Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 15:36
Полтавцям до відома:Сьогодні, 13:16
Документи:31.05.2022, 10:29
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 30.06.2022, 15:36
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Про проблему поводження з побутовими відходами

21.05.2013, 13:08

Серед питань, пов’язаних з охороною довкілля, одним із найважливіших є питання поводження з побутовими відходами. Дана проблема має господарський і природоохоронний аспекти і притаманна для України в цілому і міста Полтава зокрема.

Це пов’язано з тим, що на територіях населених пунктів під час господарської і повсякденної життєдіяльності людини утворюється значний обсяг побутових відходів та близьких до них відходів торгівельних, промислових, інших підприємств.

До складових твердих побутових відходів (ТПВ) входять такі основні компоненти: папір, картон (20-30%), харчові відходи (28-45%), дерево (1,5-4%), метал чорний (1,5-4,5%), метал кольоровий (0,2-0,3%), текстиль (4-7%), кістки (0,5-2%), скло (3-8%), шкіра, гума, взуття (1-4%), камені, фаянс (1-3%), пластмаса (1,5-5%), зметене сміття (7-18%), інше (1-3%). Теплотворна здатність ТПВ складає 1100-1400 ккал/кг, при середній вологовмісткості 35-40%.

До особливо небезпечних побутових відходів відносяться такі, як: люмінесцентні лампи, акумуляторні батареї, балончики з під лаків, дезодорантів, та фарби, вимірювальні прилади, що містять в своєму складі ртуть, побутова хімія, вінілошпалери та лінолеум, упаковки від добрив та ядохімікатів, азбестові труби та інші вироби з азбесту, оргтехніка, побутові прилади, електротехнічні пристрої.

Важко собі уявити, але лише одна пальчикова батарейка забруднює 8 тон води або 20 кв. метрів грунту, а випадково розбита люмінесцентна лампа здатна забруднити випарами ртуті приміщення об’ємом майже 300 тис. кв. метрів.

Маючи специфічний склад, деякі побутові відходи залишаються в незмінному стані у природі протягом століть, так наприклад: папір розкладається протягом 2 років, цигарковий недопалок – 3 роки, металева консервна бляшанка – 90 років, алюмінієва бляшанка – 500 років, поліетиленова плівка – 100-200 років, пластикові вироби – 400 років, скло – понад 1000 років. Висновки робіть самі.

Отже, для запобігання негативному впливу ТПВ на навколишнє природне середовище та здоров’я людини, треба пам’ятати основні правила:

- доцільно зменшувати кількість сміття, з цією метою уникати купівлі виробів запакованих у поліетилен, товарів одноразового використання, не купувати зайвих речей та продуктів, щоб вони не псувались;

- повторно використовувати все, що можливо, наприклад, ремонтувати поламані речі, зворотній бік використаних аркушів паперу використовувати для чернеток, порожню тару для зберігання продуктів, старі тканини для ганчірок, іграшки якими вже не бавляться Ваші діти та книги, які Ви прочитали, краще комусь віддати, і тоді хтось інший може ними скористатись;

- здавати для перероблення відходи, які використовуються як вторинна сировина, наприклад, в місті Полтава збирають скло, метали, папір, пластикову тару, відпрацьовані акумуляторні батареї тощо;

- більшість харчових відходів використовувати як цінну сировину для компосту;

- дорослим власним прикладом бережливого ставлення до навколишнього природного середовища виховувати у дітей чуйне ставлення до природи.

Шановні полтавці, пам’ятайте, що від кожного з нас залежить стан навколишнього природного середовища, в якому ми живемо, а отже, і майбутнє наступних поколінь.

Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста нагадує, що Правилами благоустрою та забезпечення чистоти і порядку в м. Полтава заборонено смітити на вулицях, у парках, скверах, прибережних зонах водних об’єктів, громадських та інших місцях загального користування; пошкоджувати газони, викидати, вивозити або звалювати в не відведених для цього місцях відходи, сміття, траву, влаштовувати звалища; використовувати не за призначенням контейнери для збору сміття та побутових відходів; складувати будівельні матеріали на прибудинкових територіях та за межами власних помешкань та інше.

Здійснюючи протиправні дії, Ви наносите шкоду навколишньому природному середовищу, забруднюєте атмосферне повітря, поверхневі водні об’єкти, створюєте небезпеку для власного життя та здоров’я.

Інспекція попереджає, що на осіб, винних у порушенні вимог чинного законодавства України, а саме «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Начальник інспекції М. Могілевцев

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

30.06.2022, 15:36