Календар оновлень:

Події міста:19.07.2024, 16:28
Полтавцям до відома:19.07.2024, 10:36
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:19.07.2024, 00:00
 
Останнє оновлення: 19.07.2024, 16:28
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Департамент охорони здоров'я

Вітаємо на новій сторінці Департаменту охорони  здоров'я Полтавської міської ради. Ми розпочинаємо роботу. Будемо висвітлювати життя медицини міста та наповнювати сторінку цікавою для вас інформацією

На базі 3-ї міської клінічної поліклініки відкрили після ремонту баклабораторію

Сучасні умови життя вимагають постійного оновлення матеріально-технічної бази лікувальних закладів, проведення в них капітальних та поточних ремонтних робіт, впровадження новітніх технологій в лікувальний та діагностичний процесах.

Протягом декількох десятків років в бактеріологічній лабораторії Комунального підприємства «3-я міська клінічна поліклініка Полтавської міської ради» не проводився ремонт.  За підтримки депутатського наприкінці 2023 року розпочатий капітальний ремонт, який наразі завершено.

Сьогодні перший заступник міського голови Валерій Пархоменко та керівники закладів охорони здоров’я міста  урочисто перерізали стрічку, що символізувало відкриття оновленої Централізованої бактеріологічної лабораторії.

На проведення капітального ремонту і перепланування приміщень...

02.07.2024, 13:39

В Україні 28 червня відзначається День Конституції.

У цей день 1996 року Верховна Рада України прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка увійшла в державне та суспільне життя України, як головний оберег державності, демократії та свободи.

Це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції, і третій рік поспіль Україна святкує його в умовах воєнного стану, запровадженого через повномасштабне вторгнення російську федерацію.

Конституція – це ядро правової системи, на якому ґрунтується сьогодення і відбувається майбутнє Української держави та її народу. Цей документ є основою для розвитку та зміцнення демократичних, соціальних та правових принципів розбудови нашого суспільства, де людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю.

Департамент охорони здоров’я Полтавської міської ради вітає жителіа Полтавської міської територіальної громади зі святом!

Зичимо всім  міцного здоров’я, щастя, добра, миру, успіхів в усіх справах і починаннях заради процвітання незалежної України та добробуту її народу!

28.06.2024, 14:51

Представники Департаменту охорони здоров’я взяли участь в роботі стратегічної сесії з формування Концепції інтегрованого розвитку Полтавської міської територіальної громади

Попередня Концепція інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030» була прийнята  у 2018 році і наразі потребує оновлення  з урахуванням приєднаних 55 населених пунктів до міста, а також вимог сьогодення в частині забезпечення безпеки, доступності, розвитку актуальних сфер послуг та наближення сервісів до мешканця громади.

На обговорення робочим групам запропонували 7 сфер розвитку. Фахівці Департаменту опрацьовували напрямок «Якісні та доступні медичні послуги». У ході дискусії з представниками громадськості, бізнесу і влади обговорювались питання медичного й соціального напрямку, особливо в старостинських округах. Зокрема, покращення доступу до медичних послуг, створення хоспісу, наближення соціальних послуг до мешканців віддалених сіл, створення центру для ветеранів війни та інше.

У підсумку модераторами групи озвучені проекти, які набрали найбільшу кількість голосів під час голосування, а також додаткові пропозиції, які сформовані громадськістю в ході стратегічної сесії.

Усі напрацьовані пропозиції будуть враховані розробниками при внесенні змін до Концепції інтегрованого розвитку Полтавської міської територіальної громади.

24.05.2024, 10:48

Міжнародний День медичної сестри

Щороку 12 травня у всьому світі відзначається Міжнародний День медичної сестри.

Медичні сестри здавна вважаються основними помічниками лікарів у справі лікування пацієнта. Ця професія з розряду тих, що за покликанням. Вона поєднує в собі надзвичайну відповідальність і високий професіоналізм.

У всі часи медичні сестри були і є зосередженням милосердя, людяності та добра.

Сьогодні, коли в країні йдуть воєнні дії, особливо важлива роль медичних сестер. Ці дівчата не йдуть зі зброєю в атаку, не сідають за важелі бронемашин і не тримають оборону. Однак, вони вміють надавати допомогу пораненим і рятувати життя. Їх називають янголами українських бійців,...

