Календар оновлень:

Події міста:10.07.2020, 15:56
Полтавцям до відома:10.07.2020, 15:01
Документи:10.07.2020, 14:39
Заяви прес-служби:09.07.2020, 14:44
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 10.07.2020, 15:56
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Щоденна робота депутата

Депутат органів місцевого самоврядування у своїй депутатській діяльності керується чинним законодавством: Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (280/97- ВР), та Про статус депутатів місцевих рад.

Стаття 12. Розгляд депутатом місцевої ради пропозицій, заяв і скарг громадян

 «1. Депутат місцевої ради розглядає пропозиції, заяви і скарги громадян, які надій шли до нього, вживає заходів до їх своєчасного, обгрунтованого вирішення; вивчає причини, які породжують скарги громадян, і вносить свої пропозиції щодо їх усунення до органів місцевого самоврядування, до місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян; систематично веде прийом громадян».

У своїй депутатській роботі я прагну гідно представляти і відстоювати інте реси виборців, сприяти прийняттю на сесіях міської ради рішень, спрямованих на реалізацію звернень і пропозицій своїх виборців, бути відкритою для спілкування. Одним з головних напрямків своєї депу татської діяльності вважаю роботу з виборцями, так як основним завданням депутата є представлення і захист законних прав та інтересів громадян. Відповідно до чинного законодавства я веду прийом громадян кожен перший вівторок місяця Д.Коряка, 5 та кожні дві суботи місяця за адресою Коваля 3. к.505.

На зустрічах мешканці озвучують проблемні питання, які треба вирішувати. В основному вони стосуються ремонту пок рівель та під'їздів, встановлення дитячих майданчиків, ремонту доріжок і асфальту, благоустрою прибудинкових територій, заміни внутрішньо будинкових комунікацій, виділення матеріальної допомоги. Жодне звернення не залишилося без уваги, по всіх складені депутатські звернення або запити і направлені до Полтавської міської ради та у відповідні інстанції. У поточному році було проведено 43 прийоми громадян. Але мешканці звертаються не лише у офіційні прийомні дні. Переважна більшість звернень та зустрічей відбувається за мірою потреб мешканців. Вони приходять, телефонують, звертаються у письмовий спосіб, листами. На прохання виборців у цьому році було проведено 87 ініційованих ними зустрічей. Переконана, людині, що звернулася не можна відмовити. Її важливо вислухати і якщо це в моїй компетенції, я допомагаю. Телефоную у відповідні служби, звертаюся в установи. Якщо питання не можна вирішити оперативно, звертаюся зі Зверненнями, або Запитами до відповідних структур чи виконавчих органів.

Працюючи в постійній депутатській комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства допомагаю у вирішенні конкретних питань.

Запити та звернення депутата Полтавської міської ради Нестулі С. І. 2018 р. 


РЕМОНТНІ РОБОТИ

Нестуля Світлана Іванівна:

Провулки, які примикають до вулиці Шведської ніколи не мали асфальтування. Ми почали цю складну справу ще минулого року з провулку Закритий. Було багато проблем і претензій, і до цього дня залишається 6 метрів дороги без покриття, але методично вирішуються питання асфальтування усіх провулків крок за кроком. Це не така легка і швидка справа. Потрібно внесення до плану ремонтів, виділення коштів, розробка проекту. Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради поступово вирішує питання поточного та капітальних ремонтів доріг. Багато ще проблем. Але, те, що крига скресла, це очевидно. Тому вдячність усім структурам, які причетні до вирішення проблем мешканців мікрорайону.

Марченко Григорій Петрович:

«Скільки проживаю на провулку Метеорологічний то ніколи тут не було ні дороги, ні освітлення, ніяких благ сучасного міста. Взимку в темну пору доби це взагалі травмонебезпечно- тільки ноги ламати, а на вулиці більшість людей- похилого віку

Було відчуття, що місто про нас забуло, адже навколо оновлювали асфальтове покриття, а до нашого маленького провулку нікому не було діла.

Нащастя, мешканці вулиці зустрілися з приводу проблеми дороги, з депутатом нашого округу Світланою Нестулею. Ми, розповіли про проблеми, які нас так давно турбують. Написали звернення від мешканців вулиці на ім'я Світлани Іванівни Нестулі щодо дороги та освітлення, яких не існувало.

Згодом у нас та на суміжному провулку Гвардійський почали прокладати асфальт. На жаль, в звязку з погіршенням погодних умов, роботи не були завершені, маленький відрізок довжиною 30 метрів не був дороблений, але обіцяли весною, завершити. Також встановили освітлення на 4 із 5 стовпів. Один стовп, який залишився – дерев'яний, тому Міськсвітло відмовилось встановлювати на нього. Освітлення Світлана Іванівна пообіцяла звернутися до відповідних структур, щоб справа була доведена до кінця. Ми вже не вірили у дієвість зустрічей, але виявляється вони дають результати. Дуже вдячні за всі докладені зусилля» .ВІДГУКИ

Кудрявцева Клавдія Кузьмінічна, 74 роки:

- Як відомо, потрібні люди з'являються тоді, коли нам важко. Хочеться розповісти про один прикрий епізод мого життя. Завдяки йому я і познайомилася з Нестулею Світланою Іванівною. Я навіть ніколи не думала, що такі люди існують.

Сталося так, що при відключеному стані у нас почав працювати газовий лічильник. 3 грудня вранці ми викликали аварійну службу. Сказали, що треба поставити заглушку і пломбу, бо пропускає газовий шланг, який підключається до плити.

Я попросила їх, щоб вони підключили шланг, який ми одразу ж купили в магазині через дорогу. Але працівник сказав, що вони не мають на це повноважень. Він сказав, що потрібно позвонити за номером 104 і нам відразу все підключать, обслуговування газової плити та внутрішньоприбудинкового газового проводу було проплачене на 3 роки (127 грн). Там нам відповіли, що треба прийти в кабінет № 21 в «Полтавагаз» і надати заяву на підключення.

Мій внук поїхав туди і там його чекала низка кабінетів, через які він пройшов декілька разів. Пройшло 4 години і йому сказали залишити заяву у секретаря. Як тільки заява буде підписана директором, нам зателефонують. До 6 грудня з нами навіть не намагалися зв'язатися.

Я вдома сама, інвалід, і перед цим зламала шийку стегна і пересуватися могла тільки на милицях. Знайшла телефон секретаря і довідалася у неї , що заява була відправлена виконавцю з підписом начальника. Також вона дала номер телефону, куди можна звернутися з питаннями. Приблизно 3 години ніхто не знімав слухавку. Але коли я нарешті почула відповідь, то була здивована. Жінка сказала, що я повинна приїхати в кабінет 21, заплатити за зняття заглушки, тільки потім мені буде призначено день для постановки шлангу.

Я пояснила, що не можу через стан здоров'я. Вона запропонувала мені попрохати сусідів, або родичів. Ні в кого не виходило, тож вона поклала слухавку.

Одного разу я побачила по телевізору як Нестуля Світлана Іванівна допомагала людям з різними проблемами. І ось тоді я наважилась зателефонувати їй і попрохати про допомогу. Вона відразу ж відповіла, заспокоїла мене і сказала що спробує вирішити проблему. Хвилин через 40 пролунав дзвінок. Світлана Іванівна пообіцяла, що до 7 грудня газ буде підключено

Мені навіть не довелося нічого платити, приїхав слюсар і підключив газ. Дуже вдячна Світлані Іванівні. Це дуже добра людина, і потрібно щоб таких людей було якомога більше.

Я вклоняюсь перед нею. 

Коробченко Лідія Юхимівна, 76 років:

- Проживаю на вулиці Соборності 66-а, інвалід 2 групи, входжу до Ради ветеранів, волонтер.

Із Світланою Іваніною вперше зустрілась та познайомилась в Раді ветеранів. Кожен рік, перед Новим роком, вона до нас приходить в Раду, не з пустими руками: завжди з пирогом. Молоді Дід Мороз і Снігуронька вітають нас з Новим роком, влаштовують маленький концерт, від якого всі в захваті.

