Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 10:05
Полтавцям до відома:23.05.2024, 13:43
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:24.05.2024, 00:00
 
Останнє оновлення: 27.05.2024, 10:05
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Енергозбереження та енергоефективність

 
Діючі документи:
 

Угода Мерів 2020

 
Інформація щодо встановлених тарифів на теплову енергію, яка виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії станом на:

Про запровадження ринку ЕСКО в Україні:

Ефективність споживання паливно-енергетичних ресурсів установами бюджетної сфери України залишається досить низькою та не відповідає європейським стандартам. Саме у скороченні обсягів споживання енергії бюджетною сферою знаходиться значний резерв підвищення енергоефективності країни в цілому.

У зв'язку з цим, в Україні запроваджений у 2015 році механізм енергосервісу, який повноцінно реалізувався з грудня 2015 року по серпень 2016 року та дозволив укласти 20 енергосервісних договорів, вартість майже 18 млн.грн., 2 з яких з бюджетними установами Полтавської області.

На сьогодні, із прийняттям відповідних змін до законодавства усунено всі законодавчі та адміністративні бар'єри укладення ЕКСО – договорів у зв'язку з чим,  в 2017 році очікується більше 100 енергосервісних договорів.

З цією метою Верховною Радою України прийнято:

•        Закон України «Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» від 09.04.2015 № 327-УІІІ;

•        Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» від 09.04.2015 № 328-УІИ.

На їх виконання Урядом затверджено примірний енергосервісний договір - постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Примірного енергосервісного договору» від 21.10.2015 № 845.

•        Про внесення змін до Закону України "Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації" від 23.03.2017№ 1980-VIII.

Крім цього, з метою виконання норм законів Міністерством фінансів України прийнято наказ від 06.11.2015 № 996 «Про внесення зміни до економічної класифікації видатків бюджету» відповідно до якого доповнено економічну класифікацію видатків бюджету позицією 2276 «Оплата енергосервісу», (наказ Мінфіну від 14.01.11 № 11 «Про бюджетну класифікацію»), що дозволить бюджетним установам формувати видатки із врахуванням витрат за укладеними «енергосервісними договорами».

Концепція енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ впроваджуються інвесторами - енергосервісними компаніями (ЕСКО). При цьому, ЕСКО, вкладаючи власні кошти, несе фінансові ризики, бере повну відповідальність за якість робіт та зацікавлена в максимальній економії витрат на оплату комунальних послуг.

Оплата енергосервісу здійснюється замовником виключно за рахунок економії енергоресурсів, досягнутої в результаті здійснення такими компаніями енергоефективних заходів. Зазначений механізм дозволить без додаткових витрат з бюджету зменшити споживання енергоресурсів бюджетними установами, створить ринок енергосервісу та тисячі робочих місць.

Одним із найважливіших завдань є інформування потенційних виконавців енергосервісу (ЕСКО) щодо об'єктів бюджетної сфери, які потребують впровадження енергоефективних заходів. Держенергоефективності розробило типову форму з основною інформацією щодо енергоспоживання будівель бюджетних установ.

У зв'язку з цим, було звернення до керівників бюджетних установ з проханням заповнити вищезазначені форми по кожному об'єкту, який потребує енергомодернізації.

З переліком об'єктів бюджетної сфери, які потребують впровадження енергоефективних заходів в м. Полтава Ви можете ознайомитися в долученому.

 
 
 
 
 
 
Корисні посилання:
 
 

 

Фонд енергоефективностіДерженергоефективності   Програми державної підтримки населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів

 

Для бізнесу та інвестора