Календар оновлень:

Події міста:07.08.2020, 16:23
Документи:07.08.2020, 15:40
Заяви прес-служби:06.08.2020, 14:46
Полтавцям до відома:04.08.2020, 14:49
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 07.08.2020, 16:23
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Хочеш змінити світ – зміни себе!

29.02.2016, 11:17

Одним із напрямів соціальної допомоги є участь добровольців у здійснені цілого ряду соціальних послуг для тих, хто їх потребує. Іншими словами – волонтерська робота. Волонтерство − це добровільна, неоплачувана діяльність на благо інших. Людина, яка свідомо і безкорисливо трудиться, з метою допомоги іншим, може називати себе волонтером.

Нині світова спільнота розуміє − волонтерська діяльність є однією із основних ланок побудови та розвитку громадянського суспільства. Вона втілює в собі найшляхетніші прагнення людства – прагнення миру, свободи, безпеки та справедливості для всіх людей.

Офіційно 1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху у світі. Саме в цей період відомий французький письменник-журналіст Анрі Дюран, вражений наслідками кривавої битви при Сольферіно, запропонував створити Червоний Хрест – організацію, яка б працювала на волонтерських засадах і надавала першу медичну допомогу полоненим та пораненим. Принципами, які сформулював Анрі Дюран, керуються волонтерські організації усього світу.

Сьогодні волонтери більш ніж зі ста країн світу об’єднались в глобальний світовий рух, який стає досить впливовим у світі. Уряди більш ніж 80-ти країн активно сприяють розвитку національних волонтерських рухів та створюють інфраструктуру для забезпечення розвитку волонтерства на системному рівні.

Вивчаючи світовий досвід волонтерського руху, ми прослідковуємо тенденцію зростання моральності населення, його духовного світогляду саме в тих країнах, де найбільше розвинений волонтерський рух.

Так, волонтерська діяльність у Європі дуже поширена, а її особливості залежать від різноманітних культурних та соціальних факторів. У 27-ми європейських країнах кількість добровольців сягає 94-х мільйонів і становить приблизно 23% усіх жителів Євросоюзу віком від 15-ти років.

Попри такі високі загальні показники, тенденції до розвитку добровільної допомоги в окремо взятих країнах Європи досить нерівномірні. Зокрема, у Нідерландах і Швеції у волонтерстві задіяно 40% населення, тоді як в Італії, Греції та Болгарії всього 10%.

У більшості європейських країн частіше волонтерами стають жінки віком від 35 років. Часто це люди, які є висококваліфікованими професіоналами, займають керівні посади, одружені, мають дітей. Є багато молодих ентузіастів-волонтерів віком від 15-18 років та багато із тих, кому вже за 50. До того ж, останні дослідження показують, що чим вищий рівень освіти у країні, тим більше осіб задіяних у волонтерській діяльності.

Волонтерство також впливає на загальні економічні показники європейських країн. Так, у деяких країнах частка внеску в національну економіку сягає 3-5% ВВП. Зокрема, це стосується Австрії, Нідерландів, Швеції. У Данії, Фінляндії та Англії – це більше 2% ВВП. Волонтерська діяльність у Німеччині, Бельгії, Іспанії, Франції, Ірландії, Люксембурзі приносить цим країнам щороку 1-2% ВВП.

Втім, добровільна діяльність має не лише очевидні фінансові вигоди для країни. Йдеться також про культурну та соціальну складову. Волонтерство пропагує потужну соціальну консолідацію, допомагає інтеграції в суспільстві, сприяє здобуттю знань та практичних навичок, може бути початком кар’єрного зростання. На глобальному рівні – це спосіб побудувати нове активне громадянське суспільство.

У зв’язку з цим, особливої актуальності набуває проблема розвитку соціальної активності через волонтерський рух та волонтерську діяльність.

Нині спостерігається стрімке зростання попиту на волонтерську діяльність в Україні. Волонтерські загони при центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді поступово стали одним із напрямів державної соціальної політики.

Приємно відзначити, що у нашому місті йде поступове збільшення кількості волонтерських загонів та волонтерів в цілому. Хоча, ще 16 років тому мало хто знав саме значення слова «волонтер».

При Полтавському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працює «Школа волонтерів». Шість років поспіль проводиться щорічний міський конкурс «Волонтер року», який сприяє не лише популяризації волонтерського руху та визнанню роботи кращих волонтерів, а й дає можливість обмінятися досвідом.

За останні 2 роки події в Україні кардинально змінили погляд українців на поняття «волонтер» тому, що саме волонтери змогли першими вчасно та організовано надати допомогу українській армії та переселенцям з АР Крим та Сходу України.

Велика кількість полтавських волонтерських загонів та їхня активна діяльність підштовхнула до ідеї організації «Форуму волонтерів м. Полтава».

24 лютого вперше у нашому місті пройшов «Форум волонтерів м. Полтава». Ініціатором та організатором заходу став Полтавський міський центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді. Захід було проведено з метою знайомства учасників волонтерських загонів міста між собою та обміном досвіду у цій справі, а також з метою популяризації волонтерського руху.

