Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 16:13
Полтавцям до відома:18.04.2025, 18:49
Заяви прес-служби:13.11.2023, 10:49
Документи:16.04.2025, 03:00
 
Останнє оновлення: 20.04.2025, 16:13
МістянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Актуальна проблема – сказ!!!

03.10.2018, 15:57

СКАЗ – особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей. Захворювання характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи і закінчується смертю (летально).

Джерелом збудника (вірусу) сказу є хворі на сказ тварини, які виділяють вірус зі слиною, через покуси, ослинення, подряпини, вражаючи здорових тварин та людей. Тривалість інкубаційного періоду (від моменту зараження до перших проявів хвороби) найбільш короткий для тварин – 7-8 днів, для людей – від 2-ох тижнів до одного року.

Клінічні ознаки сказу у тварин і людей подібні. Форма хвороби може бути буйною, тихою, атиповою.

В останні роки в Україні епізоотична ситуація зі сказу значно погіршилась.

Природні вогнища сказу існують практично на всій її території. Особливого поширення набуває міський сказ і наше місто не виключення. 21 березня 2017 року Регіональна державна лабораторія ветеринарної медицини в Полтавській області встановила діагноз сказ у собаки, яка померла.

Часто можна бачити, що діти та дорослі годують та граються з безпритульними тваринами, облаштовують «помешкання» біля під’їздів та у дворах, намагаються надавати їм допомогу, лікувати хворих тварин. У результаті — отримують укуси, що в окремих випадках можуть коштувати життя.

Потенційним джерелом розповсюдження сказу в населених пунктах є собаки і коти, чисельність яких за останні роки збільшилася, і хоча державні міські лікарні співпрацюють с волонтерами, організаціями та небайдужими громадянами міста – стерелізують та чіпують безпритульних тварин, знаходять їм нових господарів, є ще й інша сторона проблеми – власники тварин, які порушують правила їх утримання (заздалегідь не щеплюють проти сказу).

Тому громадянам, а особливо власникам домашніх тварин, потрібно бути пильними і дотримуватись відповідних правил:

- перш за все, при будь-якому укусі тварини рану необхідно негайно чи, принаймні, якомога швидше промити чистою водою із застосуванням мила (краще навіть господарське мило). Після того, як рана буде промита, слід накласти на рану чисту суху пов'язку, а потім не зволікаючи звернутись до травматологічного пункту, де буде надана медична допомога, а при необхідності і антирабічне лікування;

- домашніх тварин, які нанесли укуси людям, власники повинні негайно ізолювати та повідомити державну лікарню ветеринарної медицини в місті Полтаві за адресами: вул. Південна, 4 (тел. 68-93-68) або вул. Покровська, 86-а (тел. 54-62-45) для проведення карантинування цих тварин та клінічного нагляду за ними на протязі відповідного періоду (від 10 до 15 діб);

- власники домашніх тварин повинні щорічно забезпечити проведення профілактичного щеплення своїх утримуваних тварин проти сказу: від вакцинованих самиць з 3-х місячного віку, від не вакцинованих – з 1-го до 3-х місячного віку.

Містянам