Календар оновлень:

Події міста:14.07.2024, 13:11
Полтавцям до відома:12.07.2024, 09:35
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:12.07.2024, 00:00
 
Останнє оновлення: 14.07.2024, 13:11
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Профілактика грипу та ГРВІ

17.11.2015, 10:56

Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) — найпоширеніше інфекційне захворювання в світі, до якого люди сприйнятливі незалежно від віку, статі та соціального положення. ГРВІ небезпечні розвитком ускладнень (риніти, синусити, отити, пневмонії, менінгіти). Особливу небезпеку становить грип та його ускладнення . За даними ВООЗ, у світі щорічно від грипу помирає близько півмільйона людей. Поява мутованих вірусів робить ситуацію непередбачуваною, від того й більш небезпечною. Тому профілактика ГРВІ є дуже важливою.

Головні принципи профілактики залишаються незмінними і полягають в тому, щоб уникати зустрічі з вірусами і підвищувати стійкість організму до вірусів.

На 100% захистити себе від ризику зустрічі з вірусами неможливо, тому що всі ми живемо у суспільстві. Крім того віруси передаються не тільки повітряно-крапельним шляхом, а, наприклад, вірус грипу може кілька діб залишатися життєздатним в домашньому пилу. Ризик інфікування можна знизити, дотримуючись наступних рекомендацій:

- уникайте місць скупчення людей, особливо у період спалаху захворюваності на ГРВІ;

- намагайтеся частіше мити руки, можна обробляти руки вологими серветками, тому що деякі віруси грипу можуть жити на пальцях до 30 хвилин;

- старайтеся рідше доторкатися до очей, рота, носа – вони є «воротами» для просування вірусу у ваш організм;

- регулярно провітрюйте приміщення, в якому ви перебуваєте. Вірусні частинки залишаються небезпечними протягом годин в теплому, сухому, нерухомому повітрі, а також у приміщеннях, де курять. З тієї ж причини важливо робити вологе прибирання.

Природній спосіб підвищити захисні сили свого організму – вести здоровий спосіб життя. Повноцінний сон, збалансована їжа, достатня фізична активність, прогулянки на свіжому повітрі зміцнять імунітет. Попередньо порадившись з лікарем, для зміцнення імунітету в період спалаху ГРВІ можна приймати вітаміни, насамперед груп С, А і групи В. До продуктів, які вважаються природними захисниками імунітету, відносяться часник, шипшина, мед, журавлина, цитрусові, морква. Підвищити стійкість організму до вірусів можна за допомогою протигрипозних вакцин, які добре переносяться і мають високу профілактичну ефективність.

Рекомендується проводити щорічну вакцинацію проти грипу наступним категоріям населення:

- особам, які досягли 60 років і старше;

- хворими будь-якого віку, що перебувають у стаціонарних медичних установах;

- дорослим і дітям, які страждають хронічними легеневими або серцево-судинними захворюваннями, включаючи дітей, що страждають на бронхіальну астму;

- дорослим і дітям з імунною недостатністю, в тому числі ВІЛ-інфіковані хворі та особи, які отримують імунодепресанти;

- дітям та підліткам (від 6 місяців до 18 років), які отримують тривале лікування ацетилсаліциловою кислотою (аспірином) тому схильні до ризику розвитку синдрому Рейє після грипу;

- вагітним жінкам, що відносяться до груп підвищеного ризику.

А от різноманітні імуностимулятори та імуномодулятори не є панацеєю від вірусів. Добирати та приймати їх потрібно індивідуально, тільки за рекомендацією лікаря. Самолікування цими препаратами може спровокувати пригнічення власних захисних сил організму, може викликати загострення хронічних захворювань.

Ніхто з нас не застрахований від того, щоб в будь-який момент самому не стати розповсюджувачем інфекції. Щоб захистити близьких та інших оточуючих, під час кашлю або чихання прикривайте рот і ніс одноразовою серветкою, яку вам потім потрібно викинути. Якщо помітили у себе симптоми, характерні для ГРВІ (нежить, кашель, біль у горлі, головний біль, слабкість) необхідно звернутися до лікаря. Не варто йти на роботу, в школу, відвідувати громадські місця. Якщо виникла гостра необхідність порушити це правило, використовуйте маску або ватно-марлеву пов’язку.

Бажаємо міцного здоров’я!

Міський фахівець із загальної практики-сімейної медицини

управління охорони здоров’я виконавчого комітету Полтавської міської ради

Г. Кийло

Городянам