10.05.2024, 15:28

Стартував Всесвітній тиждень імунізації

Щорічно в останній тиждень квітня Всесвітня організація охорони здоров’я проводить Всесвітній тиждень імунізації, спрямований на підвищення обізнаності населення щодо важливості імунізації для профілактики захворювань та захисту життя.

Мета заходу націлена на привернення уваги широкого загалу до важливості своєчасної планової вакцинації. 

В  тиждень імунізації проводиться інформаційно-комунікаційна робота, яка сприяє підвищенню довіри до вакцинації та усуненню перешкод на шляху до її здійснення.

 • Згідно Календаря профілактичних щеплень в Україні проводиться: Гепатит В: протягом першої доби життя, а також у 2 та 6 місяців.
 • Туберкульоз: у проміжку між 3 і 5 добою життя.
 • Кір, паротит, краснуха (у складі комбінованої вакцини): у...

  22.04.2024, 16:39

5 квітня — День неонатолога

5 квітня кожного року в Україні  відзначається День неонатолога.

У Полтавській міській територіальній громаді неонатальну допомогу надають комунальні підприємства: «Перинатальний центр ІІ рівня Полтавської міської ради» та «Дитяча міська клінчна лікарня Полтавської міської ради».

Відділення лікувальних закладів для надання неонатальної допомоги розраховані для сумісного перебування матері та дитини   оснащені сучасним лікувально-діагностичним обладнанням для моніторингу, підтримки дихання та створення умов для успішного виходжування, реабілітації новонароджених із застосуванням сучасних технологій неонатальної допомоги...

05.04.2024, 09:25

Щодо впровадження послуги раннього втручання

Заступник міського голови Ольги Величко та керівництво Полтавського міського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю зустрілися із медиками міста. У ході зустрічі медичні працівники дізналися про впровадження послуги Раннього втручання в Полтавській міській територіальній громаді.

Послуга раннього втручання – це раннє виявлення командою спеціалістів різного профілю проблем з розвитком дітей раннього віку до 4 років.

Послуга раннього втручання спрямована на раннє виявлення та профілактику порушень у дітей, покращення їхнього розвитку, підвищення якості їхнього життя, супровід і підтримку сімей з дітьми, у яких виявлено порушення розвитку...

28.03.2024, 12:49

Відбулось засідання колегії Департаменту охорони здоров’я

9 лютого 2024 року відбулось засідання колегії Департаменту охорони здоров’я Полтавської міської ради, на якій розглянули підсумки діяльності  галузі охорони здоров’я за 2023  рік та окреслили пріоритетні напрямки розвитку галузі на 2024. 

У засіданні колегії прийняла участь заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Леся Марталішвілі.

У ході засідання були  розглянуті основні напрямки діяльності галузі, а саме первинної ланки, терапевтичної, хірургічної, акушерсько-гінекологічної та лабораторної служб.

Наголошено на досягненнях та визначені проблемні питання по напрямкам.

Бюджет галузі охорони здоров’я у 2023 році склав  близько 1,6 мільярдів гривень. Із них майже 1 мільярд гривень надійшов у заклади...

14.02.2024, 12:51

НСЗУ презентувала Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнтів

Департамент охорони здоров’я Полтавської  міської ради повідомляє: Національна служба здоров’я України презентувала Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнтів 2024.

Гід доступно розповідає, які послуги можна отримати на різних рівнях медичної допомоги та у різних лікарів. Чи можна зробити КТ і МРТ безоплатно? Чи покриває Програма медичних гарантій гормональні аналізи? Що робити, якщо в лікарні просять заплатити за ліки чи операцію? А також, які ліки можна отримати за програмою “Доступні ліки”. На ці та інші питання пацієнт може знайти відповіді в оновленому Гіді по Програмі медичних гарантій.

Його зручно завантажити та завжди мати з...

08.02.2024, 16:33

4 лютого — Всесвітній день боротьби проти раку

Всесвітній день боротьби проти раку проголошений Міжнародним союзом проти раку (UICC) і відзначається щорічно 4 лютого. Вперше був відзначений цей день у 2005 році.

Мета цього дня в усьому світі полягає у  покликані підвищувати обізнаність людей про рак як одне з найстрашніших і нещадних захворювань сучасної цивілізації.

