Календар оновлень:

Події міста:24.07.2024, 17:11
Полтавцям до відома:24.07.2024, 09:32
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:24.07.2024, 00:00
 
Останнє оновлення: 24.07.2024, 17:11
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

В Управлінні служби безпеки України в Полтавській області функціонує інформаційно-довідкова зала, де можна ознайомитися з розсекреченими архівними документами Галузевого державного архіву СБ України в електронному форматі.

02.07.2015, 09:02

В Управлінні служби безпеки України в Полтавській області протягом шести років, функціонує інформаційно-довідкова зала (ІДЗ), де можна ознайомитися з розсекреченими архівними документами Галузевого державного архіву СБ України в електронному форматі. Всі архівні документи та матеріали, які, як раніше вважалося, «негативно відбивалися на іміджі Радянського Союзу», співробітниками держархіву СБУ були систематизовані та об'єднані в розділи: політичні репресії в Україні, діяльність ОУН-УПА, дисидентство, голодомор 1932-1933 і т.д.

Електронні копії документів, які знаходяться в інформаційно-довідковій залі, можуть бути використаними як в студентських рефератах так і дослідницьких роботах, газетних публікаціях, вагомих наукових дослідженнях і т.д. Цінність наданих архівних матеріалів полягає в тому, що фахівці архіву Управління не коментують історичні події, а дають можливість кожному самостійно ознайомитися з документальними свідченнями потрібного періоду, чим допомагають науковцям довідатися про минуле та вивчити історію боротьби українського народу за суверенну державу.

Також, до електронної бази інформаційно-довідкової зали «Мартиролог ХХ століття» включені дані про сотні тисяч громадян, стосовно яких у 30-50-х роках минулого століття як в Полтавській області, так і по всій Україні, комуністична система порушувала слідчі справи та виносила вироки. Виявлення в ній таких даних стосовно рідних та близьких дає можливість кожному бажаючому ознайомитись з розсекреченими документами архівних кримінальних справ в читальній залі архіву Управління (м. Полтава, вул. Пушкіна, 93).

Для забезпечення вільного доступу користувачів до електронного архіву інформаційно-довідкова зала обладнана комп`ютерною технікою, яка дозволяє одночасно працювати з базою двом відвідувачам, надає можливість роздруковувати копії документів та записувати їх на будь-які електронні носії. Увазі відвідувачів також представлені друковані видання з розсекреченими матеріалами архівів СБУ, що були підготовлені та випущені за ініціативою СБУ.

Користування залою безкоштовне, за бажанням відвідувачів, кваліфіковані співробітники архіву Управління допоможуть отримати наявну інформацію, а також, нададуть консультацію щодо продовження подальшого пошуку.

Зала працює для усіх бажаючих щодня з понеділка по п’ятницю з 14.00 до 17.00, крім вихідних та святкових днів, за адресою: м. Полтава, вул. Жовтнева, 40.
Для узгодження часу відвідування та отримання консультацій телефонуйте: (0532)51-18-54, 050-305-11-93,067-762-86-35.

Городянам