Календар оновлень:

Документи:10.08.2020, 15:41
Події міста:10.08.2020, 13:33
Полтавцям до відома:10.08.2020, 11:02
Заяви прес-служби:06.08.2020, 14:46
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 10.08.2020, 15:41
ГородянамЦ Н А ПЕкономіка та інвестиції Полтава туристична For the foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Оксана Деркач: «Олександр Мамай підтримує мене у всіх починаннях. А підтримує – значить, довіряє»

17.11.2011, 08:24

Оксано Антонівно, минув рік відтоді, як почала працювати міська рада шостого скликання, а Вас обрано її секретарем. Ви відразу взяли собі за мету організувати роботу депутатів, спрямувавши її на конструктив. Чи вдалося Вам це, адже депутати – люди різні та належать до різних політичних партій?

Можна сказати, що на всі сто відсотків – не вдалося. Це, думаю, закономірно, бо люди перебувають на посаді депутата вперше. Ми працюємо, щоб їх ставлення до високого звання депутата змінилося. Проведено багато зустрічей, своєрідних навчань, де, згідно із «Законом про статус депутатів місцевих рад» та «Законом про місцеве самоврядування в Україні», депутатам роз'яснено їхні функції. Тож розуміння, наскільки їх діяльність важлива та відповідальна, в них є.

Депутати активно працюють в комісіях. Найпомітніші – бюджетна, з питань освіти і культури, екологічна. З виборцями робота йде також, хоча, може, не так добре, як хотілося б. Але й тут є депутати, які самовіддано допомагають людям: Людмила Лисенко, Ліліана Бєлашова, Юрій Левченко, Володимир Івченко, Олег Горб та інші.

Депутати, згідно з чинним законодавством, мають прозвітувати про свою діяльність. Як вони це роблять? Чи знають люди «своїх» депутатів в обличчя?

Так, кожному з депутатів відомо, що, відповідно до Закону про місцеве самоврядування, він підзвітний і підконтрольний громаді. Звіт, з яким вони виступають, публікується у засобах масової інформації. І кожен прозвітує – у грудні, підсумковому місяці. Швидше за все, на сторінках офіційного сайту міської ради. У звіті має знайти відображення діяльність депутата на сесіях, робота в комісії та з виборцями: прийом громадян та його результати.

Графік прийому депутатами оприлюднений на сайті міської ради. 90% депутатів мають громадські приймальні в закріплених місцях.

Як голова міської організації Партії регіонів, намагаюся спрямовувати роботу однопартійців так, щоб вони працювали щомісяця в округах і, згідно з графіком, щовівторка і щочетверга приймали громадян в офісі партії. Принаймні, наших депутатів полтавці знають.

Ви представляєте Партію регіонів, і саме з Вашої ініціативи її міська організація та влада розпочали низку спільних проектів. З останніх назву прокладення туристичного маршруту в авіамістечко. Але, насамперед, маю на увазі ідею відродити дендропарк. То можна стверджувати, що свій ювілей він зустріне оновленим?

Вперше тему відновлення дендропарку порушила наша фракція у міській раді ще минулого скликання. Зараз маємо більше можливостей, щоб довести розпочате до ладу. Приємно, коли до цієї доброї справи долучається громадськість – адже й девіз проекту: «Облаштовуємо дендропарк разом».

Ми максимально націлені на кінцевий результат – дендропарк має стати улюбленим місцем відпочинку полтавців. На жаль, дотепер вони про пам'ятку природи надто мало знали.

Встановлено лавочки, дерев'яні альтанки. Намагаємося підтримувати в належному стані територію, хоча без постійної адміністрації це нелегко. Створення дирекції дендропарку – на порядку денному. Проект, розроблений управлінням ЖКГ, передбачає розчищення ставків та укріплення їх берегів. Будемо вирішувати проблему транспортного сполучення – нині туди автобуси їздять надто рідко.

Уже в цьому році ми провели екскурсії дендропарком для інвалідів та дітей-чорнобильців. Тут дали майстер-класи полтавські художники. А ще я мрію про кінні екскурсії, про уроки ботаніки в цьому «живому» класі…

Згідно з розподілом обов'язків особисто Ви відповідаєте за міжнародні зв'язки Полтави. За останній рік у цьому напрямку помітне пожвавлення. Що дає Полтаві побратимство з іншими містами? Які перспективи нових партнерських стосунків?

Найдавніші наші друзі – міста Фільдера (Німеччина). Цього року відбулися обміни дитячими колективами, нещодавно до нас приїздили й дорослі музиканти – гурт «Без фраків». Співпраця триває не лише в гуманітарній, але й екологічній сферах.

