Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 17:05
Полтавцям до відома:Сьогодні, 11:25
Заяви прес-служби:13.11.2023, 10:49
Документи:Сьогодні, 03:00
 
Останнє оновлення: 11.10.2024, 17:05
МістянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Гендерна нерівність: чоловіче питання

20.10.2023, 10:15

Гендерна нерівність виступає одним із головних порушень прав людини, що виявляється в нерівних можливостях жінок і чоловіків у різних сферах суспільного життя. Це в свою чергу породжує  відповідні гендерні стереотипи, які традиційно асоціюються виключно з жінками, але своїм зворотним боком вони також ударяють і по чоловіках.

Ці стереотипи з одного боку, спрощують життя, даючи схематизовані уявлення щодо поведінки, рольових моделей дій кожної статі. З іншого боку, поділяють статі на дві субпідрядні категорії «ми» і «вони», протилежні за характерами, здібностями, нахилами, інтересами, які повторюють і підсилюють помилкові та застарілі уявлення, твердження та ставлять перепони у самореалізації.

Насаджені правила і моделі поведінки в дитинстві, мають свої негативні наслідки вже у дорослому житті чоловіка. Так, згідно усталених стереотипів, чоловіки не повинні виражати відкрито власних емоцій, які традиційно «приписують» жінкам, як ось плакати, співпереживати, виявляти доброту, м’якість характеру. Взамін цього суспільство хоче бачити чоловіків наполегливими, сильними, схильними до ризиків, в той же час поблажливо ставитися до жорстокості, агресивності, домінування. В свою чергу приховування власних емоцій та стреси провокують серцево-судинні захворювання, причому їх віковий поріг постійно знижується.

Також більшість чоловіків, які часто сприймаються як постачальники благ у матеріальному еквіваленті, вважають роботу головним заняттям свого життя і в разі втрати її набагато гірше від жінок адаптуються до нових реалій життя. Їм набагато важче змінити професію, перейти на менш оплачувану посаду, зайняти те місце, яке традиційно займають жінки.

Ще одним негативним наслідком гендерних стереотипів, що порушують права чоловіків, є те, що при розлученні, суди традиційно дітей залишають матері, оскільки враховується судова практика та постанови пленумів верховного суду. Тобто, беруться справи зі схожим сюжетом. А вони мають рішення на користь жінки. І хоч ці постанови носять рекомендаційний характер, проте, знову ж таки, свою роль грає гендерний стереотип «жінка = діти» і людський чинник.

В питаннях планування сім’ї значна частина чоловіків зберігають досить патріархальні погляди. І хоча абсолютна більшість чоловіків і жінок впевнені, що члени подружжя або партнери мають спільно вирішувати, чи хочуть вони мати дітей, то відповідальність за небажану вагітність в значній мірі покладається на жінок. Ці та інші подібні моменти сімейного життя нерідко призводять до такого явища як «соціальне сирітство», а саме - ухилення або відсторонення батьків від виконання батьківських обов'язків, по відношенню до неповнолітньої дитини.

На даний час є вже позитивні зміни у забезпеченні рівних прав та жінок щодо виховання дітей. Так, у 2021 році були прийняті зміни до законодавства України, що усунули законодавчі прогалини, що обмежували право батька на відпустку для догляду за дитиною і створили передумови для посилення ролі батька у вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні.

На сучасному етапі розвитку суспільства питання гендерної нерівності посідають не останнє місце за актуальністю. Гендерна нерівність і стереотипи, що її супроводжують, гальмує розвиток суспільства, що знаходить своє підтвердження у таких негативних наслідках, як зростання витрат на добробут і управління, зниження продуктивності праці, уповільнення економічного зростання. Саме тому досягнення гендерної рівності наразі стає центральним показником розвитку кожної країни, а в умовах глобалізації сучасне суспільство вимушено щоразу звертатися до проблем гендерної нерівності.

Справжня рівність між чоловіком і жінкою – це одночасно і цінність, і привілей будь-якого суспільства. І хоча в різних кінцях світу це питання вирішується з різною швидкістю, тим не менш напрям залишається єдиним. 

 

Інформація надана Департаментом культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Інші новини за цей день:

Полтавська громада — це перша міська громада, в якій вирішили створити Концепцію інтегрованого розвитку —17:05
Із особистого прийому громадян секретаря міської ради —16:51
Інформаційно-просвітницька акція в рамках дня боротьби з раком молочної залози —15:39
Тихий фестиваль відповідальності: у Полтаві нагородили підприємців —14:40
Полтавська громада провела в останню дорогу Миколу Осадчика —11:16
Як вберегтись від отруєння чадним газом: роз'яснення Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи —11:06
Трансляція засідання робочої групи з формування концепції інтегрованого розвитку Полтавської міської ТГ —11:00
Школярам розповідають про запобігання та протидію домашньому насильству, булінгу та кібербулінгу —10:24
Україна пам'ятає... —09:00
Трансляція конкурсу на заміщення вакантної посади начальника відділу-керівника пресслужби —07:55

Журналістам до відома

13.11.2023, 08:49.  Заходи на 14. 11. 2023 Читати далі

13.11.2023, 08:38.  Заходи на 13. 11. 2023 Подробиці

29.09.2023, 18:08.  Заходи на 1 жовтня 2023 року Подробиці

26.09.2023, 09:15.  Заходи на 26 вересня Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.