Календар оновлень:

Події міста:12.10.2024, 13:03
Полтавцям до відома:11.10.2024, 11:25
Заяви прес-служби:13.11.2023, 10:49
Документи:11.10.2024, 03:00
 
Останнє оновлення: 12.10.2024, 13:03
МістянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

19.08.2014, 11:58

На жаль, впродовж останніх декількох тижнів ситуація на валютному ринку усе більш нестабільна. Цьому є як об'єктивні, так і суб'єктивні причини. Головна об'єктивна причина – це безумовно, військові дії на Сході країни. Причому, очікування суб'єктів валютного ринку посилюються провокаційними заявами окремих політиків про можливість початку повномасштабної війни з Росією. Кожна така заява у свою чергу провокує додатковий тиск на курс. Інший об'єктивний чинник – це втрати українських експортерів від санкцій, введених Росією у 2013-14 роках. Головні суб'єктивні причини – це, з одного боку, штучне нагнітання паніки серед населення і бізнесу, а з іншої – бажання окремих гравців валютного ринку отримати швидкий прибуток.

Україна взяла курс на зміну монетарного режиму. Ціль центробанку – інфляційне таргетування. Цим самим Україна зобов'язалася дотримуватися режиму гнучкого обмінного курсу. Тож відтепер НБУ обмежений у здійсненні валютних інтервенцій. Проте, не дивлячись на це, за останніх 7 днів регулятор тричі виходив на валютний ринок для його заспокоєння. Причиною стало суттєве відхилення обмінного курсу від рівноважного рівня. Адже, за оцінками фахівців Національного банку, навіть з урахуванням втрат, яких зазнає Україна внаслідок військових дій, рівноважний рівень курсу повинен знаходитися в діапазоні 11,5-11,9 гривень за долар.

Водночас, стабільність обмінного курсу гривні у ІІ кварталі поточного року – на рівні 11,7 грн. за долар, сприяла суттєвому скороченню дефіциту поточного рахунку та дозволила практично вирівняти платіжний баланс. Більше того, Україна в останні місяці отримує значні обсяги зовнішнього фінансування з офіційних джерел, зокрема, у цьому місяці заплановані надходження в обсязі 500 млн. дол. США від Світового банку та 1,45 млрд. дол. США від МВФ. У червні також відновився приплив прямих іноземних інвестицій.

Національний банк має намір використовувати всі наявні важелі впливу для повернення обмінного курсу до свого рівноважного рівня. У тому числі, при значному розбалансуванні міжбанківського валютного ринку, Національний банк буде змушений разом з ринковими інструментами використовувати і адміністративні обмеження на валютному ринку.

Без сумніву, ситуація буде стабілізована найближчим часом. При цьому люди, які піддалися панічним настроям і зараз скуповують валюту за завищеним курсом, зазнають втрат. За таких умов – головне зберігати спокій, не піддаватися спекулятивним провокаціям та не приймати емоційних рішень.


Управління Національного банку України в Полтавській області


 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.