Слід дбайливо ставитися до свого здоров’я. В першу чергу людина сама за себе відповідає, а постійні профілактичні огляди у лікарів дають змогу виявити онкологію на ранніх стадіях і вилікувати хворого. Пацієнти повинні бути онкологічно настороженими, особливо ті, в кого близькі родичі мали таку хворобу...

02.02.2024, 14:48

Вітряна віспа: симптоми та лікування

За оперативною інформацією Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» про стан захворюваності на окремі інфекції за 2-й тиждень 2024 року в Полтавській міській територіальній громаді по екстрених повідомленнях зареєстровано 80 випадків вітряної віспи, по області майже 150- на 10 % більше попереднього тижня.

Вітряна віспа або ж «вітрянка» – це надзвичайно заразне захворювання, що викликається вірусом герпесу. 

Як можна заразитись вітряною віспою?

Вірусні частинки можуть передаватись як повітряно-крапельним шляхом (від хворої людини під час спілкування з близької відстані), так і через контакт з висипкою на тілі інфікованої людини.

Вітряна віспа  відноситься...

19.01.2024, 15:36

Затвердили Спроможну мережу закладів охорони здоров’я Полтавського госпітального округу на 2023–2025 роки

У рамках проведення реформування галузі охорони здоров’я в державі, а саме вторинної спеціалізованої медичної допомоги, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 174 від 28 лютого 2023 року «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я», розпорядженням начальника обласної військової адміністрації від 01.08.2023 року № 518 затверджена Спроможна мережа закладів охорони здоров’я Полтавського госпітального округу на 2023-2025 роки.

29 грудня 2023 року під час позачергової 46 сесії Полтавської міської ради прийнято рішення про реорганізацію двох закладів охорони здоров’я, а саме: Комунальне підприємство «5-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» реорганізують шляхом приєднання до...

05.01.2024, 08:39

Шановні мешканці Полтавської міської територіальної громади!

Департамент охорони здоров’я Полтавської міської ради в черговий раз наголошує, що у міських медичних закладах, які уклали договір з  Національною службою здоров'я України надають медичні послуги безкоштовно, в рамках Програми медичних гарантій.

Під час стаціонарного лікування пацієнт може отримувати безоплатно ліки з Національного переліку основних лікарських засобів, які заклади закуповують самостійно.

Чи входять призначені ліки до Національного переліку можна дізнатися на сайті https://Likicontrol.com.ua.

Чи є ліки у закладі – можна перевірити на інформаційних стендах у відділеннях та сайті http://poltava.liky.ua.

Безоплатна медична допомога доступна за направленням від сімейного чи лікуючого лікаря (за винятком гінеколог, стоматолог, психіатр) та  у невідкладних станах.

У разі необхідності телефонуйте на «гарячу лінію» Департаменту охорони здоров’я Полтавської міської ради 050-505-29-59 з 8.00 до 17.00 в робочі дні.  

 

14.12.2023, 16:58

1 грудня — Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей День встановлений з метою привернути увагу до проблем суспільства, пов’язаних з ВІЛ-інфекцією.

СНІД – синдром набутого імунодефіциту – це кінцева стадія інфекційного захворювання, викликаного вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Цей вірус вражає спеціальні клітини крові (лімфоцити), які відповідають за захист організму людини від різних мікробів та пухлин, і поступово вбиває ці клітини. Імунітет організму повільно, протягом багатьох місяців і років, знижується, і це призводить до виникнення різних захворювань,...

01.12.2023, 14:55

1 грудня в Україні та світі відзначають Міжнародний день невролога

Як самостійна галузь медицини неврологія існує тільки з 1869 року, коли вперше професор О.Я. Кожевников організував кафедру неврології. До того вона була однією з частин психіатрії та терапії.

Неврологія - один з розділів сучасної медицини, який займається комплексом специфічних захворювань центральної та периферичної нервової системи людини. Вона не лише вивчає симптоматику захворювань, основні механізми розвитку, але і визначає способи і методики діагностування, профілактики і лікування захворювань неврологічного характеру.

Часто доводиться чути, що всі хвороби - від нервів. Але організм схильний до втоми залежно від розумових і фізичних навантажень, а емоції та...

01.12.2023, 14:52

Краща профілактика зимових травм-це обережність і обачність

Із погіршенням погодних умов випадки сезонного травматизму зростають більш ніж удвічі. Головною причиною травматизму взимку є банальний поспіх. Припорошений снігом лід, багато хто просто не помічає, унаслідок чого падають і отримують різні травми.

