Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 14:52
Полтавцям до відома:Сьогодні, 10:14
Заяви прес-служби:13.11.2023, 10:49
Документи:Сьогодні, 02:00
 
Останнє оновлення: 06.11.2024, 14:52
МістянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

11.07.2014, 11:04

Інформаційно-довідковий матеріал

Резервісти Збройних Сил України

в умовах сьогодення!

Резервісти – це громадяни, які у добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формувань. Вони мають можливість виконувати обов’язки служби без відриву від основної своєї трудової діяльності.

Службу у військовому резерві проходять громадяни, придатні до неї за станом здоров'я.

Громадяни, які виконують військовий обов'язок шляхом проходження служби у військовому резерві, є резервістами. Граничним віком перебування у військовому резерві є граничний вік перебування військовозобов'язаних у запасі другого розряду.

Військовозобов’язані, які мають звання рядового, сержантського, старшинського складу - 50 років;

молодший офіцерський склад, майор, підполковник - до 55 років, полковник - до 60 років;

вищий офіцерський склад - до 65 років.

На службу у військовому резерві приймаються громадяни (крім тих, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації), які пройшли професійно-психологічний відбір, перевірку рівня фізичної підготовки та визнані придатними до служби у військовому резерві за станом здоров'я:

громадяни, які не мають військових звань, з відповідною освітою, віком від 18 до 40 років - на службу у військовому резерві на посадах рядового складу;

військовозобов'язані, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою, віком від 18 до 40 років - на службу у військовому резерві на посадах рядового складу, сержантського і старшинського складу;

офіцери запасу, які не досягли граничного віку перебування в запасі другого розряду, - на службу у військовому резерві на посадах офіцерського складу;

У разі прийняття громадянина на службу у військовому резерві з ним укладається контракт про проходження громадянином України служби у військовому резерві Збройних Сил України, перший контракт від 3 до 5 років.

Під час проходження служби у резерві присвоюються чергові військові звання. Матеріальне і фінансове забезпечення резервістів чітко визначене відповідними, Законами та постановами Кабінету Міністрів України.

Резервісти забезпечуються безкоштовно військовою формою і харчуванням у військових частинах. За період перебування на зборах і заняттях їм виплачуються добові.

Тим, хто працює, нараховується середня заробітна плата, а безробітним виплачується грошове забезпечення в розмірі мінімальної заробітної плати в Україні. За призваним на збори резервістом на підприємстві зберігаються місце роботи, його посада і середня заробітна плата незалежно від форм власності його організації і підприємства.

Крім цього, тим резервістам, які виконали програму бойової підготовки і не мають правопорушень, пов’язаних з проходженням служби, за рік виплачується одноразова грошова премія у розмірі:

вищому офіцерському складу - 3100 грн., старшому офіцерському складу - 2800 грн., молодшому офіцерському складу - 2500 грн., прапорщикам, старшим прапорщикам - 2200 грн., молодшим сержантам, сержантам, старшим -1900, сержантам, старшинам, старшинам 2 статті, старшинам 1 статті, головним старшинам, головним корабельним старшинам, рядовому складу - 1600 грн.

Підготовка резервістів проходить шляхом участі у польових виходах, навчаннях, тренуваннях тощо. Проведення зборів з резервістами проводиться, як правило з урахуванням побажань самого резервіста та роботодавця. Про строки та місце проведенням зборів військова частина повідомляє резервіста у грудні місяці кожного року. Резервіст повинен прибути до місця проведення зборів протягом 24 годин.

На даний час резервістами та військовозобов’язаними комплектуються підрозділи охорони, які будуть розгорнуті, за окремим розпорядженням, при кожному районному (міському) військовому комісаріаті Полтавської області в обов’язки яких буде входити охорона важливих державних об’єктів району (міста), забезпечення охорони громадського порядку, здійснення протидиверсійних заходів.

Відбір резервістів здійснюється на офіцерські посади (командир роти, заступник з виховної роботи та інші та на посади головного сержанта, сержанта з матеріального забезпечення, водія-радіотелеграфіста.

За інформацією звертатися військовий комісаріат тел. 2-14-68 Полтавського ОМВК.

Обласний військовий комісаріат м. Полтава тел. (05322) 2-98-17.

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.