Нашому будинку 70 років. Я живу в ньому з 2000 року, ніяких ремонтів не було. Звернулась із цією проблемою до Світлани Іванівни. І, нарешті, цього року нам зробили ремонт, встановили нові вікна в під'їзді. Підрядники на моєму поверсі вставили тріснуте вікно, я їм робила зауваженння і його відразу ж замінили. Я задоволена її роботою, плануємо ще заміну ганку тому, що він осипається вже.

На вулицю виходжу рідко, особливо коли слизько, живу сама, але на УТВ намагаюся ходити. Відвідую навчаня з подругою, підтримуємо одна одну за руку, щоб не впасти.

«Університет третього віку» – чудова можливість дізнатися щось нове, познайомитися з цікавими людьми, поділитися досвідом. Надзвичайно цікаві лекції, добрі викладачі, хороше оснащення. Дуже хочу навчитись працювати з комп'ютером, хоча сама його не маю. Але є подарунок від сина – смартфон. Схожість в цій техніці є, тому почала трішки розбиратись і з ним. Цей проект дозволяє відволіктись від всіх хороб, і всіх буденних проблем. Світлана Іванівна є директором цього університету. Дужа вдячна їй за можливість участі.

Лагутіна Юлія Миколаївна, 36 років:

- Переїхала на вулицю Театральна 11 років тому з дитиною. Від будівлі була не в захваті, вже тоді дах підтікав. Проживаю на останньому поверсі, тому це була основна моя проблема. Через пару років вивалились шви з поміж плит. Знаєте, як кажуть, все погано – всі кричать на всі голоси, як все добре то помовчують, щоб не зглазить. Та ми й кричали – сусідні підїзди, я, ходили в управління житлово комунальним господарством, писали звернення, у відповідь чули тільки: «Не надійтесь на просте рішення у нас в місті роками все тече і ніхто ні на що не реагує». В 2016 році ходили вже і в обласну раду, обіцяли що впишуть в чергу, в результаті затягнулось ще на рік. Стан даху тільки погіршувавсь. В інших підїздах взагалі жахи були – вся стеля жовта була. Мої сусіди власними силами та коштами зробили дах над своєю квартирою. Для мене це дуже великі гроші, та й неправильно це, я сплачую податки і хочу бачити куди вони йдуть.

Літом нам заасфальтували міжбудинкові проїзди, дорожки до підїздів. Я за дорожки не особливо переживала, більше хвилювало, що в моїй квартирі мені капає на голову. Після ремонту доріжок до нас завітала Світлана Іванівна, ми їй розказали про нашу проблему. Вона нам нічого не обіцяла, не клялась і не божилась, говорила: що може, те і зробить. Не потрібно було бігати, вимолювати, ми написали їй звернення з переліком всіх своїх проблем, принесли. Я очікувала, що ремонт буде ближче до весни наступного року. Але ні, очевидно Світлана Іванівна поклопоталась і вже в липні до нас прийшли будівельники і почали ремонт. Всі були просто шоковані, як швидко пішов процес. І от зараз снігу на даху валом, а в нас в квартирі все сухо і це головне!

Дуже вдячна Світлані Іванівні за допомогу, вона це зробила без зайвих балачок і обіцянок, а це для мене головний показник.

Хабарова Наталія Петрівна, 76 років:

- Проживаю на вулиці Ракова 16/28. Наш будинок – 1999 року, але проблем повно: дах тече, внутрішньобудинкові комунікації жахливі. Ми намагаємося з цим боротися. Ходили на прийоми в міську раду, писали звернення, але безуспішно…

Тоді я вирішила дізнатися, хто в нашому окрузі депутат, адже за кожною адресою в місті хтось числиться. Це виявилася Нестуля Світлана Іванівна. І я згадала, що бачила її на вул.Зіньківська 8а, де проживає моя дочка. Там Світлана Іванівна зустрічалась з мешканцями і після її приходу в підвалі все змінилося, замінили дах, вікна.

 Потім ми з чоловіком вирішили взяти участь у проекті «Університет третього віку» на базі Полтавського університету економіки і торгівлі. Ми все життя постійно були у контакті із соціумом, а з виходом на пенсію нам цього не вистачало. На щастя, з'явилась така чудова можливість для людей, обєднаних схожими інтересами. На УТВ ми зустрілись із Світланою Іванівною, обмінялись контактами і разом почали боротьбу за наш будинок.

Навесні вона нам зателефонувала і запропонувала нашому будинку взяти участь у Майстерні міста. Ми погодились, адже будь-яку можливість потрібно використовувати, якщо це йде на користь. Це було справжнє свято мого двору: дуже багато діточок, садили квіти, нам поставили дві лавки, декоративні горщики, квітники. Саме свято проходило біля 2 під'їзду. Діти приносили свої поробки, були подарунки, співаки.

Ми маємо надію, що і надалі будемо мати підтримку та допомогу з боку нашого депутата. 


УНІВЕРСИТЕТ ТРЕТЬОГО ВІКУ (УТВ) РАДО ВІДКРИВАЄ ДВЕРІ ПОЛТАВЦЯМ 55+

Світлана Нестуля директор УТВ на громадських засадах.

25.01.18 р. Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» (ПУЕТ) радо відкрив двері для студентів поважного віку 55+. До нас завітали 332 слухачі, які виявили бажання приєднатися до процессу освіти впродовж життя. 17 лютого 2018 р. відбулася урочиста посвята у студенти Університету третього віку( УТВ) із врученням офіційних документів особисто кожному поважному студенту. У першому семестрі слухачам запропоновано базовий світоглядний рівень, який актуалізований процесами соціально-культурної трансформації, змінами у глобалізованому, динамічному інформаційному світовому просторі, набуттям українським суспільством нової якості.

Як відомо, Україна входить до 30 найстаріших країн світу. Згідно з національним демографічним прогнозом на період до 2025 року частка осіб віком від 60 років становитиме 25 %, а у 2030 р. – понад 26 %. У січні 2018 року Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням схвалив Стратегію державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року. Документ передбачає комплексні заходи щодо підтримки громадян похилого віку, забезпечення їх активної участі в суспільному розвитку, підвищення якості життя, захисту прав.

Концепція освіти для людей похилого віку є частиною сучасної парадигми безперервної освіти, актуальність якої полягає у глибинній потребі об'єднання людства на основі певних ціннісних і цільових орієнтирів світового співтовариства. Обумовлена вона прогресом науки та техніки, широким застосуванням інноваційних технологій.

Поняття «освіта впродовж життя» виникло у XX столітті, але його витоки можна віднайти ще у стародівніх філософів. На теренах наших земель відомий лікар і педагог М. І. Пирогов у 1855 р. відкрив першу безкоштовну школу для дорослих.

Про безперервність освіти на міжнародному рівні заговорили у 1968 р. на генеральній конференції ЮНЕСКО та у 1972 р. на міжнародній конференції освіти дорослих.

Якщо людина прагне навчитися чогось нового й одержати велику кількість можливостей змінити своє життя на краще – її місце саме тут: навчання відбувається за різними програмами по п'ятницях та суботах у відведених студентських аудиторіях.Студентам Університету третього віку для опрацювання запропоновано широкий спектр цікавих корисних і практичних тем: «Історичне краєзнавство», «Мовний етикет», «Як не піддатися впливу реклами на свідомість споживачів», «Управління конфліктами», «Управління стресом», «Спілкування», «Гігієна харчування», «Складання ощадливого бюджету сім'ї», «Планування інвестиційного життя з урахуванням наявних можливостей», «Управління часом, або як встигнути», «Гостинність у домі. Серверування столу», «ОСББ від створення до організації роботи», «Навчись заробляти гроші на свої мрії», «Плюси і мінуси міжнародної інтеграції», «Інструкція для використання homo sapiens (людини розумної) віком 55+», «Новий погляд на твори полтавських митців. Актуальність та соціальна мудрість для сучасних українців», «Кольорові рішення інтер'єрів», «Експрес-методи визначення якості та безпечності продуктів харчування», «Вчимося жити якісно», «Основні забруднювачі сировини та продуктів харчування». Були й майстер-класи з розпису писанки, пряників, із виготовлення жіночих прикрас своїми руками, плетіння гачком, пересадки квітів тощо. Запрошені нами студенти-волонтери Медичної стоматологічної академії демонстрували, як надати першу домедичну допомогу, якщо людині стало зле. Усе це нашим слухачам настільки сподобалося, що вони прийшли й на другий курс. Тобто ми запропонували такі форми навчання, які знаходять відгук у серцях літніх людей.