Найбільш поширені травми - переломи кінцівок - виникають через те, що падаючи, людина інстинктивно виставляє вперед руку і обрушується на неї усією вагою тіла. Аналогічно незручно виставлена нога ламається в ділянці гомілки. У жінок цьому сприяє також носіння взуття на високих підборах. Літні люди через вікові особливості скелета нерідко отримують дуже серйозні ушкодження. Вони частіше ламають шийку стегна...

28.11.2023, 12:45

17 листопада — Міжнародний день передчасно народженої дитини

17 листопада відзначають Міжнародний день передчасно народженої дитини  або як його ще називають лікарі «День поспішайок». Вперше це свято було організоване у 2009 році за ініціативи Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми.

У 2015 році Україна долучилася до Всесвітньої ініціативи задля привернення уваги та інформування суспільства про проблему передчасно народжених дітей, про небезпеку і наслідки передчасних пологів, а також про профілактику та необхідності збереження повного терміну вагітності.

Символом цієї дати традиційно є Фіолетовий колір – колір, яким найчастіше позначають проблему недоношених діток, саме тому, в цей день люди багатьох країн вдягають фіолетові елементи одягу та використовують цей колір для привернення уваги.

Недоношеною...

17.11.2023, 09:26

У Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом полтавців безкоштовно обстежували

14  листопада за ініціативи Департаменту охорони здоров’я Полтавської міської ради та підтримки закладів первинної та вторинної ланки у закладах охорони здоров’я міста відбувся захід присвячений Всесвітньому дню боротьби з цукровим діабетом.

У цей день протягом  трьох годин жителі міста мали змогу пройти безкоштовне обстеження на визначення цукру крові та виміряти артеріальний тиск.

1010 осіб скористалися цією можливістю. У 592 із них виявлено високий рівень глюкози. Усі пацієнти отримали консультацію у сімейного лікаря та ендокринолога щодо подальшого обстеження.

Даний захід триває не один рік. У порівнянні з минулим роком у три рази збільшилась кількість бажаючих пройти...

15.11.2023, 11:40

14 листопада — Всесвітній День боротьби з цукровим діабетом

Щороку 14 листопада відзначається Всесвітній День боротьби з цукровим діабетом. Ця дата пов’язана із днем народження Фредеріка Бантінга, канадського фізіолога, який спільно з професором Джоном Маклеодом відкрив гормон інсулін.

Метою Всесвітнього дня боротьби з діабетом є підвищення поінформованості про діабет – не тільки про кількість хворих, але і про те, яким чином можна запобігти розвитку цієї хвороби.

Цукровий діабет - розповсюджене захворювання ендокринної системи, викликане порушенням синтезу інсуліну та основною ознакою якого є стійке підвищення рівня цукру крові в крові. Може виникнути у будь-якому віці і продовжуватися протягом всього життя.

Розрізняють цукровий діабет 1 типу...

13.11.2023, 17:03

Гепатит А — захворювання брудних рук

Останнім часом у засобах масової розповсюджується інформація щодо збільшення захворюваності  на гепатит А у західних регіонах нашої країни.

На сьогодні спалах вірусного гепатиту А зафіксований лише на Вінниччині. У решті областей фіксуються лише поодинокі випадки, які не мають спільного епідеміологічного зв’язку. Гепатит А має сезонність та зазвичай проявляється у холодну пору року.

У мешканців Полтавської територіальної громади виникають питання щодо захворювання гепатиту А, тому Департамент охорони здоров’я Полтавської міської ради нагадує базові речі про хворобу.

Гепатит А — це вірусне захворювання, що вражає печінку та може мати як легкий, так і тяжкий перебіг.

 Вірус гепатиту А...

13.11.2023, 17:00

14 листопада полтавці зможуть безкоштовно визначити цукор крові, виміряти артеріальний тиск та проконсультуватися з лікарем

14 листопада з 8:30 до 12:00 год. відбудеться захід, присвячений Всесвітньому Дню боротьби з діабетом, який буде проходити в закладах охорони здоров’я міста.

Ви можете  безкоштовно визначити цукор крові, виміряти артеріальний тиск та при потребі отримати консультацію ендокринолога або сімейного лікаря.

