Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 11:35
Документи:09.04.2020, 15:00
Полтавцям до відома:09.04.2020, 09:36
Заяви прес-служби:12.03.2020, 11:59
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 10.04.2020, 11:35
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Міська влада дбає про бездомних

17.09.2013, 11:25

Під час круглого столу, який відбувся в приміщенні міської ради, було обговорено підготовку до осінньо-зимового періоду Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі. Начальник управління соціального розвитку міськвиконкому Наталія Бондаренко зазначила, що 16 грудня 2011 року за ініціативи Благодійної асоціації «Світло надії» та за підтримки виконавчого комітету Полтавської міської ради було відкрито Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі, що знаходиться за адресою: Полтава, провулок Шевченка, 5А. Міськвиконкомом було надано в оренду на пільгових умовах приміщення, в якому розміщується зазначений заклад.

Управління соціального розвитку виконавчого комітету Полтавської міської ради тісно співпрацює з громадськими організаціями, які опікуються проблемами інвалідів та сприяють вирішенню інших соціально важливих проблем та завдань.

За підтримки органів місцевого самоврядування було відкрито Полтавський центр адаптації для людей без постійного місця перебування на базі Благодійної Асоціації допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД «Світло надії».

Виконуючи програму соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення житлом бездомних осіб і безпритульних дітей та забезпечення належного соціального захисту різних верств населення, 17 вересня 2013 року за ініціативи управління соціального розвитку виконавчого комітету Полтавської міської ради відбулася робоча зустріч по підготовці до осінньо-зимового періоду Полтавського центру адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі (далі – Центр). В ході робочої зустрічі представники Центру та БА «Світло надії», районних управлінь праці та соціального захисту населення, управління соціального розвитку окреслили напрями співпраці, обговорили першочергові завдання, проблемні питання, зокрема збільшення кількості клієнтів Центру, питання спільного проживання чоловіків і жінок з дітьми у Центрі, подальшого фінансування тощо.

Здійснюється фінансова підтримка зазначеного закладу в тому числі і за рахунок коштів міського бюджету. В рамках Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Полтава «Турбота» у 2012 році зазначеній організації для підтримки Центру було виділено 123 тисячі гривень.

У поточному році зазначеній організації вже виділено 75,0 тисяч гривень.

В Центрі надаються такі послуги: перебування в нічліжних кімнатах, тимчасове проживання в кімнатах адаптації, душ, забезпечено гаряче харчування тричі на день, організація дозвілля, забезпечено консультації юриста, медичної сестри, тимчасова реєстрація, сприяння у відновленні документів, сприяння у працевлаштуванні. За час функціонування Центру його послугами скористалися 340 осіб, на даний час в Центрі перебуває 32 особи, в тому числі 5 жінок з дітьми.

Працює в Центрі 8 соціальних працівників та волонтерів.

Після початку діяльності Центру зменшивсяся рівень смертності осіб без постійного місця проживання, рівень захворюваності на туберкульоз та інші інфекційні хвороби, рівень злочинності та спостерігається повернення у суспільство осіб, які не мають постійного місця проживання та людей, які повернулись з місць позбавлення волі, а також виокремилось вирішення проблеми допомоги жінкам з дітьми, що опинились у кризових життєвих обставинах.

За цей період, що функціонує Центр, було отримано право на тимчасову реєстрацію бездомних осіб, що суттєво допомагає вирішувати питання ресоціалізації клієнтів. За минулу зиму на вулицях міста не замерзла жодна людина – це найкращий показник по Україні.

За час роботи працівниками Центру було надано послуг 340 особам. Це, в першу чергу, забезпечення триразового гарячого харчування, надання первинної медичної допомоги та лікування в разі необхідності. Клієнти центру забезпечувались одягом та засобами гігієни, речами першої необхідності. За рік відновлено документи 52 особам. Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі отримав можливість облікувати бездомних осіб та реєструвати за місцем перебування за адресою закладу. 101 особа отримала «Посвідчення про взяття на облік бездомної особи». Для багатьох з них це перший документ за багато років, що засвідчує їх особу. 63 особи отримали реєстрацію за адресою Центру. Надано допомогу у працевлаштуванні для 102 осіб. До самостійного життя у суспільстві повернулись 35 осіб.

В поточному році на забезпечення діяльності Центру із міського бюджету 75 тисяч гривень, з яких 47 тисяч – на придбання харчування для клієнтів та оплату праці 3-х соцпрацівників (ще 28 тисяч гривень – на оплачувані громадські роботи), 40 тисяч гривень – пожертвування від соціально відповідального бізнесу та городян. На лікування клієнтів витрачено понад 26 тисяч гривень.

Інші новини за цей день:

Новий дитсадок готується до відкриття —18:52
Олександр Мамай: Героєві — шана від полтавців —17:38
Завітайте! План основних заходів з нагоди Дня партизанської слави, 70-ї річниці визволення Полтави від фашистських загарбників та Дня міста —17:18
Важливо знати історію! —11:00
Полтава — єдине в Україні місто, де міська влада повністю взяла на себе всі витрати щодо транспортування та організації занять з іпотерапії для дітей-інвалідів —10:23
На 9-му молодіжному зльоті відтворили фрагмент бою часів Великої Вітчизняної війни —09:30

Журналістам до відома

12.03.2020, 11:59.  Перелік заходів на 13. 03. 2020 Більше інформації

11.03.2020, 14:08.  16. 00  — позачергове засідання виконкому щодо виконання протиепідемічних заходів затверджених Кабміном (Полтавська міська рада, к. 222) Більше інформації

10.03.2020, 13:31.  Перелік заходів на 11. 03. 2020 Подробиці

06.03.2020, 11:32.  Перелік заходів на 10. 03. 2020 Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.