Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 14:33
Полтавцям до відома:Сьогодні, 11:18
Заяви прес-служби:13.11.2023, 10:49
Документи:11.12.2024, 02:00
 
Останнє оновлення: 12.12.2024, 14:33
МістянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

03.05.2017, 11:01

Майже 100- літня історія Червоного Хреста багата різноманітними подіями. Усі вони стали базисом основоположних принципів діяльності національних Товариств Червоного Хреста: гуманність, неупередженість, нейтральність, незалежність, добровільність, єдність, універсальність. Щоб зберегти загальну довіру, червонохрестівці не можуть підтримувати жодну зі сторін збройних конфліктів і вступати в жодні суперечки, однаково як і поділяти людей за расовою, національною, регіональною чи класовою ознакою, або політичними переконаннями.

Найбільша благодійна громадська організація, відповідно до своїх загальновизнаних гуманітарних принципів, намагається якомога краще прислужитись немічним і знедоленим, допомогти людині зберегти гідність у найскрутнішому становищі, зробить свій внесок у створенні розгалуженої системи адресної допомоги громадянам, сприяє органам державної влади в реалізації їхніх гуманітарних програм.

Одним з найважливіших завдань Червоного Хреста завжди було, є і буде – захист життя, здоров'я і гідності громадян, і передусім – найбільш незахищених: жертв збройних конфліктів, інвалідів, немічних, самотніх, дітей-сиріт та безпритульних.

За майже сторічну історію Товариство розробило і втілило у життя чисельні благодійні програми з реалізації цієї благородної місії.

З 2013 року Товариство Червоного Хреста України працює в особливих умовах, обумовлених подіями на Майдані, в Криму та збройним конфліктом на сході країни.

За таких політичних та економічних обставин і відповідно до чинного мандату, місія Червоного Хреста полягає у допомозі державі виконувати свої гуманітарні завдання.

Для цього Товариство мобілізувало різні ресурси: допомогу міжнародної червонохресної спільноти, акумульовані матеріальні можливості регіональних осередків, цільові фінансування міжнародних фондів. А також забезпечило діяльність волонтерських груп Червоного Хреста у постраждалих районах для полегшення впливу важкої гуманітарної кризи.

На початку громадського неспокою та збройного конфлікту на сході України Червоний Хрест мобілізував весь свій потенціал для допомоги внутрішньо переміщеним особам та вразливим верствам населення, які завжди були під опікою Товариства. Були активізовані такі напрямки роботи, як загони швидкого реагування, навчання основам надання першої допомоги та безпечному доступу, допомога пораненим, мобільні медичні бригади та інші.

Товариство Червоного Хреста України було однією з перших організацій, хто відреагував на проблеми внутрішньо переміщених осіб.

Надання допомоги особам без будь-якої зовнішньої підтримки, які не можуть покрити свої основні потреби в продовольстві, санітарії, воді, мало життєво важливе значення.

За фінансової та технічної підтримки Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в 12 областях України, в тому числі і в Полтавській області в рамках проекту: «Україна: громадський неспокій» була розгорнута ваучерна підтримка найбільш вразливих груп ВПО, направлена на забезпечення найголовніших потреб бенефіціарів: продукти харчування, фармацевтичні товари та товари домашнього вжитку.

З лютого 2015 р. у східних регіонах України, а також в Полтавській області було реалізовано спільний проекту Товариства Червоного Хреста України та Всесвітньої організації охорони здоров'я: «Надання первинної медичної допомоги внутрішньо переміщеним особам мобільними бригадами.

Завдяки роботі мобільних бригад, що були оснащені медикаментами, засобами гігієни, медичною апаратурою, тисячі ВПО змогли отримати вчасну, безоплатну медичну допомогу, консультації, лікування.

З березня 2016 р. Товариство Червоного Хреста України за підтримки Уряду Японії реалізувався проект «Підтримка довгострокової стабільності в Україні». Його основна мета – сприяти сталій соціальній стабільності в Україні шляхом підтримки соціальної реінтеграції вразливих внутрішньо переміщених жінок і дітей, а також демобілізованих, поранених військовослужбовців та членів їх сімей.

Одним з компонентів проекту було також сприяння в медичному забезпеченні та протезуванні поранених. Уся діяльність проекту була спрямована на зменшення психоемоційного напруження, тривоги від пережитих травмуючих подій, відновлення ресурсного стану, налаштування на позитивне світосприйняття та сприяння в адаптації до нових умов життя.

Товариство Червоного Хреста завжди брало активну участь у розвитку донорства крові. І в даний нелегкий час для нашої країни, всі організації Товариства Червоного Хреста України ще більш активно долучилися до пропаганди донорського руху в Україні.

В тяжкий період гуманітарної та економічної кризи, коли наша країна потерпає від збройного конфлікту, дуже актуальним є питання надання зовнішньої гуманітарної допомоги.

Товариство Червоного Хреста України спільно з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста та Червоного Півмісяця організовує поставки гуманітарних вантажів в заклади охорони здоров'я, які лікують постраждалих внаслідок збройного конфлікту, внутрішньо переміщених осіб.

До лікарень передаються: медикаменти, засоби індивідуального захисту, ліжка, матраци, білизна, медичне обладнання, засоби реабілітації хворих.

Особливо важливою та актуальною є робота служби розшуку, основним завданням якої є розшук та возз'єднання родин, зв'язок з якими втрачено внаслідок збройного конфлікту на сході України та в анексованому Криму.

Діяльність на Міжнародному рівні ТЧХУ в першу чергу зосереджує на зміцненні свого потенціалу для реагування на гуманітарні виклики в країні – бідність значної кількості населення, облаштування ВПО, епідемії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу і наркоманії та негативні наслідки природних та техногенних катастроф.

Реалії нашого суспільства нині такі, що допомоги потребує кожен другий українець. Діяльність ТЧХУ хоч і різнопланова, але не комерційна і багато в чому залежить від допомоги та підтримки громадськості. При цьому, увага до них, чиє життя проходить в складних умовах через сторонні чинники чи стан здоров'я – повсякденна справа червонохрестівців.

Важливо, щоб ми всі усвідомили для себе як ми будемо ставитися до благодійності, таке суспільство у нас і буде формуватися, і в такому будемо жити ми і наші діти, незалежно від соціального статусу. Творімо милосердя разом і воно обов'язково до нас повернеться.

На жаль у 2017 році було припинено фінансування патронажної служби ТЧХУ. Від цього насамперед постраждали тисячі немічних громадян похилого віку, для яких сестри Червоного Хреста були надійною підтримкою і чи не єдиним зв'язком з навколишнім світом.

Але в будь – якому разі Червоний Хрест України буде продовжувати свою благородну місію, незважаючи на обставини, будуть військові дії чи збережеться режим припинення вогню, яка б не була складна економічна ситуація в країні, сподіваючись на краще, ми будемо робити все, щоб розширювати гуманітарну діяльність, допомагати нужденним на надавати максимальну допомогу постраждалому населенню України. На сьогоднішній час це і є пріоритетним завданням Червоного Хреста України.

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.