Історик за фахом, пенсіонер Іван Берг записався на напрямок комп'ютеризації.

«Все-таки з мого досвіду, я вже мав вищу освіту базову, все-таки я вже працював у різних структурах, на різних посадах, у мене досвід і спілкування з людьми були. Поки що те, що було, для мене не важко», – розповідає пенсіонер.

Одногрупниця Івана – Надія Фірсова – говорить, що у їхньому віці надзвичайно важливо бути в соціумі та підтримувати активну життєву позицію.

«Найбільша розкіш – це розкіш людського спілкування. І звичайно, коли тобі 55 і плюс, то коло оточення і спілкування звужується. І зрозуміло, хочеться щось дізнатися, познайомитися з іншими людьми, отримати цікаву інформацію для себе», – зазначає жінка.

Надія Василівна додає: на всі предмети хочеться встигнути.

«Можливостей дуже багато. Й комп'ютерну техніку, й іноземну мову. Можна займатися й художньою самодіяльністю, і вишиванням, і кулінарією... Різні вподобання: туризм, історія, література».


Круглий стіл «Громадянська активність людей поважного віку: проблеми та перспективи їх вирішення у м. Полтава»

Круглий стіл «Громадянська активність людей поважного віку: проблеми та перспективи їх вирішення у м. Полтава» зібрав представників влади, університетів, районних керівників, слухачів та викладачів Університету третього віку (УТВ) – проекту, що другий рік діє на базі Полтавського університету економіки і торгівлі.

За словами Світлани Нестулі, директорки УТВ, сьогодні у них навчається 224 студентів на другому та 212 на першому курсах. Бабусі та дідусі вивчають англійську (вже сформовані 3 групи), базовий курс, основи комп'ютерних технологій.

На думку Олексія Нестулі, ректора ПУЕТУ, в чиїх стінах працює УТВ, з виходом на пенсію людина відчуває сильний стрес: зникає звичне коло спілкування, з'являється інформаційний вакуум. Крім того, вона стає носієм застарілих знань, а значить, таку людину неохоче беруть на роботу. Тому для них потрібна програма, яка б передбачала освіту протягом життя. Навчання має допомогти стати їм більш свідомими, навчитися критично мислити, а не голосувати «за гречку»:

«Ми хочемо говорити про повернення цих людей до активного суспільного життя через освіту».

Роман Дрозд, виконавчий директор благодійної організації «Світло надії», яка є партнером «Університету третього віку», розповів, що вони близько 6-ти років намагаються запровадити освіту для дорослих, але його організації не вистачало ком петентності. Наразі вони співпрацюють з ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини», якою керує Світлана Нестуля. Він висловив сподівання, що міська влада підтримає ініціативу, результатом чого мав стати підписаний Меморандум.

 Про специфіку роботи в УТВ розповів викладач Василь Карманенко. Він зазначив, що педагоги розробили чотири модулі для слухачів, основна мета яких – навчити користуватися комп'ютером, інтернетом, месенджерами, писати петиції, сплачувати комунальній послуги онлайн тощо. Допомагають бабусям і дідусям волонтери-студенти, які чудово розбираються в гаджетах і техніці.

«У нас є слухачка 1936 року народження. Вона була гіпервмотивована, бо спочатку звернулася до онучки, щоб та розповіла їй про соцмережі, але та відмовилася. І от вона, всім на зло, вже через півтора місяці занять листувалася зі мною електронною поштою. У неї все вийшло!»

За його словами, завдяки заняттям «Фейсбук» поповнився як мінімум сотнею нових користувачів, які активно спілкуються і, за словами заступника міського голови з питань УЖГ Олексія Чепурка, додаються в друзі.

Секретар міської ради Олександр Шамота та Олексій Чепурко висловили готовність співпрацювати з «Університетом третього віку», і підписали Меморандум про співпрацю між полтавською міською радою, ГО «Центром освіти дорослих Полтавщини», БО «Світло надії» та ПУЕТ.

МАЙСТЕРНЯ МІСТА

Для полтавців і гостей міста вже став звичним та завжди очікуваним щорічний урбаністично-культурний фестиваль про сучасне місто та його суспільство «Майстерня міста. Моя Полтава – моє майбутнє» – платформа для спілкування жителів міста, громадських організацій, ініціатив, представників некомерційного сектора, бізнесу та міської влади.

Головна мета заходу – залучення мешканців до процесів оновлення міста і розвитку, демонстрація підходів і можливостей інтегрованого розвитку. Формування розуміння нового якісного середовища для праці та життя в Полтаві.

Постійним активним учасником цього фестивалю є Полтавський університет економіки і торгівлі. Невід'ємною складовою освітньої та громадянської позиції команди ПУЕТ є соціальна відповідальність, усвідомлення своєї причетності спільної справи – розбудови та примноження благополуччя й добробуту рідного міста.

Цього року до фестивалю долучилися викладачі, студенти та слухачі соціального проекту ПУЕТ – Університету третього віку, який очолює Нестуля Світлана Іванівна. Вона організувала ведучих – модераторів локацій та слухачів Університету третього віку: Чайка Інна Петрівна, Теремецька Тетяна Іванівна, Новицька Наталія Анатоліївна, Степанова Лариса Валентинівна, Калініченко Катерина Андріївна, Негода Марина.

Першою стала локація від мандрівної спільноти «Пока телік» до якої входять викладачі і студенти ПУЕТ. Вони розробили й запропонували Полтавчанам і гостям міста стати учасниками незвичайних екскурсій: театралізованої та квест-екскурсії.

Друга локація – Майстер-клас «Домашній сад. Спільне змістовне проведення дозвілля з людьми поважного віку».

 В рамках третьої та четвертої локацій були доступні для полтавців та гостей міста майстер-класи «Плетіння гачком. Фріволіте» та «Жіноча прикраса своїми руками», які зібрали чималу кількість глядачів та учасників.

П'ята локація передбачала проведення флешмобу «Руханка об'єднує».

Студентський актив спільно зі слухачами Університету третього віку провели активну руханку. Гарний настрій,бадьорість духу, позитив та енергія учасників не залишила байдужими а ні учасників, а ні глядачів.

Розуміючи соціальну та громадянську відповідальність перед людьми поважного віку, команда під керівництвом Світлани Іванівни проводить  інтенсивне навчання і залучає людей 55+ до активного способу життя, розвиває їх компетенції, допомагає освоювати нові навики й уміння для підвищення громадянської та соціальної активності.


Позиція депутата

Світлана Нестуля: Завдання депутата — системна праця з розв'язання проблем міста

Депутат міської ради від «Рідного міста» Світлана Нестуля – відомий в Україні науковець, дослідник і популяризатор лідерської управлінської парадигми, співавтор трьох монографій і чотирьох посібників «Основи лідерства», численних статей. Лекційні, практичні, тренінгові заняття з лідерства завжди викликають жвавий інтерес і зацікавленість слухачів. Її поважають за професійну діяльність, відповідальність, принциповість, чесність і порядність.

Світлано Іванівно, що вас спонукало балотуватися в депутати міської ради?

– Певною мірою відповідь вже в самому запитанні. Справді, сьогодні вкрай актуальна для управління на всіх рівнях – від місцевих громад до вищих органів влади – імплементація в їхню діяльність принципів лідерства. А це значить, що потрібно виявляти, обирати до владних органів і наділяти владою справжніх лідерів. Наголошую, не демагогів, не крикунів, не «надутих» піарниками й проплаченими рекламними акціями кар'єристів, які заради того, щоб дорватися до влади, здатні на що завгодно, а людей відповідальних перед власною совістю і громадою. Тих, хто користується її підтримкою і здатних професійно відстоювати інтереси людей. Коли ж дивилася на багатьох з тих, хто нами керував – і до, і після Революції гідності, часто ставало моторошно: за «слуг народу» видавали себе ті, хто його роками безжалісно обкрадав, за все своє життя не набувши іншої «професії». На тлі їхніх заміських і закордонних вілл вершиною цинізму звучали заяви про грабіжницькі ціни на ЖКГ, продукти, товари першої необхідності, ліки, низькі зарплати та пенсії. Так само, як і «піклування» про медицину, освіту – адже самі лікуються в закордонних клініках, своїх дітей відправили на навчання в закордонні школи та виші. Проти їхніх нахабства й цинізму справжні патріоти країни часто виявляються безсилими – через брак освіти й професійного та політичного досвіду, відсутність навичок публічних комунікацій, нерозуміння механізмів функціонування владних інституцій і відносин, значення постійного діалогу між владою і громадою, зрештою усвідомлення сили самої громади. Чесно скажу: хотілося допомогти їм повірити у власні сили й майбутнє України, окрасою якої була і, я певна, буде Полтава. Так, Полтава – моє рідне місто. І я не можу бути байдужою до його долі. Хотілося, щоб нею переймався кожен містянин.