На Форум завітали представники 23-х волонтерських загонів міста, які працюють в навчальних закладах та громадських організаціях (68 учасників), а також ті, хто має бажання волонтерською діяльністю та планує створити волонтерську організацію (32 учасника). Загалом, на заході були присутні 100 представників волонтерських організацій міста та тих, хто планує займатися волонтерською діяльністю. Вікова категорія учасників форуму неоднорідна: у віці до 18 років − 42 особи; від 18 до 25 – 35 осіб; від 25 до 36 − 10 чоловік; від 35 до 60 – 11 присутніх; 2 волонтери поважного віку, яким за 60!

На початку Форуму до усіх присутніх звернулась директор Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Буднікова. У своєму виступі вона розповіла про історію волонтерського руху, світовий досвід та позитивний вплив волонтерського руху на суспільне життя. Також, вона наголосила на великому потенціалі полтавських волонтерів.

Почесний гість Форуму, Його Високопреосвященство Архієпископ Полтавський та Кременчуцький української православної церкви Київського патріархату Владика Федір у своєму слові привітав усіх учасників заходу та наголосив на важливості його проведення для консолідації волонтерів, оскільки спільні зусилля у волонтерській роботі дають позитивні результати. Розповів про велике значення та суттєву допомогу волонтерів у нинішній ситуації.

На «Форум волонтерів м. Полтава» завітала і волонтер Корпусу миру Джанет Нгуєн. Вона розповіла про роботу Корпусу миру в Україні, про важливість вивчення передового досвіду волонтерів світу.

Також, перед волонтерами виступили спікери: керівник відділу політики та адвокації благодійної організації «Світло надії» Сергій Жук, голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ірина Плюсніна, методист Полтавського Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Марина Стеблянко, співзасновник громадської організації «Медичний спецпідрозділ «Баррі» Ольга Стенько, кандидат педагогічних наук, доцент Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка Олександр Федій, начальник відділу соціально-культурної роботи Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Василенко. У своїх доповідях спікери зосередили увагу на питаннях, які є актуальними саме для полтавської громади та потребують волонтерської допомоги.

Після доповідей спікерів та обговорення їхніх виступів, учасники Форуму мали можливість попрацювати в групах, де розвивали свої комунікативні навички, випрацьовували алгоритм роботи в команді.

У рамках Форуму, у соціальній мережі «Вконтакті» було проведено соціальне дослідження: усім бажаючим було запропоновано дати відповідь на декілька питань. Так, на питання щодо мотивації волонтерства, 95,4 % респондентів відповіли, що волонтерами стають для того, аби допомагати безкорисливо тим, хто цього потребує. Однак, 4,6% опитаних вважають, що волонтерами стають, щоб мати вигоду. На питання «Чи престижно серед молоді займатися волонтерською діяльністю?», 64,6% опитаних відповіли, що престижно, а 35, 4 % вважають волонтерів «диваками». Приємно зазначити, що на питання про те, чи доводилось хоч раз у житті респондентам займатися волонтерською діяльністю, 98,5 % респондентів відповіли позитивно і, лише 1,5 % ніколи цього не робили. Про небайдужість у нашому суспільстві свідчить і відповідь на питання щодо отримання безкорисливої допомоги від сторонніх людей. 83,1 опитаних отримували таку допомогу, а 16,9 % зазначили, що ніколи не користувалися сторонньою допомогою.

Також, було проведено конкурс на кращий слоган про волонтерську діяльність.

Підсумовуючи роботу Форуму, учасники заходу зазначили, що проведення заходів такого формату є важливими для обміну досвідом між волонтерами, для навчань волонтерів чомусь новому. Також, важливою є підтримка волонтерських ініціатив міською владою.

Хочеш змінити світ – зміни себе! Організатори Форуму впевнені, що у Полтаві небайдужих людей, які хочуть приєднатися до волонтерського руху з кожним роком буде все більше!

Полтавський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та волонтерський загін Центру дякують всім учасникам «Форуму волонтерів м. Полтава» за активну роботу, сподіваються на подальшу плідну співпрацю, а також запрошують учасників заходу залишати відгуки про роботу Форуму та ділитися пропозиціями.

Приєднуйтесь до волонтерського руху Полтави!

Інші новини за цей день:

Із 5-го пленарного засідання позачергової 2-ї сесії Полтавської міської ради сьомого скликання: Про затвердження міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтаві на 2016–2020 роки» —16:16
Стартує літня оздоровча кампанія «Літо-2016»! —15:24
Із 5-го пленарного засідання позачергової 2-ї сесії Полтавської міської ради 7-го скликання: про питання комунальних закладів, підпорядкованих управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради —13:40

Журналістам до відома

06.08.2020, 14:46.  07. 08. 2020, 10: 00 - засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС (ПМР, к. 223) Докладніше

04.08.2020, 14:47.  05. 08. 2020, 10. 00 - засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради (ПМР, к. 223) Більше інформації

03.08.2020, 15:27.  Перелік заходів на 04. 08. 2020 Подробиці

30.07.2020, 15:49.  Перелік заходів на 31. 07. 2020 Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

07.08.2020, 16:23