Календар оновлень:

Події міста:15.07.2024, 15:23
Полтавцям до відома:12.07.2024, 09:35
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:15.07.2024, 00:00
 
Останнє оновлення: 15.07.2024, 15:23
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Звернення начальника інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста до полтавців

13.04.2018, 14:17

З настанням весняного періоду року в Полтаві розпочалася масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. На території Полтавської області розповсюджені осередки понад 20 видів таких рослин, серед них підсніжник складчастий, цикламен Кузнєцова, шафран Гейфелів, шафран кримський, шафран весняний та інші. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі їх зростання. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.

Кілька гривень за букет первоцвітів – так оцінюють покупці квітку з Червоної книги, не усвідомлюючи, що придбавши первоцвіти, стають учасниками злочину перед природою. Масово знищують первоцвіти не травознаї. Неправда, що така торгівля - засіб від безгрошів’я. Не відповідають дійсності запевнення продавців первоцвітів, що буцім-то квіти виросли у них на городі. Фахівці знають, що по-перше, посадковий матеріал може бути тільки природнім і взагалі у такій кількості це неможливо! Підсніжники ростуть дуже повільно, близько 30 років і майже не розмножуються. Зі свого городу можна зібрати щонайбільше 50 квіточок. А після того як ці рослини відцвітають, на їхньому місці нічого не можна садити, адже це може порушити весь процес росту.

Ст.88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачається відповідальність за незаконне вивезення та ввезення на територію України об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, порушення порядку придбання або збуту рослин занесених до Червоної книги України, погіршення середовища перебування зростання рослин, які занесені до Червоної книги України.

Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста закликає мешканців міста не зривати та не купувати весняні первоцвіти. Це дозволить значно скоротити попит на ранні букети та збереже життя багатьом рослинам. Пам’ятайте, що підтримуючи браконьєрські продажі ранніх букетів, ви сприяєте зменшенню кількості первоцвітів, що з часом призведе до повного їх знищення, завдавши тим самим непоправимої шкоди природі.

Постановою Кабінету Міністрів України №1030 від 07.11.2012 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодженння видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)» визначено суму збитків за знищення рідкісних видів рослин, у тому числі підсніжників: це 62 гривні за одну рослину. У букеті підсніжників, кожна квіточка вважається окремою рослиною. Щоб провісників весни врятувати, передбачено штрафи за зірвані червонокнижні первоцвіти – від 1700 до 3655 гривень. Тому радимо подумати, перш ніж бездумно знищувати рослини, які рятують здоров’я і життя людини!

Начальник інспекції по контролю за благоустроєм,

екологічним та санітарним станом міста

В. Рак

Городянам