Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 15:36
Полтавцям до відома:Сьогодні, 13:16
Документи:31.05.2022, 10:29
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 30.06.2022, 15:36
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Про використання прибережно-захисних зон водних об’єктів

10.06.2013, 15:48

Шановні полтавці !

Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста доводить до Вашого відома інформацію про порядок дотримання водоохоронного режиму використання прибережних захисних смуг водних об’єктів в межах міста Полтава та підтримання належного стану в місцях масового відпочинку населення міста на річці Ворскла.

У відповідності до вимог Водного кодексу України, водоохоронна зона є природоохоронною територією господарської діяльності, що регулюється.

Для забезпечення належного стану поверхневих водних об’єктів міста від забруднення та засмічення, а також збереження їх водності в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги по обидва береги по всій протяжності річки в межах існуючої забудови: для річки Ворскла – 50 метрів; для річок Коломак і Тарапунька – 25 метрів.

У прибережних захисних смугах уздовж річок та навколо водойм категорично забороняється:

- миття і обслуговування транспортних засобів і техніки;

- влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичування рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, помийних і вигрібних ям;

- зберігання та застосування пестицидів і добрив;

- влаштування літніх таборів для худоби;

- розорювання земель (крім підготовки грунту для залуження і заліснення), а також, садівництво та городництво;

- будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних і лінійних), у тому числі, баз відпочинку, дач, гаражів і стоянок автомобілів.

Відповідальність за порушення встановленого режиму використання територій в межах водоохоронних зон та прибережних захисних смуг визначається чинним законодавством України.

Враховуючи той факт, що рішенням виконавчого комітету Полтавської міської рад від 16.06.2011 року №186 «Про місця масового відпочинку населення міста Полтава на річці Ворскла» відповідні території закріплені за суб’єктами підприємницької діяльності, які, відповідно вимог чинного законодавства зобов’язані забезпечити:

- систематичне та якісне прибирання прибережної і зеленої зон місць відпочинку від побутового сміття;

- підтримання чистоти у вбиральнях та навкруги них, періодичну дезінфекцію;

- своєчасне очищення урн від сміття та його складування в спеціальних контейнерах;

- укласти угоду на вивіз сміття з підприємством, що має відповідну ліцензію, для щоденного вивезення побутових відходів, підтримання належного порядку на контейнерних майданчиках;

- відповідний зовнішній вигляд та безпечний стан малих архітектурних форм, розташованих у зоні відпочинку, їх своєчасний ремонт;

- постійний нагляд за станом зелених зон;

- розробити та запровадити систему інформування відпочиваючих про необхідність підтримання чистоти і порядку в місцях відпочинку.

Варто зазначити, що основний внесок у справі підтримання належного стану в прибережних захисних смугах водних об’єктів та в місцях масового відпочинку на річці Ворскла залежить від рівня культури самих відпочиваючих.

Шановні полтавці, в якому місці б ви не відпочивали, будьте охайними, не допускайте самі і не дозволяйте іншим створювати звалища побутового сміття, не захаращуйте ним береги джерел, річок і ставків міста.

Власники присадибних ділянок, що розташовані вздовж прибережної смуги річок Ворскла, Тарапунька, Коломак та інших водних об’єктів забезпечуйте та підтримуйте належний санітарно-екологічний стан зазначених територій.

Пам’ятайте, чисто не там де прибирають, а там де не смітять.

Начальник інспекції по контролю

за благоустроєм, екологічним та

санітарним станом міста М. Могілевцев

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

30.06.2022, 15:36