Захід відбудеться в поліклінічних відділеннях комунальних підприємств:

•  «1-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради»;
•  «2-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради»;
•  «4-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради»;
•  «3-я міська клінічна поліклініка Полтавської міської ради».

11.11.2023, 16:54

У 4-й лікарні відкрили рентгенологічний кабінет з новітньою високочастотною цифровою рентгенівською системою

Для поліклінічного відділення Комунального підприємства « 4-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» придбано за кошти з міського бюджету в сумі близько 4 млн. грн. Сучасна цифрова рентгенівська система дає можливість проводити рентген-обстеження всіх частин тіла. У приміщенні, де встановлений новий аналоговий рентгенодіагностичний комплекс, зроблено ремонт, відповідно до вимог інспекції ядерного регулювання України і санітарних норм.

Щорічно після профілактичних оглядів та обстежень, діагностують чимало випадків захворювань на туберкульоз та інші патологічні зміни органів та кісткової системи, які можливо побачити виключно при рентгенологічному обстеженні. Нове рентгенологічне обладнання дозволить виявляти різноманітні патології ще на ранніх...

31.10.2023, 11:42

Минулого тижня у Полтаві народилось 63 дитини

Минулого тижня (з 08:00 13 жовтня по 08:00 20 жовтня) у Полтаві народились  63 дитини, з них одна двійня.

Дівчаток і хлопчиків народилося майже порівну: 32 дівчинки та 31 хлопчик. 

У Перинатальному центрі КП “ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського ПОР” народились 30 дітей, а саме 13 дівчат та 17 хлопців.

У КП «Перинатальний центр ІІ  рівня Полтавської міської ради» цього тижня народилось 33  дитини, з яких 14 хлопчиків  та 19 дівчаток.

21.10.2023, 10:02

У Центрах ПМСД проводять тестування на ВІЛ-інфекцію швидкими тестами

З метою розширення доступу ключових груп населення до послуг профілактики ВІЛ-інфекції та посилення спроможності закладів охорони здоров’я надавати якісні послуги доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції (далі ДКП) відповідно до вимог Стандартів медичної допомоги «ВІЛ-інфекція», спираючись на найкращі міжнародні практики,І-ТЕСН спільно з ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

12 жовтня в місті Полтава провели зустріч задля розробки механізмів більш ефективного впровадження ДКП на базі Центрів первинної медико-санітарної допомоги...

18.10.2023, 11:30

Департамент охорони здоров’я щиро вітає всіх захисників та захисниць України зі святом!

1 жовтня – значуща дата, яка переповнює гордістю та хвилюванням серця мільйонів громадян нашої країни: День захисників і захисниць України, День українського козацтва, та День  Пресвятої Покрови Богородиці.

Це день - свято звитяги українського лицарства, а також день пам’яті та пошани всіх, хто впродовж століть боровся за державний суверенітет України.

Символічно, що ці три свята поєдналися в один день, адже вони нерозривно пов’язані між собою та символізують зв’язок поколінь, давню історичну та вікову славу українського війська.

Дату сучасного свята українських захисників і захисниць було обрано не випадково. День українського козацтва, ще за часів Запорізької Січі,...

30.09.2023, 15:41

Минулого тижня у Полтаві народилися 64 дитини

Минулого тижня (з 08:00 15 вересня по 08:00 22 вересня) у Полтаві народились  64 дитини.

Кількісну перевагу здобули новонароджені хлопці, яких з'явилося на світ 33 та 31 дівчинка. 

У Перинатальному центрі КП “ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського ПОР” народились 17 дітей, а саме 9 дівчат та 8 хлопців.

У КП «Перинатальний центр ІІ  рівня Полтавської міської ради» цього тижня народилась 41  дитина, з яких 21 хлопчик  та 20 дівчат.

У Полтавській центральній районній клінічній лікарні з’явилось на світ 6 дітей – 2 дівчинки та 4 хлопчики.

23.09.2023, 09:46

Створена комісія з реорганізації КП «Міська дитяча клінічна стоматологічна поліклініка Полтавської міської ради»

15 вересня 2023 року на засіданні тридцять дев’ятої сесії восьмого скликання Полтавської міської ради  прийняте рішення про реорганізацію Комунального підприємства «Міська дитяча клінічна стоматологічна  поліклініка Полтавської міської ради» шляхом приєднання до Комунального підприємства «Дитяча міська клінічна лікарня Полтавської міської ради».

