Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 15:36
Полтавцям до відома:Сьогодні, 13:16
Документи:31.05.2022, 10:29
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 30.06.2022, 15:36
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста попередбає! Не зривай, не купуй, збережи первоцвіти!

03.04.2013, 14:54

На території Полтавської області розповсюджені осередки понад 20 видів рослин, занесених до Червоної книги України, які знаходяться під загрозою знищення внаслідок незаконної торгівлі громадянами первоцвітами у весняний період. На територію міста квіти завозяться оптовими партями з інших регіонів країни та знищуються місцеві осередки первоцвітів.

Громадяни, які здійснюють торгівлю первоцвітами, порушують низку законів Закони України «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», «Про природно-заповідний фонд України» тощо.

Ст.88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі-КУпАП) – передбачається відповідальність за незаконне вивезення та ввезення на територію України об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, порушення порядку придбання або збуту рослин занесених до Червоної книги України, погіршення середовища перебування зростання рослин, які заненесені до Червоної книги України.

В середньому, розміри штрафу становлять від 51,00 грн. до 850,00 грн., крім того, за кожну незаконно зібрану, знищену або пошкоджену рослину, занесену до Червоної книги України, нараховується заподіяна державі шкода в розмірі до 12,00 грн. за 1 екземпляр рослини.

Набільше знищуються такі цибулькові рослини, як шафран, проліски, підсніжники. Адже, якщо зірвати квітку із цибулиною навесні, після цього вже нічого не виросте. Коли ця квітка перецвіте протягом літа, цибулинка поділиться на дві, і, відповідно на наступний рік виросте дві квітки. Збирання первоцвітів дуже шкідливо для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. Крім того, ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, повністю нівечаться рослини. Якщо зірвати стеблину з трьома первоцвітами, це означає, що загинуло 45-60 насинин. І, як наслідок, - відсутність нових рослин. До прикладу, для того, щоб з насіння конвалії виросла дикоросла квітуча рослина, необхідно 7-8 років. Сам процес проростання насіння тривалий і складний.

Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста виконавчого комітету Полтавської міської ради закликає мешканців міста не зривати та не купувати весняні первоцвіти. Це дозволить значно скоротити попит на ранні букети та збереже життя багатьом рослинам. Пам’ятайте, що підтримуючи браконьєрські продажі ранніх букетів, ви сприяєте зменшенню кількості первоцвітів, що з часом призведе до повного їх знищення, завдавши тим самим непоправимої шкоди природі.

Начальник інспекції М. Могілевцев

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

30.06.2022, 15:36