Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради
інформує

25.03.2025, 14:27 
13.03.2025, 16:49 
11.03.2025, 14:24 
07.03.2025, 10:15 Евакуація – організоване виведення чи вивезення із зони надзвичайної ситуації або зони можливого ураження населення, якщо виникає загроза його життю або здоров’ю, а також матеріальних і культурних цінностей, коли виникає загроза їх пошкодження або знищення.
Особам, які евакуюються, НЕОБХІДНО ЗНАТИ:
- про включення Вас і членів Вашої сім’ї до списків на евакуацію:
- яким способом буде здійснюватись евакуація (вид транспорту або пішим порядком);
- місця збору, час відправлення транспорту або пішохідної колони;
- район (пункт) розміщення на новому місці, якщо це визначено завчасно.
Перед тим, як залишити житло, НЕОБХІДНО:
- зачинити вікна;
- вимкнути газ-, водо-, електропостачання;
- забрати продукти з холодильника.
З собою ВЗЯТИ:
- документи (паспорт, військовий білет, документи про освіту, посвідчення про шлюб і народження дитини, пенсійне посвідчення, трудову книжку тощо);
- валіза (рюкзак) з теплим одягом, постільною білизною, особистими речами й предметами гігієни (загальна вага не повинна перевищувати 50 кг).
Під час евакуації виконуйте всі розпорядження посадових осіб органів з евакуації. Висока організованість та дисципліна кожного громадянина – головне в період евакуації! 06.03.2025, 12:46 Дії у випадку загрози виникнення повені, паводка.
Фактори небезпеки повеней та паводків: руйнування будинків та будівель, мостів; розмив залізничних та автомобільних шляхів; аварії на інженерних мережах; знищення посівів; жертви серед населення та загибель тварин.
Унаслідок повені, паводку починається просідання будинків та землі, виникають зсуви та обвали.
І. Дії у випадку загрози виникнення повені, паводка:
– уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку з вами;
– зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та літнім людям;
– дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування місце збору мешканців для евакуації... 05.03.2025, 08:29 
04.03.2025, 10:56 БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ЛЬОДУ!
В зв’язку з різким коливанням температури повітря на людину чекає ще одна небезпека - загроза провалитись під лід. Тому, щоб зберегти своє здоров'я, чи навіть врятувати життя, слід ходити по льоду можна лише тоді, коли його товщина досягне більше 15 см.
При переході водойми по льоду в невідомому місці потрібно взяти палицю, щоб за її допомогою перевіряти міць льоду (якщо від удару палицею з'явиться вода, то необхідно негайно повернутись назад. Ні в якому разі не перевіряйте лід ногою).
Запам'ятайте! Що лід завжди тонший там, де є стік води, ростуть кущі, очерет,... 03.03.2025, 11:38 Щороку 1 березня відзначається Всесвітній день цивільної оборони, який пов'язаний з розвитком системи захисту населення від різних загроз, готовності та співпраці, щоб забезпечити безпеку і благополуччя у всьому світі.
Громадянам, які долучені до вирішення питань у сфері цивільного захисту, працівникам відповідних служб, які щодня вживають заходів для захисту життя, здоров’я та майна людей у випадку надзвичайних ситуацій, Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради бажає витримки у нелегкій роботі, поваги та вдячності, невичерпної енергії та наснаги у виконанні завдань за призначенням:
"Висловлюємо Вам глибоку вдячність за високий професіоналізм, вірність обраній справі та сумлінне виконання службових обов’язків. Нехай сторицею повертається до Вас добро, щирість та милосердя, даровані людям, а у Ваших домівках завжди панують мир, щастя і злагода!". 01.03.2025, 08:23 
28.02.2025, 10:26 
27.02.2025, 08:51 
26.02.2025, 08:44  Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи нагадує правила, які допоможуть убезпечити себе від фейків та правила кібербезпеки.
Передусім всіх громадян країни просять дізнаватися інформацію лише з надійних джерел.
При отриманні тривожної новини, необхідно одразу перевірити, чи були відповідні публікації на сторінках держструктур і служб України.
Детальніше - в інфографіці.
25.02.2025, 13:02 
25.02.2025, 08:41 Знаходячись біля водойм у зимову пору року, слід дотримуватись основних правил безпеки:
Рибалкам слід пам'ятати, що:
- не можна пробивати поряд багато лунок;
- не можна збиратись поряд великими групами;
- не можна пробивати лунки на переправах;
- не можна ловити рибу біля промоїн... 24.02.2025, 16:25 Внаслідок температурних перепадів на дахах будинків, виступаючих частинах будівель масово утворюються крижані бурульки. Падіння снігу або льоду з даху може привести до пошкодження майна, травмування людини і навіть загибелі. Особливу небезпеку бурульки становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вуличках, де тротуари знаходяться упритул до будинків.
Особливо уважним потрібно бути під час прогулянок у парку з дітьми. На деревах утворюється значний сніговий покрив, подекуди з них може впасти гілка або сніг та бурульки. Тому, проходячи біля високих дерев, спершу необхідно переконатися, що немає загрози падіння снігу... 24.02.2025, 09:41 
23.02.2025, 10:07 Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи надає поради, які допоможуть підготуватися до блекауту.
- Зробіть завчасно запаси води.
Розрахуйте запас виходячи з кількості членів родини. На одну дорослу особу на добу потрібно:
- - 3 літри питної води (включно з рідиною, яка споживається з їжею);
- - 10-12 літрів технічної води для гігієни...
22.02.2025, 14:05 
22.02.2025, 09:37 
21.02.2025, 14:45 
21.02.2025, 09:15 Почувши сигнал «УВАГА ВСІМ!», кожен громадянин зобов'язаний:
- негайно ввімкнути радіоприймач або телевізор на каналі обласного (місцевого) мовлення;
- уважно прослухати інформаційне повідомлення органів управління цивільного захисту;
- спокійно, уникаючи паніки, діяти у відповідності з отриманими вказівками;
- повідомити про отриману інформацію інших, надати їм необхідну допомогу... 20.02.2025, 13:55 Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради інформує, що відповідно до статті 32 Кодексу цивільного захисту України:
- До захисних споруд цивільного захисту належать:
1) Сховище - герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних факторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації, воєнних (бойових) дій та терористичних актів. У сховищах укриваються працівники найбільшої працюючої зміни суб’єктів господарювання, працівники чергового персоналу суб’єктів господарювання, які забезпечують життєдіяльність міст, віднесених до відповідних груп цивільного захисту; хворі, медичний та обслуговуючий персонал закладів охорони здоров’я, які не... 20.02.2025, 11:07 Внаслідок температурних перепадів на дахах будинків, виступаючих частинах будівель масово утворюються крижані бурульки. Падіння снігу або льоду з даху може привести до пошкодження майна, травмування людини і навіть загибелі. Особливу небезпеку бурульки становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вуличках, де тротуари знаходяться упритул до будинків.
Особливо уважним потрібно бути під час прогулянок у парку з дітьми. На деревах утворюється значний сніговий покрив, подекуди з них може впасти гілка або сніг та бурульки. Тому, проходячи біля високих дерев, спершу необхідно переконатися, що немає загрози падіння снігу.
Щоб не стати жертвою крижаних бурульок,... 19.02.2025, 14:31 |
Містянам
|
|