 18 років зможуть отримати бустерну дозу вакцини проти COVID-19 . Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.

Для бустерних доз перевагу віддають м-РНК-вакцинам (Moderna або Comirnaty/Pfizer). Щепленим вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

Після отримання бустерної дози у додатку Дія можна буде згенерувати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб. Також у сімейного лікаря можна отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинне 270 днів від дати останнього  щеплення проти COVID-19.

Отримати бустерну дозу вакцини можна у Центрах масової вакцинації населення або пунктах щеплень сімейних амбулаторій. Більш детальну інформацію можна дізнатися за телефоном 0950275177. 


06.01.2022


Шановні мешканці Полтавської міської територіальної громади!

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради повідомляє, що в зв'язку з проведенням ряду заходів в Центрі культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади (Міський будинку культури), Центр масової вакцинації населення, що розташований на його території  08.01.2022 року, 15.01.2022 року, 22.01.2022 року, 27-28.01.2022 року, 30.01.2022 року працювати не буде.
 
Дізнатися про роботу центрів масової вакцинації та наявні вакцини безпосередньо може кожен охочий зателефонувавши за номером (095)027-51-77.

Вакцинація дозволить зупинити епідемію та збереже здоров'я багатьох людей! 

Дякуємо за розуміння!

З Різдвом Христовим!


05.01.2022


Бустерна дозахто і коли може її отримати?

В Україні дозволено введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для медиків, співробітників будинків інтернатного типу та  людям віком понад 60 років.Отримати бустерну дозу можна через шість місяців після другої дози вакцини (оптимально в період від 6 до 9 місяців). 

Вакцинація бустерною дозоюдозволена м-РНК-вакцинами – Moderna або Comirnaty/Pfizer, у разі їх відсутності за дозволеними схемами поєднання вакцин.

 COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби буде можливо завантажити через застосунок «Дія» наприкінці січня.Термін дії нового документа буде чинним 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19. 

Крім COVID-сертифіката, можливо отримати й Міжнародне свідоцтво про вакцинацію у сімейного лікаря, яке буде чинним також270 днів, від дати останнього щеплення проти COVID-19. 

Отримати бустерну дозу вакцини можливо у Центрах масової вакцинації населення або пунктах щеплення сімейних амбулаторій. Більш детальну інформацію можливо дізнатися за телефоном 0950275177.

  

05.01.2022

Шановні мешканці Полтавської міської територіальної громади!

 

У місті Полтава продовжують працювати шість Центрів масової вакцинації населення. Вакцина для профілактики COVID-19 наявна в достатній кількості, а саме Астразенека, Модерна, Комірнаті, Коронавак.

Повідомляємо, щодо роботи Центрів масової вакцинації у святкові дні:

 06.01.2022 року –  до 14.00

07.01.2022 року – вихідний

08.01.2022 року – працюють тільки Центри масової вакцинації населення,

з 09.01.2022 року згідно графіку роботи пунктів щеплення.

 Нагадуємо про локації Центрів масової вакцинації населення:

- ТРЦ «Конкорд» на 3-му поверсі, за адресою: вулиця Європейська, 60а, з 10.00 до 18.00;

- ТРЦ «Екватор" за адресою: вулиця Ковпака, 26 з 11.00 до 19.00 ( біля роледрому);

- у приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А з 9.00 до 19.00;

- в будівлі колишнього поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до17.00;

-  Центр культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади (колишня назва Міський будинку культури) вул. Майдан Незалежності, 5  з 9.00 до 17.00.

 

Дізнатися про роботу центрів масової вакцинації та наявні вакцини безпосередньо може кожен охочий зателефонувавши за номером

(095)027-51-77.

Подбайте про себе! Вакцинуйтеся!

Будьте здорові! Бережіть себе! 

 

04.01.2022

У Полтаві 1 січня 2022 року народилося 7 маленьких полтавців - 3 хлопчика та 4 дівчинки

Першим у 2022 році о  08.40 народився хлопчик у міському пологовому будинку. Вага малюка склала 3360 грамів, зріст 51 см. Через годину о 09.40 в Перинатальному центрі  КП “ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського ПОР” також народився хлопчик.

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради вітає батьків з важливою та радісною подією - народженням малечі. Бажаємо рости здоровими, щасливими та тішити своїх батьків. 









24.12.2021

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради вітає Новим Роком та Різдвом Христовим!

Відходить в історію 2021 рік. Ми з надією та сподіваннями дивимось на рік прийдешній, адже вірити в краще - притаманно кожному із нас.

Свято Нового року-це дійсно казка. Його чекають і дорослі, і малеча. Готуються прикраси, привітання, побажання, прикрашаються домівки. Це усіма нами з дитинства улюблені дні, наповнені світлом свята, веселощів, очікування дива. Напередодні Нового року прийнято загадувати бажання і вірити, що вони обов'язково здійсняться.

Департамент охорони здоров'я вітає жителів Полтавської міської територіальної громади з Новим 2022 роком та  Різдвом Христовим!

Зичимо Вам міцного здоров'я, адже цей рік переконливо довів: здоров‘я та безпека – найвища цінність!

Добробуту вам і злагоди, родинного затишку та тепла, невичерпного джерела добра та щирості. Нехай втілюються в життя найкращі ваші задуми і починання. Нехай Новий рік стане для вас і ваших рідних роком добрих змін, а Різдво Христове наповнить серце вірою в здійснення задумів!

 

Щасливих Вам Новорічних та Різдвяних свят!


23.12.2021

Інформація про роботу Центрів масової вакцинації у святкові дні

У місті Полтава на сьогодні проведено 243738 щеплень проти коронавірусної хвороби. Першу дозу вакцини отримали 132805 мешканців, повний курс вакцинації двома дозами завершили 110 933 жителі.

Продовжують працювати шість Центрів масової вакцинації населення. Вакцина для профілактики COVID-19наявна в достатній кількості, а саме Астразенека, Модерна, Комірнаті, Коронавак.

Повідомляємо, щодо роботи Центрів масової вакцинації у святкові дні:

-         31.12.2021 року –  до 15.00

-         01.01.2022 року – вихідний

-         02.01.2022 року - вихідний

-          з 03.01.21 року –  згіднографіку.

Нагадуємо про локації Центрів масової вакцинації населення:

- ТРЦ «Конкорд» на 3-му поверсі, за адресою: вулиця Європейська, 60а, з 10.00 до 18.00;

- ТРЦ «Екватор" за адресою: вулиця Ковпака, 26 з 11.00 до 19.00 ( біля роледрому);

- у приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А з 9.00 до 19.00;

- в будівлі колишнього поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до17.00;

-  Центр культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади (колишня назва Міський будинку культури) вул. Майдан Незалежності, 5  з 9.00 до 17.00.

 

Дізнатися про роботу центрів масової вакцинації та наявні вакцини безпосередньо може кожен охочий зателефонувавши за номером

(095)027-51-77.


Шановні мешканці Полтавської міської територіальної громади!

