Календар оновлень:

Документи:Сьогодні, 16:57
Події міста:Сьогодні, 16:31
Полтавцям до відома:Сьогодні, 16:31
Заяви прес-служби:12.03.2020, 11:59
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 01.06.2020, 16:57
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Зі зборів міського активу

06.02.2009, 20:07

Збори міського активу, присвячені підсумкам 2008 року та завданням на найближчу перспективу, відбулися сьогодні у міському Будинку культури. Зі звітною доповіддю про роботу міської ради та виконкому виступив міський голова Андрій Матковський. Він наголосив: у мерії немає опозиції, представники всіх 5-ти політичних сил об'єдналися навколо конкретних справ, спрямованих на покращення життя полтавців.

Успішно реалізовуються програми „Місто без околиць", „Світле місто", „Чисте місто", розробляються нові – зокрема, учасникам активу презентували нову систему перевезення пасажирів. Минулого року Полтава отримала Стратегічний план економічного розвитку, у міськвиконкомі запроваджено систему управління якістю. У боротьбі за належне ставлення до громадян звільнено 33-х недбалих посадовців.

 Загалом минулий рік Андрій Матковський називає вдалим, незважаючи на динаміку кризових явищ в економічному і політичному житті країни, особливо в листопаді-грудні. Торік, за оцінками рейтингових агентств, Полтава увійшла в десятку міст України з найвищим рівнем кредитної довіри. Це солідна заявка потенційним інвесторам.

Міська влада запровадила антикризову програму та її складову – акцію «Купуй полтавське», спрямовану на підтримку місцевого виробника та підприємництва. Для зменшення податкового тиску промисловим підприємствам на поточний рік суттєво зменшено розмір платежів за землю. Шляхом скасування локальних коефіцієнтів враховано інтереси інших суб'єктів підприємництва. Обурення громади викликав законопроект „Про місцеві податки і збори", який значно збільшував суми ринкового збору, ускладнюючи роботу малого бізнесу. Вимоги полтавської громади щодо його неприйняття Андрій Матковський особисто передав Прем'єр-міністру. Направлені також до парламенту, вони були підтримані віце-спікером Верховної Ради Миколою Томенком, який був присутній на зборах активу.

***

Рівень виконання доходної частини бюджету міста по податках і зборах становить 100,7%, що на третину більше фактичних надходжень 2007 року. Виконання бюджету дало можливість профінансувати видатки в повному обсязі, виконати всі міські програми та забезпечити фінансуванням глобальні проекти.

 За минулий рік кількість суб'єктів підприємництва збільшилася на 8 % і становить понад 31,1 тис. осіб. До бюджету міста за 2008 рік з міських ринків надійшло 4 млн. 205 тис. грн., ринкового збору, що складає 102,2 % до рівня 2007 року.

Введено перший в Україні будинок за програмою "Доступне житло" (бульвар Боровиковського, 3). Торік споруджено житла загальною площею 108 тисяч кв. метрів (112,3% до 2007 року). Це рекордний показник за весь період незалежності. Такі обсяги житла вводилися тільки за радянських часів. Зведено 18 багатоповерхівок, ще на 26 продовжується будівництво.

***

Проведено реорганізацію ГЖЕДів: на базі 14-ти дільниць створено 8 комунальних підприємств. Виконано капремонт житлового фонду міста майже на 12 млн. грн., ремонт міських доріг на 14,62 млн.грн. (105% з 2007 роком) - 186 тис. кв. метрів.

На потреби медицини додатково з місцевого бюджету було виділено майже 22 млн.грн та залучено 8 млн.грн. позабюджетних коштів. Проведено капітальні ремонти закладів охорони здоров'я (хірургічного відділення 1-ї міської лікарні, операційного блоку п'ятої, в дитячій міській лікарні, дитячій стоматологічній…). На придбання унікального медичного обладнання спрямовано 5,4 млн.грн. За позабюджетні кошти (270 тис.грн).закуплено ультразвуковий скальпель для безкровних операцій в дитячій лікарні (аналогів йому в Україні немає).

Відкрито оновлену студентську поліклініку, споруджено дитячу поліклініку по вул. Петра Юрченка (використано понад 17,4 млн. грн.) Відкрито 3 сучасні амбулаторії сімейної медицини (с. Лісок, «Огнівка», с. Вороніна.). Завершено капітальний ремонт з реконструкцією пологового відділення пологового будинку (це ще 9 індивідуальних пологових залів). Відтепер діє 19 сімейних пологових залів. За 2008 рік народилася 5 тисяч121 дитина, що на 20% більше ніж у 2007-му. Таких капіталовкладень в медицину за роки незалежності України в місті ще не було.

