Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 17:03
Полтавцям до відома:Сьогодні, 16:09
Заяви прес-служби:Сьогодні, 16:07
Документи:Сьогодні, 15:13
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 28.02.2020, 17:03
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

З 1 вересня початкова школа працюватиме за новими правилами

31.08.2016, 14:00

Про нові навчальні програми для початкової школи розповіла заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлана Тарашевська.

З 1 вересня у початковій школі навчатимуться за оновленими програмами . Зміняться й шляхи, якими учні йтимуть до якісної освіти.

Так, учитель сам визначатиме скільки часу йому відвести на вивчення тієї чи іншої теми. Адже саме вчитель, спілкуючись з учнями щодня, знає рівень підготовки класу, може врахувати наявність навчально-методичного забезпечення та, відповідно, відкоригувати план навчання.

Багато нововведень стосується саме покращення психологічного стану дитини під час адаптації у школі, зменшення нервового напруження та створення максимально комфортних психологічних умов.

У перший клас приходять зовсім маленькі дітки. А там - новий колектив, інші правила. До всього треба призвичаїтися, звикнути. Це, безумовно, стрес для дитини. Завдання учителя - допомогти маленьким учням якомога легше та швидше увійти у новий шкільний світ.

Що говорити, навіть написання кульковою ручкою дається не всім дітям однаково легко. Тож, новими програмами для письма рекомендується користуватися простим олівцем – і це до сформування навички письма. Час переходу на кулькову ручку вчитель визначає сам, індивідуально для кожної дитини.

Також, щоб зменшити психологічне напруження у дітей під час адаптації до школи, при перевірці робіт в 1 класі не рекомендується використовувати ручки з червоною пастою для позначення помилок. Колір пасти учитель обирає сам.

Новим є і те, що наявність охайних виправлень, здійснених самою дитиною при написанні завдань, не впливає на оцінку за роботу.

А ще результати навчальних досягнень учня або учениці не озвучуються в класі та на батьківських зборах. Ця інформація є конфіденційною і стосується вчителя – учня – батьків і має бути описовою, з детальним поясненням досягнень дитини та доброзичливою допомогою.

Всього внесені зміни до 13 програм початкової школи. Велика увага приділяється розвитку мовлення дитини. Саме тому на уроках української мови більше уваги звертається на розвиток вміння висловлювати власні думки в різних ситуаціях.

Крім того важкі для сприйняття теми перенесено в середню школу, а складні для розуміння дитиною слова вилучено.

З програмових вимог вилучено кількісні показники темпу читання (тобто перевірка кількості слів, прочитаних учнем за одну хвилину). Натомість акцентується увага на свідоме, правильне, виразне читання. Із програми «Українська література» вилучено авторів, які жили і творили багато десятиліть тому, і додано сучасників. Адже учням важко сприймати тексти з минулого, а у героях сучасних книжок вони впізнають себе.

Зміни відбулися і у програмі з іноземної мови, де перші півроку першокласники засвоюватимуть лише усний курс, а писати почнуть у другому півріччі. Акцентуватимуть увагу на розвитку мовленні школяра, вмінні вести діалог. Вивчення іноземної мови буде максимально захоплюючим, бо матиме цікаві пізнавальні теми, розраховані виключно для дітей молодшої школи.

Прибрано непотрібні молодшому школяреві наукові назви з програми математики. Таблицю множення будуть опрацьовувати не як раніше - у другому класі, а почнуть у другому семестрі другого класу (і лише до 5), а від 6 до 9 – у третьому.

Змін зазнало і природознавство. Вилучено складні теми, наприклад: «Уявлення про пісок і глину як гірські породи» (1 клас); «Рух сонця по небосхилу» (2 клас); «Нагрівання та охолодження повітря над сушею та водною поверхнею» (3 клас); внесено зміни у розділ «Сонячна система» (4 клас), та інші.

І це далеко не повний перелік оновлення програм з української мови, читання, іноземної мови, природознавства та математики.

Внесено зміни і до програм з інформатики, основ здоров'я, музичного та образотворчого мистецтв, мистецтва, трудового навчання, фізичної культури, я у світі. До речі, навчання цих предметів проходить без бального оцінювання.

Із нововведеннями учителі початкових класів шкіл нашого міста ознайомлюються на інструктивно-методичних нарадах, засіданнях методичних об'єднань, які проводяться в переддень початку нового навчального року.

Схвалені Колегією Міністерства освіти і науки України 13 оновлених навчальних програм для 1-4 класів розміщені у відкритому доступі на сайті Міністерства освіти і науки України. Усі бажаючі – педагоги, батьки - можуть з ними ознайомитися.

З огляду на те, що зазначені зміни мають бути зафіксовані і в державних стандартах, Міністерство освіти і науки планує завершити підготовку до переходу на нові Держстандарти у 2018 році. Взагалі ж реформу освіти планується провести поетапно і завершити у 2029 році. Проведені зміни, на думку Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, є реальним переходом до іншої філософії освіти, яка відповідає XХІ століттю та європейському розвиткові України: не тиснути на дитину, а заохочувати; не змушувати зубрити, а пояснювати і давати можливість навчатися на практичних завданнях; розвивати в дітей вміння висловлювати свою думку, а не мислити за нав'язаними шаблонами.

Журналістам до відома

Сьогодні, 16:07.  Перелік заходів на 01. 03. 2020 Більше інформації

27.02.2020, 12:48.  Перелік заходів на 28. 02. 2020 Подробиці

26.02.2020, 14:29.  Перелік заходів на 27. 02. 2020 Докладніше

25.02.2020, 14:44.  Перелік заходів на 26. 02. 2020 Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.