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради повідомляє: у зв'язку з проведенням ряду заходів в Центрі культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади (Міський будинку культури), Центр масової вакцинації населення, що розташований на його території, 10.12.2021 року, 17.12.2021 року, 19.12.2021 року, 25.12.2021 року, 26.12.2021 року працювати не буде!

Щеплення від COVID-19 можна буде отримати в Центрах масової вакцинації, а саме:

- ТРЦ «Конкорд» на 3-му поверсі, за адресою: вулиця Європейська, 60а, з 10.00 до 18.00;
- ТРЦ «Екватор" за адресою: вулиця Ковпака, 26 з 11.00 до 19.00 ( біля роледрому);
- у приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А з 9.00 до 19.00;
- в будівлі колишнього поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до17.00;

Дізнатися про роботу центрів масової вакцинації та наявні вакцини безпосередньо може кожен охочий зателефонувавши за номером (095)027-51-77.

Вакцинація дозволить зупинити епідемію та збереже здоров'я багатьох людей!

Дякуємо за розуміння!

Про зміни карантинних обмежень, які діють в помаранчевій зоні

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.11.21 року №1240 внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року №1236 , а саме:

здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному, залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, «ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50 відсотків місць для стояння».

Забороняється:

- проведення всіх масових заходів, крім проведення атестації здобувачів у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту і тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів "Крок", проведення заходів з оцінювання якості освіти, проведення яких належить до завдань Українського центру оцінювання якості освіти та його регіональних підрозділів, проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов'язкового щоденного контролю за станом здоров'я учасників;

- приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури та приймання відвідувачів іншими суб'єктами діяльності у сфері культури;

- приймання відвідувачів суб'єктами господарювання; які провадять діяльність у сфері громадського харчування, крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;

- відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім здобувачів дошкільної освіти, учнів спеціальних закладів освіти та 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, а також крім закладів освіти, в яких усі допущені до роботи в закладі працівники мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; або виданий в установленому Міністерством охорони здоров'я порядку документ, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини від COVID-19, включеної Всесвітньою організацією охорони здоров'я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, який може бути застосовано протягом 30 днів від дати введення дози; чи міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати) або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров'я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, або одужання особи від зазначеної хвороби; або виданий в установленому Міністерством охорони здоров'я порядку висновок лікаря щодо наявності абсолютних протипоказань до вакцинації проти COVID-19;

- приймання відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів;

- здійснення перевезень пасажирів авіаційним та залізничним транспортом у міжобласному та міжнародному сполученнях без наявності у них (крім осіб, які не досягли18 років) негативного результату тестування на СОУГО-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тссту на визначення антигена  коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до дня поїздки; або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації; або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини, який може бути застосовано протягом 30 днів від дати введення дози; або міжнародного, внутрішнього сертифіката чи іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати) або однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров'я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Перевізник несе відповідальність за наявність у всіх пасажирів (крім осіб, які не досягли 18 років) відповідних документів  та зобов'язаний забезпечити інформування пасажирів про передбачені обмеження.

На вході закладів, місць проведення заходу, де встановлено обмеження щодо максимальної кількості осіб залежно від площі, розміщуються інформаційні матеріали із зазначенням можливої максимальної кількості відвідувачів

Строк  чинності COVID - сертифікатів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19 однією дозою вакцини, а саме: Comirnaty/Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac/Sinovac Biotech, Oxford/AstraZeneca), становить 30 днів від дати введення ( “жовтого” сертифікат)  та 365 днів для дводозної вакцинації («зелений» сертифікат)


КП «4-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» присвоєно ім ҆я колишнього керівника - заслуженого лікаря України Леоніда Куроєдова

Рішенням дев ҆ятої сесії Полтавської міської ради восьмого скликання від 16.11.2021 року Комунальному підприємству «4-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» присвоєно ім ҆я колишнього його керівника -  заслуженого лікаря України Л.Ф. Куроєдова.  

Леонід Федорович народився 17 січня 1950 року у м.Полтаві. Трудову діяльність почав у 1967 році, а після закінчення у 1973 році Полтавського медичного стоматологічного інституту працював лікарем-стоматологом у медичних закладах Полтави. З лютого 1987 року він головний лікар 4-ої міської клінічної лікарні м. Полтава.

Після реорганізації лікарні у 2019 році очолив Комунальне підприємство «4-а міська клінічна лікарня  Полтавської міської ради». На цій посаді пропрацював до 15 травня 2020 року.

Леонід Федорович пройшов тривалий трудовий шлях та мав чимало здобутків на своєму рахунку. Зокрема, за часів його каденції лікарня стала лідером по впровадженню новітніх комп'ютерних технологій в медицині, започаткована комп ҆ютерна обробка основної статистичної звітності, на базі якої дається відповідна оцінка діяльності кожного лікаря. 

Куроєдов Л.Ф., будучи високим професіоналом в галузі медицини, брав активну участь у громадському житті міста: обирався депутатом трьох скликань Полтавської міської ради: 1990, 1994, 1998 років, а також депутатом Полтавської обласної ради у 2002 та 2006 роках. Неодноразово нагороджувався Почесними грамотами Міністерства охорони здоров'я України, Департаменту охорони охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров'я Полтавської міської ради, подяками міського голови. У 1999 році йому присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».

За роки роботи Куроєдов Л.Ф. згуртував дружний та працездатний колектив, який спроможний виконувати складні завдання, спрямовані на поліпшення роботи лікарні.

Спогадами діляться лікарі, чий трудовий шлях тісно пов'язаний з Л.Ф. Куроєдовим.

Красько Наталія Михайлівна - заступник директора по поліклінічній роботі: «Особисто мені пощастило працювати з нашим, нині покійним, головним лікарем Куроєдовим Л.Ф. 33 роки.

Це був талановитий керівник, Людина з великої літери. Основною його якістю була людяність, його вирізняло надзвичайно тепле відношення до пацієнтів, особливо похилого віку, також до співробітників. Будь-хто міг звернутися до нього з наболілою проблемою і завжди отримував підтримку. Також це була прогресивна людина, яка йшла, випереджаючи час. Він, раніше за всіх, організував інформатизацію лікувального закладу, втілив в життя досвід, який отримав у Німеччині, організувавши «Лікарняні каси», які працюють на солідарній основі, коли платять всі, а коштами користується той, хто на даний час потребує лікування.

В останні роки своєї трудової діяльності, він, незважаючи на вік, мав світлий розум, правильне бачення викликів життя та розумів, яким шляхом повинна далі рухатися лікарня.

Це людина з якою я пройшла майже весь свій трудовий шлях. Спогади про нього дуже світлі і водночас гіркі через те, що він так швидко пішов назавжди».

Миргородський Володимир Іванович – завідувач лабораторією: «Мав честь пропрацювати з Леонідом Федоровичем більше 30 років. Це була людина, яка бачила розвиток медицини  на багато років уперед. Він велику увагу приділяв  як лікувальному, так і діагностичному процесу. Ще 25 років тому, за його ініціативи, лабораторна служба  КП «4-а МКЛ ПМР» була обладнана новітньою діагностичною апаратурою, що підняло лабораторну діагностику на світовий рівень..

