Календар оновлень:

Документи:30.05.2022, 00:00
Події міста:Сьогодні, 19:43
Полтавцям до відома:24.05.2022, 16:32
Заяви прес-служби:18.02.2022, 14:28
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 30.05.2022, 00:00
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Місто Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

У міській раді обговорили питання розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності

04.12.2018, 10:12

3 грудня у міській раді відбувся круглий стіл за участю керівництва міста та підприємців Полтави. В засіданні взяли участь секретар міської ради Олександр Шамота, перший заступник міського голови Андрій Лямін, заступники міського голови Олексій Чепурко та Тетяна Юрченко, представники депутатського корпусу, управлінь та відділів міськвиконкому, громадських організацій, управління патрульної поліції, підприємці.

Під час засідання обговорили питання розміщення тимчасових споруд за адресами вулиця Соборності, 31 та на перехресті вулиць Стрітенської та Небесної Сотні.

Перш за все обговорили розміщення скандальної прибудови до колишнього кінотеатру Котляревського.

На захист ТОВ «Старнайт» стала представник цього товариства Галина Марченко. Вона надала на розгляд учасникам засідання ряд дозвільних документів на розміщення. Жінка говорить, багато хто вважає, що це капітальна споруда:

– На цьому місці був громадський туалет. Фундамент ніхто не займав, на його місці розміщена тимчасова споруда. Це мала архітектурна форма, яка не є капітальною і стосовно цього є висновок. Тобто, ніяких порушень ми не робимо.

Начальник управління з питань містобудування та архітектури Микола Шевельов доповів, що дозвіл по вулиці Соборності, 31 видався на розміщення пересувної тимчасової споруди:

– Дозвіл був наданий рішенням комісії щодо розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. На основі цього рішення і був оформлений паспорт прив’язки.

Головний архітектор області Ірина Особік також наголосила, що в усіх рішеннях і дозволах споруда звучить як «пересувна тимчасова споруда, виносні столики у визначених місцях, майданчиках для сезонного використання».

Окрім того, член консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури та туризму обласної адміністрації Оксана Бєлявська повідомила, що в Законі України «Про охорону культурної спадщини» є стаття про те, що всі роботи, які виконуються на пам’ятках архітектури або в межах охоронних зон, в першу чергу, повинні узгоджуватися з органами охорони культурної спадщини:

– Ми говоримо про будинок «Дворянського зібрання», який є пам’яткою архітектури національного значення. Всі роботи можуть виконуватися лише втому випадку, якщо вони не порушують автентичність пам’ятки, не знижують її цінності, не руйнують і не змінюють форми. Тому, перш ніж проводити круглі столи обговорення, треба починати з цих дозволів. ТОВ «Старнайт» отримало в оренду будівлю, але ми не бачимо укладеного договору, який би регламентував дії щодо утримання цієї пам’ятки в належному стані . Ми не бачимо жодного документу, який ТОВ «Старнайт» мав би подати до органів охорони культурної спадщини.

Заступник міського голови Олексій Чепурко повідомив, що 17 жовтня 2018 року Міністерство культури України видало припис ТОВ «Старнайт». Відповідно до нього, Мінкульт вимагає «…негайно припинити проведення будь-яких робіт зі здійснення прибудови до пам’ятки архітектури національного значення «Дворянське зібрання» …». На що представники ТОВ повідомили, що офіційно такого документу не отримували.

Секретар міської ради Олександр Шамота призначив ще одне засідання круглого столу для продовження вивчення цього питання Так, представники ТОВ «Старнайт» повинні надати проект реставрації, який погоджений Міністерством культури України, дозвіл від «УкрНДІпроектреставрація» та відреагувати на припис.

Стосовно тимчасової споруди на перехресті вулиць Стрітенської та Небесної Сотні, власником якої є ФОП Дрозд, то кіоск має бути знесений, оскільки його встановлено в межах «червоних ліній», без погодження з управлінням патрульної поліції.

На наступне засідання Олександр Шамота надав доручення управлінню патрульної поліції надати перелік погоджених тимчасових споруд, а ФОП Дрозд – повний пакет дозвільних документів.

Круглий стіл щодо розміщення тимчасових споруд відбудеться 5 грудня.

Інші новини за цей день:

Запрошуємо на відкрите обговорення «Візія майбутнього: поводження з твердими побутовими відходами у Полтаві» —14:10
Полтавська міська влада закликає перевізників виконувати закон! —11:41
Із чергового об’їзду міста комунальними службами —11:16
До відома суб’єктів господарювання усіх форм власності та мешканців міста Полтава! —11:00
Графік засідань постійних комісій —08:47
У Полтаві відбувся турнір з тхеквондо «New Star» —08:39
У Полтаві обговорили питання розвитку транспортної галузі —08:33

Журналістам до відома

18.02.2022, 14:28.  21. 02. 2022, 14: 00 - урочисті міські збори з нагоди відзначення Всесвітнього дня екскурсовода (прес-центр Полтавського художнього музею (галерея мистецтв) ім. М. Ярошенка, вул. Європейська, 5) Докладніше

14.02.2022, 14:51.  15. 02. 2022, 09: 00 - позачергова тринадцята сесія Полтавської міської ради (ПМР, кім. 222) Подробиці

14.02.2022, 11:58.  14. 02. 2022, 13. 30 - засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму (Полтавська міська рада, кім. 223). Більше інформації

09.02.2022, 16:05.  10. 02. 2022, 10: 00  — засідання виконавчого комітету (Полтавська міська рада, к. 222) Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

25.05.2022, 19:43