Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 10:32
Полтавцям до відома:07.07.2020, 16:44
Документи:07.07.2020, 14:20
Заяви прес-служби:07.07.2020, 14:01
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 08.07.2020, 10:32
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

З позачергової 41 сесії Полтавської міської ради п’ятого скликання. Ініціативу щодо встановлення пам’ятника Гетьману України І.Мазепі Полтавська міська рада взяла на себе, оскільки обласна державна адміністрація довела свою безпорадність

15.07.2009, 15:20

Ситуацію з несанкціонованим початком спорудження пам'ятника гетьманові Івану Мазепі на Соборному майдані розглянули на позачерговій 41 сесії міської ради 5 скликання. Провів її міський голова Андрій Матковський.   Нагадуємо, що підставою для її скликання стали дії ОДА, які суперечили рішенням органу місцевого самоврядування і викликали обурення депутатів міської ради і мешканців Соборного майдану.  Міський голова повідомив про звернення міської ради до прокуратури області щодо перевірки по факту надання погоджень обласним архітектурно – будівельним контролем та розпоряджень посадовців ОДА щодо самочинного знесення зелених насаджень і початку робіт на Соборному майдані та вжиття заходів прокурорського реагування.

   Депутати заслухали інформацію головного архітектора Полтави Вадима Вадімова. Він нагадав - у представленому розробниками проекті були невідповідності, та й нині проектно-кошторисна документація не погоджена, дозволів на початок робіт не видано. Тож і споруджувати пам'ятник наразі не можна. Тим більше, що роботи розпочаті не  в тому місці, про яке йдеться в рішенні сесії міської ради.  

 Свою позицію виклав голова облдержадміністрації Валерій Асадчев, присутній на сесії. Нібито, все робиться згідно з рішенням сесії, сам пам'ятник уже відлитий, та й узагалі ОДА зробила такий величезний внесок у відзначення 300-ліття Полтавської битви, що якісь сумніви у порядності просто не повинні виникати. Щоправда, у міського голови та депутатів вони виникли, а мер буквально тут же «спіймав губернатора за руку», продемонструвавши додаток до рішення. На схемі, схваленій сесією, місце розташування пам'ятника позначене зовсім не те, де самочинно почали валити дерева і будувати паркан. Стосовно нібито великих заслуг ОДА у відзначенні 300-річчя Полтавської битви, то Андрій Матковський нагадав про вчинені перепони, зокрема щодо участі у заходах військово – історичних клубів України та зарубіжжя. 

Відтак слово взяли депутати. Так, Дмитро Паламарчук від імені обласної організації Конгресу Українських Націоналістів закликав обласну і міську влади дійти порозуміння. На думку В'ячеслава Скрябіна, питання до розгляду було належним чином не підготовлено. Мер аргументовано спростував ці закиди. Ганна Кіященко  констатувала, що замовник (ОДА) « на жаль не здійснив усі передбачені чинним законодавством кроки» щодо підготовки будівництва. Одну з причин конфлікту вбачає у громіздкій системі видачі дозволів, хоча визнала, що замовник (управління капітального будівництва ОДА) не виконав зобов'язань. Але скасувати рішення про встановлення пам'ятника не можна – образяться люди, які збирали на це кошти. Любов Шайдур відкинула чутки щодо того, ніби БЮТ прагне не допустити встановлення монумента. Позиція фракції засвідчена чітко, але «гра облдержадміністрації за своїми правилами» викликає протест. А от депутат Олександр Точилов запропонував рішення, прийняте 2008 року, відмінити. Тим більше, мешканці негативно ставляться до розміщення пам'ятника на Соборному майдані. Олексій Гавріков звинуватив керівника держінспекції архітектурно-будівельного контролю Григорія Зірку, який без документів санкціонував початок робіт, у виконанні політичного замовлення і запропонував губернаторові його звільнити.

 Підтримав колег з міської ради депутат Верховної Ради  Сергій Гордієнко. Він зазначив, що ОДА своїм самоправством нехтує закони і думку територіальної громади, ставлячи політичні цілі.

 Усвідомлюючи, що своїми неадекватними діями ОДА завела справу у глухий кут, депутати дослухалися до пропозиції міського голови і проголосували за внесення змін до рішення від 22 серпня 2008 року «Про погодження місця розташування пам'ятника гетьману України Івану Мазепі в м.Полтава». З документа вилучено всі моменти, де згадується облдержадміністрація, натомість місце розташування пам'ятника на Соборному майдані погоджено виконавчому комітетові Полтавської міської ради. Він же має визначити замовника та підготувати проект рішення про надання дозволу на спорудження пам'ятника. Андрій Матковський зазначив, що часу в ОДА на спорудження пам'ятника було достатньо, але ОДА  ним скористатися не змогла. Оскільки ОДА довела свою неспроможність будувати   (довгобуд критого басейну в авіамістечку, провалено ремонт театру ім..М.В.Гоголя до 200-річчя видатного земляка, той же пам'ятник І.Мазепі) міська влада  щодо пам'ятника візьме ініціативу у свої руки. 

 На сесії також прийняте звернення до депутатів обласної ради, щоб ті дали правову оцінку діям голови ОДА Валерія Асадчева за фактами втручання у діяльність міської ради і визначилися щодо відповідності його займаній посаді. На карб губернаторові поставлено будівництво з порушеннями спорткомплексу в Київському районі, незавершений ремонт театру імені Гоголя, скандальне встановлення пам'ятного знаку Симонові Петлюрі тощо. Звернення зачитав депутат Олександр Точилов.

Інші новини за цей день:

З брифінгу міського голови —15:19
«Із Лондона з любов’ю» —14:18

Журналістам до відома

07.07.2020, 14:01.  Перелік заходів на 08. 07. 2020 Читати далі

06.07.2020, 14:30.  07. 07. 2020, 09: 00 - засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму (ПМР, к. 222) Читати далі

02.07.2020, 13:22.  03. 07. 2020, 09: 00 - демонтаж металевих стовпчиків, встановлених без відповідних дозвільних документів за адресою вул. Олеся Гончара, 4-а Докладніше

01.07.2020, 17:10.  02. 07. 2020, 10. 00 - збори членів ГО «Асоціація ветеранів спорту Полтавської області» (майдан Незалежності, 24) Більше інформації

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

08.07.2020, 10:32