Леонід Федорович був для мене не тільки керівником, а і старшим другом і вчителем.

Пам'ять про нього завжди залишиться у моєму серці».

Нємченко Любов Борисівна – завідувач терапевтичним відділенням №1 КП «4-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради»: « Висловлюю глибоку вдячність за присвоєння закладу імені Л.Ф. Куроєдова, що стало можливим завдяки активній позиції всіх небайдужих, міській раді та міському голові.

Добрі справи, які все життя творив наш керівник не залишаються непоміченими, адже вони світять тим, хто продовжує його справу і йде попереду часу».

За свої мудрі та виважені рішення Леонід Федорович користувався неабиякою повагою та авторитетом у колективі, тому працівники лікарні з теплотою зустріли звістку про те, що заклад носитиме ім ҆я Леоніда Федоровича Куроєдова.



До Міжнародного дня проти насильства щодо жінок

Міжнародна спільнота щорічно підтримує кампанію “16 днів проти насильства”. Основною метою участі в акції є проведення інформаційно-просвітницьких соціальних заходів щодо попередження насильства, протидії торгівлі людьми, формування засад гендерної рівності та інформування щодо соціальних послуг, які надають постраждалим від насильства.

Щорічна акція “16 днів проти насильства” (25 листопада – 10 грудня) ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року й охоплює такі дати:

25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок,

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для спільноти дати:

1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом,

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством,

3 грудня – Міжнародний день інвалідів,

5 грудня – Міжнародний день волонтера,

6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

    Насильство - це порушення прав людини.

Законодавство України у сфері протидії домашньому насильству , виділяє 4 форми такого насильства:

-         фізичне;

-         психологічне;

-         економічне;

-         сексуальне.

Фізичне насильство – це навмисне нанесення побоїв, тілесних ушкоджень одного члена сім'ї іншому, яке може призвести чи призвело до порушення нормального стану фізичного чи психологічного здоров'я або навіть до смерті постраждалого, а також до приниження його честі та гідності.

      Психологічне насильство – це насильство, пов'язане з тиском одного члена сім'ї на психіку іншого через навмисні словесні образи або погрози, переслідування , залякування , які доводять постраждалого до стану емоційної невпевненості, втрати здатності захистити себе і можуть заподіяти або заподіяли шкоду психічному здоров'ю.

Економічне насильство – навмисні дії одного члена сім'ї щодо іншого спрямовані на те, щоб позбавити постраждалого житла, їжі, одягу та іншого майна  чи коштів, на які він має законне право. Такі дії можуть заподіяти шкоду фізичному чи психічному здоров'ю, призвести до смерті постраждалого.

Сексуальне насильство – це примушування до небажаних статевих стосунків у родині, а також сексуальні дії до неповнолітнього члена сім'ї.

Замовчувати насильство - означає його приховувати. Це правило вдвічі жорстокіше, якщо мова іде про дітей.

Якщо ви постраждали або стали свідком домашнього насильства щодо своїх близьких рідних знайомих – зверніться за допомогою!

В Україні за номером 0 800 500 225 діє всеукраїнська «гаряча лінія» - для дітей та про дітей. Дзвінки на лінію - безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх українських операторів.

Національна гаряча лінія із попередження домашнього

насильства -116-123.

Урядова гаряча лінія для постраждалих від домашнього

 насильства - 15 47.

Полтавський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді- (0532)56-25-13.

Департамент культури молоді та спорту Полтавської міської ради -(0532)56-43-99.

Про проблему насилля потрібно знати і говорити.

Ваша небайдужість може врятувати життя!




Фото з мережі Інтернет

Шановні мешканці Полтавської міської територіальної громади!

24 листопада 2021 року розпочинає роботу Центр масової вакцинації населення, який буде розташований  в  холі Центру культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади (колишня назва Міський будинку культури) вул. Майдан Незалежності, 5  з 9.00 до 17 години.

Також працюють Центри масової вакцинації населення:

- ТРЦ «Конкорд» на 3-му поверсі, за адресою: вулиця Європейська, 60а, з 10.00 до 18.00;

-  ТРЦ «Екватор" за адресою: вулиця Ковпака, 26 з 11.00 до 19.00 ( біля роледрому);

-  у приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А з 9.00 до 19.00;

-  в будівлі колишнього поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до17.00;

-  торговий центр «Епіцентр», за адресою:  Київське шосе, 41, з 9.00 до 19.00.

Центр масової вакцинації населення, який знаходиться в Палаці дозвілля "Листопад" припиняє  роботу з 24.11.2021 року.

Тож, жителі Полтавської громади та всі охочі можуть отримати щеплення від COVID-19, зробивши вибір з вакцин – Comirnaty/Pfizer, AstraZeneca і CoronaVac, Moderna.

Дізнатися про роботу центрів масової вакцинації та наявні вакцини безпосередньо може кожен охочий зателефонувавши

за номером (095)027-51-77.

Вакцинація дозволить зупинити епідемію та збереже здоров'я багатьох людей!    

 


20 листопада 2021 року, з нагоди Міжнародного дня жіночого підприємництва,  відбувся жіночий форум  «Womens business talk». Захід проводився Полтавською міською радою, КО "Інститут розвитку міста" Полтавської міської ради та Центром підтримки підприємців Дія.Бізнес Полтава за підтримки проєкту "Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що впроваджується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за (фінансової) підтримки урядів Німеччини та Швейцарії».

В рамках панельної дискусії «Фізичне здоров'я жінки підпиємиці», одним із  спікерів була міський позаштатний фахівець акушер-гінеколог, завідуюча консультативно-діагностичною поліклінікою КП «Міський пологовий будинок ПМР»  Варвара Бережна.

Варвара Анатоліївна торкнулася питань жіночого здоров'я. Вона  надала рекомендації щодо здорового способу життя, сексуальної поведінки, планування вагітності та попередження небажаної вагітності,  профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом. Також порушувались питання щодо раннього виявлення онкопатології та важливості онкопрофоглядів.

Одним із актуальних питань, які обговорювались, стала вакцинація  проти COVID-19 вагітних та жінок, що годують грудьми.

Сам форум проводився в онлайн-форматі, зареєструвалося  близько 300 осіб. В онлайн-чаті люди могли задавати питання і отримати відповідь.

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради вдячний організаторам за можливість долучитися до вищевказаного заходу  задля подальшого збереження  та  розвитку жіночого здоров'я мешканок нашого міста.  


                                             За 16 листопада 2021 року, у Полтаві вакциновано 2109 людей від COVID-19!

Станом на ранок 17 листопада в Полтаві проведено 201537 щеплень від COVID-19. Першу дозу вакцини отримали 117223 людини, повний курс вакцинації двома дозами завершили 84314 осіб.

Нагадуємо, продовжують працювати 6 центрів масової вакцинації , пункти вакцинації в усіх ЦПМСД Полтави та в поліклінічних відділеннях 2-ої міської клінічної лікарні, 4-ої міської клінічної лікарні, 3-ої міської клінічної поліклініки, Центральної районної клінічної лікарні.