Минуло десять місяців, як ви приступили до виконання обов'язків депутата міської ради. Що вдалося зробити за цей час?

– Мажоритарна система виборів свого часу сформувала стереотипне сприйняття звітів депутатів лише через роботу на своєму окрузі. За попередніх часів, аби підтримати «потрібних» кандидатів на реалізацію різних проектів у їхніх округах, звісно ж, під їхнім патронатом, виділялися значні кошти. Така традиція склалася і в багатьох містах. Це був прямий підкуп депутатів виконкомами: ми вас підтримаємо в округах, а ви мовчки голосуйте за ті рішення, які ми будемо пропонувати.

Проте цього разу вибори хоч і відбувалися в округах, але за партійними списками. Тим самим депутатів мотивували діяти в інтересах усього населення міста, а не лише тих виборців, які проживають у межах того округу, у якому обирався депутат. Відтак кожен має звітуватися про всі рішення, за які він голосував на сесіях міськради, у комісіях, а не лише про те, що зробив на «своєму» окрузі. Оскільки депутат має представляти не лише інтереси свого округу, а й усього міста. І я намагаюся це робити.

На яких рішеннях, за які голосували, ви хотіли б акцентувати увагу?

– Їх немало. І зазначу, що за кожним – аналіз цілої низки документів, у тім числі й фінансового характеру. Але як працівник сфери освіти з радістю голосувала за збільшення видатків на утримання дошкільних, шкільних і позашкільних закладів, зміцнення матеріально-технічного й методичного обладнання, ремонти, заміну старих вікон на енергоощадні склопакети. Не могла не підтримати й виділення коштів на безплатне харчування дітей пільгових категорій та учнів 1-4 класів, розвиток міської системи охорони здоров'я, ремонт доріг, прибудинкових територій, дахів та під'їздів, реалізацію міської програми «Турбота», підвищення стандартів соціального захисту населення, реабілітацію ветеранів війни та учасників АТО тощо.

Річ у тому, що, коли якийсь депутат звітує про заасфальтовану дорогу чи замінене в школі вікно, ми маємо розуміти, що це робота не його самого. Це робота всього депутатського корпусу. Адже за рішення виділити кошти з міського бюджету, з наших з вами податків усіх платників міста на цей ремонт на сесії голосували всі депутати. Завдання депутата, на мою думку, взагалі не лише у вирішенні якогось конкретного питання, а стратегічно правильне спрямування коштів бюджету на користь громаді. Це як із сімейним бюджетом: якщо у вас багато коштів, то можна щось дозволити те, хто що забажає, але якщо ваші ресурси обмежені, то треба вдумливо визначати пріоритети, що важливіше. А оскільки наше міське господарство за довгі роки не в належному стані з різних причин, то треба грамотно розподілити саме на ті потреби, які важливіші. І полтавці це добре розуміють. Потрібно в школах замінити вікна? Звісно, там навчаються наші дітлахи. Тому депутати разом з міським головою мають методично розв'язувати проблему за проблемою, щоб привести господарство міста в належний стан. А те, що депутат може пропіаритись «на вікні» чи дорозі, це добре, він молодець, бо має подальші стратегічні цілі, пов'язані з майбутньою електоральною підтримкою, але не це суть його роботи. Добро робиться тихо.

Принциповим вважала голосування за запровадження в Полтаві системи електронних закупівель товарів та послуг «Prozorro» з метою мінімізації корупційних ризиків. Рада, що більшість депутатів – однодумці з цього питання і вже тепер система забезпечує значну економію коштів міського бюджету.

Я так розумію, що всі ці програми діють і в межах округу, у якому ви обиралися? Чи підтримуєте ви контакти з його виборцями?

– Так, я на постійному зв'язку з ними. Характерно, що на одній з перших зустрічей з виборцями один з них, чоловік компетентний, цілком слушно заявив, що основна місія депутата полягає саме в ініціюванні та прийнятті стратегічних для міста рішень, аби кожному, незалежно від того, у якому окрузі він живе, жилося комфортно. Колись так і буде. Але нині люди часом потребують невідкладної допомоги, підтримки. Громадянське суспільство, яке у розвинутих країнах доносить такі «сигнали тривоги» до влади, у нас лише формується. Тому депутат часто й стає тією «швидкою допомогою», яка реагує на ці сигнали. Відтак виборці округу мають змогу постійно звертатися до мене через громадську приймальню на вулиці Дмитра Коряка, 5, за телефонами та електронною адресою, поданими на сайті міської ради, під час зустрічей за місцем проживання.

З якими проблемами найчастіше звертаються виборці? Чи вдавалося їх розв'язати?

– Перед виборами найбільше нарікань було на стан доріг, транспортне забезпечення пільгових категорій населення, стан об'єктів ЖКГ. Після початку системних робіт з ремонту доріг ця проблема відійшла на другий план завдяки компетентній і фаховій роботі заступника міського голови з питань роботи ЖКГ Олексія Чепурка. Так, не всі дороги ще відремонтовані, не всі якісно, але те, що, як кажуть, крига скресла, полтавці відчувають. Найгострішими залишаються питання ремонтів каналізаційних мереж і будинків. Так, з 2003 року до міської влади індивідуально та колективно неодноразово (лише офіційних колективних звернень вісім) зверталися мешканці будинку на вулиці Шведській, 18, із проханням відремонтувати введені в експлуатацію ще у 1960 році каналізаційну систему й дах, які опинилися в катастрофічному стані. На зустрічі з людьми ми склали спільне звернення до виконавчих органів, підготували депутатський запит до постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, у яких обґрунтували нагальність виконання ремонтних робіт. На сьогодні вже відремонтовані каналізаційні мережі, тривають ремонтні роботи покрівлі на четвертому та п'ятому поверхах. Загалом, роботи по будинку перебувають на стадії завершення.

Подібним був і механізм організації ремонтних робіт покрівлі будинку на Заячому, 8, Балакіна, 5. Ремонтні роботи там також завершені. Ми подали депутатські звернення з приводу ремонту покрівлі на Калініна, 19, Театральній, 8, Заячому, 8-А, Жовтневій, 46. Щодо ремонту каналізаційних мереж на Шведській, 20, Театральній, 8, Балакіна, 5. Частина з них знайшла відгук у відповідних службах, комісії виїздили на місця, оглядали і визначали обсяг робіт. Але роботи просуваються надто повільно. Із приводу інших треба просто повторювати подання, щоб проблема була розв'язана. Так уже, на жаль, звикли у нас виконавчі служби.

Тобто ви можете сказати, що всі проблеми з ремонтом об'єктів ЖКГ на вашому окрузі вже розв'язано?

– На жаль, ні. Мережі й більшість будинків не ремонтувалися десятки років. Приведення їх до належного стану потребує чималих коштів і часу. Тому нині ми разом з помічниками розробляємо стратегічний план ремонту комунікацій, покрівель, під'їздів, вуличних доріг і прибудинкових та міжбудинкових проїздів. Ми зробили моніторинг їх стану та підготували список об'єктів, що потребують першочергового ремонту. По деяких з них уже направлені депутатські звернення у відповідні управління (ЖКГ, капітального будівництва).

Нині маємо значну проблему в районі Павленків. Здавалося б, влада зробила дуже гарну справу, виділивши кошти на проведення водогону для людей. Але водночас виконавці відповідних служб гарну справу перетворили на головний біль для жителів цього мікрорайону. Із серпня не курсує автобус 23/24 до кінцевої зупинки «Дослідне поле». Люди не можуть доїхати до лікарень, аптек, не кажучи вже про інші інстанції. А в мікрорайоні проживає багато літніх людей, які не в змозі фізично долати перешкоди, створені начебто і гарною справою. Люди стукають в усі двері, запрошували навіть телебачення, щоб привернути увагу до своїх проблем. Але вони поки що не розв'язуються. Тож будемо залучати міського голову, оскільки служба управління капітального будівництва не впоралася своєчасно і затягла ремонтні роботи в зиму.