Для проведення заходів по приєднанню створена комісія з реорганізації Комунального підприємства «Міська дитяча клінічна стоматологічна поліклініка Полтавської міської ради»,  до складу якої входять фахівці причетних підприємств та фахівці Полтавської міської ради.

Після завершення процесу реорганізації Комунального підприємства «Міська дитяча клінічна стоматологічна поліклініка Полтавської міської ради» буде функціонувати, як поліклінічне відділення Комунального підприємства «Дитяча міська клінічна лікарня Полтавської міської ради». Це дасть можливість законтрактуватися і отримати фінансування від Національної служби здоров’я України по пакету: «Стоматологічна допомога дорослим та дітям».

В кінцевому результаті - це матиме можливість зберегти заклад, розвивати та впроваджувати  новітні технології для надання медичної допомоги маленьким жителям громади.

 

22.09.2023, 14:43

Минулого тижня у Полтаві народились 60 дітей

Минулого тижня (з 08:00 год. 8 вересня по 08:00 год. 15 вересня) у Полтаві народилось 60 дітей, з них дві двійні.

Кількісну перевагу здобули новонароджені дівчата, яких з'явилося на світ 38 та 22 хлопці. 

У Перинатальному центрі КП “ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського ПОР” народились 23  дитини, а саме 13 дівчат  та 10 хлопців.

У КП «Перинатальний центр ІІ  рівня Полтавської міської ради» цього тижня народилось 33  дитини, з яких 21 дівчинка та 12 хлопців...

16.09.2023, 11:21

У місті продовжується catch-up кампанія по щепленню дітей проти кору

Кір – небезпечне захворювання, яке поширюється надзвичайно стрімко та може мати серйозні наслідки для здоров’я. До впровадження вакцин від кору у 1963 році щорічно у світі вмирало близько 2,6 млн людей.

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років. Для захисту від хвороби дітям необхідно отримати 2 дози вакцини. За календарем щеплень України перше щеплення роблять у 12 місяців та 6 років роблять друге щеплення.

Якщо ваша дитина не має планових щеплень від кору, їх необхідно наздогнати якнайшвидше. Для цього є низка вагомих причин:

- кір одна з найзаразніших інфекцій, відомих у світі. 9 із...

18.08.2023, 09:08

Департамент охорони здоров'я вітає медичних працівників з професійним святом

27 липня в Україні відзначається День медичних працівників, який згідно з Указом Президента встановлений 13 червня 2023 року.

Цей день – професійне свято усіх тих, хто пов’язав своє життя з медициною, людей, які своєю щоденною невтомною працею приходять нам на допомогу в найскрутніший час. А це не лише лікарі, а й фельдшери, медсестри, санітари.

За останній час на долю наших медичних працівників випало чимало складних випробувань. У нашу країну прийшла війна. Українські медики рятують життя цілодобово, працюють у надзвичайних умовах. Надають допомогу всім, хто цього потребує. Вони постійно стикаються з великою кількістю неабияких викликів....

27.07.2023, 10:20

Е-Рецепт: відповіді на питання, що найбільше хвилюють українців

Все більше пацієнтів користуються цифровим інструментом для придбання рецептурних ліків. Відповіді на найбільш поширені запитання:

- Як отримати електронний рецепт на ліки дистанційно?

Така можливість доступна у разі лікування хронічних захворювань, тривалого лікування або, наприклад, у випадку рецидивних захворювань.

 1. Передусім у системі обовʼязково має бути зафіксований ваш діагноз та призначення вашого лікуючого лікаря.
 2. Обговоріть із лікарем можливість дистанційного виписування е-рецепта та формат комунікації, зручний для вас обох.
 3. Сконтактуйте з лікарем в узгоджений час та спосіб. Це може бути робочий телефон лікаря, електронна пошта чи будь-який зручний месенджер.
 4. Коли лікар сформує е-рецепт, ви отримаєте СМС-повідомлення з номером рецепта та...

  18.07.2023, 13:57

В закладах первинної медичної допомоги міста продовжується активна робота лікарів з вакцинації дитячого населення проти 10 найбільш небезпечних хвороб

В закладах первинної медичної допомоги міста продовжується активна робота лікарів з вакцинації дитячого населення проти 10 найбільш небезпечних хвороб, згідно Національного календаря щеплень України.