Графік роботи  Центрів масової вакцинації:

- ТРЦ «Конкорд» на 3-му поверсі, за адресою: вулиця Європейська, 60а, з 10.00 до 18.00;

-  ТРЦ «Екватор" за адресою: вулиця Ковпака, 26 з 11.00 до 19.00 ( біля роледрому).

-  у приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А з 9.00 до 19.00;

-  в Палаці дозвілля «Листопад», за адресою: вулиця Соборності, 58,  з 9.00 до 17.00;

-  в будівлі колишнього поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до17.00;

-  торговий центр «Епіцентр», за адресою:  Київське шосе, 41, з 9.00 до 19.00.

Вакцинація від COVID-19 проводиться вакцинами Comirnaty/Pfizer, AstraZeneca і CoronaVac, Moderna.

Вакцинуйтеся та захистіть себе від COVID-19!

 




29 ЖОВТНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ІНСУЛЬТОМ

Фото з мережі Інтернет

Мета цього дня — привернути увагу населення до проблем, пов'язаних із судинно-мозковими захворюваннями.

Попри пандемію COVID-19 світ переживає також епідемію інсультів.

Iнсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого розвивається пошкодження частини головного мозку. Внаслідок обмеження чи припинення постачання крові клітини мозку починають відмирати зі швидкістю 2 млн нейронів щохвилини. Лише за 1 годину мозок може втратити 120 млн нейронів та постаріти на три з половиною роки.

За офіційною статистикою, в Україні цереброваскулярні захворювання є другою причиною смертності.

Кого найчастіше вражає інсульт? Насамперед, це люди старшого віку, однак, останнім часом інсульт «помолодшав».   За останні 10 років захворюваність на інсульт в Україні зросла, переважно за рахунок людей працездатного віку (39,5 % всіх мозкових інсультів сталися у людей працездатного віку).

Основними факторами ризику розвитку інсульту є артеріальна гіпертензія, порушення ритму  серця, паління, зловживання алкоголем, підвищений рівень холестерину в плазмі крові, малорухливий спосіб життя. 

Перші ознаки інсульту легко запам'ятати завдяки  шкалі МОЗОК:

М – раптове порушення МОВЛЕННЯ;

О – раптова асиметрія ОБЛИЧЧЯ;

З – раптове ЗАПАМОРОЧЕННЯ;

О – ОЧІ, раптове погіршення зору;

К – раптова слабкість чи оніміння КІНЦІВОК

Якщо ви помітили хоча б один із цих проявів, особливо після епізоду підвищеного артеріального тиску, негайно звертайтеся до інсультного відділення КП «1-А міська клінічна лікарня Полтавської міської ради», яке працює щоденно цілодобово , тел. 0660814169 , має сучасне обладнання, багаторічний досвід роботи, кваліфіковану мультидисциплінарну команду лікарів, комфортні умови перебування та надає безкоштовну допомогу високовартісними препаратами.

Що швидше пацієнту нададуть фахову допомогу, то більші його шанси уникнути важких ускладнень, у тому числі, інвалідизації. Від того, як швидко та ефективно буде надана медична допомога людині з інсультом, залежить те, чи повернеться вона до повноцінного життя.

Не ризикуйте! Не втрачайте свій шанс! Вчасне звернення попереджує ризик інвалідизації після інсульту та збереже Ваше життя!



Розпочинає роботу ще один Центр масової вакцинації населення

Шановні мешканці Полтавської міської територіальної громади!

 Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради повідомляє, що 31 жовтня 2021 року розпочинає роботу Центр масової вакцинації населення, який буде  розташований в торгово-розважальному центрі «Екватор" за адресою: вулиця Ковпака, 26 з 11.00 до 19.00 ( біля роледрому).

У місті щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави та в поліклінічних відділеннях 2-ої міської клінічної лікарні, 4-ої міської клінічної лікарні, 3-ої міської клінічної поліклініки, Центральної районної клінічної лікарні.

 Також працюють Центри масової вакцинації населення:

- в приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А з 9.00 до 19.00;

- в Палаці дозвілля "Листопад",за адресою: вулиця Соборності, 58, з 9.00 до 17.00;

- в будівлі колишнього  поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до17.00;

- торговий центр «Епіцентр» за адресою:  Київське шосе, 41, з 9.00 до 19.00;

- ТРЦ «Конкорд» на 3-му поверсі ,за адресою: вулиця Європейська, 60а, з 10.00 до 18.00 години.

Центр масової вакцинації населення, який знаходиться території торговий центр «Універсам Полтава» за адресою: вулиця Івана Мазепи, 45 припиняє роботу з 31.10.2021 року.

Тож, жителі Полтавської громади та всі охочі можуть отримати щеплення від COVID-19, зробивши вибір з вакцин – AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer, і CoronaVac.

Дізнатися про роботу центрів масової вакцинації та наявні вакцини безпосередньо може кожен охочий зателефонувавши

за номером (095)027-51-77.

Масова вакцинація дозволить зупинити епідемію та збереже здоров'я багатьох людей!Шановні мешканці Полтавської міської територіальної громади!

 


 Вакцинуйтеся та захистіть себе від COVID-19!

Фото з мережі Інтернет

За два дні, 23 та 24 жовтня, у Полтаві вакциновано 2166 людей від COVID-19! Працювали 6 центрів масової вакцинації.

Дякуємо жителям Полтавської міської територіальної громади за відповідальне ставлення до свого здоров'я, а медпрацівникам – за кропітку працю!

Станом на 25 жовтня в Полтаві проведено 163900 щеплень від COVID-19. Першу дозу вакцини отримали 95238 людей, повний курс вакцинації двома дозами завершили 68882 особи.

Враховуючи зростання захворюваності на COVID-19 в Полтаві та кількість  важких пацієнтів, вкрай важливо якнайшвидше забезпечити максимальне охоплення вакцинацією. Серед усіх захворілих на COVID-19, які госпіталізовані до стаціонарів, близько 97% - це хворі, які не мають щеплення проти коронавірусної інфекції.

Щодня працюють пункти вакцинації в усіх ЦПМСД Полтави та в поліклінічних відділеннях 2-ої міської клінічної лікарні, 4-ої міської клінічної лікарні, 3-ої міської клінічної поліклініки, Центральної районної клінічної лікарні.

Також звертаємо вашу увагу, що подовжено графіки роботи  Центрів масової вакцинації на 1 годину:

- ТРЦ «Конкорд» на 3-му поверсі, за адресою: вулиця Європейська, 60а, з 10.00 до 18.00;

-  торговий центр «Універсам Полтава», за адресою: вулиця Івана Мазепи, 45, з 10.00 до 18.00 (1-й поверх вхід зі сторони «Аврори»);  

-  у приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А з 9.00 до 19.00;

-  в Палаці дозвілля «Листопад», за адресою: вулиця Соборності, 58,  з 9.00 до 17.00;

-  в будівлі колишнього поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до17.00;

-  торговий центр «Епіцентр», за адресою:  Київське шосе, 41, з 9.00 до 19.00.