Отже, зробивши висновки з першого року роботи, ми розуміємо, що є нагальна потреба не в реагуванні на окремі звернення та латанні дірок із відповідним піаром, а на системну працю з розв'язання проблем міста.

Чи зверталися до вас по допомогу виборці з інших округів?

– Так, і неодноразово. У червні цього року мати дитини-інваліда, яка перебуває на обліку в Центрі первинної медико-санітарної допомоги №2, Н.Врублевська звернулася з проханням посприяти у підтримці електронної петиції та виділенні коштів на підгузки для дітей-інвалідів. Питання виявилося непростим, оскільки не врегульоване на законодавчому рівні. Петиція була подана ініціативною групою і зібрала відповідну кількість підписів підтримки серед жителів міста, які розуміють важливість питання для сімей, що доглядають дітей-інвалідів. Ми звернулися із запитом до міського голови, і він поставився з розумінням до проблеми та підтримав депутатську й громадську ініціативи. Відповідно голова профільної комісії Олександр Кудацький на засіданні запропонував внести цей пункт до програми «Турбота» на 2017 рік. Немає сумнівів, що депутати підтримають рішення комісії і його ухвалять. Це якраз приклад того, як ініціатива окремих громадян сприяє системному вирішенню важливих соціальних питань. І немає значення, від жителів якого округу чи з якими політичними уподобаннями вони виходять.

Ви вважаєте, що громада готова перейти на такий формат співробітництва?

– Так, Полтава в цьому сенсі може слугувати прикладом для інших міст України. Цього року з ініціативи секретаря міськради Оксани Деркач відбувся конкурс проектів «Бюджету участі», у якому громади мали змогу реалізувати важливі для них ідеї розвитку територій за кошти місцевого бюджету. Громадяни подали понад 100 проектів. Оце і є приклад готовності полтавців вирішувати долю міста разом. Отже, завдання депутатів – залучення якомога більшої кількості небайдужих до реальних дій, що сприятимуть процвітанню Полтави.

Переконана, що сила кожної громади в єдності та співпраці виконавчих органів, депутатського корпусу, інститутів громадянського суспільства, широкого загалу.

Думки виборців:

Неабияк вдячні Світлані Нестулі жителі, чиї болючі проблеми їй уже вдалося розв'язати.

Галина Васильченко:

– Я звернулася до Світлани Іванівни як до члена депутатської комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитини. Я бабуся дитини-інваліда. Маємо особливі потреби у товарах, без яких при догляді за такими дітьми не обійтися. У 2009 році Кабмін прийняв постанову про затвердження порядку забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами, серед яких і такі необхідні підгузки для інвалідів. На жаль, так склалося, що часто на це не вистачає коштів у бюджеті. У Полтаві сімей з такими потребами налічується близько 300, і для багатьох витрати на ці товари занадто великі. Світлана Нестуля посприяла розв'язанню цієї проблеми на рівні міста. Пункт забезпечення підгузками дітей-інвалідів включили до програми соціального забезпечення та соціального захисту населення «Турбота». Цього року ми вже отримували допомогу у вигляді коштів, а вже наступного року цей пункт буде закладено в бюджет міста. Ми вдячні Світлані Іванівні за те, що вона так швидко відгукнулася на наше прохання і допомогла його реалізувати.

Юрій Федянін:

– Я багато разів писав звернення до ЖЕКу й до міської влади з проханням відремонтувати дахи на будинках на провулку Заячому, 8 та 8-А. Нам відповідали, що дім «у плані», але з року в рік нічого не робилося. Це старі будинки, що були здані в експлуатацію років 40 тому, і весь цей час жодних капітальних ремонтів у них не проводилося. Я живу на п'ятому поверсі, тож відчував особисто гостру необхідність у роботах по ремонту даху, адже останні роки вода просто стікала зі стелі.

Світлана Нестуля – депутат нашого округу. Під час зустрічі з нею ми поскаржилися на аварійний стан дахів цих двох будинків. Зазначу, що вже влітку дахи були зроблені. Роботи виконані дуже якісно, я особисто підіймався і побачив, що постелили подвійне покриття, зробили відливи з даху тощо. Також на багатьох будинках нашого округу встановили побіля під'їздів спеціальні дошки для оголошень від «Рідного міста», щоб не псувати двері й стіни поруч із дверима. Тепер усе культурно й охайно. Ми всі висловлюємо велику вдячність Світлані Іванівні, що вона допомогла розв'язати проблему, яку багато років поспіль ніхто не міг розв'язати.

Із житловим питанням до Світлани Нестулі звернулися і мешканці будинку на вулиці Шведській,18.

Людмила Мусіна:

– Ми звернулися до Світлани Іванівни з великою проблемою. Річ у тому, що наш дім дуже старий, 1960 року забудови, і до того ж має свою особливість – два дахи. Він був збудований як чотириповерхівка, а через деякий час добудували п'ятий поверх з дещо меншою площею квартир. Тож вода постійно затікала на межі стику цих поверхів. Також усі комунікації були старими, будинок перебував у вкрай аварійному стані. Ми дуже вдячні Світлані Нестулі за те, що вона неодноразово порушувала це питання на сесії міської ради й домоглася його найшвидшого вирішення. Нині в нас уже здійснений ремонт покрівлі, частково замінена тепломережа та канали водопостачання, усунені проблеми з каналізацією. Світлана Іванівна як депутат нам дуже допомогла. Велике їй спасибі!

Вікторія БілокіньЩоденна робота депутата

Запити та звернення депутата Полтавської міської ради Нестулі С. І. 2016 р.


Механізм вирішення питання депутатом. Основні кроки

Методична робота депутата Нестулі С.І. 

Для прикладу: МЕХАНІЗМ з вирішення ОДНОГО питання за зверненням громадян 

Кроки вирішення питання : Забезпечення «підгузками» дітей-інвалідів

 1. Офіційне усне і письмове звернення батьків дітей - інвалідів, що потребують вирішення питання забезпечення підгузками, у зв'язку із законодавчою колізією. Комунікація з батьками. Врублевська Н.В.

 2. Зустріч з авторами петиції з приводу вирішення питання підгузків для дітей-інвалідів

 3. Подання документів на засідання Постійної комісії з питань підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства

 4. Лист до головного лікаря Центру первинної медичної допомоги №2

 5. Звернення до Начальника управління Котова С.О.

 6. Листування з батьками дітей-інвалідів, що потребують підгузків

 7. Звернення до начальника управління Бондаренко Н.М. з питань можливої допомоги батькам дітей-інвалідів, що потребують забезпечення підгузками ( отримано підтримку, та одноразову допомогу батькам, дітини-інваліда на складну операцію)

 8. Звернення до благодійників з Німеччини з проханням збору та передачі підгузків дітям-інвалідам в Україні ( отримано позитивну відповідь та підгузки, які впродовж певного терміну часу передавалися батькам, що звернулися за допомогою)

 9. Звернення до міського голови Мамая О.Ф. з проханням допомогти вирішити питання системного забезпечення підгузками дітей-інвалідів, що їх потребують, до врегулювання на законодавчому рівні даного питання

 10. Вирішення питання на засіданні постійної комісії з питань розвитку Підтримка питання фінансового забезпечення вирішення питання підгузків для дітей-інвалідів

 11. Вирішення питання на сесії міської ради. Підтримка депутатами міської ради фінансового забезпечення виділення коштів на підгузки для дітей-інвалідів, що їх потребують

 12. Публікація в газеті Полтавський вісник інтерв'ю з батьками, які отримали реально підтримку у вирішенні питання забезпечення підгузків для дітей-інвалідів

Галина Васильченко:

- Я звернулася до Світлани Іванівни як до члена депутатської комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитини. Я бабуся дитини-інваліда. Маємо особливі потреби у товарах, без яких при догляді за такими дітьми не обійтися. У 2009 році Кабмін прийняв постанову про затвердження порядку забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами, серед яких і такі необхідні підгузки для інвалідів. На жаль, так склалося, що часто на це не вистачає коштів у бюджеті. У Полтаві сімей з такими потребами налічується близько 300, і для багатьох витрати на ці товари занадто великі. Світлана Нестуля посприяла розв'язанню цієї проблеми на рівні міста. Пункт забезпечення підгузками дітей-інвалідів включили до програми соціального забезпечення та соціального захисту населення «Турбота». Цього року ми вже отримували допомогу у вигляді коштів, а вже наступного року цей пункт буде закладено в бюджет міста. Ми вдячні Світлані Іванівні за те, що вона так швидко відгукнулася на наше прохання і допомогла його реалізувати


Округ. Ремонти

Співпраця громади та депутата Світлани Нестулі

Проблем з якими мешканці щодня звертаються до представників органів місцевого самоврядування багато. Навряд чи їх усі можна вирішити за одну мить. Але 2017 рік став свідченням, що процеси децентралізації дають свої результати. Кошти бюджету все більше спрямовуються на ремонти доріг, вулиць, між будинкових проїздів, будинків, заміну вікон у під'їздах, ремонти дахів та каналізаційних мереж.

