Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 16:22
Полтавцям до відома:Сьогодні, 16:41
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:Сьогодні, 00:00
 
Останнє оновлення: 22.07.2024, 16:41
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Про стан забруднення атмосферного повітря в Полтаві у грудні 2016 року

17.01.2017, 14:33

Лабораторією Полтавського центру з гідрометеорології на 4-х стаціонарних постах відібрано 2172 проб повітря по 10 інгредієнтам. При хіманалізі виявлено 0,2 відсотка проб з перевищенням максимально разової ГДК (гранично допустима концентрація), що на рівні торішнього показника.

Передусім, повторюваність випадків перевищення ГДК складала лише по оксиду вуглецю - 1,7%.

Результати аналізів свідчать, що в цілому по місту середньомісячні концентрації контрольованих домішок в кратності ГДК не перевищували санітарну норму. Середні концентрації контрольованих забруднюючих речовин становили: формальдегіду- 0,7 ГДК, діоксиду азоту - 0,75 ГДК, оксиду вуглецю - 0,6 ГДК, оксиду азоту – 0,4 ГДК, фтористому водню – 0,3 ГДК, аміаку – 0,25 ГДК, діоксиду сірки та хлористому водню - 0,1 ГДК, розчинним сульфатам – 0,01 мг/м3.

Максимальні концентрації шкідливих домішок в приземному шарі перевищували максимально разову ГДК лише по оксиду вуглецю в 1,4 рази.

Вміст в атмосферному повітрі важких металів: кадмію, заліза, марганцю, міді, нікелю, свинцю, хрому, та цинку нижче граничних вимог.

Дослідження спектрального аналізу фільтрів з аерозолями засвідчили, що вміст в повітрі важких металів, зокрема: кадмію, заліза, марганцю, міді, нікелю, хрому, цинку та свинцю нижче граничного рівня.

Зіставлення результатів вимірювань з листопадом поточного року свідчить, що середні концентрації дещо збільшились лише по оксиду вуглецю та формальдегіду.

Незначне зниження середньомісячних концентрацій зафіксовано по вмісту пилу.

В порівнянні з середньомісячними концентраціями 2015 року вміст в атмосферному повітрі шкідливих домішок зменшився по пилу, оксидам азоту та формальдегіду.

Кислотно-лужна рівновага (рН) атмосферних опадів в грудні коливалась від 5,9 до 6,2. Зафіксовані значення характеризують чисті незабруднені опади.

(Використані матеріали Полтавського обласного центру з гідрометеорології)

Городянам