***

Відкрито першу комунальну сезонну ковзанку зі штучним покриттям у мікрорайоні Левада, відділення із зимових видів спорту при ДЮСШ „Ворскла" імені Горпинка, нову ДЮСШ з боротьби та легкої атлетики, реконструйовано стадіон „Ворскла", проведено капітальний ремонт басейнів, відкрито 29 дитячих та спортивних майданчиків у мікрорайонах та на околицях.

У 2009 році головними напрямками промислової політики лишаються підвищення продуктивності виробництва, зниження ресурсовитратності та енергоємності, підвищення конкурентноспроможності продукції. Для забезпечення виконання показників Програми соціально-економічного розвитку необхідно залучити понад 2,5 мільярдів гривень інвестицій в основний капітал. Фінансовий результат (прибуток) прогнозується з темпом 95% до 2008 року, прибуткових підприємств – 70%. Прогнозне зростання обсягів реалізованої промислової продукції у відпускних цінах – 6,6%, темпи росту обсягів промислової продукції – на рівні 90%. У 2009 році в місті планують побудувати та ввести в експлуатацію 93,4 тисяч кв. метрів загальної площі житла, що становитиме 86,5% до 2008 року. Міська влада зосередить усі зусилля для наповнення бюджету розвитку з метою продовження реалізації програми „Доступне житло".

***

Чисельність незайнятих громадян станом на 1 січня 2009 року склала 4047 осіб, що в 1,7 рази більше до відповідного періоду минулого року. За прогнозами ринок безробіття в цьому році зросте до 19,9 тисяч осіб (у 2008 році – 14,3 тисячі). З метою підтримки громадян, вивільнених зі сфери виробництва, та бажаючих зайнятися торгівельною діяльністю, на міських ринках ТОВ „Марлана", „Сантех-Техніка", підприємства „Саланг" та інших проводяться роботи з реконструкції, обладнання нових торговельних місць. В цілому заходами планується створити 7,2 тисячі робочих місць. Мер попередив: якщо суб'єкти господарювання будуть збільшувати розмір плати за місце на ринках – з ними розірвуть договори оренди і організують комунальні ринки. Прикладом спекулювання на цю тему з політичною підосновою Андрій Матковський назвав поведінку власників ринку „Полімпекс".

Незважаючи на економічні негаразди, заплановано видатки на соцзахист (програма „Турбота") на 3,5% більше, ніж у 2008 році. Збережено практично всі статті для найбільш незахищених верств населення. Додатково вдалося виділити кошти в сумі 281 тисячі гривень на харчування дітей з особливими потребами у восьми дошкільних закладах.

***

В ході зібрання виступили Голови Ради банкірів Михайло Городницький та Ради директорів Олександр Кудацький, член Ради підприємців, депутат міськради Ігор Балицький, депутат міськради Олексій Гавріков, начальник Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Григорій Зірка, заступники міського голови Тамара Плужник та Лариса Семеняга, голова обласної ради Олександр Удовіченко. Актуальним питанням політичного життя країни присвятив свій виступ заступник голови Верховної Ради Микола Томенко.

Актив прийняв звернення міської територіальної громади до Верховної Ради, Президента України, Кабінету Міністрів щодо ситуації в країні та захисту інтересів місцевого самоврядування, де поставлено ряд вимог стосовно підтримки підприємництва та формування бюджету міста. До Міністерства транспорту та зв'язку звернулися з приводу нинішнього загрозливого стану ВАТ „ТРЗ", зумовленого, передусім, значною заборгованістю перед ним „Укрзалізниці".

Наприкінці активу кращі з кращих отримали відзнаки територіальної громади. А Микола Томенко вручив міському голові Андрію Матковському Грамоту Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом», якою посвідчено вагомий внесок міського голови у соціально – економічний і культурний розвиток територіальної громади м.Полтави, розбудову місцевого самоврядування, здійснення заходів щодо забезпечення  прав і свобод громадян та високий професіоналізм. У зборах активу також взяв участь  перший заступник голови ОДА Іван Близнюк.

Інші новини за цей день:

Зберегти єдність у православному світі —17:55

Журналістам до відома

12.03.2020, 11:59.  Перелік заходів на 13. 03. 2020 Читати далі

11.03.2020, 14:08.  16. 00  — позачергове засідання виконкому щодо виконання протиепідемічних заходів затверджених Кабміном (Полтавська міська рада, к. 222) Подробиці

10.03.2020, 13:31.  Перелік заходів на 11. 03. 2020 Читати далі

06.03.2020, 11:32.  Перелік заходів на 10. 03. 2020 Більше інформації

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.