Календар оновлень:

Події міста:05.06.2020, 16:10
Документи:05.06.2020, 00:00
Полтавцям до відома:04.06.2020, 13:36
Заяви прес-служби:12.03.2020, 11:59
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 05.06.2020, 16:10
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

11 підприємств відстоюватимуть честь Полтавщини на Всеукраїнському конкурсі «100 кращих товарів України»

07.10.2013, 11:00

Завершився регіональний етап Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України - 2013». Цьогоріч у ньому взяли участь 19 підприємств Полтавської області, які представили на суд компетентного журі 23 види продукції та послуг. Серед них звання кращих з кращих відстоювали 3 полтавських виробники - ТОВ «Ді-Стар», ТОВ «Текстильна компанія «Традиція» та ПП «Гласс-Маркет».

- Участь, а тим паче вихід до фінального етапу Всеукраїнського конкурсу «100 кращих товарів України» - це дуже добре як для самих підприємств, так і для Полтави. Адже це імідж та реклама і самих виробників, і нашої продукції від власного виробника загалом, - зазначила заступник міського голови Ольга Борисенко на церемонії нагородження переможців регіонального етапу.

«100 кращих товарів України» - єдиний конкурс, що проводиться під патронатом Президента України Віктора Януковича. Він відрізняється від інших унікальною системою оцінювання, відповідно до моделі європейської ділової досконалості, яка передбачає, що підприємство спершу саме оцінює свої досягнення, порівнюючи свою роботу з діяльністю конкурентів, які завоювали авторитет на ринку та довіру споживачів. Таким чином, кожен конкурсант має реальний поштовх та стимул до самовдосконалення. Потім експерти регіонального рівня конкурсу ретельно перевіряють наявність усіх документів, які підтверджують інформацію, вказану в анкеті самооцінки (сертифікатів, якісних посвідчень, протоколів випробувань, санітарно-гігієнічних висновків тощо) та присвоюють конкурсанту відповідну кількість балів, за якими згодом і визначають переможців, лауреатів та фіналістів конкурсу. А вже незалежні експерти з різних регіонів України безпосередньо знайомляться з роботою підприємства, зокрема вони мають можливість особисто пересвідчитися, наскільки реальний стан справ відповідає задекларованому на папері. В залежності від побаченого, експерти мають право як присвоїти додаткові бали, так і навпаки - зняти певну їх кількість, якщо претендент на місце у сотні кращих явно «не дотягує» до цього почесного звання.

Загалом, із започаткуванням конкурсу (а його проводять вже десятий рік поспіль), понад 8 тисяч українських підприємств спробували поборотися за право називатися найкращими виробниками вітчизняної продукції. За цей час багатьом із них вдалося стати відомими далеко за межами не лише свого регіону, але й України.

Переможці конкурсу матимуть можливість отримати престижну нагороду з рук керівників держави, протягом року використовувати логотип «100 кращих товарів України» з рекламною метою для своєї продукції та послуг, увійти до спеціального каталогу, який буде розіслано у посольства, обласні та районні адміністрації, державні установи та усім учасникам конкурсу, взяти участь у престижній національній виставці, яка проходитиме в Українському домі, яку відвідують представники бізнесових кіл та центральних засобів масової інформації, іноземні делегації, керівники підприємств, міністерств та відомств та перші особи нашої держави.

Цього року підприємства Полтавщини, крім фахівців ДП «Полтавастандартметрологія», оцінювали експерти з трьох областей України (Луганської, Волинської та міста Києва).

Оцінювання конкурсантів проводилося за багатьма критеріями. Це, в першу чергу, якісні показники і конкурентоспроможність продукції та послуг. Також враховувалася наявність на підприємстві системи управління якістю та системи управління безпечністю харчових продуктів (на харчових підприємствах), вивчалися протоколи випробувань продукції та досліджувалося метрологічне забезпечення виробництва. Цікавилися експерти і тим, чи наявний на підприємстві екологічний менеджмент, чи використовує воно енергозберігаючі технології тощо. Всього основних критеріїв оцінки продукції затверджено п'ятнадцять. Крім того, експерти загальнодержавного етапу конкурсу мають право надати кожному підприємству до 30 додаткових балів за додатковими критеріями оцінювання. Зокрема, лише в номінації «Продукція» таких додаткових критеріїв передбачено аж 26, в їх числі збільшення кількості робочих місць, зменшення травматизму, надання соціальних пільг персоналу, наявність гарантійного та сервісного обслуговування, застережні заходи проти фальсифікації та багато інших факторів, які мають неабияке значення як для задоволення потреб споживачів, так і для покращення умов праці та соціального захисту працівників цих підприємств, а отже й для поліпшення соціально-економічної ситуації в регіоні.

За доброю традицією найбільше виявилося бажаючих поборотися в номінації «Продовольчі товари». До змагання з якості долучилися аж 12 підприємств харчової галузі нашого краю, проте лише 8 із них продовжать боротьбу на загальнодержавному рівні, в їх числі 3 виробники молокопродуктів.

