Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 10:05
Документи:08.12.2021, 17:10
Полтавцям до відома:07.12.2021, 13:59
Заяви прес-служби:07.12.2021, 09:47
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 09.12.2021, 10:05
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

У Полтаві ще не перевищено епідеміологічний поріг, але лікарі та фахівці закликають не лікувати грип та ГРВІ самостійно

30.01.2020, 08:47

29 січня у Полтавській міській раді відбулося засідання протиепідеміологічної комісії, яке провела заступник міського голови з гуманітарних питань Світлана Нестуля. На засідання комісії були запрошені представники міської та обласної влади, керівники районних рад, керівники усіх комунальних лікарень, директори центрів первинної медичної допомоги тощо.

На порядок денний було винесено одне важливе питання – епідеміологічна ситуація в місті та заходи щодо профілактики і боротьби з грипом та гострими респіраторними інфекціями у період епідсезону 2019-2020 років.

Світлана Нестуля зазначила:

— Ми щоденно моніторимо ситуацію в школах, дитячих садочках тощо. Протягом останніх тижнів у місті зберігаються показники, що свідчать про зростання захворюваності. Тому метою цього засідання є визначення спільних наступних дій щодо подолання невтішної статистики у Полтаві.

Щодо особливостей захворювання на грип та ГРВІ в 2019-2020 роках та основних заходів профілактики ускладнення епідеміологічної ситуації в Полтаві доповів завідувач Полтавського міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Олександр Горбань. Зокрема, він розповів, що, за повідомленням Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України, активність грипу та ГРВІ знаходиться на неепідемічному рівні.

— Показник захворюваності становить 373 на 100 тисяч населення. З початку епідеміологічного сезону отримано 43 позитивних результатів вірусологічних досліджень на грип. Щеплено проти грипу з початку епідеміологічного сезону 231 977 осіб, що складає 0,55 % населення України.

Також Олександр Горбань зазначив, що згідно аналізу захворюваності на грип та ГРВІ у Полтаві можна говорити, що щорічно на ці інфекції хворіють близько 48-49 тисяч осіб. Більшість у період сезонної захворюваності: із жовтня по квітень. Темп росту захворюваності збільшується, однак епідемічної активності не спостерігається. Показник захворюваності нижче базового рівня. Починаючи із 40-тижня 2019 року у Полтаві зареєстровано 20 тисяч 438 випадків ГРВІ та грипу загалом. Показник захворюваності 7234 на 100 тисяч населення, що нижче за попередні епідеміологічні підйоми на 10%. Із загальної кількості хворих 65% становлять діти віком до 17 років. Фахівці Полтавського міськрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» постійно проводять цілорічний щотижневий аналіз захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. У випадку підйому захворюваності та при ускладненні епідеміологічної ситуації буде проводитися щоденний облік захворюваності.

Останнього, 4-го тижня, 2020 року на ГРВІ захворіло 1478 осіб, показник захворюваності — 525 на 100 тисяч населення, що нижче епідпорогу на 46,8%. Але цей показник збільшився на 33,3% у порівнянні з попереднім тижнем.

Як один із основних методів профілактики захворювань, зазначає фахівець, є проведення вакцинації. Так, щеплення проти грипу у Полтаві продовжується: щеплено з початку епідем-сезону 2141 особа. Окрім цього, вагоме значення у профілактиці захворювань є провітрювання, масковий режим, достатнє вітамінізоване харчування тощо.

Про готовність надання медичної допомоги хворим з ускладненням захворювань на гострі респіраторні вірусні захворювання та грип розповів директор КП «5-а міська клінічна лікарня» В’ячеслав Томенко. Він наголосив, що протягом багатьох років у Полтаві на базі 5-ї міської клінічної лікарні створюються резервні відділення для лікування тяжкого перебігу грипу.

— Ми лікуємо ускладнення, тому, наша мета — забезпечити достатні умови для діагностики, лікування пацієнтів із тяжкими ускладненнями грипозними або вірусними інфекціями. У нас розроблені конкретні заходи на період епідемії: забезпечено готовність до розгортання широкого поширення захворюваності, проведено поіменний облік і щеплення фахівців та медичного персоналу, що будуть долучатися до роботи, підготовлено палату інтенсивної терапії, яка укомплектована усім необхідним обладнанням тощо.

Про стан захворюваності у закладах загальної середньої освіти доповіла заступник начальника управління освіти Дар’я Олепір.

— На сьогодні проведена відповідна робота з усіма керівниками освітніх закладів та проводиться щоденний моніторинг учнів, які відсутні на уроках. Зараз у Полтаві закрито 21 клас у 5-ти школах. Ми регулярно проводимо інформаційну кампанію для батьків, щоб зменшити відсоток захворюваності серед школярів. Підвищено контроль за якістю та частотою миття рук дітей та дотриманням інших профілактичних заходів.

Загалом, усі фахівці міста наголошують на тому, що дуже важливо звернутися по допомогу вчасно, при виявленні перших симптомів грипу та ГРВІ, особливо у вагітних.

Світлана Нестуля підсумувала, що наступного року необхідно провести кваліфіковану роботу з ознайомленням населення щодо вакцинації та вчасно запобігти виникненню епідеміологічної ситуації. Цього ж року, надалі, будуть створені всі умови для убезпечення від грипу та ГРВІ максимальної кількості полтавців.

Довідково: типова грипозна інфекція починається раптово з різкого підвищення температури до 38-39 С°, болі в м’язах, головного болю (переважно в ділянці лоба). Для грипу також характерний надсадний сухий кашель, сухість у носі, нежить, втрата апетиту. Катаральні синдроми, загальна слабкість зберігаються до 7-10 днів.

При ГРВІ стан погіршується поступово, температура росте повільно і зазвичай не надто висока – 37-37,5 С°; виникає сильний нежить та біль у горлі; з’являється в перші дні сухий кашель; чхання, зазвичай, немає.

Інші новини за цей день:

Віртуалізована зайнятість та стимулювання фрілансу: у Полтаві вручили сертифікати учасникам другої сесії навчальної програми —16:43
Із засідання міської комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків, погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат —14:17
Запрошуємо волонтерські загони міста взяти участь у міському щорічному конкурсі волонтерських проектів «Зробимо світ кращим!» —11:46
У міській «Школі волонтерів» тривають заняття —11:27

Журналістам до відома

07.12.2021, 09:47.  10: 00 - Презентація книги «Солдати Чорнобиля» до Дня вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС (Полтавський художній музей імені М. Ярошенка, вул. Європейська, 5) Більше інформації

02.12.2021, 15:20.  03. 12. 21, 11: 00 - вручення щорічної міської премії імені М. Ярошенка (Полтавський художній музей (галерея мистецтв) ім. М. Ярошенка, вул. Європейська, 5). Більше інформації

01.12.2021, 13:16.  02. 12. 2021, 10. 00  — засідання виконавчого комітету (Полтавська міська рада, к. 222) Подробиці

25.11.2021, 14:18.  26. 11. 21, 10: 00  — позачергова десята сесія міської ради (Полтавська міська рада, к. 222) Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

09.12.2021, 10:05