Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 16:22
Полтавцям до відома:Сьогодні, 16:41
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:Сьогодні, 00:00
 
Останнє оновлення: 22.07.2024, 16:41
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Екологічний бюлетень стану забруднення атмосферного повітря в Полтаві у квітні 2018 року

14.05.2018, 10:47

За даними лабораторії Полтавського центру з гідрометеорології результати спостережень за концентраціями шкідливих домішок в атмосферному повітрі свідчать, що із відібраних і проаналізованих 1908 пробах по 10-ти інгредієнтам, відмічалось 13 випадків, що складає 0,7% з перевищенням ГДК (гранично допустима концентрація).

Зокрема, забрудненість перевищувала встановлені нормативи по пилу в 5% та оксиду вуглецю в 1,4% проб. По решті шкідливих домішок перевищень не відмічалось.

Середньомісячні концентрації забруднюючих речовин по місту перевищували допустимі рівні по пилу і формальдегіду.

Загальний рівень забруднення приземного шару атмосфери становив: пилом та формальдегідом – 1,7 ГДК, діоксидом азоту - 0,75 ГДК, оксидом вуглецю - 0,6 ГДК, фтористим воднем та оксидом азоту - 0,3 ГДК, діоксидом сірки та хлористим воднем - 0,1 ГДК, розчинними сульфатами - 0,00 мг/м3.

Максимальні концентрації перевищували максимально разову ГДК лише по пилу і оксиду вуглецю в 1,6 рази.

Загалом вміст важких металів в міському повітрі, а саме: кадмію, заліза, марганцю, міді, нікелю, хрому, цинку та свинцю нижче граничних за нормативні показники.

У порівнянні з березнем поточного року середньомісячні концентрації збільшились по пилу, оксиду вуглецю та формальдегіду; дещо зменшились по діоксиду сірки та хлористому водню. По решті домішок істотних змін не відбулося.

Порівняльний аналіз місячних концентрацій з середньорічними свідчить, що спостерігалось підвищення концентрацій по пилу, оксиду вуглецю та формальдегіду.

В квітні спостерігалися нормальні незабруднені опади. Кислотно-лужна рівновага (рН) атмосферних опадів знаходилась в межах від 5,7 до 6,4. Критерії чистих опадів коливаються від (5,6-7,0).

Використані матеріали Полтавського обласного центру з гідрометеорології

Городянам