Вакцинація від COVID-19 проводиться вакцинами Comirnaty/Pfizer, AstraZeneca і CoronaVac.

Вакцинуйтеся та захистіть себе від COVID-19!

 

 


Інформація про розгортання госпітальної бази у «5-й міській клінічній лікарні Полтавської міської ради»

Шановні мешканці Полтавської міської територіальної громади! 

Прогнозовано в осінньо-зимовий період відмічається зростання захворюваності на коронавірусну хворобу. За останні три тижні відмічається стрімке зростання кількості хворих на COVID-19, особливо тих хто має ускладнений перебіг захворювання та потребує госпіталізації і інтенсивного лікування.

19 жовтня 2021 року у відповідності до плану розгортання госпітальної бази Полтавської міської територіальної громади для лікування хворих на коронавірусну хворобу на базі комунального підприємства «5-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради», розгорнуті інфекційні ліжка та ліжка інтенсивної терапії для забезпечення стаціонарної медичної допомоги хворим на COVID-19.

Наголошуємо, переважна більшість пацієнтів, що мають ускладнений перебіг коронавірусної хвороби та потребують стаціонарного лікування - не щеплені!

Тож, ще раз наголошуємо, що на даний час ще не втрачена можливість захистити себе від страшної недуги та вакцинуватися.

У місті наявні всі вакцини для профілактики COVID-19 та працюють Центри масової вакцинації і стаціонарні пункти щеплення в Центрах первинної медико-санітарної допомоги.

Подбайте про себе! Вакцинуйтеся!

Будьте здорові! Бережіть себе! 


Розпочав роботу ще один Центр масової вакцинації населення

Фото з мережі Інтернет

8 жовтня 2021 року розпочав роботу Центр масової вакцинації населення, який буде розташований в ТРЦ «Конкорд» на 3-му поверсі ,за адресою: вулиця Європейська, 60а, з 10 до 17 години.

  У місті щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави та в поліклінічних відділеннях 2-ої міської клінічної лікарні, 4-ої міської клінічної лікарні, 3-ої міської клінічної поліклініки, Центральної районної клінічної лікарні.

     Також працюють Центри масової вакцинації населення:

-  торговий центр «Універсам Полтава» за адресою: вулиця Івана Мазепи, 45, з 10.00 до 17.00 (1-й поверх вхід зі сторони «Аврори»);

- в приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А з 9.00 до 18.00;

- в Палаці дозвілля "Листопад", за адресою: вулиця Соборності, 58, з 9.00 до 16.00;

- в будівлі колишнього  поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до16.00;

- торговий центр «Епіцентр» за адресою: Київське шосе, 41, з 9.00 до 18.00.

Центр масової вакцинації населення, який знаходиться території Полтавської обласної універсальної бібліотеки ім. І.П. Котляревського, за адресою: вулиця Небесної Сотні, 17, (1-й поверх) припиняє  роботу з 08.10.2021 року.

Тож, жителі Полтавської громади та всі охочі можуть отримати щеплення від COVID-19, зробивши вибір з вакцин – AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer, і CoronaVac. Всі ці вакцини схвалені World Health Organization (WHO) як гарантовано якісні, ефективні та безпечні.

Дізнатися про роботу центрів масової вакцинації та наявні вакцини безпосередньо може кожен охочий зателефонувавши

за номером (095)027-51-77.

Масова вакцинація дозволить зупинити епідемію та збереже здоров'я багатьох людей!





Сьогодні фахівці Департаменту охорони здоров'я Полтавської міської ради провели апаратну нараду за участю керівників закладів охорони, голів ЛКК, представників Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та представника медичної інформаційної системи HELSI,  щодо впровадження електронних листків непрацездатності.   

З 4 червня 2021 року в Україні запроваджено перехідну модель роботи з  медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстр медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я, який мав відбутися 1 вересня 2021 року. Зважаючи, що не усі лікарні України опанували нову електронну систему та провели підключення до неї, дату повного переходу на е-лікарняні перенесли на 1 жовтня. Протягом цього часу заклади охорони здоров'я можуть формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність, як в електронній  системі охорони здоров'я, так і видавати паперові листки непрацездатності.

У ході наради керівники закладів охорони отримали вичерпну та доступну  інформацію від фахівців Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області та  спеціалістів Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, щодо організації впровадження електронних листків непрацездатності, переліку чинної нормативної бази та використання ресурсу медичних інформаційних систем для формування медичного висновку тимчасової непрацездатності. Відпрацьовано проблемні питання інформаційного обміну в лікувальних закладах міста.

Під час наради обговорено особливості видачі листків непрацездатності у перехідний період провадження електронних листків непрацездатності та інші актуальні питання, які цікавили присутніх, надані необхідні консультації та роз'яснення. На всі поставлені питання учасники заходу отримали вичерпні відповіді.

На сьогодні вже створено понад 5700 електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради вдячний представникам Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та представника медичної інформаційної системи HELSI за надані роз'яснення та мають надія в подальшому на тісну співпрацю.

Медична галузь міста Полтави готова із 1 жовтня перейти  від паперового до електронного медичного висновку про тимчасову непрацездатність.

 

Фото з мережі Інтернет

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради повідомляє, що 8 вересня 2021 року розпочинають роботу два Центри масової вакцинації населення, які будуть розташовані на території Полтавської обласної універсальної бібліотеки ім. І.П. Котляревського, за адресою: вулиця Небесної Сотні, 17, (1-й поверх) із 10.00 до 18.00 та торговий центр «Універсам Полтава» за адресою: вулиця Івана Мазепи, 45, з 10.00 до 17.00 (1-й поверх вхід зі сторони «Аврори»).  

У місті щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави та в поліклінічних відділеннях 2-ої міської клінічної лікарні, 4-ої міської клінічної лікарні, 3-ої міської клінічної поліклініки, Центральної районної клінічної лікарні.

А також працюють Центри масової вакцинації населення:

-         в приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А  з 9.00 до 18.00;

-         в Палаці дозвілля "Листопад",за адресою: вулиця Соборності, 58,  з 9.00 до 16.00;

-         в будівлі колишнього  поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до16.00;

-         торговий центр «Епіцентр» за адресою:  Київське шосе, 41, з 9.00 до 18.00.

Тож, жителі Полтавської громади та всі охочі можуть отримати щеплення від COVID-19, зробивши вибір з вакцин – AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer, Moderna і CoronaVac. Всі ці вакцини схвалені World Health Organization (WHO) як гарантовано якісні, ефективні та безпечні.

Дізнатися про роботу центрів масової вакцинації та наявні вакцини безпосередньо може кожен охочий зателефонувавши за номером (095)027-51-77.

Масова вакцинація дозволить зупинити епідемію та збереже здоров'я багатьох людей!    


Про стан надання нефрологічної допомоги в Полтавській області 

6 вересня 2021 року відбулася апаратна онлайн – нарада  Департаменту охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації, на якій заслуховувалось питання про стан надання нефрологічної  допомоги в Полтавській області. У нараді взяли участь працівники Департаменту охорони здоров'я Полтавської міської ради. Особлива увага була приділена хворим на хронічну ниркову недостатність.

