Календар оновлень:

Події міста:05.06.2023, 12:20
Полтавцям до відома:02.06.2023, 13:31
Заяви прес-служби:01.06.2023, 14:26
Документи:01.06.2023, 03:00
 
Останнє оновлення: 05.06.2023, 12:20
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.
Полтава – місто обласного значення в Україні, адміністративний центр Полтавської області з населенням 279,8 тис. осіб. Сучасна Полтава – багате на історичні та культурні пам'ятки місто, що є одним із важливих економічних, наукових та освітніх центрів України.

Місто Полтава знаходиться на перетині міжнародних автотранспортних та залізнич­них магістралей. Полтаву з'єднують зі світом по­вітряні траси трьох аеропортів. Відстань до аеропорту «Полта­ва» – 17,6 км, до міжнародно­го аеропорту «Харків» 167,8 км, до головного міжнародного аеропорту України «Бори­спіль» – 314 км. Полтава знаходиться між трьома потужними економічними, промисловими й науковими центрами – Києвом, Харковом і Дніпром, що створює умови для розвитку транспортної та складської логістики.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Місто Полтава – важливий промисловий, діловий та науковий центр України. У місті зареєстровано понад 27 тис. підприємств, з них юридичних осіб – 11296 та фізичних осіб-підприємців – 16016. Основні галузі формування економі­ки Полтави – торгівля та сфера послуг, машинобудування, виробництво буді­вельних матеріалів, виготовлення ви­робів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність, легка про­мисловість, харчова промисловість. У місті Полтаві швидкими темпами роз­вивається ІТ-індустрія.  Зараз у Полтаві є понад 1000 ІТ-фахівців.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У 2019 р. обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку м. Полтава склав 69,3 млн дол. США, що підтверджує високу інвестиційну привабливість міста для міжнародних інвесторів. Основними країнами-інвесторами є Швейцарія, Нідерланди, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Кіпр.

Фахова підготовка спеціалістів здійснюється закладами вищої освіти різних форм власності та різних рівнів акредитації. У місті Полтава науково-педагогічні працівники коледжів, технікумів, університетів та академій надають висококваліфіковані освітні послуги. Провідними закладами вищої освіти міста Полтави, які користуються популярністю не тільки серед українських, а й іноземних студентів, є наступні: Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Полтавська державна аграрна академія, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Українська медична стоматологічна академія.

Полтава – зелене, екологічно чисте місто. Зелені насадження (парки, сквери, алеї) займають понад 1/5 площі міста, також налічується більше 30 об'єктів природно-заповідного фонду. Розташування в екологічно сприятливій місцевості забезпечує потенціал для створення реабілітаційних центрів, розвитку органічного виробництва. Наявність у місті Полтаві річки Ворскли обумовлює розвиток рекреаційних зон, інфраструктури для дозвілля й відпочинку.

У Полтаві функціонують 19 готелів, які переважно розташовані у центральній частині міста біля основних туристичних дестинацій вздовж вулиці Соборності, а також вздовж міжнародної траси М 03 Київ – Харків – Довжанський. Місто має 8 конференц-залів місткістю від 30 до 100 місць для проведення конференцій, тренінгів, воркшопів. Вже нині попит на конференц-зали у місті перевищує пропозицію, що є перспективним для розвитку у місті ділового/конференційного туризму.

Місто Полтава позиціонується як духовна столиця України, оскільки місто є найбільшим центром розвитку української культури та просвіти впродовж багатьох століть. Місто відоме завдяки великим українським діячам культури й мистецтва Івану Котляревському, Миколі Гоголю, Панасу Мирному, Володимир Короленку, Миколі Ярошенку, Григорію та Івану М'ясоєдовим і багатьом іншим видатним особистостям. Тривалий час тут працювали науковці зі світовим ім'ям, такі як Юрій Кондратюк, Микола Скліфосовський, Володимир Вернадський, Гліб Котельников, Володимир Челомей та багато інших. Історики називають понад тисячу імен, відомих світу, чиє походження або діяльність пов'язані безпосередньо з Полтавою. Місто Полтава має широку та розгалужену мережу історико-культурних об'єктів, які є привабливими для туристів (монументи, архітектурні пам'ятки, музеї, меморіали). У місті зареєстровано 39 пам'яток культурної спадщини національного значення й 257 – місцевого значення.

 

Для бізнесу та інвестора