Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 16:27
Документи:Сьогодні, 13:52
Полтавцям до відома:Сьогодні, 11:09
Заяви прес-служби:12.08.2020, 15:13
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 14.08.2020, 16:27
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Олександр Мамай: «Тільки об’єднавши зусилля, ми можемо впоратися з ситуацією»

26.08.2014, 10:41

Після загострення ситуації в Криму та на Сході України у Полтаві був створений міський координаційний центр, який сприяє у вирішення питань, пов'язаних з розміщенням та життєзабезпеченням тимчасово переміщених громадян України. За його даними, у місті офіційно зареєстровано 1961 особу, що переїхали на тимчасове проживання з Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим, м. Севастополя. З них 527 – діти.

Про основні проблеми вимушених переселенців та як їх вирішує міська влада, «Полтавський вісник» запитав у міського голови Олександра Мамая.

- Основною проблемою для переселенців було і залишається їх тимчасове розміщення, – говорить Олександр Федорович. – Керівники навчальних закладів Полтави, розуміючи всю складність ситуації в країни, погодились надати тимчасове житло для переселенців на час літніх канікул. Завдяки жителям міста був сформований банк даних житла для тимчасового розміщення переселенців. Люди зі Сходу України прибувають щодня, тож існує дефіцит житлових приміщень. Тому звертаються до полтавців з проханням відгукнутися та допомогти у вирішенні цього питання.

- Одна з важливих проблем – працевлаштування. Чи вдається її вирішувати?

- Більша частина громадян, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції, – це чоловіки і жінки працездатного віку, які конче потребують роботи. Перепоною у вирішенні цієї проблеми слугує відсутність у громадян необхідних документів: паспорта, трудової книжки, документів про освіту, ідентифікаційного коду та інших. Усім, хто виявляє бажання, надаються консультаційні послуги та адреси роботодавців для вирішення питання працевлаштування. Намагаємося допомогти, чим можемо. Так, у школи естетичного виховання міста працевлаштували двох викладачів музики.

Для непрацездатних осіб актуальними залишаються невиплати соціальної допомоги у встановлений термін. Для вирішення питання переселенці звертаються до управлінь праці та соціального захисту населення й пенсійних фондів.

- У зв'язку із поспішним від'їздом з районів проведення АТО більшість громадян не змогли взяти із собою найнеобхіднішого.

- Так. Існує великий попит на продукти харчування, одяг, постільну білизну та засоби гігієни. З метою надання допомоги у цьому питанні при міському координаційному центрі створений пункт прийому гуманітарної допомоги. Незважаючи на те, що полтавці активно відгукнулися на збір гуманітарної допомоги, питання залишається вкрай актуальним.

- Яким чином відбувається медичне обслуговування вимушених переселенців?

- Безвідмовно. У лікувально-профілактичних закладах міста за місцем тимчасового проживання вони отримують необхідну медичну допомогу. При зверненні зазначеної категорії населення до лікарень міста забезпечується реєстровий облік, диспансерне спостереження, надання екстреної амбулаторної та стаціонарної допомоги, а також інших видів медичної допомоги, передбачених законодавством України. При необхідності проводиться пільгове забезпечення медикаментами, зокрема інсуліном тощо. При зверненні батьків для оформлення дитини в школу або дитячий садок дитячими поліклінічними закладами проводиться медичний огляд з наданням медичної довідки встановленого зразка.

Міське управління охорони здоров'я спільно із соціальними службами веде реєстр тимчасово переселених осіб. Станом на 18 серпня 2014 року за медичною допомогою звернулося 445 тимчасово переселених осіб, з них 110 узято на диспансерний облік сімейними лікарями. Проліковано в стаціонарних відділеннях міських лікувально-профілактичних закладів понад 40 осіб. До закладів охорони здоров'я звернулось 14 тимчасово переселених осіб, які хворіють на цукровий діабет. Хворі забезпечені життєво необхідними препаратами.

- Певно, серед переселенців є й вагітні жінки?

- Починаючи з липня на диспансерний облік у жіночих консультаціях міста взято 37 вагітних жінок. У міському клінічному пологовому будинку народили 11 жінок, які в необхідному обсязі забезпечені медикаментами та засобами медичного призначення.

- Потік людей, котрі тікають від бойових дій, безперервний. Упоратися з усіма проблемами, що виникають, владним структурам самотужки іноді складно. Чи існує співпраця з неурядовими організаціями?

- Полтавський міський координаційний центр тісно співпрацює з державними та неурядовими організаціями. Міська асоціація дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства та міське товариство інвалідів надали приміщення для створення пункту по збору гуманітарної допомоги. ЇЇ отримали понад 50 сімей. Завдяки БА «Світло надії» вирішується питання реєстрації для 26 осіб. Психологічну підтримку 14 вагітним та породіллям надало ГО «Центр допомоги вагітним». Тільки об'єднавши зусилля, ми можемо дати раду ситуації, що склалася.

- Куди звертатися полтавцям, котрі хочуть надати допомогу переселенцям?

- Для надання або отримання гуманітарної допомоги необхідно звертатися за адресою: м.Полтава, вул.. Жовтнева, 36, кімн. 146. Інформацію можна отримати за телефоном 56-20-52. Будемо сподіватися, що ситуація найближчим часом стабілізується.


Наталія ВІСИЧ
Газета "Полтавський вісник"

Журналістам до відома

12.08.2020, 15:13.  Перелік заходів на 13. 08. 2020  Більше інформації

11.08.2020, 13:34.  Перелік заходів на 12. 08. 2020 Подробиці

06.08.2020, 14:46.  07. 08. 2020, 10: 00 - засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС (ПМР, к. 223) Подробиці

04.08.2020, 14:47.  05. 08. 2020, 10. 00 - засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради (ПМР, к. 223) Більше інформації

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

14.08.2020, 16:27