Календар оновлень:

Документи:Сьогодні, 13:16
Полтавцям до відома:Сьогодні, 11:32
Події міста:Сьогодні, 10:32
Заяви прес-служби:20.02.2020, 11:52
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 21.02.2020, 13:16
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Полтава стане першим містом в Україні, де створять пілотну модель пробації - альтернативного виду кримінальних покарань

28.07.2017, 08:53

27 липня у приміщенні Полтавської міської ради відбувся круглий стіл "Залучення місцевих ресурсів до розробки та реалізації ефективної моделі роботи з повнолітніми суб'єктами пробації". Участь у засіданні взяли заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, директор та фахівці Полтавського центру соціальних служб, начальник, спеціалісти, радники та експерти з питань пробації, представники із громадської організації "Світло надії", директори та заступники директорів із навчальних закладів освіти.

Мета круглого столу - залучення та об'єднання усіх можливих ресурсів для надання ефективної допомоги особам, які в силу різних обставин перебувають у конфлікті з законом, однак бажають виправитися та отримати другий шанс - змінити своє життя на краще.

Кримінальним кодексом України запроваджено ряд нових, альтернативних позбавленню волі, видів кримінальних покарань, а також передбачено можливість звільнення засудженого від відбування покарання з випробуванням за умови гарантії його виправлення.

Заступник міського голови Віталій Нікіпелов зазначив, що в Україні пробація є відносно новим інститутом. Проте, як переконує досвід європейських країн, відкриває нові механізми для роботи з правопорушниками:

- Пробація – система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються до засуджених. Полтава стане першим містом в Україні, де створять пілотну модель пробації. Суть її полягатиме у встановленому нагляду за засудженими із покладанням на них певних зобов'язань і обмежень, без ізоляції їх від суспільства. Засудженим дозволятиметься брати участь у певних різновидах діяльності, дотримуючись законослухняної поведінки.

Начальник управління пробації Північно-Східного межрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Ірина Яковець розповіла чому саме Полтаву обрали першою для даного проекту:

– Полтава на сьогодні є флагманом у цій діяльності. Адже усі методики, які надалі застосовуватимуться, вже були апробовані саме в Полтавському регіоні. Тут місцева влада добре розуміє потреби громади і вживає різні заходи для того, щоб її захистити. Окрім того, у Полтаві добре налагоджені зв'язки із громадськими організаціями. Тобто поєдналися три основні складові – люди, ресурси та ініціативи громадським організацій.

Відкрити Центр планують восени у Міському відділі пробації.

Термін перебування на обліку пробації таких осіб становитиме від одного до трьох років. Окрім Полтави, такі установи відкриють у Кропивницькому, Луцьку та Черкасах. В Україні впроваджувати пілотний проект допоможе уряд Канади. Для Полтави спрямували 20 тисяч канадських доларів на закупівлю обладнання та меблів для центру пробації.

Журналістам до відома

20.02.2020, 11:52.  Перелік заходів на 21. 02. 2020 Читати далі

19.02.2020, 11:16.  Перелік заходів на 20. 02. 2020 Докладніше

18.02.2020, 16:42.  Перелік заходів на 19. 02. 2020 Докладніше

17.02.2020, 16:18.  Перелік заходів на 18. 02. 2020 Більше інформації

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.