Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 15:36
Полтавцям до відома:Сьогодні, 13:16
Документи:31.05.2022, 10:29
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 30.06.2022, 15:36
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Автомобіль не тільки розкіш...

11.03.2013, 09:56

Сьогодні неможливо уявити існування суспільства без автомобіля. Трохи більш ніж за одне століття авто заволоділо умами і серцями своїх творців, стало невід'ємним атрибутом сучасної цивілізації. Кількість їх щорічно збільшується і ця тенденція, не треба бути пророком, збережеться на довгі роки існування людства. В 2012 році нашими співвітчизниками куплено 217,5 тисяч нових легковиків, що вивело Україну по темпах продаж на 13 місце в Європі серед 34 європейських країн. До речі в Полтаві зареєстровано близько 140 тисяч транспортних засобів.

В порівнянні з зростанням кількості автомобілів, значно нижчими темпами розвивається інфраструктура сучасних автомобільних доріг, паркінгів, автостоянок. Міста України із старим плануванням мережі автодоріг, перевантажені автотранспортом, створюють немало незручностей, як самим учасникам руху так і навколишньому середовищу - природі, громадянам. Цієї проблеми не оминула і наша Полтава. В години пік на вулиці міста краще не виїжджати, а що таке автомобільні пробки знає і першокласник. Прибудинкові території заставлені автотранспортом. Під час паркування автотранспорту нищаться газони, зелені зони вздовж вулиць, будинків які є самостійними елементами архітектурно-організаційного комплексу і відіграють важливу естетичну та санітарно-гігієнічну функцію в життя міста. Це очищення повітря від промислових і автотранспортних викидів, шуму, пилу, снігових заметів, ерозії ґрунтів. Вони пом'якшують незручності міського життя, додають містам індивідуальний та неповторний вигляд.

Більшість власників автотранспорту дотримуються вимог Правил дорожнього руху та природоохоронного законодавства - їздять, паркують, миють, обслуговують свої авто у встановлених місцях. Але є і такі водії яким припаркуватись на газоні чи дитячому майданчику, прибудинковій території є нормою поведінки, закон не для них. Така нахабна поведінка водіїв викликає законне обурення полтавців, людей небайдужих до стану благоустрою, екологічного та санітарного стану. Такі дії є противоправні та посягають на громадський порядок і тягнуть за собою адміністративну відповідальність.

Так стаття 80.13 «Правил благоустрою та забезпечення чистоти і порядку в м.Полтава» забороняє їздити по газонах, паркуватись на них, залишати автотранспортні засоби на внутріквартальних проїздах де вони заважають проїзду спецмашин, прилеглих територіях до автогаражів, стоянок, будинків тощо. Статтею 152 КУпАП за ці правопорушення передбачено штраф від 340 до 1700 гривень, а з 15 квітня 2013 року такі дії забороняють і Правила дорожнього руху.

Інспекцією по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста спільно з ДАЇ м.Полтава проведено декілька рейдів в мікрорайоні Левада щодо дотримання водіями вимог чинного законодавства.

За порушення вище зазначеної статті складено 12 протоколів про адміністративне правопорушення та надіслано для розгляду адміністративним комісіям за місцем проживанням. Такі перевірки стануть що-недільними і охватять всі райони міста.

Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста звертається з переконливим проханням до всіх водіїв неухильно дотримуватись вимог законодавства в сфері благоустрою.

Заступник начальника інспекції А.Черненький

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

30.06.2022, 15:36