Депутати місцевих рад слугують зв'язувальною ланкою між громадою та працівниками виконавчих органів. До них часто звертаються городяни, коли відчувають, що самотужки не можуть добитися вирішення конкретної проблеми.

Так, до депутата Світлани Нестулі звернулися мешканці провулку Глінки, де створено ОСНН, яке очолює Гель В.В. з проханням вирішити проблему, яку довгий час самі мешканці вирішити не в змозі. Багато років вони оббивають чиновницькі пороги з проханням допомогти їм полагодити проїжджу частину вулиці, адже частина її має схил і, коли по ній діти ідуть до школи, дітям нікуди діватися, бо пішохідної доріжки немає, вулиця дуже вузька. «Діти в прямому сенсі слова «шкребуться нагору», щоб проїхала автівка. Те, що така ситуація створює небезпеку здоров'ю та життю дітей ніхто не задумується. Особливо ця ситуація небезпечна взимку та в негоду, коли схил слизький і небезпека зсунутись із нього під колеса транспорту реальна, діватись просто нікуди, дорога вкрай вузька, а поручнів немає», - говорить голова Володимир Васильович.

Мешканці звернулися із проханням зробити реконструкцію вулиці з асфальтовим покриттям та встановити поручні, щоби принаймні триматися було за що при проїзді транспорту, а перехожі не дерлися на пагорб, щоб уникнути зіткнення з автотранспортом, та не сунулися під колеса автомобілів. Депутат С.Нестуля пообіцяла допомогти у вирішенні питання, але зазначила, що на цей рік кошти на ремонтні роботи вже заплановані і вирішити проблему сьогодні на завтра вона не в змозі. «Ми всі повинні розуміти, що є планування і виділення коштів відбувається згідно плану», - пояснює Світлана Іванівна. Але проблема нагальна і потребує вирішення, адже небезпека нещасного випадку реальна. Щоб уникнути такої, Нестуля С.І. звернулася з поданням до голови постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму Бєлоножка О.В, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів (житлово-комунальна сфера) Ляміна А.Ю. та до міського голови Олександра Федоровича Мамая з проханням внести провулок Глінки у перелік об'єктів для ремонту на наступний рік.

Завдяки ініціативі мешканців, їх активній позиції, небайдужості, гадаємо поступово буде вирішено більшість нагальних проблем. А згодом, завдяки моніторингу та постійній турботі місцевої влади буде налагоджена не реакція влади на кшталт «швидкої допомоги», а системна робота у галузі ремонту об'єктів житлово-комунального господарства.


Мудрий батько знає, кому в родині треба «справити» чобітки цього року

У міському господарстві Полтави, як відомо дуже багато будинків, які потребують ремонту. Люди повсякчас звертаються безпосередньо до КП ЖЕО, районних рад, міської ради, до депутатського корпусу з проханням допомогти в ремонтах.

Відповідно до нового Закону про місцеве самоврядування та нових умов надходження коштів до місцевих бюджетів у влади з'явилась реальна можливість надати мешканцям міста більше послуг і допомогти відремонтувати дахи, вікна, під'їзди, східці. У Полтаві є житловий фонд, який забудовувався у 50-і, 60-і роки, і є будинки більш пізньої забудови 70-х, 80-х, 90-х років. Такі мікрорайони, як Алмазний, Браїлки, Половки, Сади, Левада будувалися значно пізніше, ніж будинки центру міста, Подолу, району Павленківського парку, району Білої Альтанки, колишнього автовокзалу на вул. Шевченка і т.д. Деякі будинки старої забудови не просто потребують ремонту, а знаходяться в аварійному стані. Мешканці старих будинків не просять, а «волають» про допомогу, бо їх будинки руйнуються.

На зустрічі з мешканцями депутат міської ради Світлана Нестуля підтримала прохання жителів до міського голови Олександра Федоровича Мамая вибудувати логіку ремонтних робіт у будинках міста. «Якби спочатку відремонтували будинки старої забудови, а потім ті, що будувалися пізніше, думається, що мешканці міста з розумінням поставилися б до такого порядку,» - звертаються до мера та депутатів міської ради пенсіонери Борис Сергійович, Ганна Василівна, Раїса Олександрівна та інші. До того ж мешканці пропонують оприлюднити на сайті міської ради та в газеті, яку отримують і підписують більшість полтавців - «Полтавський вісник», - інформацію про черговість ремонту та об'єкти, які включені у план ремонтних робіт. Адже ремонти відбуваються за кошти, які збираються із податків полтавчан і усі мешканці міста мають право бачити, як розподіляються кошти. Люди мають розуміти, що цього року відремонтують більш старі будівлі, згодом - наступних років забудови, таким чином був би створений інститут черговості, а жителі міста спокійно б чекали, бо знали, що наступного разу дійде черга до їхньої будівлі». А якщо з'являється інвестор, який не лише будує, розраховуючи на зрозумілі дивіденди, а й за свої власні кошти ремонтує житлове господарство міста, то є пропозиція встановлювати пам'ятні дощечки: «Цей будинок відремонтований за кошти громадянина N. Честь йому і хвала! Шановні, полтавці, беремо з нього приклад !»

Довіра до влади є тоді, коли люди розуміють, що влада діє в інтересах усієї громади. І так, як мудрий батько знає кому із дітей цього року «справити» чобітки, а якій дитині можна в наступному, мер дослухається до парад полтавчан, адже вони обрали його, вірять йому, підтримують його і розраховують на його мудрі та виважені кроки. А депутатський корпус, який колективно бере на себе відповідальність за справедливий та грамотний розподіл коштів бюджету, голосує за пріоритетність планів ремонту. Адже жоден депутат не є одноосібним контролером чи модератором ремонту вулиць, будинків, під'їздів, бо це кошти не з його власної кишені, а з податків усіх без виключення мешканців міста Полтави


Депутат міської ради Світлана Нестуля дослухається до потреб людей

Мешканці будинку, що на вулиці Театральній,4, радіють оновленню свого двору – нещодавно тут поклали новий асфальт, а над дверима під'їздів установили нові дашки. Цього вдалося досягти завдяки спільній роботі з депутатом міської ради від фракції «Рідне місто» Світланою Нестулею.

За цією адресою проживають активні полтавці, яким не байдужа доля свого будинку. Це вони довели своєю позицією щодо ремонту двору, розповідає Світлана Нестуля:

– Тетяна Григорівна, мешканка будинку, звернулася до мене у січні з проханням відремонтувати вхід до під'їзду. Через те, що над під'їздом не було козирка, вода промила в асфальті яму, і виходити на вулицю було важко. Через це постраждав ветеран, визволитель Полтави Олександр Заїкін. Він виходив, спіткнувся і впав. Я одразу подумала тоді: як це так, тут живе така людина, а ми не можемо допомогти з ремонтом? Мешканці будинку написали запит до мене, потім я звернулася до міських служб, а потім пішла до Олександра Мамая. І попрохала: «Олександре Федоровичу, там живе такий чоловік, він один залишився, чому ми не можемо допомогти?». Міський голова запевнив, що в червні виділять додаткові кошти, усе буде внесено в план і зроблено цей ремонт. Власне, так і сталося. Я ще кілька разів до нього ходила, телефонувала, була весь цей час на зв'язку з Тетяною Григорівною й Антоніною Іванівною.

