Календар оновлень:

Події міста:19.07.2024, 16:28
Полтавцям до відома:19.07.2024, 10:36
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:19.07.2024, 00:00
 
Останнє оновлення: 19.07.2024, 16:28
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

До уваги юридичних осіб!

17.07.2015, 10:00

Колективний договір повинен бути!

Станом на 01 травня поточного року в місті Полтава зареєстровано 4634 підприємства – юридичні особи.

Вимога обов’язкової наявності колективного договору на підприємствах, що є юридичними особами і використовують найману працю, регламентується Законом України „Про колективні договори і угоди” та пунктом 7 статті 65 Господарського кодексу України.

За перше півріччя 2015 року на повідомну реєстрацію до управління соціального розвитку виконавчого комітету Полтавської міської ради було подано всього 98 колективних договорів та змін і доповнень до них, що становить всього 2% від кількості підприємств, що мали б виконати вимоги чинного законодавства.

З цього приводу можна констатувати факт, що переважна більшість роботодавців зігнорували вимоги ЗУ «Про колективні договори і угоди», Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 року № 115 про необхідність проведення повідомної реєстрації колективних договорів, затверджених загальними зборами колективу.

Зважаючи на обставини, що склались, нагадуємо роботодавцям, що колективний договір є основним локальним правовим документом, який регулює виробничі, трудові, соціально-економічні відносини, узгоджує інтереси найманих працівників і роботодавців.

Він є єдиним актом у системі соціального партнерства, виконання зобов’язань якого може бути захищене у судовому порядку.

Конституція України закріпила право кожного громадянина на працю та гарантії реалізації цього права. На сьогоднішній день колективний договір є дієвим інструментом соціального захисту працівників в процесі виробництва та дотримання роботодавцями вимог чинного законодавства з питань праці та інших питань соціальної політики.

Відповідно до вимог статті 17 Кодексу Законів про Працю України на новоствореному підприємстві, в установі, організації колективний договір укладається за ініціативою однієї із сторін у тримісячний строк після реєстрації суб’єкта господарської діяльності. Невиконання вимог чинного законодавства з питань праці тягне за собою адміністративну відповідальність.

Тож відділ моніторингу соціальних виплат та охорони праці управління соціального розвитку виконавчого комітету Полтавської міської ради нагадує всім роботодавцям про необхідність розробки і затвердження колективних договорів.

Вас чекають в кім.143 по вул.Жовтневій, 36, де ви зможете здійснити повідомну реєстрацію колективних договорів, а також при необхідності отримати кваліфіковану консультацію.

Городянам