Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 09:00
Полтавцям до відома:12.07.2024, 09:35
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:12.07.2024, 00:00
 
Останнє оновлення: 14.07.2024, 09:00
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

До уваги роботодавців, керівників профспілкових організацій, уповноважених представників трудових колективів!

08.04.2015, 15:01

Шановні роботодавці, керівники профспілкових організацій, уповноважені представники трудових колективів!

Хочу звернути Вашу увагу на важливість соціального партнерства сторін у врегулюванні трудових відносин та соціально-економічних інтересів між найманими працівниками і роботодавцями. Інструментом реалізації такого партнерства є колективний договір.

Обов'язкова наявність колективного договору на підприємствах, установах та організаціях, що є юридичними особами і використовують найману працю, регламентується вимогами Закону України «Про колективні договори і угоди», Кодексу Законів про Працю України, пунктом 7 статті 65 Господарського Кодексу України.

Колективний договір укладається між роботодавцем і трудовим колективом, або уповноваженими ними органами після переговорів і узгодження пропозицій двохсторонньою робочою комісією. Проект колективного договору обговорюється і повинен затверджуватися загальними зборами або конференцією трудового колективу. Протягом строку його дії за взаємною згодою сторін можуть вноситись зміни і доповнення.

Колективні договори, а також зміни і доповнення до них підлягають повідомній реєстрації у виконавчому комітеті міської ради, що передбачено статтею 9 Закону України «Про колективні договори» та п.2 „Порядку повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 року № 115.

Повідомна реєстрація колективних договорів підприємств, установ та організацій, що зареєстровані у місті Полтава, здійснюється в управлінні соціального розвитку виконавчого комітету Полтавської міської ради за адресою: вул. Жовтнева, 36, кім. 143.

За 2014 рік повідомну реєстрацію проведено 230 колективним договорам та змінам і доповненням до них. Колективними договорами охоплено 39264 працівники. У І кварталі 2015 року проведена повідомна реєстрація 53 колективних договорів, змін і доповнень до них.

Відповідно до вимог статті 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» на новоствореному підприємстві, в установі, організації колективний договір укладається за ініціативою однієї із сторін у тримісячний строк після реєстрації суб'єкта господарської діяльності.

Тож управління соціального розвитку виконавчого комітету Полтавської міської ради нагадує всім роботодавцям про необхідність розробки, затвердження та передачі на повідомну реєстрацію колективних договорів.

Вас чекають в кім. 143 по вул.Жовтневій, 36 , де ви зможете здійснити повідомну реєстрацію колективних договорів, змін і доповнень до них, а також при необхідності отримати кваліфіковану консультацію.


Начальник відділу моніторингу соціальних виплат та охорони праці

Т.Кривобок

Городянам