Календар оновлень:

Події міста:24.07.2024, 17:11
Полтавцям до відома:24.07.2024, 09:32
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:24.07.2024, 00:00
 
Останнє оновлення: 24.07.2024, 17:11
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

У Полтаві обговорили як система освіти дорослих має змінитися задля забезпечення стійкого післявоєнного відновлення України

17.11.2023, 08:23

У Полтавському художньому музеї відбувся круглий стіл на тему "Навчання впродовж життя як рушійна сила повоєнного розвитку Полтавської територіальної громади: передумови та перспективи".

Участь у воркшопі взяли депутати Верховної Ради України, представники органів місцевого самоврядування, громадянського суспільства, науки та бізнесу, міжнародні експерти. Серед них секретар міської ради Катерина Ямщикова та депутати Полтавської міської ради Юлія Городчаніна, Євген Дикань, Маріанна Соліман, Оксана Деркач,  Антон Ярмолюк, Євгенія Янко.

В інтерактивному форматі «світового кафе» учасники напрацьовували алгоритми відновлення регіону за наступними 4 напрямками: Які механізми в секторі освіти дорослих / навчання впродовж життя працюють добре і їх варто взяти з собою в майбутнє? Які механізми працюють погано і потребують корекції? Які механізми потрібно створити з нуля? Виклики в контексті повоєнного відновлення. Життєва проблематика: роль та місце провайдерів освіти дорослих у повоєнній відбудові; фінансування центрів освіти дорослих; навчання ветеранів та внутрішньо переміщених осіб.

Демократичний формат «світове кафе», як соціальної технології, дозволив створити майданчик для обміну досвідом, планування і створення нових творчих ідей і продуктів у групах. Учасники генерували нестандартні рішення, формували пріоритети для спільних дій, доповідали результати напрацювань в групах: Ксенія Пивоварська, Людмила Шимановська-Діанич, Надія Гнітій, Олександр Глазов, Оксана Делія, Юрій Матвієнко, Надія Власенко, Аліна Ткаченко.

Про європейський досвід: «Навчання впродовж життя для підвищення стійкості на регіональному рівні: досвід з усієї Європи» – тема другої частини круглого столу, що відбувалась он-лайн. Досвідом ділилися експерти партнерських організації: Siria Taurelli, (Сірія Тауреллі) старший експерт з розвитку людського капіталу, Європейський фонд навчання (ETF) презентувала «Важливість неформального навчання для дорослих та відповідні місцеві політики/програми для їх просування». Andrea Bernert-Bürkle (Андреа Бернерт-Бюркле), керівниця проєктів ЄС Volkshochschulverband Baden-Württemberg (Асоціація центрів освіти дорослих землі Баден-Вюртемберг) розповіла про «Політики кар’єрного консультування в Баден-Вюртемберзі»; Tina Lundell,(Тіна Лундел), керівниця відділу професійної освіти, мініципалітет Бурос зацікавила досвідом «Кооперації між провайдерами навчання та освіти дорослих і ринком праці в Буросі», Швеція.

Завданням заходу стало визначення найкращих практик та рішень для зміцнення взаємозв’язку між навчанням впродовж життя та привабливістю місцевої /регіональної економіки. Висвітлення ролі розвитку людських ресурсів у контексті післявоєнного відновлення та реконструкції. Визначення та перегляд перспективних джерел фінансування освіти дорослих. Генерація ідеї щодо популяризації культури навчання впродовж життя серед жителів громади. Ознайомлення з європейським досвідом посилення сфери навчання впродовж життя в громадах та прикладами успішної співпраці між громадянським суспільством та місцевою владою.

Інші новини за цей день:

Зміни до бюджету, затвердження Програм та передача майна: відбулася позачергова сесія міськради —15:48
Розпочато набір команд на програму UPSHIFT у Полтавській та Сумській областях! —15:00
Дії населення у разі виникнення загрози радіаційної небезпеки: роз'яснення Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи —14:54
Пам'ятники Пушкіну та Ватутіну передадуть до історико-культурного заповідника на Сумщині —14:30
Полтавська громада провела в останню дорогу загиблого Героя Олександра Швеця —11:48
Влада Співак передала генератор для Сем’янівки —11:10
Трансляція позачергової сорок другої сесії —09:50
На шести вулицях тимчасово не буде води —09:41
17 листопада — Міжнародний день передчасно народженої дитини —09:26
Україна пам'ятає... —09:00

Журналістам до відома

13.11.2023, 08:49.  Заходи на 14. 11. 2023 Подробиці

13.11.2023, 08:38.  Заходи на 13. 11. 2023 Більше інформації

29.09.2023, 18:08.  Заходи на 1 жовтня 2023 року Більше інформації

26.09.2023, 09:15.  Заходи на 26 вересня Більше інформації

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.