Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 15:23
Полтавцям до відома:12.07.2024, 09:35
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:Сьогодні, 00:00
 
Останнє оновлення: 15.07.2024, 15:23
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Прийшло літо… і знову амброзія…

24.06.2016, 15:14

Амброзія полинолиста належить до карантинних бур’янів, які наносять великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров’ю людини.

Амброзія – однорічний бур’ян. Засмічує всі польові культури, особливо просапні (кукурудза, соняшник) і ярі зернові; також росте у садах, на городах, луках, пасовищах, полезахисних смугах, на узбіччях доріг та залізничних шляхів, по берегах річок, ставків, на пустирях. Можна зустріти бур’ян і просто на вулицях міст України, в тому числі й Полтава.

Амброзія полинолиста схожа на полин звичайний (звідки й отримала свою назву), але не має запаху. Рослина вся опушена, через що має сіруватий відтінок. Стебло пряме, здерев’яніле, гіллясте, висотою від 50см до 2м (за сприятливих умов). При відсутності затінення (яке пригнічує бур’ян) галуження починається від самої основи стебла.

Коренева система за сприятливих умов може досягати вглиб до 2-4м. На луках і пасовищах амброзія полинолиста витісняє злаково-бобові трави і різко знижує якість кормів. Тварини амброзію не їдять, бо вона містить до 0,15% гірких ефірних олій.

Амброзія небезпечна для здоров’я людини. Під час цвітіння кожна рослина амброзії утворює міліарди пилкових зерен, які, піднімаючись з течією повітря, переносяться вітром на великі відстані, викликаючи у чутливих людей алергічне захворювання – поліноз.

Перші сходи з’являються у квітні. Цвітіння починається в кінці липня і триває до вересня. Плодоносить бур’ян у вересні-жовтні. Через те, що насіння, попадаючи у грунт, зберігає свою схожість протягом багатьох (40 і більше) років і здатне проростати навіть у недозрілій формі, необхідно проводити своєчасну боротьбу з бур’яном і не допускати плодоношення.

Рецепти «подолання» ворога відомі здавна: необхідно кілька разів протягом літа його скошувати, щоб рослина не встигала зацвісти. А найкращий варіант – виривати її з корінням до початку цвітіння, починаючи з ранньої весни і компостувати, не даючи можливості цвісти та плодоносити, адже вона розмножується тільки насінням. Якщо до цвітіння рослини не ліквідовані, треба перечекати період цвітіння, поки не утворяться зелені плоди. І саме в цей час скосити або вирубати і обов’язково спалити, щоб не висипалось насіння.

Шановні полтавці! Немає поки що іншого шляху подолання цієї проблеми, як об’єднати зусилля громади та комунальних служб міста і самотужки знищувати амброзію повсюди. Це треба робити негайно, доки цей бур'ян не квітує. Тон у цій роботі повинні задавати комітети самоорганізації населення, вуличні квартальні комітети у приватному секторі.

Інспекція по контролю за благоустроєм міста доводить до відома, що, відповідно до вимог ст. 27 Правил благоустрою та забезпечення чистоти і порядку в м.Полтава, «Підприємства, організації і установи, незалежно від їх відомчого підпорядкування, а також власники і орендарі будинків зобов’язані своєчасно, з урахуванням пори року, прибирати території, закріплені за ними, подвір’я, ділянки, що знаходяться в їхньому володінні, утримувати їх у чистоті, знищувати бур’яни, тощо».

За невиконання вимог чинного законодавства України, відповідно до ст.152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», передбачається накладання штрафів на порушників у розмірі від 340 до 1700 грн.

Начальник інспекції по контролю за благоустроєм,екологічним та санітарним станом міста Р.Редько

Городянам