Календар оновлень:

Заяви прес-служби:22.10.2019, 17:29
Документи:22.10.2019, 17:27
Події міста:22.10.2019, 17:25
Полтавцям до відома:21.10.2019, 18:12
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 22.10.2019, 17:29
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

З брифінгу міського голови

15.07.2009, 15:19

По завершенні сесії міський голова Андрій Матковський провів брифінг для ЗМІ, під час якого прокоментував рішення, що розв’язало ситуацію зі спорудженням пам’ятника Івану Мазепі. Мер наголосив: облдержадміністрація почала підготовчі роботи до зведення монументу не там, де вказано у рішенні сесії міської ради. Ним це місце визначено по осі Свято-Успенського собору, на відкритому просторі, а не вглибині парку. Якби обласні очільники дотримувалися правових норм, то не знищили б дві двадцятилітні акації та три берізки, посаджені позаторік депутатами, не викликали б обурення мешканців і не завдавали б шкоди іміджу Полтави. Аргументи губернатора на виправдання Андрій Матковський розцінює як відверте перекручування фактів. Зневага до громади має бути покарана – наразі підготовлено звернення міської влади до прокуратури з проханням дати оцінку самочинним діям обласних структур.

 Позбавлення ОДА права займатися спорудженням пам’ятника Мазепі цілком логічне. Адже й до цього її сумнозвісні ініціативи не отримували завершення, а лише створювали суспільну напругу. Минулого року облдержадміністрації дозволили ці роботи лише тому, що вона була розпорядником 9-мільйонної субвенції з Держбюджету. Частина з цих коштів мала піти на пам’ятник, але губернатор не зміг відстояти свою позицію перед депутатами облради.

 Тепер ОДА не є розпорядником державних коштів. Зволікання ОДА зі спорудженням пам’ятника на благодійні внески міський голова назвав «злочином проти людей, які збирали гроші». Тому ініціативу в свої руки взяла міська влада. Андрій Матковський запевняє: віднині  справа швидко зрушить з мертвої точки, і пам’ятник Мазепі у Полтаві буде. Тільки буде він таким, як визначать фахівці та громада – вказівки з Києва нам не потрібні. Міський голова назвав ставлення до монументів з боку облдержадміністрації «радянським» в стилі тридцятих років минулого століття, для яких були характерні  ідоли  з ідеологічним навантаженням. Тим часом Полтава довела, що може давати по-європейськи зважену оцінку історичним подіям та постатям, тож має право обрати такий варіант монумента, який би гармонійно вписався у архітектурне середовище, не викликав би протистояння і який би, зрештою, не потребував охорони і відповідав концепції розвитку міста як історичного центру.  

Андрій Матковський відповів на численні запитання журналістів, зокрема щодо доцільності спорудження пам’ятника на Соборному майдані, який перевантажений і архітектурне середовище якого давно склалося, та щодо   доцільності спорудження пам’ятника саме в Полтаві, адже є міста, які безпосередньо пов’язані з його життям та щодо джерел фінансування і термінів спорудження. Якщо пам’ятник буде відповідати сучасним уявленням і підходам, а не критеріям ідеологізованого суспільства, то чому б і ні.  В разі коли  люди не погодяться встановити бронзового Мазепу на Соборному майдані, міська влада шукатиме інше гідне місце.  Жодної копійки з бюджету на спорудження пам’ятника не витратять – відкриють благодійний рахунок, куди всі бажаючі можуть спрямувати кошти. Зважаючи на все це, мер цілком допускає, що монумент гетьманові може з’явитися навіть до кінця року.

Журналістам до відома

22.10.2019, 17:29.  23. 10. 2019, 10: 00 - засідання виконавчого комітету Читати далі

11.10.2019, 16:23.  14 жовтня у День українського козацтва та День захисника України в Полтаві відбудуться такі урочисті заходи: Докладніше

08.10.2019, 16:45.  09. 10. 2019, 10: 00 - засідання виконавчого комітету ПМР Подробиці

25.09.2019, 08:24.  27. 09. 2019 - урочистості з нагоди відзначення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні Більше інформації

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.