Зокрема, багаторазовий переможець цього конкурсу - акціонерне товариство «Пирятинський сирзавод». Впродовж двох останніх років воно входило до «сотні кращих в Україні» з сирами твердими «Голландський брусковий» (у 2011 році) та «Левове серце» (у 2012 році), а нині представило на конкурс свою нову розробку - сир твердий «Вершковий» 50% жирності.

ПАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» теж неодноразово підтверджувало якість своєї продукції на різноманітних конкурсах. Цього разу воно змагається з сумішшю молочною сухою з пребіотиками та нуклеотидами для харчування дітей від 6-ти до 12-ти місяців «Малютка premium 2».

ТОВ «Решетилівський маслозавод» здобуло перемогу з маслом солодковершковим екстра 82,5% жиру.

Виробнику олії ТОВ «Амарант» (Лохвицький р-н) торік вдалося стати лауреатом Всеукраїнського змагання з якості, тож цього року його теж визнали гідним відстоювати честь області з олією соняшниковою нерафінованою не вимороженою пресованою вищого ґатунку.

Крім того, відразу з двома видами соняшникової олії перемогу в регіональному етапі конкурсу здобуло ТДВ «Зіньківський комбікормовий завод», а саме: рафінованою, дезодорованою вимороженою (одержаною з пресованої) марки «П» та нерафінованою вимороженою (пресованою) першого ґатунку. Обидві продаються під торговими марками «Диканька» та «GARNA».

Вдруге поспіль вдалося перемогти в регіональному етапі конкурсу ПП «Амарант-Агро» (Лубенський р-н), яке спеціалізується на виробництві яєць курячих харчових.

Що стосується хлібопеків та кондитерів області, то цьогоріч гідними поборотися за право увійти до сотні кращих в Україні від Полтавщини визнано минулорічних фіналістів регіонального етапу конкурсу ПрАТ «Кобеляцький завод продовольчих товарів «Мрія», яке цього разу представило на конкурс пряники, та ПП «Виробничо-торгову компанію «Лукас» (м. Кременчук), яка представила на конкурс круасанчик з начинкою «Білочка Лукас».

У номінації «Промислові товари для населення» перемогу на регіональному етапі конкурсу здобули СПД-ФО Коротим Сергій Васильович (Чутівський р-н) з виробами стіновими дрібноштучними бетонними, ТОВ «Ді-Стар» (м. Полтава) з кругом алмазним відрізним TURBO та ТОВ «Текстильна компанія «Традиція» (м. Полтава) з ковдрою стьобаною.

Крім вищезгаданих підприємств-переможців, у регіональному етапі конкурсу також взяли участь виробники молокопродуктів: ТДВ «Глобинський маслозавод» з сирами твердими «Екстра «Глобино» 45% жиру та «Звенигородський Глобино» 50% жиру і новостворене підприємство, яке тільки розпочало завойовувати ринок - ТОВ «Маслозавод «Заріг» (Оржицький район) зі сметаною 20% жиру та кефіром 2,5% жиру.

Крім того, в числі цьогорічних учасників конкурсу лідер по розробці здобних новинок, без яких не обходиться жодне засідання обласної дегустаційної комісії, ПП «Хорольська механізована пекарня», воно представило відразу два види продукції: плетінку «Хорольську» та перепічку по-домашньому. А ТДВ «Миргородський хлібозавод» представив пряники заварні глазуровані з начинкою «Житнячок».

Що стосується виробників промислових товарів, то з їх числа у конкурсі також взяло участь ТОВ «Премагаз Кромшрьодер Україна» (м. Лубни) з лічильниками газовими МКМ V G6, G4.

У номінації «Товари виробничо-технічного призначення» за перемогу змагалися ПАТ «Склоприлад» (Лохвицький р-н) з аерометром для нафти типу АНТ та ПАТ «Кременчуцький колісний завод» з групою коліс до вантажних автомобілів та автобусів.

Лише один учасник подав заявку в номінації «Роботи та послуги, які виконують або надають у побутовій та виробничій сферах» - приватне підприємство «Гласс-Маркет» (м. Полтава), яке надає готельні послуги.

На жаль, не знайшлося бажаючих позмагатися і в номінації «Вироби народних художніх промислів».

Таким чином з 19 підприємств області 11 відтепер борються за почесне право потрапити до сотні кращих в Україні на загальнодержавному рівні. Безперечно, ні в кого не викликає сумнівів, що продукція, яка з гідністю пройшла таку складну систему відбору й оцінювання, є дійсно якісною і вартою уваги і по праву може конкурувати з кращими товарами з Європи!

Журналістам до відома

12.03.2020, 11:59.  Перелік заходів на 13. 03. 2020 Подробиці

11.03.2020, 14:08.  16. 00  — позачергове засідання виконкому щодо виконання протиепідемічних заходів затверджених Кабміном (Полтавська міська рада, к. 222) Докладніше

10.03.2020, 13:31.  Перелік заходів на 11. 03. 2020 Докладніше

06.03.2020, 11:32.  Перелік заходів на 10. 03. 2020 Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.