Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 15:23
Полтавцям до відома:12.07.2024, 09:35
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:Сьогодні, 00:00
 
Останнє оновлення: 15.07.2024, 15:23
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Інформація про стан забруднення атмосферного повітря в місті Полтава у червні 2015 року

06.07.2015, 12:13

Систематичні спостереження за вмістом шкідливих речовин в атмосферному повітрі проводились лабораторією Полтавського центру з гідрометеорології на 4-х стаціонарних постах по 10 інгредієнтам. Загалом відібрано і проаналізовано 1908 проб повітря.

Зокрема, повторюваність випадків перевищення максимально разової ГДК в цілому по місту становила: по пилу близько 6%, оксиду вуглецю-1,4%, формальдегіду-1%.

Слід зазначити, що із 10 визначаємих інгредієнтів перевищення середньомісячних концентрацій зафіксовано по пилу в 1,7 рази, формальдегіду в 1,2 рази.

За підрахунками середньомісячні концентрації в кратності ГДК по місту складали: по діоксиду азоту – на рівні ГДК, оксиду вуглецю – 0,6 ГДК, оксид вуглецю – 0,6 ГДК, оксид азоту – 0,5 ГДК, фтористий водень та діоксин сірки – 0,1 ГДК, розчинним сульфатам – нулеві значення.

Максимальна концентрація перевищувала максимально разову ГДК по пилу в 1,8 рази, оксиду вуглецю та формальдегіду в 1,4 рази.

Повторюваність випадків перевищення максимально разової ГДК становила: по пилу – 3%, оксиду вуглецю - 2%, формальдегіду – 0,76%.

Спектральний аналіз фільтрів з аерозолями атмосферного пилу показав, що вміст важких металів, а саме: кадмію, заліза, марганцю, міді, нікелю,свинцю, хрому, цинку нижче нормативних показників.

У порівнянні з травнем поточного року середньомісячні концентрації токсичних компонентів по пилу, оксидам азоту, формальдегіду, аміаку істотно не змінився, дещо підвищилися по оксиду вуглецю та оксиду сірки.

Зіставлення отриманих концентрацій з середньорічними даними засвідчили незначне збільшення концентрацій по пилу, оксиду вуглецю, формальдегіду. По останніх домішках рівень забруднення атмосферного повітря істотно не змінився.

Реакція кислотності (рН) випавших атмосферних опадів знаходилась в межах норми і становила від 6,0 до 6,9. зазначені показники відповідають нормальним забрудненим опадам.

Городянам