Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 15:23
Полтавцям до відома:12.07.2024, 09:35
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:Сьогодні, 00:00
 
Останнє оновлення: 15.07.2024, 15:23
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Профілактика грипу та гострих респіраторно-вірусних інфекцій

16.01.2016, 14:14

Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров'я з початку епідемічного сезону (з 28.09.2015 р.) станом на 10.01.2016 р. в Україні зареєстровано 25 летальних випадків від грипу, підтверджених фахівцями обласних вірусологічних лабораторій. Найбільша їх кількість зареєстрована в Одеській – 15 осіб, Вінницькій – 7 осіб, Харківській – 1 особа та місті Києві – 2 особи. Лише за останній тиждень з них – 12 випадків (11 − в Одеській області та 1 − в м. Києв).

Серед цих випадків переважає штам грипу типу A/California/7/2009 (H1N1)pdm09 та типу В/Phuket/3073/2013Н1N1. Усі померлі були нещеплені проти грипу (1 дитина, 23 особи віком від 34 до 44 років, 1 особа – літнього віку). При цьому епідпоріг не було перевищено в жодній області.

Фахівцями управління охорони здоров'я виконавчого комітету Полтавської міської ради спільно з Держсанепідслужбою по місту Полтава серед контрольних груп населення проводиться щотижневий моніторинг рівня захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. Показники захворюваності не перевищують епідпорогові.

На першому тижні 2016 р. у місті Полтава на гострі респіраторні інфекції захворіло 615 осіб (підтверджено 1 випадок грипу у віковій категорії 18-29 років), проте, порівняно з попереднім тижнем (781 особа), захворюваність знизилась на 22% . Показник захворюваності становить 21,4 % на 10 тисяч населення, що нижче епідпорогового майже вдвічі (епідпоріг – 41,8 % на 10 тисяч). Питома вага дітей у захворюваності становить 48% (захворіло 296 дітей у віці до 17 років). Школярів захворіло 12% від загальної кількості хворих. За цей період госпіталізовано 35 осіб, з них 12 − діти . Значно на ситуацію із захворюваністю на грип та гострі респіраторно-вірусні інфекції впливає і те, що діти шкільного віку перебувають на канікулх.

Щеплено від грипу близько 1500 мешканців міста, з них − понад 500 медичних працівників. Цього, звісно, недостатньо для попередження захворюваності, але вдвічі більше ніж торік.

15 січня 2016 р. в управлінні охорони здоров'я виконавчого комітету Полтавської міської ради проведена розширена оперативна нарада з питання захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, а також стану готовності лікувальних закладів до роботи у епідемічний сезон за участю головних лікарів міста. У лікувально-профілктичних закладах Полтави відпрацьована система надання медичної допомоги при ускладненні епідситуації із захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. Окрім цього, передбачена можливість розгортання додаткової госпітальної бази для надання стаціонарної допомоги хворим з ускладненнями після перенесеного грипу. Фахівці наголосили на тому, що особливої уваги потребують діти та вагітні.

Міські лікувальні заклади забезпечені киснем, апаратурою для надання медичної допомоги хворим на грип та ГРВІ, а також медикаментозними засобами (більше 1 тис. флаконів антибіотиків, близько 10 тис. флаконів інфузійних розчинів, достатній запас жарознижуючих та дезінфекційних препаратів). В наявності й засоби індивідуального захисту − більше 40 тис. масок.

Сьогодні одним із головних діючих способів попередження та ліквідації інфекційних хвороб є профілактика. Медичними працівниками лікувальних закладів міста проводиться постійна санітарно-освітня робота з питань профілактики грипу та гострих респіраторно-вірусних захворювань.

Ризик інфікування можна знизити, дотримуючись наступних рекомендацій:

- уникати місць скупчення людей у період спалаху захворюванності;

- запобігати тісному контакту з людиною, у якої є симптоми захворювання;

- частіше мити руки з милом, або обробляти їх волгими серветками, оскільки деякі віруси гриппу можуть знаходитись на шкірі до 30 хв.;

- регулярно провітрювати приміщення, в якому перебуваєте, адже вірусні частинки залишаються тривалий час у теплому, сухому та нерухомому повітрі, а також у приміщеннях, де палять. З цієї ж причини важливо робити й вологе прибирання;

- повноцінний сон, збалансоване харчування, достатня фізична активність, прогулянки на свіжому повітрі сприяють зміцненню імунітету;

- прикривати рот та ніс маскою або хусткою в громадських місцях;

- організувати карантин для захворілих членів родини;

- при появі симптомів захворювання залишатись дома, викликати лікаря, пити багато рідини та дотримуватись постільного режиму.

Цільові неспецифічні імунопрофілактичні заходи включають в себе призначення противірусних, імунотропних та загальнозміцнювальних препаратів синтетичного та природного походження.

При перших ознаках захворювання рекомендуємо, за можливістю, залишатись вдома, не займатись самолікуванням, а негайно звернутись за медичною допомогою.

Начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги

Ю.П. Білозерський

Городянам