Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 13:00
Документи:Сьогодні, 00:00
Полтавцям до відома:04.06.2020, 13:36
Заяви прес-служби:12.03.2020, 11:59
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 05.06.2020, 13:00
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

У Полтаві продовжують вирішувати дискусійне питання щодо території артскладів

03.05.2019, 13:41

3 травня у міськвиконкомі відбулася нарада щодо аукціону по артскладах з громадськими організаціями, яку провів перший заступник міського голови Андрій Лямін. Також участь в засіданні взяли представники депутатського корпусу міськради, управлінь та відділів виконкому.

Нагадаємо, під час засідання сесії Полтавської міської ради до депутатів звернулися громадяни з проханням виключити окремі пункти з проекту рішення «Про проведення земельного аукціону в м. Полтава», оскільки за їхніми дослідженнями на територіях, що були включені в проект рішення, у роки Другої Світової війни відбувалися масові розстріли людей і нині там залишилися рештки закатованих.

Аби детальніше вивчити це питання, депутати вирішили виключити зазначені позиції з проекту рішення. Нині ж триває активна робота щодо вирішення долі території артскладів.

Представниця ініціативної групи громадян Олександра Супряженко зауважила, на засідання прийшла аби спільно вирішити питання щодо територій, де відбувалися масові розстріли у часи Другої світової війни, а також розстріли 30-х років:

– Там є чотири види поховань і ми вважаємо, що проводити там будівництво недопустимо – це паплюжить пам'ять людей, які там загинули. Ми вимагаємо проведення спеціальних професіних досліджень, які б могли виявити де саме знаходяться ці місця, щоби в подальшому облаштувати там меморіальний комплекс.

Перший заступник міського голови Андрій Лямін зауважив, що з-поміж територій, що пропонувалися до аукціону, лише по одному пункту існує вірогідність захоронень. Проте, громадськість наполягає на тому, що імовірна територія захоронення обіймає більшу територію, тож пропонує провести дослідження. Андрій Лямін наголосив: міська влада підтримує ініціативу проведення досліджень, аби все таки визначити, на яких територіях можна проводити будівництво, а на яких – ні:

– Це питання є нагальним, адже від цього залежить подальша доля розвитку мікрорайону, питання залучення інвестицій, тощо, – зауважив перший заступник міського голови. – Сьогодні ми почули багато різних думок, доказів, і прийшли до висновку, що це питання треба ще вивчати з виїздом на місце, залученням фахівців, які могли б надати висновок: на яких саме ділянках необхідно провести дослідження.

Цю думку підтримує і начальник Полтавського міського управління земельних ресурсів та земельного кадастру Юрій Трегубов:

– Є побоювання, що від поховань, які там були після розстрілу, уже може не залишитися і сліду, оскільки на ймовірних місцях розстрілу знаходиться вже побудований 20-й завод, окрім того на цих територіях розташований парк Скорботної матері, – зауважив Юрій Трегубов. – Окрім того, необхідно чітко визначитися з тим, хто проведе дослідежння щодо поховань, за які кошти вони будуть проводитися та в які терміни.

Перший заступник міського голови Андрій Лямін розповів: аби вирішити це питання, 20 травня відбудеться спільна виїзна нарада безпосередньо на території артскладів.

Журналістам до відома

12.03.2020, 11:59.  Перелік заходів на 13. 03. 2020 Докладніше

11.03.2020, 14:08.  16. 00  — позачергове засідання виконкому щодо виконання протиепідемічних заходів затверджених Кабміном (Полтавська міська рада, к. 222) Докладніше

10.03.2020, 13:31.  Перелік заходів на 11. 03. 2020 Більше інформації

06.03.2020, 11:32.  Перелік заходів на 10. 03. 2020 Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.