Незважаючи на те що двір уже відремонтовано, люди продовжують звертатися до Світлани Нестулі з нагальними проблемами. Так, наприклад, Юлія, яка живе на останньому поверсі, нарікає на те, що в неї протікає дах.

– Мені кажуть, що дах тече, але я кажу, що ніхто не звертався з цього приводу, ми ж не можемо знати все, – продовжує Світлана Нестуля. – Ми моніторили ситуацію минулого року, але люди з цього будинку не просили допомогти. Тепер же, думаю, ми включимо це в план і допоможемо, якщо будуть бюджетні кошти та якщо Олександр Федорович підтримає. А я думаю, що він це зробить, бо нині в місті потихеньку все ремонтується.

Також у будинку застарілі комунікації, які вже пора замінювати. Тож його мешканці вирішили звертатися до міської влади з колективним листом – приклад Тетяни Григорівни й Антоніни Іванівни, кажуть, їх надихає.

Сергій Лещенко

Для людей важливо бути почутими!

Ми живемо в непростий час. Але завжди є можливість робити добрі справи, які покращують життя полтавчан.

Впродовж 20 років жителі будинку, що на Шведській,18 зверталися у різні інстанції, зібрали стоси звернень і запитів, стукали у різні двері і врешті-решт, їх почули. Будинок збудований у 1960 році. Верхній поверх був добудований, як тимчасовий, адже люди потребували житла і щоб надати можливість більшій кількості сімей отримати квартири, добудували такий собі «даховий поверх». Люди отримали житло і були щасливі, адже, коли в тебе є можливість після роботи повертатися у свою оселю, а не найману квартиру – це щастя. Та з часом, щастя перетворилося у суцільну проблему та постійний головний біль для мешканців верхнього та напів - поверху. Добудований поверх почав протікати, стеля завжди була не просто вологою, а з неї текла вода.

Будь які внутрішні ремонти не рятували людей від протікання води та плісняви, що проповзали в житло разом із старінням матеріалів. Микола Юрійович Гольцев , мешканець будинку, пенсіонер показує товсту папку паперів та звернень,що назбиралися за 20 років, які мешканці методично писали до владних органів, звертаючись за допомогою. «За часів усіх каденцій попередніх мерів не вдавалося вирішити проблему. Та ми й не нарікаємо, ми розуміємо, що проблема була не лише в організації робіт. Раніше кошти не залишалися на місцевому рівні, і це була вина не лише влади, а постійної нестачі коштів», - виправдовують очільників міста мешканці. Наші люди настільки мудрі та терплячі, що готові свої багаторічні митарства та незручності зрозуміти, як належне, адже сьогодні їх почули, їм допомогли.

У минулому році комісія з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму на чолі з О.В. Білоножко прийняла рішення виділити кошти на капітальний ремонт будинку. Усі депутати на сесії підтримали рішення комісії. Кошти були виділені, матеріали завезені. Дах, що роками створював проблеми для людей був відремонтований. «Ми вдячні міському голові О.Ф.Мамаю, і колишньому заступнику з питань управління ЖКГ О.Г.Чепурко і начальнику управління С.В. Сінельнику , бригадам підрядника Георгія Шаліковича Ісаяна, які працювали у складних умовах холоду, дякуємо усім депутатам міської ради і особливо Світлані Іванівні Нестулі, що дослухалися до наших проблем. Ми не говорили про це раніше, бо хотіли пересвідчитися що новий дах не протікатиме. Переживши зиму зі снігом і весну, можемо сказати, що дах зроблено якісно, усім висловлюємо подяку», - кажуть вдячні мешканці будинку.

У будинку також були поміняні каналізаційні труби, які прогнили за 60 років, але у зв'язку з початком опалювального сезону, ремонт одного відрізку труб залишився незавершеним, мешканці вірять і надіються, що роботи будуть завершені.

Мешканці будинку тримають прибудинкову територію в охайності, доглядають за квітами, допомагають одне одному. Вони відмічають активну підтримку у поточних ремонтах та чуйність родину Налчаджі Андрія Юрійовича та Тетяни Василівни, дякують своїм сусідам за постійну турботу та активну і небайдужу позицію Кіріченко Н.Г. Терещенко Л.А., Лізіній Л.В., Мусіній Л.Є.Танасенко Н.П.

Людина живе у просторі, у часі і в русі. Наш простір – це рідна українська земля, славне місто Полтава, і рідна домівка. Кожній людині приємно повертатися після робочого дня у рідну оселю, а пенсіонерам – літнім людям, які віддали все своє життя і труд місту - радіти домашньому затишку. Давайте долучатися до суспільно корисних справ одних жителів Полтави задля інших. Адже часовий вимір – це людське життя і полтавці заслуговують, щоби їх чули за життя.

Іван Мольченко

Ремонтні роботи (дороги)

Вул. Шведська

Вул. ДосліднаВул. Балакіна
Вул. Духова


Провулок Закритий
Війського-патріотичне виховання молоді

Робота з військово-патріотичного виховання молоді

Депутат міської ради Світлана Нестуля має незаспокоєну душу і серце. Вона завжди серед молоді, передає не лише знання, а й досвід громадянської позиції. «Хто, якщо – не я», - з таким девізом іде по життю. Цьому навчає студенство. Світлана Іванівна проводить практичні заняття, треніни, уроки лідерства. «Ми не можемо навчити чи виховати лідерів, бо це двосторонній процес, але ми можемо створити умови для розкриття лідерського потенціалу у кожного студента, показати їм приклад патріотизму і громадянської позиції».

Урок мужності 

4 лютого 2016 року у ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»  відбувся урок мужності за ініціативи депутатів «Рідного міста» Нестулі Світлани Іванівни та Корнійчука Володимира Павловича. Почесними гостями заходу були:

 • Петренко Іван Михайлович – командир 16 мотострілкового батальйону, голова громадської організації «Сім'ї загиблих учасників бойових дій Полтави»;

 • Корнійчукчук Володимир Павлович, депутат місцевої ради, голова громадської організації Учасників бойових дій воїнів-інтернаціоналістів;

 • Сап'ян Микола Іванович – голова первинної організації Октябрського району, учасник бойових дій, прикордоннийк;

 • Коротун Наталія Петрівна – мама загиблого в Афганістані, заступник голови громадської організації «Сім'ї  загиблих учасників бойових дій Полтавщини».

Любов до Батьківщини і справжній патріотизм та особлива сила єдності духу поєднала цих людей.  Вони розповіли студентам про події, які їм довелося пережити, про відвагу та героїзм українських захисників, про палке бажання повернути мир на нашу землю. Розповідь очевидців про війну у Афгані та військові дії у зоні АТО не залишили байдужими жодного студента.

Подібні зустрічі не формальність, їх завжди очікують з нетерпінням і проводяться вони за ініціативи як молоді, так і власне самих же воїнів.

Для студентів університету в холі 2 поверху була організована вистака «Памяті 16 героїв полтавців, що загинули в АТО» Слава героям. Герої не вмирають.

Див. Сайт ПУЕТ

Ветерани

Вчимося добру, зичимо добра, даруємо добро

В переддень Нового року студенти Полтавського університету економіки і торгівлі разом з викладачами університету депутатами міської ради Нестулею Світланою Іванівною та районної ради Чижевською Мариною Борисівною привітали раду ветеранів Київського району з новорічними святами. До ветеранів війни і праці, серед яких один із найстарших 95-річний, учасник бойових дій і визволитель Полтави Заїка Олександр Федорович завітали дід Мороз, Снігуронька та символ Нового 2017 року Вогняний Півень.

Голова ветеранів району Терещенко Микола Федорович розповів про роботу районної організації, про заходи по підтримці інвалідів війни та праці, які здійснюють ветерани разом з районною радою, допомагаючи мешканцям територіальної громади вижити у наш нелегкий час, не втратити людяності і чуйності, поваги і взаємопідтримки.

