Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 15:42
Полтавцям до відома:Сьогодні, 11:27
Документи:Сьогодні, 00:00
Заяви прес-служби:12.03.2020, 11:59
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 08.04.2020, 15:42
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

49 найталановитіших молодих людей Полтави отримують іменні стипендії міського голови

23.06.2017, 13:18

У Полтаві чимало обдарованих юнаків і дівчат, які мають неабиякі успіхи в науці, мистецтві, спорті. Наше місто – одне з небагатьох в Україні, де існує традиція вручення іменних стипендій міського голови для підтримки найталановитіших, найрозумніших і найбільш трудолюбивих.

Ці традиції не просто зберігаються, вони розвиваються. Першопочатково у 2007 році була запроваджена стипендія міського голови для кращих студентів. У 2008 році вперше почала виплачуватись стипендія найкращим молодим спортсменам, а у 2015 році – молодим ученим.

Не дивлячись на складну соціально-економічну ситуацію, міська влада постійно працює над тим, аби знаходити можливості підвищувати розміри премій та збільшувати кількісний склад стипендіатів. Сьогодні Полтава має 27 студентів полтавських вишів, які отримують стипендію міського голови в розмірі 700 гривень щомісячно. Щороку призначається десять річних стипендій в розмірі 1500 гривень молодим ученим. 500 гривень на місяць отримують 12 кращих спортсменів Полтави.

Талановиті, амбітні та активні студенти, які отримують Премії міського голови

Принципова позиція міського голови Олександра Мамая – створити усі можливості, щоб стимулювати полтавську мододь до занять спортом, заохотити до навчання, підтримати у творчих та наукових пошуках.

Для виплати стипендій кращим студентам полтавських вишів у міському бюджеті виділено кошти в сумі 226 тис 800 грн. Із 1 січня 2017 року кращі студенти вищих навчальних закладів, а таких – 26, та голова Студентської ради Полтави отримують стипендію міського голови у розмірі 700 гривень щомісяця. Для порівняння, у 2007 її розмір становив 250 грн. щомісячно, з березня 2008 року – 400 грн., з березня 2015 року – 500 грн. Рішення про збільшення стипендії до 700 гривень було прийняте цьогоріч 24 березня на десятій сесії Полтавської міської ради.

Право на отримання Стипендії надається студентам денної форми навчання, які навчаються на відмінно або відзначилися особливими досягненнями у сфері мистецтва, науки, спорту чи у громадській роботі свого закладу.

Кандидатів на отримання Стипендії висувають органи студентського самоврядування, вони погоджуються з адміністрацією навчального закладу.

Призначення Стипендії проводиться двічі на рік: з 1 вересня по 1 березня та з 1 березня по 1 вересня.

Молоді науковці під час зустрічі

Згідно з Положенням, кількість стипендій у навчальному закладі залежить від кількості студентів денної форми навчання. Три стипендії отримують у технічному університеті, де кількість студентів денної форми навчання більше 5000 осіб. По дві стипендії мають педагогічний університет, аграрна академія, університет економіки і торгівлі, медична стоматологічна академія – в них кількість студентів денної форми навчання від 2500 до 5000 осіб.

Інші вищі навчальні заклади, в яких кількість студентів денної форми навчання від 200 до 2500 осіб, отримують по одній стипендії. Іменну стипендію міського голови отримує також голова студентської ради м. Полтава на період своєї каденції.

Щороку, починаючи з 2015, призначається десять річних стипендій міського голови молодим вченим. Щомісячний розмір однієї – 1500 гривень.

– У нашому місті живуть і молоді люди, які здійснюють перспективні наукові дослідження в галузі природничих, технічних, гуманітарних, суспільних наук, активні в громадській діяльності і завдання міської влади Полтави всіляко підтримувати і молодих учених, – зауважує мер Олександр Мамай. – За цими людьми – визначні відкриття, а значить – велике майбутнє.

На здобуття стипендій можуть висуватися наукові та інженерно-технічні працівники, аспіранти й докторанти стаціонарної форми навчання, які мають опубліковані наукові праці, значний дослідницький доробок, займаються громадською діяльністю. Стипендії призначаються на конкурсних засадах. Та може бути призначена одній і тій же особі не більше одного разу на три роки.

Олександра Білоус, майстр спорту України з хокею на траві, член основного складу національної збірної України, неодноразова учасниця чемпіонатів Європи (по центру у жовтій формі)

Висунення претендентів на здобуття стипендії здійснюється за поданням керівника закладу за місцем їхньої основної роботи або навчання, за наявності письмових рекомендацій не менше двох учених, котрі мають науковий ступінь, особисто обізнаних з науковими досягненнями і здібностями молодого вченого.

Річна стипендія кращим спортсменам вперше була призначено дев’ять років тому. З того часу в Полтаві визначаються кращі юні спортсмени, які отримуються грошову винагороду за свої досягнення у різних видах спорту. Першопочатково розмір стипендії становив 400 гривень у місяць кожному.

Міський голова зазначає - щорічно кількість тих, хто заслуговує на винагороду – зростає.

- Так, 2015 року кількість спортсменів-стипендіатів збільшена з 7 до 12. Тоді було збільшено і виплату з 400 до 500 гривень на місяць. Уже з 2017 року розмір стипендій становить 700 гривень на місяць. Винагороду за свої спортивні досягнення отримують 12 молодих людей, - розповів Олександр Мамай.

Олександр Хижняк, майстр спорту міжнародного класу з боксу, чемпіон Європи серед чоловіків до 22 років, член основного складу національної збірної команди України з боксу

На отримання стипендії можуть бути висунуті провідні та перспективні спортсмени міста до 23 років. Серед основних вимог - включення до списку спортсменів кандидатів, резерву чи основного складу національної збірної команди України чи збірної команди Полтавської області з Олімпійських видів спорту, високі спортивні результати, бути переможцями, призерами та учасниками офіційних міжнародних та всеукраїнських змагань.

Цього року було подано 23 клопотання кандидатів спортсменів на стипендію міського голови. Так, шляхом голосування членів Колегії у 2017 році і були визначені 12 перспективних спортсменів

– Усі успіхи – це результат таланту і наполегливої праці спортсменів, великого внеску спортивної громадськості, тренерів, активістів спорту. А завдання міської влади – усебічно підтримувати талановитих спортсменів і зміцнювати матеріально-технічну базу спортивних закладів міста. Адже найкраща інвестиція в державу – це вклад у молодь, – впевнений мер Полтави Олександр Мамай.

Інші новини за цей день:

Випускники шкіл міста отримали медалі —15:08
Запрошуємо усіх відсвяткувати День Конституції України разом! —14:30
Студенти архітектурного факультету Полтавського національного технічного університету захистили свої дипломні проекти —14:19
Управління земельних ресурсів відзначило 25-річчя —14:15
Полтавські спортсмени долучилися до Олімпійського дня —13:46
Відсвяткуймо День молоді разом! —13:02
У місті продовжують ремонтувати дороги —10:05

Журналістам до відома

12.03.2020, 11:59.  Перелік заходів на 13. 03. 2020 Подробиці

11.03.2020, 14:08.  16. 00  — позачергове засідання виконкому щодо виконання протиепідемічних заходів затверджених Кабміном (Полтавська міська рада, к. 222) Більше інформації

10.03.2020, 13:31.  Перелік заходів на 11. 03. 2020 Подробиці

06.03.2020, 11:32.  Перелік заходів на 10. 03. 2020 Більше інформації

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.