Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 14:42
Полтавцям до відома:Сьогодні, 09:35
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:11.07.2024, 00:00
 
Останнє оновлення: 12.07.2024, 14:42
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста повідомляє

11.04.2017, 11:27

На виконання розпорядження міського голови від 13.03.2017 № 15-р «Про проведення двомісячника чистоти і благоустрою міста» з 13 березня виконавчим комітетом Полтавської міської ради виконуються роботи по наведенню належного санітарного стану та благоустрою на вулицях, площах, парках, скверах, пляжах, подвір’ях житлових будинків, прилеглих та закріплених за підприємствами, організаціями і установами територіях.

Комунальними службами виконавчого комітету Полтавської міської ради на сьогоднішній день вже виконано значний обсяг робіт по забезпеченню чистоти і порядку міських територій.

Під час прибирання міських територій створилась стійка негативна тенденція – спалювати опале листя, гілля та суху траву. В цей час повітря в місті стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Шкода від спалювання рослинних решток надзвичайно велика. На превеликий жаль, жителі нашого міста рідко надають цьому ваги. Часто на вулицях нашого міста можна спостерігати цілі хмари диму, які піднімаються з приватних ділянок, місць загального користування та територій деяких підприємств. Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери
Прикро визнавати, та найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, вплив диму на їх організми особливо небезпечний.

Існують способи правильного цивілізованого поводження з рослинними рештками та твердими побутовими відходами. Це компостування опалого листя та рослинності, складування твердих побутових відходів в спеціально визначених місцях. Скористатися ними – наш громадянський обов’язок .

Тож керуючись статтею 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен має законне право боротися з такими негативними явищами. Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена також статтею 77 адміністративного кодексу України. За порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн.) до вісімдесяти (1360 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста пропонує підприємствам, установам, громадським організаціям та громадянам брати активну участь у заходах, які проводяться районними у місті Полтаві радами, виконавчим комітетом Полтавської міської ради.

Городянам