Діти Полтавської територіальної громади та внутрішньо переміщені особи  мають змогу отримати щеплення проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правця, кашлюка, гемофільної інфекції типу b, вірусного гепатиту В  та кору, краснухи, епідемічного паротиту.

Особливу увагу сьогодні хочемо звернути саме на вакцинацію проти кору, краснухи та  паротиту.

Кір — одна з головних причин дитячої смертності у світі, а сам вірус кору-надзвичайно заразний, швидко передається від інфікованої людини до здорової  при чханні, кашлі або розмові. Захворювання...

28.06.2023, 14:07

До відома мешканців Полтавської міської територіальної громади!

До відома мешканців Полтавської міської територіальної громади!

У разі радіаційної аварії на АЕС окремі категорії населення після офіційного оповіщення від органів влади можуть отримати вказівку прийняти калію йодид для захисту щитоподібної залози.

Не  приймайте калій йодид, якщо для цього не було відповідного сповіщення та/або вказівки від органів місцевої влади.

Існують обмеження щодо прийому калій йодиду. Він захищає лише щитоподібну залозу від радіоактивного йоду та не захищає інші частини тіла від інших джерел іонізуючого випромінювання.

Калію йодид рекомендований лише людям до 40 років, дітям, вагітним та тим, хто годує груддю.  Дозування залежить від віку.

Калію йодид  приймають лише...

23.06.2023, 14:19

Інформація щодо реформування галузі охорони здоров`я та створення спроможної мережі закладів охорони здоров`я

Інформація щодо реформування галузі охорони здоров’я та створення спроможної мережі закладів охорони здоров’я Полтавської міської територіальної громади

Нині в Україні продовжується реформування галузі охорони здоров’я. Наразі триває реформа вторинної спеціалізованої амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги.

Проведення відповідних реформ в державі закріплене на законодавчому рівні, а саме регламентовано постановою Кабінету Міністрів України   № 174 від 28 лютого 2023 року «Деякі питання організації спроможної мережі закладів  охорони здоров’я».

У планах Міністерства охорони здоров’я України поділити заклади охорони здоров’я на кілька рівнів. Таким чином, буде сформована, так звана, спроможна мережа лікарень, а саме: надкластерні, кластерні та загальні заклади охорони здоров’я. Для кожної з них буде визначено...

22.06.2023, 14:23

ЗАСМАГАЙТЕ ВІДПОВІДАЛЬНО

ЗАСМАГАЙТЕ ВІДПОВІДАЛЬНО

Багатьом людям подобається, як їхня шкіра виглядає після засмаги, але тривале перебування на сонці пов'язане з багатьма ризиками, зокрема, раком шкіри.

 «Здорової засмаги» – не існує. Навіть, використовуючи сонцезахисний крем, засмагати небезпечно. Виробництво меланіну (відповідає за пігментацію шкіри) – це спосіб тіла захистити вас від пошкодження УФ-випромінюванням. Його продукують особливі клітини шкіри – меланоцити. У кожного однакова кількість меланоцитів, проте у когось ці клітини продукують більшу кількість меланіну, наприклад, це спостерігається у людей з більш темною шкірою. Ті, хто мають світлу шкіру, ризикують отримати сонячний опік.

  Ультрафіолетове (УФ) випромінювання – це форма...

21.06.2023, 15:00

Розпорядженням начальника обласної військової адміністрації № 185 створена робоча група щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров'я.

28.03.2023 року розпорядженням начальника обласної  військової адміністрації № 185 створена робоча група  щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров'я Полтавського госпітального округу до складу якої увійшли представники територіальних громад області в тому числі і Полтавської міської територіальної громади.

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради надав на розгляд та погодження до Департаменту охорони здоров'я Полтавської обласної військової адміністрації проект моделі спроможної мережі закладів охорони здоров'я та плани розвитку закладів охорони здоров'я Полтавської міської територіальної громади.

Після погодження плану розвитку Полтавського госпітального округу на рівні Міністерства охорони здоров'я України з наступним затвердженням його обласною військовою адміністрацією будуть прийняті відповідні організаційні заходи щодо створення спроможної...

28.03.2023, 14:24

Старі новини

Городянам