Завідувач нефрологічним центром – Олексій Панченко наголосив, що тільки в Полтаві пацієнти, які мають тяжкі хронічні захворювання нирок та знаходяться на пролонгованій програмі гемодіалізу і потребують постійного отримання необхідних дорого вартісних ліків, забезпечуються коштами за Програмою соціального забезпечення та соціального захисту населення Полтавської міської територіальної громади «Турбота». На ці цілі з місцевого бюджету у 2021 році виділено 345 тис. грн для отримання спеціального лікування, чого не має в інших громадах області.

Враховуючи те, що зараз в Україні активно розвивається трансплантологія, забезпечення цими препаратами продовжує життя пацієнта та дає шанс на отримання  нирки від донора.

Впевнені, що пацієнти Полтавської територіальної громади із тяжкими захворюваннями нирок і надалі будуть мати можливість отримувати  препарати необхідні для життя.


Інформація про центри масової вакцинації у Полтаві

За період вакцинальної кампанії від COVID-19, яка стартувала наприкінці лютого в Полтаві, на сьогодні 63872 особи щеплено однією дозою, 40182 мешканців отримали другу дозу.

У місті щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави та в поліклінічних відділеннях 2-ої міської клінічної лікарні, 4-ої міської клінічної лікарні, 3-ої міської клінічної поліклініки, Центральної районної клінічної лікарні.

А також працюють Центри масової вакцинації населення:

-  в приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А з 9.00 до 18.00;

-  в Палаці дозвілля "Листопад",за адресою: вулиця Соборності, 58,  з 9.00 до 16.00;

-  в будівлі колишнього поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до16.00;

-  торговий центр «Епіцентр» за адресою:  Київське шосе, 41 з 9.00 до 18.00.

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради повідомляє що Центр масової вакцинації населення, який розташований на території торгового центру «Мир» по вулиці Проспект Миру, 30а, з 4 вересня припиняє роботу.

    Тож, жителі Полтавської громади та всі  бажаючі можуть отримати щеплення від COVID-19, зробивши вибір з вакцин – AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer, Moderna і CoronaVac. Всі ці вакцини схвалені World Health Organization (WHO) як гарантовано якісні, ефективні та безпечні.

Дізнатися про роботу центрів масової вакцинації та наявні вакцини безпосередньо може кожен охочий зателефонувавши за номером (095)027-51-77.

Масова вакцинація дозволить зупинити епідемію та збереже здоров'я багатьох людей!




7 серпня у місті Полтава розпочинає роботу іще один Центр масової вакцинації населення від COVID-19 за адресою: торговий центр «Мир» по вулиці Проспект Миру 30а.

Робота  Центру вакцинації  з 09.00 до 16.00.

Бажаючим щепитися - при собі мати паспорт та ідентифікаційний код. Щеплення проводиться вакциною – Модерна. Вона є аналогічною вакцині «Pfizer-BioNTech» і схвалена WorldHealthOrganization (WHO) як гарантовано якісна, ефективна та безпечна.

Крім цього, можна отримати щеплення від COVID-19 в Центрах масової вакцинації, а саме:

- в приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на

ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А  з 9.00 до 18.00;

- в Палаці дозвілля "Листопад", за адресою: вулиця Соборності, 58,  з 9.00 до 16.00

- в будівлі колишнього  поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до16.00

 -Будинок залізничників (Південний вокзал), за адресою Площа Слави 3-В, з 9.00-16.00.

 Щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави.

Записатися безпосередньо на щеплення від COVID-19 може кожен охочий зателефонувавши за номером (095)027-51-77.

Захистіть себе та своїх близьких!


Шановні мешканці Полтавської міської територіальної громади!

31 липня у місті Полтава розпочинає роботу іще один Центр масової вакцинації населення від COVID-19, який розміститься в районі Південного вокзалу, за адресою: Площа Слави 3-В

Робота Центру вакцинації з 09.00 до 16.00.

Бажаючим щепитися-при собі мати паспорт та ідентифікаційний код. Щеплення проводиться вакциною - CoronaVac. Вакцина схвалена World Health Organization (WHO) як гарантовано якісна, ефективна та безпечна.

Також щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави.

Записатися безпосередньо на щеплення від COVID-19 може кожен охочий зателефонувавши за номером (095)027-51-77.

Захистіть себе та своїх близьких!


Де у Полтаві працюють Центри масової вакцинації

Фото з мережі Інтернет

У Центрах масової вакцинації населення міста Полтава продовжують проводити щеплення всіх бажаючих від коронавірусної хвороби  вакцинами Comirnaty/Pfizer, Moderna і CoronaVac. Всі ці вакцини схвалені World Health Organization (WHO) як гарантовано якісні, ефективні та безпечні.

Запрошуємо отримати щеплення від COVID-19 в Центрах масової вакцинації, а саме:

- в приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А  з 9.00 до 18.00;

- в Палаці дозвілля "Листопад",за адресою: вулиця Соборності, 58, з 9.00 до 16.00

- в будівлі колишнього поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до16.00.

На вакцинацію запрошуються всі особи віком від 18 років. Бажаючим щепитися-при собі мати паспорт та ідентифікаційний код.   

Також, щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави.

Записатися безпосередньо на щеплення від COVID-19 може кожен охочий зателефонувавши за номером (095)027-51-77.  

 Номер (095)12-86-662-не дійсний!

 Масове щеплення дозволить зупинити епідемію та збереже здоров'я людей!



Інформація щодо впровадження електронного рецепту на інсулін

Цукровий діабет - розповсюджене захворювання ендокринної системи, яке викликане порушенням синтезу інсуліну та підвищенням цукру у крові.

Винахід інсуліну безумовно став найважливішою подією в історії лікування цукрового діабету: це перше терапевтичне рішення, з яким лікарі змогли подовжити життя пацієнтів.

Цукровий діабет — це виклик, але не вирок. Завдяки розвитку медицини впродовж останнього століття вчені довели, що з цим хронічним захворюванням можна жити повноцінним, активним і щасливим життям.

У Полтаві понад 11 з половиною тисяч людей хворіють на цукровий діабет. 2500 осіб отримують препарати інсуліну, з них 107 дітей. Полтавці, які проходять інсулінотерапію, отримують ліки безоплатно. Для цього в 2021 році з міського бюджету Полтави спрямували понад 5 мільйонів 400 тисяч гривень. Ще понад 15 млн. гривень маємо субвенції з державного бюджету. На сьогоднішній день використано близько 12 млн. 

Зрозуміло, що головним чинником збереження здоров'я та життя хворих на діабет - є можливість постійного та безперервного отримання препаратів інсуліну, які призначив лікар-ендокринолог.

З 1 жовтня 2021року заплановано розпочати відшкодування вартості препарату через Національну службу здоров'я України (НСЗУ). На інсулін буде запроваджено електронний рецепт — такий, який діє зараз у програмі «Доступні ліки». Рецепти виписуватимуть ендокринологи, а також сімейні лікарі. Пацієнти отримуватимуть препарати за цим рецептом в аптеках, які укладуть договір із НСЗУ. Ця служба відшкодовуватиме аптекам кошти за відпущені рецепти.