Провідний фахівець з організації підготовки офіцерів запасу кандидат історичних наук, доцент, полковник Гриценко Володимир Леонідович разом зі студентами, що проходять військову підготовку в стінах ПУЕТ продемонстрували фільм та розповіли про навчальні будні молодих та завзятих юнаків і дівчат, що отримують не лише професійний фах, навчаючись в університеті, але й військове звання. Ветерани впевнилися, що молодь університету гідно продовжує справу старшого покоління добре навчаючись та проявляючи активність у громадській роботі. Сучасна молодь не байдужа а ще сповнена готовності з честю захищати мир і спокій у нашій країні.

Студенти подарували ветеранам новорічні пісні та вірші, а ще смаколики – новорічні пряники, зроблені своїми руками та торт, аби ветерани за чашкою чаю дарували одне одному радість спілкування і добро своїх душ. Зустріч поколінь відбулася у теплій і затишній атмосфері, майже по сімейному. Старшому поколінню потрібна увага і повага молоді, а молодь вчиться робити хороші справи і ділитися добром та гарним настроєм з тими, хто відстоював нашу країну в роки другої світової війни, відбудовував підприємства, будинки та вулиці нашого прекрасного міста Полтави. Секретар ветеранської організації Моргуновська С.Д. поділилася цікавою новиною – безкоштовною підпискою на газету «Полтавський вісник», яку вже кілька років поспіль дбайливо підтримують депутати міської ради на чолі з мером міста для ветеранських організацій та літніх людей. Усі ветерани відзначають, що приємно отримувати інформацію і бути в курсі подій міста. Газету «Полтавський вісник» ветерани війни та праці читають із задоволенням.

Робота в школах на окрузі


Благодійність

РОБИТИ СВІТ КРАЩИМ – ЛЕГКО!

Благодійність вимірюється 

не її масштабами, а доброю волею, що її породжує.

Сенека


В умовах полікультурності та глобалізації перед сучасною вищою освітою стоїть надскладне завдання – досягти рівноваги між здобуттям ґрунтовних професійних компетенцій та вихованням людяності, лідерської позиції та емпатії в сучасного випускника. Такий підхід вимагає неабиякої педагогічної майстерності та професіоналізму з боку викладача та вмотивованості й наполегливості з боку студента.

Ці наріжні принципи сучасної якісної вищої освіти вже давно взяті на озброєння потужним науково-педагогічним колективом Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» – учасника загальнонаціонального соціального проекту телеканалу «Студія 1+1». Враховуючи новітні освітні тенденції, вимоги роботодавців, соціокультурні виклики, викладачі університету завжди знаходять шлях до порозуміння та єдності зі студентським колективом. «Полтава ні на мить не припиняє вражати… Приємно констатувати реальну можливість здобути якісну вищу освіту в провінційному містечку. Так тримати ПУЕТ!» – з захопленням резюмує модератор проекту, телевізійна ведуча ТСН Лідія Таран.

Студенти ПУЕТ завжди демонструють високий рівень теоретичних і практичних знань, про що свідчать постійні перемоги в міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах та численні позитивні відгуки роботодавців. Не залишаються осторонь громадські та суспільні проблеми: участь у формуванні партисипативного бюджету (бюджету участі) м. Полтави, поліпшенні екологічної ситуації, соціального забезпечення незахищених верств населення та інноваційних підходів до управління муніципальними об'єктами тощо. На цьому молоді й креативні студенти вишу не зупиняються.

За ініціативи студентської родини Інституту економіки, управління та інформаційних технологій було створено добровільний загін небайдужої молоді, який взяв на себе відповідальну справу – долучення студентів ПУЕТ та всіх охочих до благодійних і волонтерських акцій у місті Полтаві. Ідея виявилась перспективною. Про це свідчить стрімкий ріст учасників загону «ПУЕТівці».

Щирість намірів та бажання допомогти об'єднали студентів вишу. Добровільність, безкорисність та непідробний альтруїзм стали візитівками цієї команди. Завдяки чіткій організації та злагодженості дій було складено календарний план заходів та акцій, метою яких є збір коштів та матеріальної допомоги для дітей-сиріт та дітей з ВІЛ-інфекцією.

Серйозність намірів та відповідальність юних, цілеспрямованих ПУЕТівців помітили в міській благодійній організації «СВІТЛО НАДІЇ» та запропонували співпрацю. Спільними зусиллями було вирішено взяти «під опіку» два сиротинці в м. Полтава (Комунальний заклад «Обласний притулок для дітей» Полтавської обласної ради та Полтавську спеціалізовану школу-інтернат І-ІІІ ступенів ім. Н. К. Крупської Полтавської обласної ради та один в м. Гадяч, Полтавської області (Гадяцький спеціальний дитячий будинок Полтавської обласної ради (для дітей - сиріт та позбавлених батьківського піклування).

Студентами ПУЕТ було ініційовано та проведено ряд благодійних заходів і акцій. Метою цих заходів стало донесення до студентської аудиторії одвічних істин, які допомагали людству переживати найскладніші періоди своєї історії – людяність, взаємодопомога, взаємопідтримка і толерантність.

14 грудня 2016 року стартували благодійні акції в з фотовиставки. Родзинкою заходу стала макрозйомка очей студентів ПУЕТ – очей, що випромінюють добро, любов, впевненість та надію на мирне майбуття. Захід зібрав шквал позитивних відгуків та приємних емоцій.

15 грудня 2016 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі стартував благодійний ярмарок, який вже 2 роки поспіль ініціюють студенти та викладачі Інституту економіки, управління та інформаційних технологій.

20 грудня 2016 року було проведено спільний благодійний концерт «Save the dream» спільно з Інститутом культури і мистецтв Луганського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, який був гостинно прийнятий дружнім ПУЕТ на період ведення бойових дій в зоні АТО. Майстерність і професіоналізм організаторів, тепло і дружність людських емоцій та казкова атмосфера заходу не залишили байдужими жодного з гостей.

Велика ПУЕТівська родина, спільними зусиллями зібрала 9355 грн. Всі кошти витрачені на придбання подарунків і солодощів для дитячих будинків, що знаходяться під опікою ПУЕТ. Вони будуть передані до новорічних свят дітям з особливими потребами, які чекають Новорічного дива.

Окремо, слова подяки студенти ПУЕТ висловлюють підприємцям, адміністраторам торгівельних закладів за активну громадянську позицію, соціальну відповідальність та надані знижки на придбання іграшок, кондитерських виробів тощо.

Якщо у вас є бажання приєднатися до благодійної команди Полтавського університету економіки і торгівлі, або звертайтеся за адресою: м. Полтава, вул. Коваля 3, а. 503, 504, т. 21667.


Виховання лідерських якостей у молоді

Розвиток лідерських якостей у молоді міста

Молодь – це люди, які наповненні великою кількістю енергії, бажань та сили. Це - рушійна сила суспільства, яка готова багато чого робити, отримуючи взамін мало. Цікаві молоді люди зі своїми ідеями, думками та світоглядом, маючи купу вільного часу повинні реалізовуватися. В цьому їм варто допомагати.

Але зараз мусимо констатувати (в принципі так було і до цього), що багато молодих людей інколи бояться висловлювати свою позицію, бояться брати в руки владу, яка в них є по праву в демократичному суспільстві, інколи бояться голосно заявити про ті права, які порушуються.  Нестуля Світлана Іванівна завжди готова допомагати активній молоді розкрити свої можливості, зрозуміти, що насправді вони здатні робити набагато більше. Сьогодні дуже важливо вміти проявляти свої якості, вміти показати себе та свої сильні сторони, при цьому, залишатись людиною, та завжди бути готовим підставити плече допомоги тому, хто цього потребує,- так вчить Світлана Іванівна на своєму особистому прикладі. Завдяки різноманітним цікавим тренінгам, розвиваючим бесідам, проведенню заходів, котрі спрямовують та мотивують молодь до розвитку, Світлана Іванівна допомагає молоді зрозуміти, що настав час руйнувати стереотипи та будувати нове - краще майбутнє!Уроки лідерства для нас- це щоденна теоретична, практична та творча діяльність. Разом ми зможемо більше!

Голова студентської ради інституту економіки, управління та інформаційних технологій ПУЕТ, Марина Негода.

Жіночий форум


Сторінка наповнюється...

Міська влада

До вашого відома:

10.07.2020, 15:56