Календар оновлень:

Події міста:19.07.2024, 16:28
Полтавцям до відома:19.07.2024, 10:36
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:19.07.2024, 00:00
 
Останнє оновлення: 19.07.2024, 16:28
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Щодо призову на строкову військову службу

13.05.2015, 09:00

В Україні розпочато призов на строкову військову службу. Згідно із Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», постановою Кабміну від 21 березня 2002 року «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом», указом Президента від 17 лютого «Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу та звільнення в запас військовослужбовців у 2015 році», розпорядженням голови обласної держадміністрації від 2 березня «Про проведення в області призову громадян на строкову військову службу у 2015 році» протягом квітня та до 29 травня в області триватиме призов на строкову службу до лав Збройних сил України (ЗСУ), Національної гвардії й Державної спеціальної служби транспорту.

Для заміни військовослужбовців строкової служби, які прослужили майже вдвічі довше, з Полтави до військ заплановано відправити понад 150 призовників. Відповідно до указу Президента та директиви Генерального штабу ЗСУ від 27 лютого «Про організацію та проведення призову громадян України на строкову військову службу і звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби, у 2015 році» для цього призиватимуть юнаків від 20 до 27 років, які за станом здоров’я, освіти та морально-діловими якостями, фізичним розвитком придатні до проходження військової служби і не мають підстав для надання відстрочки чи звільнення від проходження строкової військової служби. Формування команд молодого поповнення на обласному збірному пункті, їхнє відправлення до військових частин розпочалось з 6 квітня.
Усі молоді люди, призвані тепер на строкову військову службу, проходитимуть її в пунктах постійної дислокації військових частин. Жодного з них, наголошую, не залучатимуть до виконання бойових завдань у зоні АТО на території Донецької та Луганської областей.

На призовні комісії також викликаються 18—20-річні юнаки, але суто для визначення їх стану здоров’я та надання відстрочок відповідно до вимог ст. 17 ЗУ «Про ВОіВС» та звільнення від призову на підставі ст. 18 цього ж закону. Отже, призовників такого віку до війська не направлятимуть. Але кожен юнак має знати, що після набуття чинності указу Президента про проведення чергового призову громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися на призовні дільниці в 10-денний термін від початку призову, навіть якщо повістки їм з якихось причин і не надійшли. А призовники, котрі змінили місце проживання, зобов’язані в семиденний термін прибути до районного (міського) військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття їх на військовий облік.

Більшість призовників – справжні патріоти своєї держави. Вони усвідомлюють, що захистити суверенітет і територіальну цілісність України, її європейський вибір зможуть лише справжні професіонали, котрі майстерно володіють військовою технікою та озброєнням, пройшли відповідний вишкіл та бойове злагодження у складі підрозділів, фізично та психологічно підготовлені до дій в умовах бойової обстановки. Лише такі бійці спроможні дати гідну відсіч підступному ворогові, який веде проти нас неоголошену гібридну війну.

Проте є й такі «вояки», чий патріотизм закінчується, коли їм надають змогу виконати свій конституційний обов’язок. Непоодинокі й випадки, коли рідні призовників намагаються сховати їх від армійської служби, заявляючи, що вони нібито «виїхали на заробітки» чи «давно не живуть удома». На жаль, неналежна увага, точніше злочинна неуважність попереднього керівництва держави до проблем ЗСУ, військово-патріотичного виховання молоді стала однією з визначальних причин формування у середовищі потенційних військовозобов’язаних менталітету, в якому панували думки на кшталт «служба в армії — даремно згаяний час», «у війську відсутні належні матеріально-побутові умови для служби та відпочинку», «нехай служать професіонали-контрактники», «в армії не залишилось справжніх бойових командирів, які реально зможуть чогось навчити». Такі думки абсолютно безпідставні й не можуть слугувати виправданням для намагань уникнути призову, які спричинює, звісно, звичайний страх перед труднощами військової служби.

Хочу запевнити майбутніх призовників, що в навчальних центрах на них чекають заняття під керівництвом досвідчених командирів, які мають досвід бойових дій як учасники АТО на Сході країни. Українська оборонна промисловість робить усе для оснащення ЗСУ й інших військових формувань нашої держави сучасним озброєнням та військовою технікою, новою формою одягу. І найголовніше — громадянське суспільство, яке спонукає владу на всіх рівнях до активних реформ, боротьби з корупцією, вже дивиться на захисника Вітчизни як на справжнього гаранта незалежності України та її європейського майбутнього. Тому звертаюся до вас, юнаки Полтави, із закликом: не ухиляйтеся від виконання свого конституційного обов’язку! Пам’ятайте, що совість, честь, гідність і мужність — основні цінності справжніх чоловіків, патріотів своєї землі.


Заступник військового комісара - начальник відділення комплектування Полтавського ОМВК

майор Варейбус О.О.

Городянам