Таким чином, у 2021 році хворі на цукровий діабет пацієнти Полтавської територіальної громади 100% забезпечені препаратами інсуліну.



У Полтаві розпочне свою роботу третій Центр масової вакцинації

У суботу, 24 липня, у місті Полтава розпочне свою роботу третій Центр масової вакцинації населення від COVID-19, який тимчасово буде розгорнуто в будівлі колишнього поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21.

Робота Центру вакцинації з 09.00 до 18.00.

На щеплення запрошуються всі бажаючі віком від 18 років. Бажаючим вакцинуватися-при собі мати паспорт та ідентифікаційний код.

Також, щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави.

Записатися безпосередньо на щеплення від COVID-19 може кожен охочий зателефонувавши за номером (095)12-86-662.

Масове щеплення дозволить зупинити епідемію та збереже здоров'я людей!


Україна відкриває останній — 5-й етап вакцинації населення проти COVID-19 

Фото з мережі Інтернет

Україна відкриває останній — 5-й етап вакцинації населення проти COVID-19, на якому щеплюватимуть усіх охочих віком від 18 років.

При цьому пріоритет надаватиметься вразливим групам населення, зокрема, людям віком від 60 років та людям із супутніми захворюваннями.

Серед пріоритетних груп залишаються також медики, освітяни, соціальні працівники та військові, які контактують із великою кількістю людей.

З відкриттям 5-го етапу запис у чергу на вакцинацію через сайт чи мобільний додаток «Дія» перестає працювати, адже тепер кожен охочий може записатися безпосередньо на щеплення.

За період вакцинальної кампанія, яка стартувала наприкінці лютого, в Полтаві проведено щеплень від COVID-19 близько 54 тисяч. Вакцинація проводиться в кабінетах щеплення ЦПМСД,  в Центрі масової вакцинації. Також  в Полтаві працюють мобільні бригади, які проводять виїзну вакцинацію від COVID-19 організованих колективів (понад 50 працюючих осіб). Щеплення в колективах проводиться вакциною Pfizer та Moderna.

Цього тижня місто отримало майже 17 тис. доз вакцини від COVID-19: Moderna (США/Іспанія), Comirnaty/Pfizer, CoronaVac, AstraZeneca.

Зокрема, вакцини Moderna до міських закладів надійшло 12090 доз. Це мРНК-вакцина, як і Pfizer. Вона схвалена ВООЗ та European Medicines Agency. Для повної імунізації від COVID-19 необхідно введення двох доз вакцини Moderna з інтервалом у 28 днів. Вакцина Moderna розлита у флакони по 15 доз і наразі використовується для щеплень від COVID-19  мобільними бригадами, які вакцинують організовані колективи (від 100 осіб).

Тож, жителі Полтавської громади та всі  бажаючі зможуть отримати щеплення від COVID-19, зробивши вибір з трьох вакцин - Comirnaty/Pfizer, Moderna і CoronaVac. Всі ці вакцини схвалені World Health Organization (WHO) як гарантовано якісні, ефективні та безпечні. Вакциною AstraZeneca ревакцинують тих, хто отримав першу дозу цієї вакцини.

Масова вакцинація дозволить зупинити епідемію.  Широке охоплення населення щепленнями від COVID-19 забезпечить формування колективного імунітету, зупинить поширення коронавірусної хвороби, збереже здоров'я багатьох людей!   

 

Інформація про Центр масової вакцинації населення від COVID-19

Для зручності громадян Полтавської об'єднаної територіально громади, 23 липня у місті Полтава розгорнуто іще один Центр масової вакцинації населення від COVID-19, який знаходиться в Палаці дозвілля "Листопад" (за адресою: вулиця Соборності, 58).

Робота Центру вакцинації з 09.00 до 18.00.

 Охочим щепитися при собі мати паспорт та ідентифікаційний код. Щеплення проводиться вакциною - Comirnaty/Pfizer та CoronaVac. Всі ці вакцини схвалені World Health Organization (WHO) як гарантовано якісні, ефективні та безпечні.  

Також щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави.

Записатися безпосередньо на щеплення від COVID-19 може кожен охочий зателефонувавши за номером (095)12-86-662.   

Захистіть себе та своїх близьких!



Подяка медикам, які працюють у Центрі масової вакцинації

18 липня в місті Полтава продовжувалась робота по імунізації населення від COVID-19 в Центрі масової вакцинації, який розгорнутий на території ТРЦ « Київ».

У цей день вперше у вільному доступі всі охочі містяни та жителі навколишніх громад мали можливість щепитися вакциною Comirnati/Pfizer.

Заплановано було провести близько 1000 щеплень. Реально охочих щепитися виявилося значно більше. Тож протягом дня медичними працівниками міських центрів сімейної медицини щеплено 1362 особи. Для пришвидшення процесу вакцинації в Центрі працювало 8 бригад медиків (зазвичай в центрі працює 4 – 6 бригад).

Користуючись нагодою, висловлюю щиро подяку усім медикам які самовіддано працювали у цей день в Центрі масової вакцинації.

А всім хто щепився бажаю міцного здоров'я та впевненості у власній захищеності від короновірусної хвороби.

Роботу по імунізації населення медики продовжуватимуть і надалі.

Полтавський міський голова

Олександр Мамай



Фахівці Департаменту охорони здоров'я провели нараду-семінар щодо впровадження електронних листків непрацездатності    

Сьогодні фахівці Департаменту охорони здоров'я Полтавської міської ради за участі керівників закладів охорони та голів ЛКК, провели нараду-семінар щодо впровадження електронних листків непрацездатності (медичний висновок про тимчасову непрацездатність) в лікувальних закладах міста.

У ході наради міський фахівець з експертизи тимчасової непрацездатності Лариса Мисюк надала вичерпну та доступну  інформацію щодо організації впровадження електронних листків непрацездатності, наголосила на переліку чинної нормативної бази та використання ресурсу медичних інформаційних систем для формування медичного висновку тимчасової непрацездатності.

Під час наради оговорені проблемні питання, які виникали в процесі впровадження електронних листків непрацездатності.

ВАЖЛИВО! Міський фахівець з експертизи тимчасової непрацездатності зазначила, що медичний висновок про тимчасову непрацездатність зможуть отримати особи, які мають декларацію з сімейним лікарем та зареєстровані в Електронній системі охорони здоров'я

До 31 серпня 2021 року триває перехідний період медичної інформаційної системи листків непрацездатності від паперових до електронних.

Медична галузь робить все можливе для максимального прискорення електронного медичного висновку про тимчасову непрацездатність.

 

Полтавські медики відсвяткували професійне свято у Львові

Нещодавно ми святкували День медичного працівника.

 За ініціативи голови Полтавської міської територіальної громади Олександра Мамая, під час урочистого привітання, серед присутніх у залі медичних працівників обласних та міських закладів, було розіграно 48 сертифікатів на поїдку до Львова. Кожен призер зміг розділити свою путівку на двох. Протягом двох тижнів, на вихідних, 96 співробітників закладів охорони здоров'я відвідали місто Лева.