Найближчим часом працівники туристичної галузі поїдуть до нових – грузинських - друзів. У містечку Бакуряні вони ознайомляться з роботою гірськолижного курорту. Взагалі, в цих стосунках дуже зацікавлені наші підприємці. Є плани поїздки на відпочинок до Грузії полтавських дітей.

Міжнародного резонансу набуває членство Полтави в Асоціації міст-посланців миру. Ми чудово розуміємо одне одного як із сербами, котрі запросили Полтаву в коло дружби, так і з іншими країнами. Страждання, пережиті нашими предками, мають відгукнутися пам'яттю в дітях. Саме тому я такої ваги надаю патріотичному вихованню молоді. Маю на увазі й велопробіг до 67-ої річниці визволення України, і велоекскурсію до унікальних музеїв авіації. Міська влада буде допомагати в їх функціонуванні. До 9 травня в авіамістечку плануємо відкрити майданчик-музей військової техніки. Три експонати за сприяння міського голови вже прибули до Полтави.

А щодо перспектив… З пропозицією про партнерство на нас вийшло керівництво китайського міста Дзіньхуа. Обрали Полтаву, до речі, оминувши Миколаїв, Дніпропетровськ, Черкаси. Китайців цікавить співпраця з інститутом свинарства, Українською медичною стоматологічною академією, фабрикою «Ворскла». Надійшов лист із пропозицією дружби і від мерії Лімасола – другого за розміром міста Кіпру. З ними ми працюватимемо вже наступного року.

Успішність роботи муніципалітету залежить від багатьох чинників. У тому числі – від уміння співпрацювати з іншими органами влади. Полтавці переконалися, що з обласною радою та обласною державною адміністрацією непорозумінь не виникає. Навпаки, Олександр Удовіченко та Олександр Мамай демонструють рідкісну злагодженість – разом презентують нові тролейбуси та дарують школам комп'ютери. Ви пояснюєте це особистими стосунками мера та губернатора, чи йдеться про принципову співпрацю?

Справді, чи не вперше за багато років спостерігаємо повне взаєморозуміння і взаємодопомогу очільників області та міста. Важать тут і добрі людські стосунки, і те, що мер цілком підтримує стратегію Олександра Васильовича як керівника регіону. Голова облдержадміністрації – представник провладної політичної сили. Так само й Олександр Мамай – прихильник політики Партії регіонів. Однодумцям легше працювати. Тим більше, коли це робота конкретна, на місцях, де кожен крок бачать люди. Бачать і оцінюють.

Розуміють потреби Полтави і депутати обласної ради. Сподіваюся, разом ми зробимо ще багато корисного.

Що дав цей рік Вам особисто? З чим зустрінете рік новий?

Я переконалася, що зможу разом зі своїми колегами зробити для людей хоч трохи добра. Та я, власне, й не ставила за мету бути секретарем чи іншим посадовцем – хотіла бути просто депутатом. Гадаю, мер, пропонуючи це крісло, побачив у мені потенціал, який я зможу реалізувати і реалізую, наскільки вдається, на посаді секретаря. З Олександром Мамаєм у мене ніколи не виникає непорозумінь. Мер підтримує мене у всіх починаннях. А підтримує – значить, довіряє.

До Нового року ще є час, але роботи вистачає. Триває формування міського бюджету – справа, як розумієте, складна і відповідальна. Не приховаю: його проект, який розглядають наразі депутатські комісії - не легке читання. Розподіляючи кошти й не виходячи з режиму економії, доводиться пильно зважувати пріоритети, щоб господарський механізм міста функціонував без перебоїв.

Водночас ми разом з профільним заступником Світланою Порохнею вже нині займаємося організацією новорічно-різдвяних свят. У міському бюджеті на це передбачено 240 тисяч гривень, але залучимо ще й спонсорські кошти.

Більше уваги звернемо на соціальну складову. Подарунки отримають всі дошкільнята, учні 1-4 класів, сироти. Новорічні ранки будуть організовані для дітей освітян, дітей-сиріт, дітей з багатодітних та малозабезпечених родин. Свято прийде в дитячу міську лікарню, до учнів-сиріт професійно-технічних училищ. Керуюся принципом: подарувати радість іншим – це подарувати її й собі…

Журналістам до відома

06.08.2020, 14:46.  07. 08. 2020, 10: 00 - засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС (ПМР, к. 223) Докладніше

04.08.2020, 14:47.  05. 08. 2020, 10. 00 - засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради (ПМР, к. 223) Більше інформації

03.08.2020, 15:27.  Перелік заходів на 04. 08. 2020 Читати далі

30.07.2020, 15:49.  Перелік заходів на 31. 07. 2020 Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

10.08.2020, 13:33