Календар оновлень:

Документи:30.05.2022, 00:00
Події міста:Сьогодні, 19:43
Полтавцям до відома:24.05.2022, 16:32
Заяви прес-служби:18.02.2022, 14:28
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 30.05.2022, 00:00
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Місто Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Громадський форум «Мікроклімат міста»: як Полтаві стати екоеталоном України?

23.04.2019, 15:26

Екологічний моніторинг в місті Полтава є не регулярним та проводиться з обмеженим переліком окремих показників, що не дозволяє дати об'єктивну оцінку сучасного стану та прогнозувати вплив екологічних факторів на розвиток міста. Першочергові рішення та заходи, що сприятимуть регулюванню мікрокліматичних умов на основі смарт-технологій для створення комфортного життєвого середовища в місті Полтава обговорювали сьогодні, 23 квітня, під час громадського форуму «Мікроклімат міста».

У Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбувся громадський форум «Мікроклімат міста» на тему «Застосування еко-моніторингу на основі смарт-технологій для регулювання мікроклімату в місті Полтава». Організаторами заходу виступила Полтавська міська рада та КО «Інститут розвитку міста» за підтримки Фонду Фрідріха Науманна.

Управитель освітніх проектів представництва Фонду Фрідріха Науманна Ольга Омельчук зазначила: громадський форум проводиться в рамках проекту Smart City, а Полтава є одним із чотирьох міст в Україні, яка виграла конкурс у Фонді Науманна:

– Тема «Вимірювання мікроклімату» є цікавою для світової спільноти: це дуже інноваційний та прогресивний проект. Вимірювання мікроклімату – це один із кроків, який може зробити місто, аби покращити життя мешканців. В світі ця тенденція уже нарощує оберти, Україна ж, на жаль, повільно впроваджує технології Smart City, а тим більше в екологічній темі. І те, що Полтава одна з передових міст в цьому напрямку, дуже тішить. Ми раді підтримувати цю ініціативу.

Серед учасників заходу – представники міської влади, громадських організацій, депутатського корпусу, фахівці профільних управлінь та відділів органів місцевого самоврядування, студенти вищих навчальних закладів, представники бізнесу та активні мешканці міста

Привітав присутніх учасників у залі заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами міськвиконкому Віталій Нікіпелов. Говорить: суспільство все ближче і ближче наближається до розуміння того, що довкілля та екологія значно впливають на людину: як людина впливає на природу, так і навпаки – навколишнє середовище впливає на людину:

– Негативні впливи на екологію повертаються до нас негативним впливом на наше здоров'я, самопочуття та якість життя. Тому, сьогодні все більше і більше полтавців це розуміють і хочуть бачити у майбутньому наше місто екологічним, безпечним та комфортним.

Серед модераторів форуму депутат міської ради Олександр Глазов. Він розповів, що попередньо було проведено опитування мешканців Полтави, мета якого – дізнатися думки містян щодо стану екологічної ситуації у місті.

– Екологічна ситуація у місті є задовільною. Завдання даного форуму – обговорити та віднайти шляхи розвитку та контролю за міським середовищем, аби Полтава мала статус «Екоеталон України». Тому, думка громади є напрочуд важливою для вирішення даного питання, – зауважив депутат. – Окрім того, ми виграли грантову програму, відповідно до якої у нас є співфінансування з Фондом Фрідріха Науманна. Завдяки цьому, в планах на майбутнє – закупити сучасну та професійну апаратуру, аби проводити екологічні виміри мікроклімату міського середовища, – підкреслив Олександр Глазов.

Він також додав: існує пропозиція створення онлайн-платформи, аби всі аналізи виміру екологічних показників, які будуть проводитися на локаціях у місті, для містян були у вільному доступі.

Під час форуму директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко підкреслив, що створення екологічного та комфортного міста є одним із пріоритетних проектів Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030».

Серед іншого, під час форуму учасникам було презентовано результати опитування мешканців міста «Стан екологічної ситуації житлового середовища в Полтаві». Так, зокрема, участь в опитуванні переважна більшість взяли жінки – 57,2 %, основний вік респондентів – 25-44 роки. Щодо «Чи вистачає в місті зелених насаджень для комфортних умов проживання?» думки респондентів поділилися майже порівну: «так» вважає 48,2 % містян, «ні» – 51,8 %. Понад 85% мешканців переконані – у місті потрібна система екологічного моніторингу та управління мікрокліматом житлового середовища.

Під час пленарної дискусії детально обговорили стан екологічної ситуації та потреби постійного моніторингу та покращення мікроклімату в Полтаві, вплив аналізу даних на покращення ситуації в місті.

Окрім того, зазначені вище проблеми та шляхи їх вирішення обговорювали в робочих групах спільно з експертами. Наприкінці форуму всі групи презентують свої напрацювання щодо проблеми регулювання мікроклімату в місті.

Журналістам до відома

18.02.2022, 14:28.  21. 02. 2022, 14: 00 - урочисті міські збори з нагоди відзначення Всесвітнього дня екскурсовода (прес-центр Полтавського художнього музею (галерея мистецтв) ім. М. Ярошенка, вул. Європейська, 5) Докладніше

14.02.2022, 14:51.  15. 02. 2022, 09: 00 - позачергова тринадцята сесія Полтавської міської ради (ПМР, кім. 222) Подробиці

14.02.2022, 11:58.  14. 02. 2022, 13. 30 - засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму (Полтавська міська рада, кім. 223). Читати далі

09.02.2022, 16:05.  10. 02. 2022, 10: 00  — засідання виконавчого комітету (Полтавська міська рада, к. 222) Читати далі

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

25.05.2022, 19:43