До бригади можуть вступати бійці-патріоти, добровольці, націлені на посилення Сил оборони та звільнення окупованих територій України.
Основу підрозділу складатимуть діючі поліцейські, які мають бойовий досвід.
Кандидати у штурмові бригади можуть подати відповідну анкету на сайті storm.mvs.gov.ua, на сайті Національна поліція України в "Системі відбору кадрів для Національної поліції України" за посиланням https://nabir.np.gov.ua/, або звернутися на гарячу лінію, чи подати анкету через Центри надання адміністративних послуг.
У Полтавській області прийом документів від кандидатів здійснюється:
у центрах надання адміністративних послуг за адресами:
м. Полтава, вул. Соборності, 36 (095-169-67-38);
м. Кременчук, вул. Покровська, 14 (096-984-57-27);
м. Лубни, пр-т Володимирський, 23 (095-137-11-15)...
На виконання рішення місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та Плану основних заходів цивільного захисту сьогодні, 19 січня, Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради була проведена нарада щодо надання методичної допомоги та організації у 2023 році роботи з оцінки стану готовності до використання за призначенням захисних споруд цивільного захисту на території Полтавської міської територіальної громади.
У нараді взяли участь представник Полтавського районного управління Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області, регіонального...
З метою забезпечення безпеки і охорони свого життя та життя своїх близьких, недопущення загибелі та травмування на водних об’єктах, Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи нагадує правила безпечної поведінки на водоймах протягом зимових свят Водохреща:
– занурюватися необхідно в спеціально обладнаних місцях (ополонках) біля берега, під доглядом рятувальників та медичних працівників;
– неприпустимим є купання в необладнаних для цього місцях та з неперевіреним дном;
– ніколи не пірнайте в ополонку вперед головою;
– занурюватись по шию повільно, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку;
До Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради у неділю, 18 грудня 2022 року, надійшли звернення від мешканців щодо підтоплення домоволодінь по пров. Микитського, вул. Гулака-Артемовського.
Підтоплення будівель і споруд стало наслідком значних атмосферних опадів у вигляді снігу, дощу та різкого коливання температури повітря.
Фахівці Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради із залученням Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Полтавській області оперативно організували комплекс робіт з надання необхідної допомоги та відкачали поверхневі води, чим унеможливили виникнення надзвичайної ситуації...
Інформація населенню Полтавської міської територіальної громади про розташування захисних споруд цивільного захисту, споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів.
Щорічно внаслідок займання очерету при сильному вітрі виникають масштабні пожежі поряд з водними об’єктами, які призводять до загибелі тварин, птахів, знищення дерев та майна садівничих товариств, дачних колективів та інше. Ліквідація пожеж ускладнюється неможливістю оперативно дістатися до осередку займання.
З метою запобігання виникненню пожеж Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради рекомендує завчасно вживати попереджувальних дій, для чого:..
З настанням літнього періоду, підвищенням температури навколишнього середовища, щорічно відзначається збільшення кількості пожеж, загиблих та травмованих при пожежах людей.
Багаторічний аналіз підтверджує, що основними причинами виникнення лісових пожеж є людський фактор, грозові розряди, неконтрольоване спалювання сухої трави та залишків рослинності в умовах спекотної погоди.
Відповідно до Розпорядження начальника обласної військової адміністрації на період встановлення правового режиму воєнного стану заборонено відвідування лісів населенням і в’їзд до лісів (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів...
Із настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Мешканці приватних житлових будинків та дач активно наводять лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву та сміття. Дуже часто вогонь виходить з під контролю. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Вони загрожують знищенню будівель та споруд житлового сектору, об’єктів господарювання, зелених насаджень. В процесі горіння, в навколишнє середовище виділяються речовини, що є шкідливими для органів дихання.
Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради нагадує про заборону розведення багаття, випалювання сухої рослинності та спалювання сміття на території Полтавської міської територіальної громади.
Порушення цих елементарних правил, тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.
Не завдавайте шкоди здоров’ю людей і навколишнього середовища!
Пам’ятайте! Зупинити початок розповсюдження вогню значно легше, ніж загасити велику пожежу.
Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, що здатні за певних умов вибухати.
Натрапити на вибухонебезпечний предмет можна практично скрізь: у лісі, на свіжозораному полі, на власному городі й навіть на вулицях. На жаль, сумна статистика щодо загиблих - трагічна реальність нашого сьогодення. Гинуть дорослі, намагаючись здати небезпечну знахідку до пункту прийому металобрухту або при спробі розібрати вибухонебезпечний предмет; гинуть діти, які з цікавості підкладають боєприпаси у багаття.
ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ!
У разі виявлення вибухонебезпечного предмету
ЗАБОРОНЕНО:
- наближатися до нього;
- пересувати його або брати до рук;
- розряджати, кидати, вдаряти по ньому;
- розпалювати поряд багаття або кидати до нього вибухонебезпечний предмет.
НЕОБХІДНО:
- зупинити будь-які роботи в районі його виявлення;
- відійти від нього на безпечну відстань;
- організувати охорону небезпечного місця;
- про виявлений предмет повідомити екстрені служби за телефонами «101», «102»;
- до прибуття спеціалістів, не допускати до нього сторонніх осіб.
Слід пам’ятати, що знешкодженням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці.
Батьки і педагоги! Обов’язково роз’ясніть дітям, яку небезпеку несуть
За інформацією Українського гідрометеорологічного центру вдень 19 лютого 2022 року по Полтавській області та місту Полтава прогнозується посилення швидкості вітру до 15-24 м/с.З метою недопущення виникнення небезпечних подій та надзвичайних ситуацій, Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради нагадує громадянам основні правила поведінки у разі посилення поривів вітру:
Вікна! Всі вікна в будинку або квартирі при сильних шквальних вітрах повинні бути щільно закриті.
Балкони! З незасклених балконів і лоджій слід прибрати абсолютно всі предмети, які можуть при сильному вітрі випасти назовні (горщики, банки, ящики, пляшки і т.п.)
На вулиці! Опинившись на вулиці при ураганному вітрі слід трима-тися якомога далі від рекламних щитів (і інших навісних конструкцій), ліній електропередачі, а також дерев. Озирніться навколо, потрібно бути подалі від усього, що може відірватися, зламатися і впасти. Не можна підходити до обірваних електричних дротів.
Укриття! У разі сильного вітру при можливості необхідно сховатися в найближчому будинку (це може бути магазин, торговий центр, під'їзд будинку) до його стихання.
Великі дерева! Слід особливо уважно стежити за тим, щоб не перебувати під великими деревами, особливо це стосується тополь і не паркувати під ними автотранспорт, тому що дерево може впасти або зламатися його гілки, які також можуть бути небезпечні при падінні.
Номери телефонів екстреного виклику при травмуванні людей, падінні дерев або гілок, а також при інших інцидентах: 101, 103, 15-80.