Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 12:42
Полтавцям до відома:12.07.2024, 09:35
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:12.07.2024, 00:00
 
Останнє оновлення: 13.07.2024, 12:42
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Відкритий лист комунального підприємства «ЖЕО № 2» до ПАТ «Полтавагаз»

02.02.2018, 15:03

Голові правління

ПАТ «Полтавагаз»

Р. І. Гринчаку

Відкритий лист комунального підприємства «ЖЕО № 2»

Приватне акціонерне товариство «Полтавагаз» неодноразово та наполегливо, пропонує КП «ЖЕО№ 2» укласти договори на експлуатацію складових газорозподільної системи.

Разом із тим, відповідно до Статуту, затвердженого рішенням Полтавської міської ради предметом діяльності КП «ЖЕО№ 2» є, зокрема, утримання, технічне обслуговування і поточний ремонт будинків, споруд та прибудинкових територій згідно з переліком послуг з технічного обслуговування та поточного ремонту, затвердженого уповноваженим органом.

Згідно із частиною другою статті 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ціни/тарифи на комунальні послуги та послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій формуються і затверджуються центральними органами виконавчої влади, національними комісіями, що здійснюють державне регулювання у відповідних сферах, та органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень, визначених законом.

Так, рішенням Виконавчого комітету Полтавської міської ради №50 від 20.02.2008 р., затверджено вичерпний Перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та встановлено середні тарифи на них. При цьому, згідно із вказаним рішенням виконання робіт щодо експлуатації, технічного обслуговування газорозподільної системи будинків не передбачені у структурі тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надаються Підприємством.

Внутрішньобудинкові газові мережі житлових будинків ніколи не перебували та на даний час не перебувають ані у власності, ані на балансі як КП «ЖЕО № 2» так і міста Полтава, чи попередніх балансоутримувачів.

Такі мережі завжди були в обслуговуванні газопостачальних організацій, оскільки останні здійснюють по них постачання газу для споживачів та отримують шалені прибутки.

Натомість на сьогодні ПАТ «Полтавагаз», зловживаючи монопольним становищем та маніпулюючи положеннями законодавства, намагається за рахунок КП «ЖЕО № 2» та міста Полтава зменшити свої витрати на їх обслуговування.

Одними із доводів ПАТ «Полтавагаз» є відсутність у складі тарифів на послуги газопостачання витрат на експлуатацію складових газорозподільної системи будинків, натомість останній вважає чомусь справедливим стягнення таких витрат саме із КП «ЖЕО №2» за відсутності також таких витрат у складі тарифу.

Згідно із листом Мінрегіонрозвитку від 01.09.2017 №8/9-2596-17 підприємства, які надають послуги з утримання будинків не мають законних підстав включати витрати на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж до витрат на утримання будинків.

КП «ЖЕО № 2» оскаржило в касаційному порядку рішення суду про укладення договору та вважає його необґрунтованим.

На даний час постають запитання:

Чому тільки у 2017 році постала необхідність укладення договору саме з КП «ЖЕО №2»?

Після стількох років «обслуговування» ПАТ «Полтавагаз» газові мережі у такому аварійному стані?

І чому саме в період коли ПАТ «Полтавагаз» почало нав’язувати укладення договору почастішали аварійні ситуації?

КП «ЖЕО № 2», у свою чергу глибоко стурбоване ситуацією щодо аварійного стану внутрішньобудинкових газових мереж, але не може порушувати законодавство, що регулює діяльність Підприємства та готове на плідну співпрацю із ПАТ «Полтавагаз» за умови дотримання вимог законодавства у сфері надання житлово-комунальних послуг.

Начальник підприємства О.М. Ландар

Городянам