Медичні працівники отримали масу задоволення та вражень під час екскурсій. Побували у Львівській копальні кави  та смакували ароматний напій. Полтавські медики були захоплені неймовірною архітектурою старого міста та Львівською Національною оперою.

Медики щиро вдячні Олександру Федоровичу за чудову нагоду побачити та доторкнутися до пам'яток історичного міста Лева та сподіваються повернутись сюди знову.










 



Перехід медичної інформаційної системи листків непрацездатності від паперових до електронних 

До 1 вересня 2021 року в Україні триває період переходу медичної інформаційної системи листків непрацездатності від паперових до електронних.

Тепер лікар може сам створити в системі електронний документ-медичний висновок про непрацездатність. На підставі цього документу, завдяки об'єднанню Електронної системи охорони здоров'я з іншими реєстрами, автоматично формується електронний листок непрацездатності. Роботодавець дізнається про створення лікарняного, а фонд соціального страхування нараховує відповідні виплати.

Наразі, у зв'язку із затриманням забезпечення Міністерством охорони здоров'я України закладів охорони здоров'я належною кількістю бланків листків непрацездатності тимчасова непрацездатность засвідчується довідкою «про тимчасову непрацездатність» із зазначенням порядкового номера та дати її видачі.

Зараз склалася незручна для пацієнтів ситуація, вчасне вирішення якої безпосередньо залежить від координованих дій МОЗ України. На Міністерство охорони здоров'я України відправлено запит, щодо надання інформації про терміни отримання бланків листів непрацездатності.

При надходженні листів непрацездатності до закладів охорони здоров'я, в найкоротший термін, буде організовано зручний обмін тимчасових довідок на бланки листків непрацездатності.



Вакцинація – це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.

Вакцинальна кампанія від COVID-19 продовжує нарощувати темп, наразі понад 3 мільйони українців отримали щеплення.

Вакцинація від коронавірусної хвороби проводиться згідно дорожньої карти.

Якщо потрібно вводити 2-гу дозу вакцини, вакцинація проводиться тією ж вакциною, що й перша доза. Вакцини різних типів не є взаємозамінними. Тобто людей, які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою вакцини іншого типу, наприклад, мРНК-вакциною Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac, бо ці препарати використовують різні принципи роботи й мають різний склад.

8 - 11 липня у місті Полтава буде продовжено щеплення від COVID-19 в Центрі вакцинації, який тимчасово розгорнуто в торгово-розважальному центрі «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі.

(за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А).

Робота Центру вакцинації з 09.00 до 18.00.

При собі мати паспорт та ідентифікаційний код.

Щеплення проводиться вакциною - CoronaVac (Sinovac, Китай), яка схвалена до використання World Health Organization (WHO) як гарантовано якісна, ефективна і безпечна.

Випадки побічних реакцій і ускладнень після введення вакцини зареєстровані не були.

Також щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави.

Записатися на щеплення від COVID-19 можна:

зателефонувавши до Центру масової вакцинації (095) 128-66-62

у свого сімейного лікаря

через портал "Дія" https://cutt.ly/bn2EBms або в мобільному додатку «Дія».



1-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради провадить діяльність, пов'язану з трансплантацією органів людині

Комунальне підприємство «1-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради » згідно Постанови КМУ № 707 від 5 вересня 2018р. має право провадити діяльність, пов'язану з трансплантацією органів людині.

Протягом І кварталу 2021 року в медичному закладі сформована команда кваліфікованих лікарів: визначений трансплантат-координатор, завданням якого є комунікація з родичами потенційних донорів, лікар-хірург який пройшов, навчання за спеціальність «Трансплантологія» і безпосередньо буде здійснювати діяльність, пов'язаною з трансплантацією, лікар-лаборант пройшла стажування з методикою CROSS—MATCH (перехресна проба на сумісність потенційного донора та реципієнта), лікар-анестезіолог пройшов навчання по гемодіалізу.

Вперше в історії Полтавщини 30 червня від померлої пацієнтки було проведено донорський забір відразу трьох органів: двох нирок та печінки .

Чітко і швидко спрацювали два медичні заклади: КП «1-а міська клінічна лікарня ПМР» та бригада лікарів з Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.Шалімова.

Завдяки їх співпраці донорський матеріал був терміново доставлений до Києва для трансплантації його потребуючим (реципієнтам).

Одну нирку пересаджено 15-річній дитині, другу нирку та печінку трансплантували іншим двом пацієнтам.

Таким чином, у Полтавському регіоні був зроблений перший крок до розвитку трансплантації і троє важкохворих людей отримали шанс на життя.








Вакцинація від COVID-19 – найефективніший спосіб захистити себе.

Адже саме так можливо зупинити епідемію та забезпечити благополучне життя в Україні.

Всього на сьогоднішній день мобільними бригадами провакциновано майже 40000 осіб.

 У місті Полтава з 1- 4 липня буде продовжено щеплення від COVID-19в Центрі вакцинації, який тимчасово розгорнуто в торгово-розважальному центрі «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі.

(за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А).

Робота Центру вакцинації з 09.00 до 18.00.

 Будь-який житель Полтавщини може безкоштовно вакцинуватися від коронавірусу у віці від 18 років.

При собі мати паспорт та ідентифікаційний код.

Вакцина - CoronaVac (Sinovac, Китай), яка схвалена до використання World Health Organization (WHO) як гарантовано якісна, ефективна і безпечна.

Випадки побічних реакцій і ускладнень після введення вакцини зареєстровані не були.

Для максимального захисту від COVID-19 потрібне введення двох доз вакцини. Усі пацієнти, що отримали щеплення, будуть запрошені на ревакцинацію не пізніше 28 днів від попереднього щеплення,  після чого отримають сертифікат про вакцинацію.

Також щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави.

Записатися на щеплення від COVID-19можна:

зателефонувавши до Центру масової вакцинації (095) 128-66-62

у свого сімейного лікаря

через портал "Дія" https://cutt.ly/bn2EBms або в мобільному додатку "Дія

Вакцинація від COVID-19 - це здорове майбутнє!

 

Фото з мережі Інтернет

Шановні мешканці Полтавської міської територіальної громади!

У місті Полтава 24-27 червня буде продовжено щеплення  від COVID-19 в Центрі вакцинації, який тимчасово розгорнуто в торгово-розважальному центрі «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі.

(за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А).

На вакцинацію можна записатися через сімейного лікаря або в додатку Дія чи зателефонувавши  до Центру масової вакцинації (095) 128-66-62

Щеплення проти коронавірусної інфекції буде проводитися вакциною КОРОНАВАК, виробництва Китай.

Робота  Центру вакцинації  з 09.00 до 18.00.

Будь-який житель Полтавщини може безкоштовно вакцинуватися від коронавірусу у віці від 18 років.

При собі мати паспорт та ідентифікаційний код.

Будьте здорові! Бережіть себе!

Лише щеплення зупинить Covid-19.

Містянам