Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 15:23
Полтавцям до відома:12.07.2024, 09:35
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:Сьогодні, 00:00
 
Останнє оновлення: 15.07.2024, 15:23
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Основні питання й відповіді щодо переходу на цифрове телебачення

27.08.2018, 14:43

Питання Відповідь
Що таке цифрове ефірне телебачення? Сучасна технологія передачі телевізійного зображення покращеної якості.
Яка відмінність технологій «аналогове телевізійне мовлення» та «цифрове наземне телевізійне мовлення»? В аналоговому стандарті один канал транслює одну телепрограму. В цифровому стандарті на одному телевізійному каналі транслюється вісім телепрограм.
Які основні переваги стандарту цифрового наземного телевізійного мовлення» DVB-T2? Серед переваг цифрового стандарту мовлення є можливість приймати на одному каналі до 16-ти телевізійних програм та отримувати додаткові сервіси та послуги.
Яка основна перевага від переходу на цифровий стандарт мовлення? Для глядача – можливість безкоштовного перегляду 32-х загальнонаціональних та місцевих телепрограм із високою якістю зображення та звуку; для країни – ефективне використання радіочастотного ресурсу, виконання міжнародних зобов'язань
Скільки триватиме перехід на цифрове мовлення? Згідно з урядовими документами, 31 липня 2018 року відключається м. Київ та Кіровоградська область, 31 серпня 2018 року – решта території країни.
Яке обладнання потрібне для прийому цифрового ефірного телебачення DVB-T2?

Для приймання цифрового телевізійного сигналу необхідно використовувати:

або тюнер/приставку/set-top-box, який підтримує стандарт DVB-T2 разом з телевізором, який не обладнано вбудованими ТВ-тюнером стандарту DVB-Т2;

або телевізійний приймач із вбудованим тюнером стандарту DVB-T2;

Також для приймання ефірного цифрового телевізійного сигналу необхідна широкосмугова антена метрового діапазону та/або дециметрового діапазону.
Які моделі телевізорів укомплектовані тюнером (приставкою) DVB-T2? Для прикладу, телевізійні приймачі Samsung 5-ї та вище серій зазвичай вже мають вбудований тюнер DVB-T2, але детальна інформація міститься в інструкції до кожного телевізійного приймача.

У розділі «Технічні характеристики» повинна бути зазначена підтримка цифрового стандарту DVB-T/T2 MPEG-4.
Де можна придбати тюнер DVB-T2? В роздрібних торговельних мережах побутової техніки та магазинах електроніки в Україні.
Чи можна приймати сигнал цифрового ефірного телебачення DVB-T2 з приставкою (тюнером), що придбана за межами України? Так, але потрібно перевірити чи підтримує зазначений пристрій стандарт DVB-T2 та чи передбачає можливість приймання телевізійного сигналу в діапазонах частот українського оператора. Також слід переконатись, що пристрій не прошитий під конкретного оператора.
На які параметри варто звертати увагу при виборі тюнера (приставки) DVB-T2? Тюнер повинен бути сертифікований в Україні. Також слід звернути увагу на так званий «інтерфейс» пристроїв для під'єднання усіх необхідних роз'ємів телевізора та тюнера для максимального використання технічних можливостей.
Чи потрібна спеціальна приймальна антена? Для прийому цифрового телевізійного сигналу не потрібна спеціальна антена, оскільки наразі цифровий телевізійний сигнал поширюється в діапазоні дециметрових хвиль. Проте слід врахувати, що для впровадження нового мультиплексу з новим переліком програм розглядається метровий діапазон хвиль. З огляду на зазначене, доцільно використовувати широкосмугову антену.
Який тип антени краще використовувати для прийому сигналу DVB-T2? Будь-яка антена дециметрового діапазону типу «хвильовий канал» або універсальна антена. У разі значної віддаленості від передавальної станції (низький рівень сигналу) антена може бути з підсилювачем.
Чи можливо використовувати так звану «польську антену» для прийому сигналу? Так, залежно від віддаленості від передавальної станції
Чи можливо приймати DVB-T2 на кімнатну антену? Можливо. Для кімнатної антени краще використовувати активну антену. Якщо передавач знаходиться на відстані 5 – 10 км можна використовувати пасивну антену. Розміщувати антену потрібно на рівні не менше, ніж 10 м над поверхнею землі.
Який тип зовнішньої антени краще використовувати? Хвильовий канал, або «РЕШІТКА».
Чи можливо використовувати для прийому сигналу так звані «колективні антени» на багатоповерхівках, якщо вони є? Так, але наразі тільки дециметрового діапазону.
Як підключитися?

Потрібно встановити тюнер Т2, з'єднати його з ефірною антеною і телевізором. Якщо все зроблено правильно, у телевізорі з'явиться стартове меню із налаштуванням каналів, які мовлять у регіоні.

Найпростіший шлях – автопошук.
Чи можливо підключити приймач сигналу DVB-T2 до телевізора старої моделі, чорно-білого? Так.
Чи можливо підключити до однієї приставки декілька телевізорів та дивитись одночасно різні програми? Ні. Один приймач – один телевізор
Як налаштувати приймальну антену? Як і звичайну телевізійну антену.
Що робити, якщо цифровий телевізійний сигнал став відсутній? Приймальну антену слід спрямувати в напрямку передавальної станції та налаштувати максимальний рівень сигналу для даної точки прийому. З місця встановлення приймальної антени в напрямку передавальної станції не повинно бути перешкод, таких як високі будинки, дерева, лінії електрозв'язку тощо.

Перевірити якість монтажу кабелю від приймальної антени до приймача та з'єднання тюнера з телевізорами. Перевірити налаштування тюнера та телевізора.
Що робити, якщо приймаються не всі програми? Як поліпшити умови прийому сигналу? Перевірити налаштування антени та з'єднання кабелю. Перевірити налаштування тюнера.

Переналаштувати антену або замінити на більш потужну.

Також, в меню тюнера вимкнути опцію «Автоматичне оновлення».
Як і де можна дізнатися номери каналів, на яких здійснюється прийом сигналів DVB-T2 в конкретному місті, селищі для правильного вибору підсилювача активної антени? Інформація про розташування передавачів і номери каналів ТБ – у місцевій філії Концерну РРТ.
Як і де дізнатися, де встановлений найближчий передавач сигналу DVB-T2, щоб налаштувати антену, якщо потрібно підключити приймач, наприклад, у незнайомому місці (на дачі)? Інформація про розташування передавачів і номери каналів ТБ – у місцевій філії Концерну РРТ.
Якщо є можливість приймати цифровий сигнал DVB-T2 та встановити супутникову тарілку, чи можна дивитись ті ж самі канали? Так, за винятком місцевих і регіональних телеканалів, які не поширюються з супутника.
Чи потрібно переналаштовувати приймач при переміщенні його з одного міста (селища) в інше? Ні, якщо в одній зоні прийому (та ж сама вежа Концерну РРТ).

Інформація надана представником

Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Полтавській області

Лілією Миронович

Городянам